Pôrod v Anglicku. Ako prebieha? Aké máte skúsenosti?

mima3114
17. máj 2007

Ahojte.zakladam tuto temu lebo som v 37 tt,cize o chvilu ma caka porod a zijem v Anglicku,takze by som chcela vediet ako to tu prebieha.Baby,ktore mate skusenosti s porodom v UK,tak sa podelkte o tie skusenosti so mnou.velmi ma zaujima ako to tu prebieha,ci si mozeme vybrat polohu ako chceme rodit a pod.

saza007
25. máj 2010

@loki - to su skvele spravy, velmi velmi sa stebou tesim, konecne si mozes uzivat dorbca bez neustaleho strachu. 'Drzte sa, nech sa vam uz len dari 😵 😵 😵

dadulka2000
25. máj 2010

loki, super,... len tak dalej. 😉

hathor1231
25. máj 2010

http://uk.news.yahoo.com/5/20100525/tuk-baby-in...

dalsia,co by si zasluzila preplieskat!!! a ze kremy nie su dolezite,ani ciapky atd 😠 😠 😠 koncim,by som nadavala...

z_vesela
25. máj 2010

Ahojte!...nejako nic nestiham...vela roboty...tak niekedy aj rozmyslam ako to bude ked sa tam po maternity leave vratim..stihat robotu aj babo..to bude teda..
hat - kde ty na tieto clanky chodis! odstrihnuty prst spolu s pupocnou snurou a potom popalene dieta...

vcera sme absolvovali druhy maternity course a vcelku je to sranda..uz to naozaj pripada take 'real'..a to som si myslela ze so si co to o porode precitala ale vcelku sa to zide..jedine ze co ze stale propaguju 'natural delivery' - bez epi..len ako chodit a menit pozicie..no neviem neviem..ja na tom epi asi budem trvat...

kvietocek - na MD az po konci juna...zaciatkom jula uvidim ze co ako sa budem citit a podla toho sa rozhodnem...

etuska - daj potom vediet ze ako s tym krmenim po porode..ja som sa na to opytala midwife ked som bola na kontrole a ona mi tvrdila ze mlieko si nosit nemusim, ze babo hladne nebude..tak neviem...

loki - super spravy...tak ze drzte!

lena13
25. máj 2010

hat tak tj sila ten clanek ....

z-vesela nedej se,ked budes chtit epi tak ti ho dat musi..... 😠

etuska
25. máj 2010

@z_vesela
jasne-dam vediet-ale myslim ze je to indi-vindi v kazdej nemocke-hoci ako pisala Nyg-tak kolostrum pre zaciatok staci-uvidime 🙂

gaby0205
26. máj 2010

Caute kocky ja tak na rychlo, pozdravujeme vas..babule co to mate predsebou drzime palce 😉 a epi odporucam urcite aj ja 😉

idem na sk embassy vybavovat tak som zvedava co sa bude diat

ozi bookli sme si letenky do BA ideme 15juna na 10 dni, Livi ma krstiny v dome sv Martina tak sa tesime. pekny den babule x

gaby0205
26. máj 2010

ozaj baby moju Livi idem dat ockovat tento piatok na BCG- tuberculoza...ake maly vasi drobcekovia after raction? x

gaby0205
26. máj 2010

myslela som reaction 😀

natalia777
26. máj 2010

gaby a to si si vypytala ockovanie proti tuberkuloze? lebo ja tusim moja nebola zaockovana proti tuberkuloze 😕 😕 😕 do kedy sa moze ockovat proti tuberkuloze??? letita 15 juna? my letime 13 🙂 nebojis sa s malou letiet? ja mam dost velky strach ako to zvladneme 😅

natalia777
26. máj 2010

inac my sme boli na ambasade minuly tyzden a bolo to sialene! prisli sme o 10 a museli sme cakat vonku pre dverami lebo dnu pustaju len po jednom!!! a co je najlepsie zobrali nas az o pol jednej dnu!!! aj ked sme vraveli ze sme s malym dietatom nic nepomohlo! a to ja ju este kojim! a o tyzden tam ideme opat po doklad ktory by uz hadam mal byt vystaveny! ked som tam vcera volala a sa pytala ci uz je , tak ta ochotna pani sa ma ani neopytala na meno len mi surovo povedala ze ked som ho ziadala pred tyzdnom tak uz urcite bude! 😠 mam strasne nervy, nechapem preco mi ho neurobili na pockanie teraz sa tam musime opat trepat 2 hodiny autom......joooooj baby take mam nervy na tu ambasadu ze az.........

monika.c
26. máj 2010

@natalia777 ,to mi ani nehovor,ze sa tam budeme musiet trepat 2 x 😠 to ma asi porazi 😠 a apostilu si vybavovala postou alebo osobne?ozaj,aj ja chcem dat malu ockovat proti tbc a midwife mi povedala,ze nie je problem,len si musim dohodnut appoitment s gp,lebo ze to ockuje dr. 😉
u nas dnes taka zima,ze neviem,do coho idem Luriku obliect,lebo chceme ist trochu na cerstvy vzduch 😕
my sme dnes prvykrat prespali v noci 5 hod. v kuse,tak dufam,ze jej to vydrzi aj do dalsich noci 🙂
new,ako sa mate?my trosku grckame po papani,ale to len vtedy ked sa preje,tak dufam,ze to nebude nic vazne 😔 zajtra ju chcem ist dat prevazit na baby clinic,tak som zvedava,ci sme nieco pribrali 😉
a bola som aj u chiropractica,povedal,ze to mam len panvu riadne roztiahnutu,lebo ako som malu tlacila,tak sa to tam vsetko pouvolnovalo a z toho mam aj bolesti,tak trochu to ponapraval a zajtra idem zase,davam si ice obklady a cvicim,tak dufam,ze uz bolesto coskoro odidu 😔

natalia777
26. máj 2010

monika tak mne ten doklad nedali hned ja idem po neho teraz v pondelok 😠 mam taky dojem ze sa uz ponahlali na prestavku 😖 apostilu som vybavovala osobne a to bolo hned na pockanie 🙂
a nevies do kedy sa da zaockovat proti tbc?

newyorkgirl
26. máj 2010

monika my v poho... cuckame dnes vkuse mliecko, neviem, co sa deje, sa nejako rozjedol... my sme vcera boli vonku, mal bodyna, tricko, rifliky na traky a mikinku a bol v perinke pod dekou v pohode... dnes asi mamu vyzeniem na vychadzku, je tu posledny den... musikm dorobit report do skoly, furt saneviem dokopat...
baby ake plienky pouzivate? my precikame pampers aj huggies, mi to uz lezie na nervy, nestiham prat overaly.... musim kupit vacsie a 2ky vsade vypredane, az to nechapem...

newyorkgirl
26. máj 2010

k tym opalovacim este, my sme v tescu kupili teraz v akcii johnson baby 50+ za half price, aj pekne vonia tak uvidime, vsak nejdeme sa opalovat ale pre istotku pred slnieckom... konecne mal aj dobu spotreby napisanu, na vacsine to nepisu, neviem preco 😅

eviska83
26. máj 2010

@gaby0205 @natalia777
Prveho syna som dala zaockovat proti TBC ked mal 5 mesiacov lebo som na to akosi pozabudla- 😉 reakcia ziadna 😵 Drobcov mi ockovali na 3 den po narodeni a tiez bez reakcie- ja som si to vyziadala este ked som bola tehu 🙂

natalia777
26. máj 2010

eviska83 dakujem takze sa mam ist opytat gp ci by to urobil hej??? 😕

eviska83
26. máj 2010

@natalia- ja som kontaktovala HV a ta to cele zariadila 🙂 Ono to neockuje GP je na to speci dr. teda aspon u nas 😵

slovakia13
26. máj 2010

baby mam problem na ebayi.vydrazila som kocik .je spinavy a strasne smrdi,tak ho posielam spat.lenze je problem nemozem sa dostat na adresu predajcu 😅 stale vyhadzuje docasne nedostupne 😠 mozem to vratit na adresu ktora bola na krabici?

luckabb
26. máj 2010

🙂 ahoj podla mna urcite ved ked to neni pouzivatelne na co ti to bude len aby sa ti nestalo ze ani s tej adresy ti nedaju vediet a ostane ti

luckabb
26. máj 2010

ahojte nepopise si so mnou nejaka mamina co ma skusenosti co sa tyka ovocnych stiav pre 5 mesacne dieta

slovakia13
26. máj 2010

tak som napisala predajcovi ,ze posielam na adresu uvedenu na krabici....dokonca aj zareagoval ,ze ok ,ale musim to stihnut do piatku 😖 ....moja prva zla skusenost ☹

newyorkgirl
26. máj 2010

slovakia a ako si platila? ak paypalom, tak sa staci postazovat dat claim a paypal ti prachy cele vrati aj s postovnym... kto ti vrati to postovne co to teraz posles, nikto...

monika.c
26. máj 2010

@eviska83 ,u nas mi HV povedala,ze do 1 mesiaca ockuju v hospital,ale midwife mi povedala,ked som sa jej na to pytala,ze si mam make appoitmnet u gp a ze ten to urobi,tak uvidime,cim ma zase prekvapi 😒

slovakia13
26. máj 2010

@newyorkgirl paypalom

hathor1231
26. máj 2010

hallo, som busy busy... uz sa nam ochladilo ☹

rimmel skoncila... 😝
https://www.modrykonik.sk/forum/volne-diskusie/zablokovani-uzivatelia/
ale sak ona sa vraaaati,ze jo rimm 😉

nepytajte sa ma,odkial taketo spravy nosim 😀

mihouk
26. máj 2010

@hathor1231,ty si iny detektiv 😀 😀 😀 😀 😀

hathor1231
26. máj 2010

mamule,pouzivate namiesto ich baking powderu nas kypriaci alebo co? lebo som to v shope nenasla 😝

@mihouk az taky detektiv nie som 😀 ani baking powder neviem najst 😀

etuska
26. máj 2010

ahojte žienky,
tak hlasim prichod z nemocky.Novinky mam asi take,ze konecne ma tu prvykrat za cele tehu pozreli zospodu.Lekarka povedala ze som otvorena len na 1 palec a na porod to vobec nevyzera.Chcela mi hned vyvolavat -tak som povedala ze radsej pockam .Zobrali mi vyter-aby zistili ako to vyzera s tym streptokokom a ze sa ma vraj manzel posnazit -ak v najblizsich dnoch neporodim-tak som objednana na 6.6 vecer na vyvolavacku do nemocky.

Robila mi aj scan-babo sa dnes mrvi cely den,vsetko je Ok,tak uz len sexovat a umyvat okna mi ostava

mihouk
26. máj 2010

@hathor1231, v tescu pri peceni, ale nie je to v sacku ako na SK, ale v kelimku, oni asi vela kypria 😀 Co dobreho pecies, aj ja by som mala, ale taaaak sa mi nechce. 😝

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre