Pôrod v Anglicku. Ako prebieha? Aké máte skúsenosti?

mima3114
17. máj 2007

Ahojte.zakladam tuto temu lebo som v 37 tt,cize o chvilu ma caka porod a zijem v Anglicku,takze by som chcela vediet ako to tu prebieha.Baby,ktore mate skusenosti s porodom v UK,tak sa podelkte o tie skusenosti so mnou.velmi ma zaujima ako to tu prebieha,ci si mozeme vybrat polohu ako chceme rodit a pod.

mona12071
11. aug 2010

@kivec pridas neboj ani ja som na zaciatku nestihala a to mi maly skoro stale spinkal teras uz potrebuje pozornosti viacej a aj ja skoro vsetko stiham chce to len cas 😀

newyorkgirl
11. aug 2010

@kivec jeeej dakujem, ze na mna tak myslis... no zvladla som, neviem kedy budu vysledky, ale tak uvidime, ale mam zo seba celkom dobry pocit... babule muzik je dnes v Londyne na ambasade, vybavuje nam ten cestovny doklad... no uprosil tetu, nech nam to poslu, dal jej predplatenu obalku ale vravel ze vyslovene nechcela, aby si ludia vraj na to nezvykali, ze oni to neposielaju ale musis ist osobne aj pre to, tak aspon cosi nam vyslo teda, ze nam usetrila jednu trmacaninu... teda este nam to neprislo ale dufam, ze dojde oki 😀

@mzuzka akurat som na Vas myslela, ze ako sa mate veru... boze, ale ti babulkovia rastu teda aj nas uz bude mat 3mes. jaj baby utekam uz je jedna a este som dnes nic nestihla ☹

mzuzka
11. aug 2010

tak toto su moje ''miminecka''

peppapig
11. aug 2010

@newyorkgirl tak jsi to dobre zvladla, well done, urcite projdes 🙂 Chudak s ambasadou zaplneny cely den. Nechapu proc to nemuze vsechno fungovat jak tady britske urady...telefon, posta grrrr

@mzuzka teda to jsou sikulkove vykrmeni, jsou krasni, tak uz si zapamatuju ze zadna miminecka hihi

saza007
11. aug 2010

@peppapig peppa, uz mate sofu doma? 😅 😕

hathor1231
11. aug 2010

@mzuzka tak to su riadny dubacikovia 😀 a co solid food? finger food by sa malo dat po 7m,ale zalezi ako to zvlada 😉 nam pomohli prerezat rusks zubky 😉

volali sme tam a jasan,ze nas prehovarali ale uz na nich kasleme,uz na nich nemama nervy 😝 este mame mesiac,tak pokukame akcie az potom zase neostaneme bez netu 😅

boli u mna pozriet z centra kam sa chodime hravat, lebo o nas mesiac nic nepoculi a nechodili sme 😀 tak musime skocit na nejaku group a hlavne tam chcem ucit malu na tie tety lebo asi do tej nursery pojde. maju najlepsiu v okoli a je to len cross the road,takze super,len cakacku maju par mesiacov,teraz az na januar 😅 ak by som ju dala do nursery,tak tam,hlavne ich tam pozname a su fakt mile a venuju sa detom 😵 ked to bude aktualne,tak sa mam prist poziet... mala je strasne spolocenska a ja ju o to nechcem ukratit... uvidime,ci sa jej tam bude pacit,ak ano,tak neni co riesit. je tam aj HV v tej istej budove,tak ak sa nahodou nieco s mimcami deje,tak maju aku taku pomoc...

fahana1
11. aug 2010

@kvietocek7 ja som 9 kilometrov od birmingham ja uz som porodila moj sincek ma 5 mesiacov a ti si skade

slovakia13
11. aug 2010

@mzuzka gratulujem k domu 😉 to mas poriadnych chlapov 🙂 mia ma teraz necelych 8 😀 pekne ste nas predbehli
@peppapig ja so tiez zvedava ...ako sofa?
@hathor1231 aj Mii sa nasa nursery velmi paci a aj mne 😵 a mam ju vsade .je sranda sledovat ako preradi na speedo ked chce mys od laptopa 😀 😀 😀

hathor1231
11. aug 2010

@slovakia13 😀 mne sa mala uz vie skovavat 😀 alebo ma laka aby sme sa nahanali 😀 sranda s nasimi mimuskami,konecne 😀 s nursery uvidime, nie je dobre aby bola vkuse len so mnou a ma strasne rada spolocnost. ked nursery,tak nech ich tam poznam.

slovakia13
11. aug 2010

@hathor1231 aj koli angline 🙂 boze ako to leti 😵 som si tak spomenula ked si porodila a uz mate rok 🙂 a ja som ti zavidela ,ze uz mas potom 😉 😵

hathor1231
11. aug 2010

@slovakia13 a ja som rada,ze uz mame obe super deticky nie tie nase umrncane babiky 😀

mona12071
11. aug 2010

@mrk11 AHOJKY TAK CO ZZAJTRA?

peppapig
11. aug 2010

@saza007 @slovakia13 😀 co myslite babule? Ano mame, hura hura, nakonec jsme obvolali stehovaky...nekteri nechapali o co jde, jini si za praci uctovali pres 100 liber a nakonec prijeli tihle tri stari chlapici, sup hup, bez lana a bez zebriku, za 5 minut za pajdika. Ale byla to story co 😀

@hathor123 mas to stesti na dobrou skolku tak blizoucko. Na kolik dni pujde. Nase M je od miminka taky hrozne spolecenska a ve skolce je jak v raji, za mesic zas zacina, ted je doma nebo nemam skolu.

kivec
11. aug 2010

@mona12071 - dakujem za povzbudenie 😉

@newyorkgirl - well done, ked mas ty z toho dobry pocit, tak si to urcite spravila. A este zvladnut tu cestu autom - drzim palce. 😉

kivec
11. aug 2010

@hathor1231 - tak to mas naozaj super, skolku tak blizko. My mame vsetky skolky daleko a este ani neviem, kam Estherku dam. 😒 Pred tym chodila k childminderke, ale teraz by som ju radsej dala do skolky.

@peppapig - to je perfektne, ze tvojej malinkej sa vo skolke tak paci. Dufam, ze aj nasej tam bude dobre.

@newyorkgirl - ups, ta cesta autom sa konala uz vcera, vsak? Som to poplietla 😀. Ako ti to islo?Viem, ze si sa na to velmi netesila.

z_vesela
11. aug 2010

Ahojte kocky,

tak aj ja sa hlasim..pisem jednou rukou, lebo zasa sa kojime.. 🙂 ...uz snad trochu nachadzam nejaky system v tom chaose 🙂...ale ako pocuvam ze sa to zo dna na den meni...zatial sme boli 'lucky' a maly v noci prespal 4 hodiny..vzdy od 10 do 2- 3..potom sa stale koji do 5 -6 a potom zasa spi do 8...tak to mame s drahym rozdelene na dve sichty...len teraz panikarim ako to bude ked mu skonci v pondelok paternity leave... ☹..

vidim ze riesite skolky - hat to mas super ze si nasla dobru...ja som este v tehu presla 4 nursery a ani jedna ma nepresvedcila..tak radsej ho dam - az na to pride - childminderke..aspon kym bude mat 2 roky..

chudacik Olinko ma nepriechodny slzny kanalik, tak mu stale musime vytierat ocko...mala ste s tym niektora problemy?

ahoj fahana- a kde pri birm byvas?Ja som -south birm, tak mozno ani nie si tak daleko.. 🙂

mzuzka- tie tvoje miminka su uz riadny chlapi!!!aj si pamatam ked si dala prve foto na mk ...to boli take chrustiky..

dadulienka27
11. aug 2010

@peppapig gratulujem,tak uz ju mate konecne doma 😉

West Midlands Safari Park vrelo odporucam,ja som tam bola asi 3x,ale trosku s vacsimi detickami,lebo celu dobu musite zostat v aute 😒 ak si na zaciatku kupite potravu pre zvierata,tak pridu aj ku vam,inac si vas nevsimaju, my sme raz krmili pustene byvoly a tie nam svojimi rohami aj skriabli auto..opice tam nie su..
a este pri zaplateni poplatku vam daju dalsiu vstupenku na cislo vasho auta,takze 2x tam mozte ist zdarma
potom uz ked skoncite trasu autom mozte ist na vystupenie tulenov-celkom vtipne...dalej su tam netopiere,pavuky,hady (v terariach).....
a este neodporucam ist v case prazdnin a vo velkych horucavach,vela ludi,auta sa posuvaju strasne pomaly a zvierata su vacsinou zalezene 😉

hathor1231
11. aug 2010

@z_vesela neboooj 😉 moj ani nebol na leave,lebo nedavali priplatok a nemohli sme si to dovolit kedze som bola off z prace uz v 21tt... tak si zobral len holiday a isiel do prace ked sme mali len 3dni a panika riadna 😅 ale neboj,ujde ti to 😉 ako som pisala,to stare "mama ma spat ked dieta spi" u nas cez den neplatilo,ale ked som ju kojila v posteli a zaspala som,tak to bol super slofiiiiik 😵 ja som cez den spavat nemohla,ak bola pri mne,tak to ano,ale inak vobec...

@peppapig
@kivec akosi mi to zacalo vrtat v hlave... do decembra zacnem s chodenim do groups ako casto sa bude dat nech si zvykne a potom to skusime 😉 ale najprv len na part time a neskor sa uvidi,ci sa mi oplati dat tolke peniaze za nursery a robit full time 😅 ak by som mala pracu za minimalku,tak to isto nie,ved by mi ostalo mozno 40libier tyzdenne ak by som vyplatila nursery 😀 ale uz sa do povodnej prace nevratim, nebudem makat 60h tyzdenne ked mam doma miminko 😵 aj ked to za tie prachy stalo,ale prvorada je teraz Niki 😵

hathor1231
11. aug 2010

@dadulienka27 uz len dodam,ze cez summer nights je to cas od 1pm-3pm kedy su najviac busy a odporuca sa prist okolo 5pm aby si si mohla uzit jazdu 😉
my sme boli o 2pm a bol to natresk,ale zalezi ci stojis v kolaji pri zvieratach alebo pri tej druhej dalej od nich. ale vonku boli vsetky. ked sme boli este bez malej,tak nam prsalo a to bolo horsie ako slnecny den,vtedy teda zrierata moc nespolupracovali 😀

peciem kolacik- ozajstny cokoladovyyyy 😵 uplne super 😵

mihouk
11. aug 2010

Ahojte uz som tu necitala poriadne celu vecnost. Vzdy len nakuknem, lebo maly kraken je velmi pocitacova zdatny a vzdy vie ako mi vypnut pocitac 😀
Novym maminkam uprimne gratulujem a prajeme vela mliecka a pohodicky a este tehulkam rychly a malo bolestny porod (keby to aspon trosku nebolelo, rodili by chlapy).
@mzuzka maly dubacikovia su mnam mnam, vzdy ked ich vidim, tak mam chut si zahryznut, len sa neviem rozhodnut ktoreho skor, nezavidim ti tu dilemu 🙂 🙂 🙂 🙂

kivec
11. aug 2010

@dadulienka27 - Skoda, ze tvoje rady o tom, kedy neist do safari parku som si precitala az teraz. My sme sli cez prazdniny a dokonca cez vikend, s malickymi detickami a bolo strasne horuco. 😝 No najhorsie, co sme si mohli vybrat.
A od kial presne si? Myslim, ze si pisala, ze si z Worcestershire. Ja som z Kidderminsteru.

@hathor1231- A uz vies, kde budes robit? Alebo nieco hladas?

gaby0205
12. aug 2010

mzuzka tvoje ratoleti su nadhorne, krasne twincata 🙂 nechapem ake velk babatka mas...
hat a ty kedy ides to roboty? skoncila niektorej uz materska?
Mihoulik teba sme tu veru davno nevideli, aj tvoj drobcek rastie ako z vody 🙂
saza-zuzi ako sa mas? a Jamesik?

hathor1231
12. aug 2010

@gaby0205
@kivec mne skoncila platena uz v marci, som stale vedena u nas ako zamestnanec,ale tam sa uz nevratim... budem hladat, len nieco na part time. teraz sa vobec nechem venovat praci,ale si uzit malu. neskor zacnem riesit co s "karierov" 😀 aspon do 2r chcem byt poruke malej a robit len na part time,potom je na plane aj dalsie mimi,tak neviem,ci sa vobec na full time dostanem...

hathor1231
12. aug 2010

@mihouk mne mala vypina wireless alebo tiez nadrzaka vypne, alebo zatvrori 😀 ale uz ju to preslo,teraz momentalne frci walker,takze mna necha 😀 uz je pc otukany,doslova 😀

dadulienka27
12. aug 2010

dobre ranko 🙂
@kivec ja som momentalne zo Stourport on Severn (predtym som byvala v Kiddi),no do konca novembra sa mame vystahovat (majitelka si sem chce dat rodinu),tak neviem kde nas potom zaveje 😒

Neviem ci ste to tu uz rozoberali,tak mozno uz aj opakujem:
Ak vam mozem poradit (pre tych co hladaju nursery,childminder,baby toddlers clubs....) skuste kontaktovat Family Service vo vasom okrese (kraji),oni by vam mohli poslat vsetky co su vo vasom okoli,v akom veku beru deticky,kolko stoji jedna hodina, otvaracia doba a kontaktne udaje...bohuzial ja mozem len poskytnut kontakty z Worcestershire

A este od urciteho veku dietata (asi 3 roky-nie som si ista) vam stat prispieva na nursery a childminder.Dalsia moznost ziskat podporu je od zamestnavatela -childcare vouchers (volakedy to fungovalo,potom to zrusili a teraz s tym zacinaju nanovo)..viac najdete na direct.gov.uk
Ak dobre vychadzate zo svojim zamestnavatelom,tak mu to mozte skusit aj same navrhnut,aby nieco taketo zaviedol 😉

dufam,ze som vam aspon trosku pomohla 😀

dadulienka27
12. aug 2010

a este som sa zabudla spytat,ze ci neviete co je s klapinkou...naposledy sa bala,ze ju predbehnem 😉 no potom sa neukazala..tipujem,ze uz ma doma babatko 😀

dadulka2000
12. aug 2010

@dadulienka27 ano od 3 rokov ma dieta narok na 15 hod nursery zadara,.... 😉 my to vyuzivame, ked Ellie chodi do preschool.

dadulka2000
12. aug 2010

je to 15hod tyzdenne 🙂

peppapig
12. aug 2010

@dadulka2000 ahoj, ja jsem z toho skolstvi porad zmatena. M je na waiting list v local pre school...mame tu dve okolo, jedna je hrozna, tam jsem misto neprijala a druha je fajn, ale plna. Jinak chodi do skolky, part-time, kde je uz skoro pul roku v pre school class (skolka je private, tedy platime mesicne nemale penize. Vztahuje se tech 15 hodin child care zdarma i na private nurseries nebo prave jen na ty statni pre schools???

dadulienka27
12. aug 2010

@dadulka2000 vidis 😉 ja som to presne nevedela,mali sme to na antenatal classes a kedze mam babo este len v brusku,tak som velmi nepocuvala 😅

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre