Pôrod v Anglicku. Ako prebieha? Aké máte skúsenosti?

mima3114
17. máj 2007

Ahojte.zakladam tuto temu lebo som v 37 tt,cize o chvilu ma caka porod a zijem v Anglicku,takze by som chcela vediet ako to tu prebieha.Baby,ktore mate skusenosti s porodom v UK,tak sa podelkte o tie skusenosti so mnou.velmi ma zaujima ako to tu prebieha,ci si mozeme vybrat polohu ako chceme rodit a pod.

adoracion
4. mar 2009

ahojte tak gratulujem dalsej mamicke teraz to je chlapec tak zaujimave 🙂 ja mamt oho dost mame novy dom prazdny zariadujeme vsetko neni to lahke dohovorit sa zo vsetkymi elektrina plyn och ... no samozrejme neni casu idem na dovolenku na slovensko tesim sa hani rastie pomaly je zachripnuta trosku tak asi tak majka sara spinka dobre??

magisa
4. mar 2009

munu- gratuluju mamino, tak uz mas taky drobecka u sebe.Preju rychle zotaveni a cekame na fotecky 😀

luciauk
5. mar 2009

munu, gratulujem a vítam do sveta rodičov 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂

magisa
5. mar 2009

tak kdepak se toulas munu, ze by porad v nemocnici????

majka88
5. mar 2009

ahojte babulky ako sa mate?

adoracion ano Sarah spinka velmi dobre...ani nevieme ze toho anjelika mame..je velmi dobrucka...dokaze spat dve tri hodinky...napapa sa a zase...dneska sme sa boli vazit tak sme pribrali 100 g a brali nam krvicku na testy...bola velmi odvazna ani raz nezaplackala bola ako medik.....ocividne sa jej tam pacilo....aj teta midwife bola velmi velmi mila....
a ste kupovali dom???novy ci uz starsi???

adoracion
5. mar 2009

No netak celkom kupovali je to council house a je novy akurat nic nema vsetko treba porobit a pokupit. No ono to tak na zaciatku s tym spanim byva hlavne sa pokus dostat ju neskor do rytmu lebo dopadnes jak ja spime hocikedy hocikolko ziaden rytmus nic cmuk pre saru!

magisa
6. mar 2009

dobre ranko tehulky,

tak ja jdu dneska poprve do antenatal classes, tak jsem zvedava kolik nas tam bude 🙂 Prinejhorsim 2 lidi urcite - ja a muj pritel 😀 😀

eviska83
6. mar 2009

dobre rano,
munu je stale v nemocnici?
baby ja som bola vcera na scan,asi uz to dlho nepotiahnem.tlak mam vyssi ,protein v moci (malo) jednu nohu opuchnutu,jedno babetko je uz tak nizko ze mu nemohli ani zmerat obvod hlavicky 😲
Dnes mi spadlo brucho 😲 😲
modlim sa za kazdy den naviac ☹

luciauk
6. mar 2009

eviska, držím palce

nika22
6. mar 2009

majka88 gratulujem ku krasnemu miminku. to si isla po cisarskom reze na 3. den domov? nie je to nejak skoro? Na Slovensku si v nemockei min.5 dní, po normalnom porode 4 dni. Ako sa to da zvladnut starat sa o babo 3 dni po cisaraku? ja som vsetky deti rodila na Slovensku, preto ma to zaujíma.

majka88
6. mar 2009

Ahojte maminy tak ako sa dneska mate???

No adoracion tak mas teraz toho vela...stihat Hani a este k tomu aj dom a poriadky okolo neho....dakujeme za cmuka pre Sarinku a posielame aj pre Hani jednu velku sladku.... 😵

No munu neviem kde sa tula mozno v nemocnici a mozno jej len babatko nechce dat casik na nejake pismenka s nami 😉

Eviska neboj ja som mala velmi dlho padnute brusko a vidis nakoniec sme isli rodit az v 40tt 😵

Nika no vsetko tu v Uk je ine ako na Slovensku to nemozes porovnavat....a ako sa to da zvladnut....no teraz tu mam rodicov tak my pomahaju ale jazva sa mi velmi rychlo hoji co sa aj midwife a doktory cuduju...neboli to len ked trochu dlhsie polezim tak mam este problemy vstat...ale v noci mi napriklad pomaha moj priatel a prebali a da napapat malej...mozem asi vdacit zato tomu ze sa ta jazva hoji a ja mozem chodit i ked dakedy trosku s problemami...ale mam kamaratku kt absolvovala cisarsky a je 8 den uplne bezvladna takze ja mam asi v tomto trosku vyhodu....a vela sil my dava ten usmev toho anjelika našho.... 😵
A ty zijes v Uk ci na Slovensku?

etnicka
6. mar 2009

ahojte, tak munu blahozelam 🙂 vyzera to tak, ze teraz sme na rade my 😀

eviska, mne spadlo brusko este v 36. tyzdni, myslela som v tom momente, ze uz rodim, lebo to bolelo jak svina 😀 Vcera som bola na prehliadke a midwife hovorila, ze to vyzera, ze tam babatko este dlho vydrzi 😉 tak sa neboj 😉

adoracion
6. mar 2009

No tak ale dvojicky sa zvyknu narodit aj skor nie ked sa dobre nemylim ale este to urcite trosku vydrzia neverim zeby sam im chcelo von do tej zimy min. do jari pockaju urcite 🙂 majka som rada ze sa tak rychlo hojis rodicia su tiez urcite velmi stastny no ktoby nebol z maleho babuska 🙂 my ideme domov utorok na sk rok som nebola doma tak sa tesim dufam hani tu zmenu zvladne a ja si trosku odychnem lebo tu som nanu sama ... munu uz sa vrat!!! etnicka drzim palce sranda je ze neviete co to je bude to prekvapkot eda!

luciauk
6. mar 2009

etnicka, a kde ty vlastne si? neviem, ci si spominala... 😅 ja len, či nie nablízku 😉

wild.horses
6. mar 2009

...este 24 dni.
Dnes bol posledny den v praci ☹

magisa
6. mar 2009

ahoj tehulky 🙂

tak jsem byla dneska mile prekvapena, ze se nas na classes seslo asi 10 tehulek a 5 partneru, tajne jsem doufala, ze by tam snad mohla byt nejaka ceska nebo slovenka, ale kdepak..jen anglicanky 😠
Tak jsem se dozvedela par novych informaci a dostala instruktazni dvd ohledne me nemocnice, kde budu rodit..
tak vypada celkem v poho 🙂
Holky dneska tam midwife rikala, ze by se nemelo davat do postylky babycot bumper a ja si ho zrovna koupila za 70 liber 😒 tak nevim...co vy na to???Mate v postylce, nebo nemate???

etnicka - za jak dlouho po porode planujete s manzilkem zpatky na SR??? nebo uz zustanete v UK??

adoracion- Takze Hani pojede poprve na SR, urcite se ji bude libit..Preji prijemnou dovolenou, snad si trosku odpocines. 😎

wild.horses - ja jsem na materske teprve od pondeli a myslim, ze tak akorat..V Cechach uz je celkem rarita delat skoro do konce tehotenstvi, holciny jsou normalne na nemocenskych treba uz od 12 tydne tehu...Takze si muzes gratulovat, ze jsi zvladla pracovat az do ted 😀 Ja jsem jeste do minuleho tydne spavala cele noci, ale ted se jen prevaluju z boku na bok, takze byvam vice unavena 🙄 Jsem rada, ze nemusim brzo vstavat a mam vice casu na odpocinek.. 😵

wild.horses
6. mar 2009

preco by sa cot bumper nema davat? My mame niekolko a urcite ich pouzivat budem. Ved pokial babo lezi, nevidim dovod, aby mu cot bumper ublizil. Aspon mu nebude fukat do postielky 🙂
Budete niekto pouzivat baby breathing monitor- ten vo forme platni, co sa dava pod matrac?
Mne praca bude velmi chybat, ale nastastie, nase psy vyzaduju dost casu a asi sa vratim k aktivitam, na k tore som doteraz popri praci nemala cas. Aspon pokial sa maly narodi.

magisa
6. mar 2009

Ja jsem ze zacatku myslela, ze jsem se preslechla nebo ji nerozumela, ale pritel, ktery tam byl se mnou mi potvrdil, ze rikala, ze pry cot bumper v postylce muze zpusobit cot death ☹ coz se mi teda nezda..
Argumentovala tim, ze se prave tezce dostava dostatek cerstveho vzduchu do postylky.. 😅

zmrzka1
6. mar 2009

ahoj -- tak som sa tu docitala ,ze brucho pada okolo 35-36tt????
to som nevedela a ze to boli... no same novinky co mi este poviete co este neviem?
co si myslite o starostlivosti v gb???

luciauk
7. mar 2009

magisa, a ty si kde? vieš, ja mám takú "súkromnú zoznamku" a dohadzujem známim kamarátky cez net...len sebe som stále nikoho nenašla ☹
čo sa týka toho bumper, tak to je pritiahnuté za uši. vankúš a prikrývku samozrejme nie, ale bumper....tak to by preháňa....oveľa dôležitejšie je dieťatko neobliekať príliš hrubo, radšej studené rúčky ako prehriate telíčko 😉

zmrzka, ono to bolieť nemusí, ja som si to pri prvom ani nevšimla 😉

magisa
7. mar 2009

hezke slunecni rano preju vsem maminam a skoro maminam 😀

luciauk - souhlasim s tebou, mimi se ma oblikat stejne jako dospelak snad jen o jeden svetrik vice, protoze nema zadny pohyb....Ale tady v UK mi zas pripadne, ze to prehaneji s otuzovanim 😅 . Ja mam kabat, sal, kozacky a deti bez cepek, ponozek v kratkych rukavech 😅
Jinac jsem z Bristolu, cechu a slovaku je tady plno, ale zadne tehule 🙂 Vlastne jedna by se nasla.. 😀 Jmenuje se Janca, ale ta chodi na jinou diskuzi, je ve 12 tt
A ty jsi odkud Luci???

peppapig
7. mar 2009

Holky, zdravim vsechny nastavajici maminy, chci se jen zeptat, je tady jeste nejaka jina debata cesky v UK (nasla jsem zatim jen dve). Diky 🙂

eviska83
7. mar 2009

ajojky,
ja som o tom ze by sa cot bumper nemal pouzivat vedela tiez od mojej midwife.Ja som to riesila tak ze som ho nedala okolo celej postielky ,ale len na tu stranu kde hrozil prievan,ale pouzivala som ho a mienim ho pouzivat aj teraz.
wild.horses- ano my urcite budeme pouzivat monitor dychu,pouzivali sme ho aj pri prvom a boli sme max.spokojni.Vies ja som taky strachopud a takto som aspon spala v pohode.pouzivali sme ho asi do 8 mes.potom sa kamoske narodil syn tak sme jej ho pozicali.Teraz sme museli este jeden prikupit. 😀 😀
A co sa tyka teploty ,mate pravdu,niekedy to to s tym otuzovanim prehanaju,ale zasa na druhej strane na svk to prehanaju s prehrievanim.Skoro vseci na svk skusaju ci je babetku zima podla ruk ,pekna blbost,skusa sa to na krku 🙂 🙂

majka88
7. mar 2009

ahojte maminy ako ste sa tu vela rozpisali..ja som mala akurat siestu so Sarah ale ta este trosku buva...lebo v noci velmi strasila a vymyslala.. 😵 tak som dospavala....tatino je s nasimi v meste a ukazuje im krasy Birminghamu 😉 😉 😉 😉 😉
No ale ste sa rozpisali kvoli cot bumperu my ho mate tiez a neviem preco by mal vadit....

Adoracion tak sa velmi tesis....ale Hani to urcite zvladne.....to bude jej prva cesta na SVK co? :-

magisa
7. mar 2009

peppapig - no jeste vim o tehle, ale myslim, ze jsem te tam uz videla 🙂
https://www.modrykonik.cz/forum/show.php?vThrea...

anebo by jsi klidne mohla zalozit novou temu 😀 😀 ,jen dej pak vedet jakou 😉

magisa
7. mar 2009

tak jsem se dneska konecne pustila do prani, koupila jsem ten fairy gel, ale se mi moc nezda, ze by ty veciky byly moc mekkoucke ☹ pouzivali jste jeste nejakou avivaz???

munu kde jsi???nam uz se mooocka styska, doufam, ze jste v poradku a jen nemate casik zasednout k netu

luciauk
8. mar 2009

magisa, ďalekoooo, v Northamptone 😉

eviska, ja na 200% súhlasím s tými rukami. končatiny sa ochladia ako prvé, keď je dieťa prehriate, takže to vôbec nie je spoľahlivé

no a angličania sú zväčša veľmi otužilí, ale nie všetci, lebo naša suseda ešte aj teraz nosí pančuchy 😔 a to vyrastala za vojny a o uhlí sa im len snívalo...tým, ktoré ostávate v uk, odporúčam deti otužovať, aby nemali šok, a vy s nimi 😵 keď 3-ročné nastúpia do škôlky...budú bosé sedieť na betóne 😉 mojim to trvalo pol roka, kým zahodili punčochy a čiapky. a museli, ak chceli zapadnúť 😎

munu...???

eviska83
8. mar 2009

magisa- ja som stale pouzivala fairy a som max.spokojna.Raz som skusila comfort a maly sa mi hned vyhadzal.Avivaz sa nedoporucuje pre babetka.Ja som zacala pouzivat avivaz asi ked mal maly 2-3 mes.

luciauk- to mas pravdu,deti treba otuzovat.Moj synator sa narodil v lete (bolo tu vtedy naozaj horuco)a to som sa so svokrou ,ktora tu bola na 2 tyzdne vkuse hadala.Ta by mu dala ciapku aj doma 😲
Aj sa jej to vypomstilo,raz som ja isla spat a ona bola s malym a samozrejme mu tu ciapku dala,a hned mal potnicky,tak uz nevyryvala a bol klud 🙂 🙂

zmrzka1
8. mar 2009

ja som myslela,ze tu je tema porod v anglicku ,ale nikto tu nic moc o porode tu v anglicku nepise ,ani ci je to to iste ako na slovensku aka tu je starostlivost a na co sa treba pripravit.. velmi rada by som prijala a ziskala rady pretoze za neaky mesiac ma to caka a veru nemam sajnu ako to tu chodi a v com je rozdiel rodit tu a na slovensku a nakolko mi nezacali ani brething classes neviem ani ako zistim ,ze uz rodim 😅
teda uz v utorok by mali zacat ,ale neviem ci je tu taka priprava ako na slovensku kde poradia od slova do slova co a ako....dakujem

etnicka
9. mar 2009

adoracion, dakujem 🙂 uz vieme, co sa nam narodi, lebo moj doktor na Slovensku mi napisal do tehotenskej knizky, co to bude (aj ked som mu asi milionkrat povedala, ze to nechceme vediet), no a ked sme prisli sem, hladala som v nej nejake informacie a tak som to zistila. Bola som z toho dost vytocena, ale uz som sa s tym zmierila. Zase dalsia ukazka toho, ako sa na Slovensku zaobchadza s tehotnou zenou (ako s nesvojpravnou). ☹

lucia - sme v Prestone - je to pri Manchestri.

magisa - babatko sa ma narodit 22.3. a vraciame sa zaciatkom maja (kvetna), takze bude mat asi 5-6 tyzdnov. Pojdeme s autom a privesom 😀 uz mame kupene listky na trajekt 😀 bude to super dobrodruzstvo 🙂 S tym hniezdom som to tiez pocula, ze sa to neodporuca uplne malym babatkam, ale ked uz bude vacsie, myslim, ze mu to tam mozes dat. My mame pre babatko kosik a az z neho vyrastie, mame taky vacsi, hlbsi na kolieskach a az vyrastie aj z neho, dame ho do postielky. Ale je mozne, ze bude spavat s nami v posteli.

zmrzka - mna to bolelo asi preto, ze to bolo v den, ked sme museli za velmi kratky cas vybavit vsetky papierovacky kvoli odchodu zo Slovenska do Anglicka (UPSVAR, socialna poistovna, ukoncit manzelovu PN a dat vypoved...), takze som bola dost v strese a vela som chodila, aj hore-dole po schodoch. Myslim, ze keby som bola normalne v pohode, tak to boliet nemuselo 😉.
K tej starostlivosti v UK - ja som nadsena 😀 To, ze som sem prisla, bolo to najlepsie, co som mohla urobit a ked budeme cakat dalsie babatko, prideme sem zas. Ta predporodna priprava - my sme sa na to spytali v porodnici, dali nam taky zoznam, tak sme sa prihlasili tam, kam sme chceli ist. Uz sme mali breastfeeding a este pojdeme na labour workshop a potom na our new baby. Treba sa pytat 😉 . este potom su predporodne kurzy na tejto stranke http://www.nctpregnancyandbabycare.com/home mozes si tam najst nieco v Tvojom okoli, ale za tie sa myslim plati.
K tym rozdielom medzi slovenskymi a anglickymi porodmi - na Slovensku sa na tehotnu pozeraju ako na choru, porody sa vedu striktne medicinsky, rodi sa vacsinou na chrbte s vyvysenymi nohami, ak chces rodit prirodzene, pozeraju na Teba ako na problem. V Anglicku rodi zena, nie doktor 🙂 Okrem toho po porode babatka odnasaju prec od matky, co je uplna hovadina ☹ Myslim, ze priprava je v UK tiez ovela lepsia ako na Slovensku - mne doma moj doktor nikdy nic nepovedal, na moje otazky odpovedal 1 slovom, vsetky informacie som si musela hladat sama na nete. Tuto v UK mi hned, ako sme dosli na prehliadku porodnice, dali fascikel s casopismi, knihami a kopou infosiek o tehotenstve, porode a sestonedeli, ale aj o vsetkych benefitoch, na ktore mame narok. Ak mas nejake konkretne otazky, kludne sa pytaj 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre