Pôrod v Anglicku. Ako prebieha? Aké máte skúsenosti?

mima3114
17. máj 2007

Ahojte.zakladam tuto temu lebo som v 37 tt,cize o chvilu ma caka porod a zijem v Anglicku,takze by som chcela vediet ako to tu prebieha.Baby,ktore mate skusenosti s porodom v UK,tak sa podelkte o tie skusenosti so mnou.velmi ma zaujima ako to tu prebieha,ci si mozeme vybrat polohu ako chceme rodit a pod.

etuska
16. máj 2010

ahojte kočky,
Nyg-ja tiez len tvrdnutie bruska a bolesti krizov-najma nad ranom a v noci si myslim ze uz pojdeme a potom nic 😝
Ja idem zajtra na kontrolu k midwife.
Drzim v utorok prsty-nevh uz mas maleho pri sebe 🙂

etuska
16. máj 2010

Monika-takze babatko sa tu registruje na "council"?-to je akoby prihlasenie na "prechododny pobyt"? 😅

gaby0205
16. máj 2010

AHojte kocky,
new stale kinderko? 😉 neboj uz coskoro to budes mat za sebou.

Babule co si myslite o HIPP organic formule? poculi ste nejaky feedback? peknu nedelu prajeme

newyorkgirl
16. máj 2010

na council treba kvoli RL nie? 😕
my dnes 2hodkova prechadzka uz sa nehram, uz iba sedim a vylozim nohy teda fakt 😀
etuska mne skor cez den je vselijako, v noci sa pekne vyspim este, dneska mi to ide dolu do chrbta ku kostrci, to je otras 😒 dost neprijemne, to uz vidim, ze ten epidural chcem isto...

newyorkgirl
16. máj 2010

tak sa mi pred hodinou necakane narodila SESTERNICA na slovensku, 9 dni pred terminom, vtipne ze? dnes mi vsetci cez skype volali, ze co este nerodim a tak, tak tam maju babo doma, ked chceli 😀 ale si viete predstavit, co teraz budem pocuvat este 🙄

etuska
16. máj 2010

Nyg-blahozelam k prirastku v sirsej rodine 😉
...a neboj-aj ty porodis o par dni-a kasli na ostatnych-jednoducho mas v brusku utulny domcek,tak co 😅

newyorkgirl
16. máj 2010

etuska vsak ja viem, ale tie RECI niekedy... dnes ked som tete povedala ze este do utorka mam cakat, tak ona, boze vsak to nemozes... a ja hovorim vies co tak pojdem do nemocky dnes a poviem ze viete co uz mi ho vyberte, lebo kvoli rodine uz nemozem byt dlhsie tehotna 😅 neviem co to vsetkych tak serie s prepacenim, ked mne aj malemu je dobre 😒 take scenare mi hovoria, ze odumiera placenta, ze to uz neni dobre vyzivovane, ze budem mat zelenu plodovu vodu a bludy bludovite a hovrim ano dakujem presne to ja potrebujem teraz pred porodom pocut 😠

lena13
16. máj 2010

new gatuluji k sestrenici 🙂
joooooo me taky sraly ty kecy.ja js mela termin 29.8. a druhy7.9. a mala se narodila 5.9. a vsichni mi porad psaly,tak uz rodis nebo co.........ale nam bylo s claudinkou dobre 😅 tak vylezla jak chtela.......mela js jit na sweep v utery a tam mi rekly,ze js zacala rodit.......uz si me tam nechaly,ale ja js se ten den citila strasne mizerne,citila js,ze se neco deje......tak se na ne vykasly new vsak do utery uz neni daleko,hlavne at dlouho netrpis 😉

etuska
16. máj 2010

Nyg-toto ma niekedy na SVK se...-aki vedia ludia "povzbudit" 😠 😠
...namiesto toho aby ta ukludnili -ved hadam aj to babatko vie kedy sa ma pytat na svet.
Idem ulozit malu spat a neskor este prikvitnem 😵

hathor1231
16. máj 2010

gaby, ja pouzivam od hipp sklenicky a breakfast fruit a mineralku+dzus, od c&g zase pure baby rice, heinz finger foods- rusks a od organoxu finger food (kukuricne).
s mliekom je to vraj to iste. ale asi by som brala sma,lebo ti maju aj pre refluxove miminka, extra hungry alebo sojove a bez lakrozy... malu som tiez prkrmovala prvych 14dni so sma+ mm. niekto zase radsej kombinuje MM s aptamilom. porad sa s HV,ale pravdepodobne ti asi odporuci sma.
hipp zase maju aj nocne mliecko,ale to je az od 6m+...
najlepsie mliecko je tvoje 😉 mate problemy s kojenim?

saza007
16. máj 2010

NYG - chuda moje, citim s tebou, musis mat toho dost a este ta aj ludia takto vytacaju 🙄 Ja som prenasala len dva dni, ale tych reci okolo toho typu: 'uz nieco? ' 'este stale nic'? 'ale ked mi sa uz tesime! Najradsej by som bola vsetkych vtedy poriadne prepleskla. 🙄 Drz sa, nech ti to uz rychlo ubehne 🙂
Gaby - kazdemu baby pasuje ine mliecko, nemyslim, ze v tych mliekach je nejaky extra rozdiel. J. mal najprv SMA ale to mu velmi nesadlo, tak sme presli na Aptamil a na tom sme stale. Aj som ho kombinovala s MM, ked som odsavala.

z_vesela
16. máj 2010

ahojte kocky...tak konecne po vikendu bez netu sa hlasim..

nyg--drzim palce fakt..este mne chyba vyse 10 tyzdnov , ale dufam ze prenasat nebudem..neviete ci je to dedicne? mamine sme sa vsetky tri narodili pred terminom, ani moja sestra neprenasala..a tu kukam na forume, takmer vsetky? Zeby to v UK nevedeli poriadne vyratat...?

😅

dobru noc..

etuska
16. máj 2010

Zvesela-ja som prenasala dcerku -ale ona sa narodila na SVK 😀 -asi 5 dni ma nechali a potom mi porod vyvolali

monika.c
16. máj 2010

etuska,na council idem pre rodny list,asi som to zle napisala,myslela som birth registration 😉
new,tak to ti nezavidim,tie reci zo sk,viem,ako ta to musi vytacat 😖 ale neboj,utorok je uz blizko a uz budes mat maleho pri sebe 😉
no ja sa idem rychlo osprchovat a spat,pokial mala spi 😉
dobru nocku

etuska
16. máj 2010

Monika-dik 😉
veru-treba vyuzit cas ked babatka spinkaju 😉 Ako vnima Lukáško to,ze uz nie je jedinacik? 😵

mzuzka
16. máj 2010

ahojte
new vidim ze ty si stale 2v1 🙂 Riskovi sa u maminky ocividne paci. Tie strasidelne reci vedia povzbudit, ale vsak ty si optimista, takze jednym uchom dnu, druhym von....

monika super ze uz sa chystate aj von, tu dnes lialo ako z krhly, hadam sa len pocasie umudry.

ja uz som zbalena, tak len dufam ze vo stvrtok poletim 😒

slovakia13
17. máj 2010

ahoj
tak nasa NYG uz ma maleho Riska pri sebe. narodil sa 3.33 v noci a mal 3.80 velky to chlap 😀 😀 😀 viac napise ona sama

Gratulujeme 😀 😵 a Mia posiela veeeelku pusinku 😵

mona12071
17. máj 2010

nyg-velka gratulacia chlap ako ma byt ale este ste nas nepredbehli hehe hlavne zdravicka

mzuzka
17. máj 2010

no super, pekne ranko. ja ked tu vidim tie vahy, tak sa az hanbim za tie moje holuubky 😀 😀
newg - gratulujeme , konecne to mate za sebou a na sr maju klud na dusi 😀 😀 😀 uz nech len rastie ako nas richi a vsetko bude super.

monika.c
17. máj 2010

new,velka gratulacia 😉 tak vidis,ani do utorka si nemusela cakat 😀 prajem vela zdravia pre oboch,tebe vela mliecka a rychle zotavenie 😉
etuska Luky je zatial v pohode,pomaha mi v ramci moznosti 😅 no zatial nemame nijake problemy s nim,len sem tam sa chce viac pomojkat,ale to je normalne si myslim 😉 no ved uvidime dalej 😉

mihouk
17. máj 2010

NYG gratulujeme!!!! Tak nech sa len dobre dari, vela mliecka, spokojne babusko a iba klud 😎 😎 😎

Mona, ako Davidko??? Uz je lepsie??

Mzuzi, nekukaj na vahy, ty si nas vsetky prekonala v pocte 😀 😀 😀 😀 😀 Otazocka, preco iba Richi, co Markus nerastie???

etuska
17. máj 2010

Monika-tak to je super.Hadam aj nasa Miška bude na tom podobne-lebo teraz sa uz babatka nevie dockat 🙂 Predsa-uz su obaja -aj Luky,aj nasa Mimi rozumni 🙂
Luky chodi do P1?Nasa Miska zacala minuly rok chodit do Reception class a teraz uz pomaly koncime P1-v skole sa jej paci,rada tam chodi.

Nyg-CONGRATULATIONS! 😵 😵 😵
Vela zdravicka prajeme.Drzte sa 😵

newyorkgirl
17. máj 2010

sme domkaaaaa 😵 ideme sa vyspat odvcera rana som hore....

newyorkgirl
17. máj 2010

jaaj mame 3840g odmeriame vecer...

z_vesela
17. máj 2010

NYG - Blahozelam!!! Aky valibuk!!! ten ani nevyzera ako novonarodeniatko!! Vela zdravia a skore zotavenie!

Ale to bola rychlovka - hned si isla domov?

hathor1231
17. máj 2010

new, uz som ti pisala na fb,gratulujeme...

nasla som clanok o nozickach 😉

http://www.najmama.sk/clanok/224862/mami-bolia-...

eviska83
17. máj 2010

Nyg- velka gratulacia 🙂 Prajem vela zdravicka 😵 😵 😵

newyorkgirl
17. máj 2010

baby neskor napisem, bola som hrdinka bez EPI ale lutovala som na konci jak hovado, to preto ze som sa slovakii vecer nedovolala 😀 oni mi len negativa do hlavy tlacili a ze to zvladnem a blablabla... no sak vecer pisnem podrobnejsie, malinky zatial doma pekne buva v nemocke vobec, furt plakal co sa 3.33 narodil az do 8mej ked nas prepustili krasny dnik zatial a dakujeme za gratulka, moc sa tesime 😵

mona12071
17. máj 2010

mihouk-mam doma spokojene miminko odkedy pouzivam nove mliecko hipp-organic spinka mi v noci aj 4 hodinky co som doteras nikdy nezazila a cez den mi tiez pekne spinka a je zasyteny a nieje nervozny len sa mi zda ze mi zacina zapekat ☹

saza007
17. máj 2010

NYG - congratulations! teda, to bola rychlovka. Urcite si rada, ze uz ste pekne doma, nech sa vam vsetkym dari!
Dufam, ze porod bol lepsi ako ten prvy! Drzte sa!

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre