Pôrod v Anglicku. Ako prebieha? Aké máte skúsenosti?

mima3114
17. máj 2007

Ahojte.zakladam tuto temu lebo som v 37 tt,cize o chvilu ma caka porod a zijem v Anglicku,takze by som chcela vediet ako to tu prebieha.Baby,ktore mate skusenosti s porodom v UK,tak sa podelkte o tie skusenosti so mnou.velmi ma zaujima ako to tu prebieha,ci si mozeme vybrat polohu ako chceme rodit a pod.

magisa
25. jún 2009

ivanka - ja jsem mela neplanovany CR. Mela jsem pichnutou EPI, takze kdyz se rozhodlo pro sekci, tak mi jen zvysili davku. V 10 pm me prevezli na sal a v 10.35 pm byl Wilik mezi nama. Nemusis se bat, kdyz jsem to zvladla ja, tak to zvladnes urco i ty. Mysli na to, ze zitra uz budes mit prcka pri sobe 😵

munu - takze uz to mas holka zasebou???Snad uz bude lip. Verim, ze jsi si to vytrpela, ale snad to k necemu bude. Uz se nechci nad zdravotnictvim tady rozcilovat /i kdyz to pujde velmi tezce/

vendy - ja jsem taky dostala maternity certifikat ve 20 tt tehu od me midwife a ten jsem musela odevzdat v praci, aby mi jako verili ze jsem tehu / i kdyz to na me bylo uz davno viditelne znat 😀 😀 /

wild.horses - takze kdyby jsi na to neprisla sama a neurcila si diagnozu, tak nikdo o nicem nevi???Parchanti jedni..
Budu drzet palecek at vsechno probehne hladce a bez jinych potizi

domi - ja jsem zadny papir nepotrebovala, jen jsem nahlasila managerovy, kdy asi chci odejit a bylo to..naco zbytecne papirovacky??

Williamek ma dneska presne 2 mesice..to to leti, se nestacim divit. Ale uzivam si ho naplno, fotim, natacim a uz ted se divam na videa co jsme nataceli pri jeho narozeni a rikam si 'jee ten byl ale malicky 😀'
dneska jsem ho jen tak laicky merila a vazila, takze ma kolem 5 kg a meri 60 cm

magisa
25. jún 2009

wild-horses - ja bych chtela s malym na plavani chodit, ale musim se jit poptat do lasure center jestli je u nas provozuji a kolik to kostuje???

eviska83
25. jún 2009

wild.horses- my sme nahlaseni na baby masaz -zaciname o mesiac (je to 5 tyzdnou-1x t)
Plavanie mame nahlasene ,sme na cakacke(je to dost nabite),ale na plavanie beru az po ockovaniach,teda v 4 mes.Teda aspon u nas.U vas tiez funguje Sure Start?je to super ,ze je to zdarma 🙂
Ten tvoj synator uz udrzi hracku? 😲 😲 sikovnik
Magisa- pekneho mas valibuka 🙂

wild.horses
26. jún 2009

dobre ranko 🙂

malemu som to nasla den po jeho 6-weeks check up 😖 A pruh sa neurobi zo dna na den. 🙄

My sme uz chceli konecne do bazena, aj plavky som si kupila 😎 ale teraz to bude musiet pockat az kym sa ranka nezahoji, kedze ani antibiotika po operacii nedostane, ako mi povedali. Len to treba udrzovat v suchu. Hmm, skoncili sme na cas aj s nasimi real nappies ☹
Tu je babatkovska ''plavacia'' skolka na severe anglicka http://splishsploshswimmingschool.com/index.php . Maju dobre ceny.

Hej, drobec uz chyta a aj si uz rozprava-vydava take hrdelne zvuky, raz sa mu to vydralo z hrdla tak hlasno, ze jedna z nasich feniek, co lezala na vedlajsej fotelke sa tak zlakla, ze skoro nadskocila 😀 😀 ale rychlo to predychala. Snazi sa uz kecat aj nejake slabiky-dvoj-troj pismenkove...

hathor1231
27. jún 2009

ahojte maminky 😀
chcela by som sa poradit,co ste si vzali do nemocky na porod. ja som sa zbalila podla zoznamu,co mi dali na predporodnom kurze a zda sa mi toho akosi moc 😲
pre babo mam zbalene veci v taske z kocika a pre seba v dalsej takej istej velkosti... nechcem tam ist nabalena ako na trojtyzdnovu dovolenku... 😀 ked sme tam boli pozriet,vychadzali odtial mamicky dost 'nalahko'... tak aby som nevyzerala ako tuto 😅
mun,citala som si,co si si vytrpela a fakt sa nestacim cudovat,co su schopni urobit 😠 dufam,ze uz budete o.k.
prajem zdrave deticky a dik za pomoc 😀

munu
27. jún 2009

hathor diky moc 😉 dufam aj ja, ze uz budem konecne zdrava 🙂

peppapig
29. jún 2009

Ahojte baulenky, nejak je tu mrtvo, asi si uzivate leta co?! Podle predpovedi se k nam blizi tropicka vedra, tak pozor at neodpadnete 😉 V Cechach je to prave naopak, jen prsi a prsi, tak jsem nakonec rada, jsem zmenila nase lety na konec July.

Munulko, doufam, ze se pekne zootavujes a vse je ok!

hathor, me taky prislo pod ruku milion letaku, co zabalit do porodnice, ale zdalo se mi to vetsinou hodne a zbytecnosti. Moje M uz ma pres dva roky a ja mam pamet na prd, ale...urcite si sbal:

-2 nocni kosile, lehke jinak se upeces
-zupan (pokud chces, ja ho vubec nenosila)
-papuce a ponozky
-pokud chces nejaky domaci obleceni (teplakovy styl), ja nemela, tech 15 hodin po porode mi bylo fajn v PJ's
-tmavsi rucnik

-vlozky, nekolik paru kalhotek (nikdy nevis)
-pads do podprsenky
-nejaka zkraslovadla na oblicej (vetsina maminek je po tom porode tak nejak bez barvy u know)

(hudba, svicky, otirani zinkou atd, by me pri kontrakcich jen vytaceli, takze podobne nesmysly, jsem uplne vypustila. Energy drinks mi jsme nestihli koupit a na jidlo jsem fakt nemela ani pomysleni)

Teda leze mi to z hlavy jak z chlupate deky 😀

Pro mimco dopisu pozdeji 🙂 Pokud jsem neco zapomela, holky piste piste, vy to mate skoro vsechny v zive pameti!

magisa
29. jún 2009

hathor - poslala jsem ti IP, kdyby jsi jeste neco potrebovala, tak piskni

Doufam, ze se vsechny mate dobre a deticky prospivaji 😵 😵

Munu - jak se citis ??Nejake zlepseni?

Vendy - tak jak jste na tom s rozhodovanim na druhe mimi ???Ja bych klido uz sla do druheho, vsechna bolest zapomenuta. Wiliamek nam dela neskutecnou radost, neumim si zivot bez neho predstavit

Konecne jsem prisla na to, jak dat video na youtube, tak posilam par odkazu, kdo chce a je zvedavy tak kuk 😀 😀 😀

https://www.youtube.com/watch?v=ROKaw3ZyC6shttps://www.youtube.com/watch?v=78MLaiPw4Oshttps://www.youtube.com/watch?v=AYA_DXxfiBw
peppapig
30. jún 2009

Magisa, Wilda je super, kukla jsem videa, teda i s tim otiskovanim nozicek, ono se mu to snad libilo. Bajecne mimco!!

My padime do toddler group a pak do brouzdaliste. Venku je hrooozne dusno, ble.

magisa
30. jún 2009

vendy - libilo, dokonce si u toho s nama povidal 😀

Venku je nejak zatazeno, kde jsou ty horka co predpovidali ve zpravach????

magisa
30. jún 2009

dalsi video - jak si Wilik povida s tatinkem 😀

https://www.youtube.com/watch?v=UoDdyVYQmq8
bejkam
30. jún 2009

Ahoj dievcata,tak ja som este stale 2 v 1 a zacinam sa bat,ze budem prenasat.Od minuleho tyzdna som na materskej,tak som konecne mala cas aj precitat,co mate noveho.Vidim,ze drobci vam rastu a pribudli nove tehulky.Tu v Hulle je dnes krasne,chystam sa po synatora do skoly a do parku na zmrzku.Pekny dnicek 😀

munu
30. jún 2009

mamicky poradte mi... ked mal Matko zhruba mesiac a pol, tak sme s muzom poziadali o Maternity sure start 500 libier.. no dostali sme odpoved, ze musime poberat tax child credit alebo working tax credit... list, ze poberame tax child credit sme dostali pred desiatimi dnami a teraz sme tam volali, ze uz to mame, lebo oni potrebovali reference number... tak nam povedali,ze uz je neskoro, ze uz to nedostaneme, pretoze Matko uz ma viac ako 3 mesiace.. tak sa vas chcem spytat, ci je este nejaka sanca, zeby nam to este uznali a ak ano, tak co by som preto mohla urobit? PROSIM VAS o odpoved co najskor

eviska83
30. jún 2009

munu- nepotesim Ta ,o maternity grand sa moze ziadat len do 3 mes.diatata
A ziadala si si o porodne + prispevky na svk?Lebo ak by si tu dostala maternity grand na svk by Ti nevyplatili nic.
Magisa- Wilik je naaaaadherne chlpciatko- strasne je podareny 😀 😀 😀

peppapig
30. jún 2009

magis, to uz jsem ti taky kukla vcera, to je super, uplne mi to propomelo, jak si takhle povidal muzik s malou, zda se mi to tak davno ☹ Fakt je Wilda zlaty!

munu, vubec netusim, promin.

Taky by me zajimalo, kde jsou ty slunecna tropicka vedra. Tady je zatazeno, hnesne dusno na chcipnuti a co 10 minut krape. M byla v bazenu s kamaradikama a meli vseci zachvaty smichu nebo prselo, tak to nechapali, ze voda v nohach a jeste prsi, sranda s detma.

munu
30. jún 2009

dakujem vam zienky 🙂

eviska - neziadala som na svk este o nicm urobim tak ked tam pojdeme na dovolenku v auguste 😉

peppapig - dakujem aj tak 🙂

peppapig a magiska - zotavujem sa super, vsetko sa pekne hoji... to vdaka vasej podpore 😉 dakujem, citim sa ovela lepsie nez predtym 🙂 uz len cakam kedy znasilnim muza 😀

eviska83
30. jún 2009

MUNU- pozor na svk mozes ziadat len do 6 mes.dietata a potrebujes na to dost papierovaciek- potvrdenia od doktorov , potvrdenie ze si nedostala grant tu.Ak chces vsetky preklady a papiere Ti mozem poslat- ja to mam este cerstvo v pamati 😝

munu
30. jún 2009

hej eviska prosim ta posli mi to ak mozes
ja mam hokej v tich papierovackach
moj email je Duska@email.cz

dakujem ti velmi pekne 🙂

eviska83
30. jún 2009

munu- a mas aj papier ze si nedostala maternity grant? ten ti poslem prelozeny ak ho mas-to len dolozis ,mal by byt vsade rovnaky.(kedze ja som v severnom irsku)

munu
30. jún 2009

hej, ten papier mam, ale nie prelozeny

eviska83
1. júl 2009

munu- doslo Ti to?

munu
1. júl 2009

Eviska, dosla mi Ziadost od GP po anglicky a Ziadost o prispevok pri narodeni dietata...

a to tretie priplatok prerobene, to mi nedoslo...

hathor1231
1. júl 2009

dobre ranko!
munu,
nam to tiez zamietli a ani len working tax nam nechcu dat 😠 tak musime pockat na malinku aj kvoli child taxu lebo vsade chceu datum narodenia drobca a mame privelky prijem 😖 takze prestavam dufat,ze to stihneme 😲
evi, ty si to vybavila cez slovensko? kolko si dostala,ak sa ta mozem spytat 😕 tiez uz som nasla nejaku stranku,kde sa tie tlaciva daju postahovat-myslim,ze to bolo na urade socialnych veci a rodiny...

babeny, vyuzijem vas este 😀 davali ste si niekdo aplikacku na health in preg.grant? ja som to odoslala pred mesiacom a ani len papier mi neposlali,ci mam na to narok alebo nie... za aky cas to poslali vam? dik

magisa
1. júl 2009

hathor - health in pregnancy grant je 190 £ a od 6.4.2009 /myslim/ maji na neho narok vsechny tehule...ja jsem penizky na ucet dostala behem 5 tydnu, tak jeste pockej a urco ti je poslou

dekuji vsem za pochvaly

ja jsem taky zadala o MSSG a prisel mi zamitaci dopis, jak se dalo cekat. Takze jsem si pozadala o porodne v CR, a je to v rizeni...a v CR jsem doklad o tom, ze jsem nedostala MSSG tady v UK nemusela dokladat

Dneska jdeme na baby clinic, tak to opet behem minuty budem vyrizeni..minule jen zvazila a cau pipi..tot vse 😠 ,takze uvidim co dneska, chtela bych, aby mi maleho i zmerili

hathor1231
1. júl 2009

magisa,
dik. ja som len na nete nasla mail na ten office a nevedela,som ci im tam napisat ako to vyzera... lebo z SSMG

hathor1231
1. júl 2009

woops 😀
takze,

lebo z SSMG mi poslali vyjadrane do tyzdna... tak teda cakat cakat na peniazky a potom supsky do obchodiku 😀 😀 😀
fakt brutus,ze sa tak staraju o tehule a aj o babatka 😠 ja som tiez zvedava,ci malej urobia scan obliciek co nam hovorili. mimi malo v 20tt opuchnute oblicky a tienik na srdiecku. v 28tt bola o.k. a midwife povedala,ze po porode ju budu kontrolovat,ci jej pracuju dobre a urobia jej nejake testy,tak dufam ze to dodrzia aj ked je mala o.k....
drzim palce 😉

eviska83
1. júl 2009

munu- a preklad ze si nedostala SSMG ti dosla?
hathor- health in pregnancy aj mne doslo na ucet ,bez vyjadrenia.Ano ja som porodne dostala na svk kedze som SSMG nedostala.Dostala som 1800e ale my mame dvojky 🙂 tie papiere sa daju stiahnut aj z netu,ale ja munu posielam uz prelozene.

hathor1231
1. júl 2009

evi,
pozeram na mena. pekne 😀 😀 😀 dvojnasobna radost,co?

ja to zatial nejako neriesim,este sa mala ani len nenarodila a potom zacneme vybavovat najprv ten odtialto a ak nie,tak slovensky... uz som aj pozerala na nete co k tomu treba,aby som bola v obraze...

skor ma zaujimal ten health in...lebo nepoznam nikoho,kto ho dostal a nevedela som,ci mam cakat na neake vyjadrenie,ci to obdrzali a tak... tak uz len kontrolovat ucet 😀
uzivaj si deticky 😀

magisa
1. júl 2009

holky ja nasla video, jak jsem poprve uvidela maleho v nemocnici, to to leti..

https://www.youtube.com/watch?v=xVcY9k8mlF8
uankab
1. júl 2009

ahojte

hathor, ja som ten healt in pregnancy grant dostala asi minuly tyzden.. cele to trvalo 2 tyzdne - midwife mi dala papier, ktory musis do 30 dni poslat (ak ho neposles v tej lehote, stracas nan narok)... ja som ho poslala okamzite a do dvoch tyzdnov boli peniazky na ucte plus mi prisiel o tom list... ma nan narok kazda tehulka po skoncenom 25 tyzdni tehotenstva, midwife ti moze dat len jedno potvrdenie... ja som dostala od nej tlacivo spolu s obalkou, len som ho dovyplnala a poslala...

co sa tyka toho maternity grantu, tak my on ani neziadame... vcera som citala na webe, kto ma nan narok a my do tej skupiny nepatrime (musite mat fakt nizky prijem, aby ste nan mali narok a poberat benefity, child tax credit musite mat priznany vo vyske minimalne 546 libier).. ja kedze som robila, tak dostavam normalne matersku a budeme ziadat o tie veci doma (prispevok pri narodenie a priplatok k prispevku).

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre