Pôrod v Anglicku. Ako prebieha? Aké máte skúsenosti?

mima3114
17. máj 2007

Ahojte.zakladam tuto temu lebo som v 37 tt,cize o chvilu ma caka porod a zijem v Anglicku,takze by som chcela vediet ako to tu prebieha.Baby,ktore mate skusenosti s porodom v UK,tak sa podelkte o tie skusenosti so mnou.velmi ma zaujima ako to tu prebieha,ci si mozeme vybrat polohu ako chceme rodit a pod.

slniecko77
10. feb 2011

@martina_uk postupuj tak ako radi elixia...az za priradenim partnera mas priradit dieta a tam mozes aplikovat pre malu, ja som to robila minuly tyzden a uz mame aj karticku 😉
@elixia prehliadky u pediatra a ockovanie su na Europsku karticku zadarmo aj ked to nie je akutne?

elixia
10. feb 2011

@martina_uk teraz som to skusalo,malo by to ist..prvu stranu vypises na seba..meno,adresu, NI No atd..potom mas stranu kde ti povie ze uz mas platnu kartu..das pokracovat..na dalsej sa pytaju ci chces pridat partnera,das nie a pokracovat..dalsia strana je ze ci chces pridat dieta..tam das ano a vyhodi ti stranu kde vypises udaje o malej...potom das add..dalej som uz nesla,kedze tam nechcem pisat somariny 🙂 jaj a este tam kde chcu malej NI daj svoje..

elixia
10. feb 2011

@slniecko77 ja som myslela ze podla toho zistia,ze nezijes na SK....neviem ako to je,podla mna je ta karticka len na akutne osetrenie,ale baby uz pisali kadeco,ze aj na hocijake vysetrenia s tym chodia..mozno je to zavisle od dobrej vole lekara,nietrory akceptuje,iny nie... 😒

slniecko77
10. feb 2011

@elixia jaaaaaaaj 😀 chapem, ja tiez myslim, ze je to len na akutne vysetrenie...skoda 😒
..predtym sa to dalo..od maja 2010 uz nie 😠

martina_uk
10. feb 2011

@slniecko77 @elixia jaaaj baby zlate ste, konecne som to vypisala a zobralo mi to dakujeeeem ;)

slniecko77
10. feb 2011

@martina_uk 😉

hajatanufus
10. feb 2011

@cutce ahojky ja dufam ze to pomine a mne taky boli hrdlo a ten byt nam realitka drzi ale problem je ze sme sa pomyLILI lebo sme mysleli ze sme zaplatili jeden najom dopredu navyse a ze nam to vratia a z toho zaplatime najom v novom byte ale pomylili sme sa vo vypoctoch a nic nam nemaju vratit tak cakame na nejake peniaze a zaplatime ta snad nam to uz teraz neujde lebo neviem kam by sme sli a tento byt musime uvolnit do buduceho piatku do 11 aj ked sme im hovorili ze maju prist na prevzatie az poobede ale poslali nam list ze o 11 to musi byt ready ak nie tak nas budu cardzovat 70libier tak som bola nastvana ze oni si este diktuju podmienky a este nas chcu aj obrat o peniaze uz s tou agenturou nechcem mat nic spolocne 😠

hajatanufus
10. feb 2011

@stropec ahojh ano moze byt poistena len v jednej krajine v uk si si mala poziadat o eu preukaz a na ten ti ju na sk musia riadne osetrit v pripade potreby a vzdy si maju nechat kopiu tej karticky ja sa tiez chystam na sk na jar a pisala som na ustredie do pistovne ze ak budem dlhsie na sk tak ci stym nebude v pripade potreby problem a odpisali mi ze na tu modru karticku ju normalne osetria ale potom uz zalezi na prisl. lekarovi ci sa mu bude chciet robit papierovacky a ja som poistena v cr a tam som tiez pisala a tiez mi odpisali ze v pripade potreby ma maju riadne osetrit

allo
10. feb 2011

ahojte kocky , ja byvam v Uk niekolko rokov , mam 1 dietatko a rada by som sa k vam pridala , trosku som preletela tuto temu a paci sa mi ze tu kecate o Vsetkom 🙂

elixia
10. feb 2011

@cutce ak to bude zajtra,drzim palce nech je to rychle a bezproblemove,ak nebude,bud trpezliva 🙂

@hajatanufus ahoj,dlho si tu nebola 🙂

hajatanufus
10. feb 2011

@elixia ahoj veru nebola lebo mi vecne blbne net uz sa tesim ked sa presthujeme tam budeme v optik zone tak to uz bude lepsie lebo tu je strasne slaby signal 🙂 ja si vas stale precitam a ked chcem nieco napisat tak bum net bol fuc 😠 aj v augustovkach je to tak ze ked baby docitam potom mi padne net a potom si tam vediem monolog na celu stranu ☹ a vy co mate noveho? ja chodim s lucinkou do playgroup velmi sa jej tam paci a mne tiez lebo su tam tetusky ktore zabavaju deticky a lucinka sa tam vysali akurat potom je problem ked treba ist domov tak mi place rozmyslam ze by som ju dala do skolky na par hodin ale pockam kym sa prestahujeme a potom najdem nejaku nursery ak nebude draha ona tak velmi lubi deticky je taka zalata a mamu ani nepotrebuje 😉 😉

hajatanufus
10. feb 2011

@allo ahoj vitaj a kde vuk si?

cutce
10. feb 2011

@allo vitej mezi nama 😉
@elixia no zkusili jsme ted vsechno a nic, tak nevim 😅 , ale dekuju 🙂

jinak s tou modrou kartickou dojdete na pojistovnu na SK a oni tu modrou karticku zaregistruji a (ted si nejsem uplne jista), jestli vam vystavi jakoby nahradni karticku, kterou muzete pouzivat na SK a prokazovat se. Mel by ji prijmout jakykoliv doktor na vysetreni pri pobytu na SK 😉

cutce
10. feb 2011

@hajatanufus tak hlavne, ze se budetre pristi patek stehovat, to bude ale makacka ☹

elixia
10. feb 2011

@cutce neboj nic,ja som tiez este o 11 tu vypisovala a o pol 12 mi praskla voda 😀

mikailla
11. feb 2011

@veronika2108 dakujem dufam,ze zvladneme 😀 no super,ze aj tak sa im nepacila vasa velkost,tak teraz ked si budem cvakat urcite sa im nebude pacit daco 😠
@smajka tak 10 rokov si tu? sila,obdivujem naozaj! ale musi byt u vas aj pekne a aj zdravotnictvo na urovni nie? po 10rokoch sa teda necudujem,ze si nevies predstavit zivot na SR 😀 este som sa chcela opytat ty si pisala o tom kocari,nam sa nedal kocar zlozit ked prisiel kurier tak budeme musiet ist s kocikom,je aj kocik s hlbokou vanickou free??? ak mi nebudes vediet poradt,poradi niekto ?????? naozaj som nevidela nikoho s takym kocarom cestovat vsetci mali len sportak... 😖 😖 😖

newyorkgirl
11. feb 2011

@monika.c tak vy ste riadne akcni, aj Nikolka mi bola taka... Risko je typicky chlap lenoch, som rada, ze sedka a ja si este porobim ako tak 😀 zahra sa v choditku, v ohradke aj stolicke na papanie, takze si to este uzivam, hoci viem, ze nie na dlho a aj nas to uz cochvila caka, Nikolka ako sa naucila sedkat tak o tyzden uz veru stala a lozila atd. tuto je uplne iny scenar 🙂

baby vy toho inak popisete teda 😀

foxinecka
11. feb 2011

@mikailla
kazdy kocik rozneho typu je zadarmo.ja som tiez lietala s hlbokym kocikom.akurat mas na vyber, na chcekingu ti ho oznacia, a mozes ho odovzdat ako oversized luggage dole, alebo si ho zobrat so sebou k lietadlu.ked lietam sama, rozhodne to odovzdame ako oversized luggage, a malicky do klokanky, lebo pri lietadle by som sa s tym len bavila,kedze som sama, namal by mi kto podrzat maleho.teraz je to tiez vesele, kedze maly ma takmer rok, v klokanke cez cele letisko, normalne som z toho narobena...a kedy letite?uz nastalo?

foxinecka
11. feb 2011

@foxinecka
este som zabudla dodat, ze ked sme si kocik brali k lietadlu (letel s nami ocko), tak musi vsetko prejst cez scan, vratane kolies, nam sa tam nezmestili, tam sme museli aj kolesa odpajat, kosik v kociku vyprazdnit, no bolo to riadne pracne.a ako sa ostatni cestujuci tvarili?ze kolko nam to trva... 😖

martina_uk
11. feb 2011

@foxinecka ajojky ale kociar nevazia a nemusi byt do 20 kg s kufrom alebo tak, ze?

cutce
11. feb 2011

@elixia no tak ja jsem porad tady ☹, takze na me to vubec nepusobilo ☹

foxinecka
11. feb 2011

@martina_uk
jasne, ze nie, ved predsa platis fixnu sumu za dieta, ktore nema vlastne miesto do 2rokov, tak aspon kocik, ze prevezu zadarmo.keby si vsak viezla so sebou uz druhu cast travel systemu, tak by ti uz ratali £10.00 za jednu cestu (napr. autosedacku)

jancikes
11. feb 2011

@cutce
ahooj...tak malemu sa od nas este asi moc nechce ;)
ako sa inak citis???

foxinecka
11. feb 2011

baby, ktore sa chystate zajtra na tu ceskoslovensku playgroup do Hemelu?Ja by som isla...

elixia
11. feb 2011

@cutce neboj ved to pride..naveky tam nezostane 🙂

cutce
11. feb 2011

@jancikes @elixia no neda se nic delat, budu muset cekat az se mu bude chtit, uz ted neposloucha maminku a dela si co chce. Toto bude vypadat 😀 😀 😀 😀

elixia
11. feb 2011

@cutce no to si zvykaj ze si bude robit co chce 😀

jancikes
11. feb 2011

@cutce
neboj ved on coskor sa uz bude pytat za maminkou ;)
a v ktorom tyzdni sa vlastne uz musi vyvolat porod??

cutce
11. feb 2011

@jancikes no ja jdu az ve ctvrtek na kontrolu, kde mi budou delat sweep 🙂. tady to nejak nehroti ☹
@elixia no uz si zacinam zvykat, ze misto maminky se bude poslouchat Davidka 😀 😀 😀

martina_uk
11. feb 2011

@foxinecka dik za info

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre