Pôrod v Anglicku. Ako prebieha? Aké máte skúsenosti?

mima3114
17. máj 2007

Ahojte.zakladam tuto temu lebo som v 37 tt,cize o chvilu ma caka porod a zijem v Anglicku,takze by som chcela vediet ako to tu prebieha.Baby,ktore mate skusenosti s porodom v UK,tak sa podelkte o tie skusenosti so mnou.velmi ma zaujima ako to tu prebieha,ci si mozeme vybrat polohu ako chceme rodit a pod.

foxinecka
12. apr 2011

@slniecko77 ahoj, nemusela si to zakliknut, to len keby si brala aj vanicku, aj sportovy napriklad.Pripadne autosedacku.Takze to je v pohode 🙂

foxinecka
12. apr 2011

Dalsia novinka dievcata, Smajke sa vcera narodil syncek, Alex, je malinky drobcek, ale obaja su v poriadku.Tak vela zdravicka zelame!

slniecko77
12. apr 2011

@foxinecka dakujem, si ma velmi potesila 😵
..kupili sme vcera aj ten sampon co si to spominala, lebo sa mu spravila chrasticka, tak nech to ma co najskor prec 😉
..vam to zislo hned po prvom umyti? nemusela si tie lupinky vycesavat?
@smajka srdecne gratulujem k syncekovi 😵 😵 😵

bubbly
12. apr 2011

@hajatanufus me prijde ze to davaji jen tem co jsou na benefitech, a taky na prvni dite. My nic nepobirame, takze asi nic 😒 Oni jsou tady docela drsni 😀 ale to je vsude, jak mas dite, porad si sam 😉

martina_uk
12. apr 2011

@smajka gratulujeme a vela zdravia prajeme obom ;)

foxinecka
12. apr 2011

@slniecko77 uz si to presne nepamatam, ale po prvom raze to nezislo, opakuj, pokym nezide...

slniecko77
12. apr 2011

@foxinecka dik 🙂

majkauk
12. apr 2011

ahojte baby prosim o radu uz som tu raz o tom pisala,niekedy mam tvrde brusko,prejavuje sa to tym,ze citim taky cudny tlak a ked si chytim brusko tak je na nom taka viditelna a tvrda hrca,trva to niekolko sekund mozno 5 a potom to prejde,neviem ci je to tvrdnutie bruska alebo tam citim babo,uz som to spominala aj midwife ale nejak sa k tomu ani nevyjadrila,bojim sa lebo som len v 27.tyzdni,baby na sk piju magne tabletky ale tu v uk neviem co by som na to mala brat,akurat pijem vodu magnesia ale asi je to slabe,neviem prosim poradte mi ako sa tvrdnutie bruska v uk riesi(ak je to vobec tvrdnutie,lebo ja uz fakt neviem,ci to nieje babo,lebo ja som pred otehotnenim bola chuda,tak si myslim,ze tie pohyby a celkovo babo citim fakt intenzivnejsie...)

martina_uk
12. apr 2011

@majkauk ajojky, tvrdnutie to je taky tlak, a ja som nato mala magnezium zo slovneska, tu sa mi mw len smiala a ked som spomenula magnezium povedala ze naco to je dobre ze ona to nepozna ale ze ked chcem tak to mam brat.. ja som to mala aj na vysoky krvny tlak a pomahalo mi to.. ak chces mozem Ti poslat, mam este asi 2 krabicky pretoze moja mamina mi toho nabalila strasne vela a mne to po porode uz nebolo treba, tlak sa mi upravit.. a maximalne by Ti malo tvrdnut par krat za den neviem presne do kolko ale nie casto, potom treba ist k lekarovy ked to trva dlho a casto..

majkauk
12. apr 2011

@martina_uk dakujem aj mne by mama v pohode poslala tie tabletky len neviem co by mi na to povedala moja midwife keby som jej to spomenula,mozno keby sa mi nieco stalo alebo babatku tak by to mozno este zvalili na tie tabletky,ze to kvoli tomu,ze som si ich sama naordinovala....ale tiez by som to nechcela podcenit a mozno by som si ich mala sama naordinovat,dakujem si zlata,ze by si mi ich poslala..........neviem ci je to ok ztvrdne mi tak 10-15 krat do dna ale to nie kazdy den,niektore dni to ani nezbadam,ze mi tvrdne......neviem co mam robit,ku midwife idem az na buduci tyzden

martina_uk
12. apr 2011

@majkauk skus to spomenut mw.. magnezium je iba mineral ci co, ale tu to nepoznaju.. mozno Tvoja mw bude vynimka ;) ak sa necitis dobre tak volaj mw hned ale ak Ti je dobre a male sa hybe tak by to malo byt ok ale je lepsie byt si ista ked Ta mw skontroluje. mne tiez tvrdlo brucho ale nie tak casto.. mne tak 5 krat za den.. inak aj ja som sa bala ze co by mi povedali na to magnezium ale volala som svojmu gynekologovy na sk a povedal mi ze toto magnezium mi ma mamka poslat a ze mam jest aj cesnakove tabletky pre tehotne ale to koli tlaku nie koli tvrdnutiu.. tu mi na tvrdnutie a tlak predpisali aspirin ci acilpirin ci ako sa to volalo a z toho som krvacala a tak som nato kaslala a nebrala som to.. brala som iba magnezium a ten cesnak a dokonca tehotenstva sme to celkom ustali aj z tym tlakom aj s tvrdnutim ;)

majkauk
12. apr 2011

@martina_uk super ze ste to dotiahli az do stastneho konca,jasne spomeniem jej to a keby som sa citila nejak zle tak jej hned zavolam alebo rovno pojdem do nemocnice,dakujem si mila

katkanova
12. apr 2011

@majkauk ja mam presne take iste stavy - tiez som predtym bola velmi chuda tak som skumala ci to maly vypuca zadok alebo to je to tvrdnutie co vsetci spominaju 😀 lenze ono aj to tvrdnutie su vlastne len pripravne kontrakcie a ak ich nie je privela - pises ze 10-15 za den - mozno tak cca mavam aj ja - podla mna to nie je dovod na paniku. kupila som si magnezium v holland & barret - 300 mg a davam si denne 1tbl - to podla mna uskodit nemoze a v 36 tt prestanem aby maternica mohla trenovat 🙂

hajatanufus
12. apr 2011

@mrk11 ahojky dakujem za povzbudenie bola som tam sama a zvladla som to a dokonca som sa dnes chcela aj sama objednat na scan ale bol tam len zaznamnik tak som tam skocila osobne a kedze tu tak cudne rataju tyzdne tak pojdem na scan aj tak az na sk takze nevadi 🙂 s tou anglictinou mas pravdu do play groups chodim dva krat tyzdenne 🙂 a ked sa vratim z sk chcem chodit este do jednej a tam to bude mozno aj viac krat tyzdenne takze asi budem chodit denne 🙂

majkauk
12. apr 2011

@katkanova a pomaha ti to,teraz uz ti brusko netvrdne?a nie je v 27.tyzdni priskoro na tie pripravne kontrakcie,tebe odkedy tvrdlo?mne tvrdne cca 2-3 tyzdne a nie kazdy den,niekedy si to ani neuvedomujem...no aj ked niekde na nete som citala ze uz v 24.tyzdni sa mozu objavit a ak nie su bolestive alebo spojene nedaj boze s krvacanim a nie je to velmi casto tak je to ok,ale vysvetli to lekarom v uk,na vsetko ti povedia ze je to normalne a na vsetko daju paracetamol.

radlinka
12. apr 2011

@majkauk @katkanova k tomu tvrdnutiu bruska je dobry magnezium, ale da sa poslat z domu aj priamo Magne B6. Ja som sa pytala svojho dokiho a povedal, ze jedna tabletka je malo, treba aspon 3x denne pri castom tvrdnuti a tiez by bolo vhodne kuk z vnutra ci sa neskracuje krcok a dalsie detaily, napr. scan a pod. ktore MW ani ini nerobia.
Mne povedala MW ze tvrdne mi preto, ze som chuda a pokozka sa v okoli natahuje a baby rastie a preto citim ten hrozny tightening a bolesti...co nie blbost... zvysila som Magne B6 podla predpisu sk -gynekologa a je to omnoho lepsie, predtym som brala iba jednu tabletu.

katkanova
12. apr 2011

@radlinka ja sa zas bojim brat velke davky toho magnezia, aby maternica nezostala celkom leniva - a zas boliet ma to tvrdnutie neboli - no a ci sa neskracuje krcok to mi tu aj tak asi nikto nezisti, ze? 😀 takze asi zostanem pri tej davke co si davam a budem dufat ze malemu sa u mna este paci a pobudne kym treba - ono ked sa babo rozhodne ist von skor, asi sa aj tak mozeme aj na hlavu postavit a nic ho nezastavi

radlinka
12. apr 2011

@katkanova to je pravda, ja som mala silne bolesti, tak som hned konzultovala s dokim a hned kazal zvysit magnezium na rano, obed a vecer. Uplne sa mi vysmial, ze jedna tabletka nestaci, to je malo a naco to beriem iba raz...preto som zvysila davky, na jeho odporucanie, ale tiez len do cca 36tt, potom uz vynechat. Ja som nemala toto tvrdnutie, iba nejako za posledny mesiac sa mi to dost prejavilo a pocitila som aj kontrakcie v noci, tak som si aj myslela ze do maja stihame byt na svete.
No MW o skracovani krcku ani nechyrovali, proste na mna sa nik nepozeral ani neviem odkedy, asi od poslednej kontroly na SK. Nieze by bolo vhodne stale kuk do vnutra, ale zase keby som sa otvrala, ci mam skrateny krcok a fotelkovu diagnozu oddychu s vylozenymi nohami MW ani nezisti, az pokial na mna nepridu kontrakcie ze fakt rodim, proste im to je sumafuk . 🙄 🙄 🙄
Od 36tt je scan na SK pravidelne kazdych 7 dni a pritom si ho clovek pri urcitych nedovercivych veciach moze absolvovat od 30tt...alebo podla potreby a tehut... Takze aspon nieco. Drzkajte sa xxx

Btw. ja som moju MW videla max 2x a potom som sa stretla vzdy s inou, v knihe mam zapis max 5x spolu do min. mesiaca, takze radost z takej opatery. 😕

monkka21
12. apr 2011

@peepka ahoj.niesom sice z bristolu ale z newportu 😉

majkauk
12. apr 2011

@radlinka ok tie tabletky by som aj mala ale kde si mam dat urobit tie vysetrenia,asi pred 3 tyzdnami som bola v nemocnici a doky ma pozeral zvnutra a krcok bol zatvoreny ale to je uz 3 tyzdne a odvtedy sa mohol uz aj skratit a nedajboze otvarat a scany som tu uz mala 2 cize dalsi asi nehrozi iba ak by som si ho vydapala,ja ta o 3-4 tyzdne planujem ist na sk a rodit na sk tak dufam,ze dovtedy nebudem mat ziadne vacsie komplikacie a dojdem na sk cela a nemala si potom problemy s midwife,ze si sama zacala brat to magne?alebo si jej to ani nespominala?

katkanova
12. apr 2011

@radlinka no ja mam "stastie" ze som mala podvahu tak ma sleduju o nieco viac, ale tiez mam pocit ze tu vsetko zistia za pat dvanast, lebo preventivne kontroly su take ze keby ani neboli, velky rozdiel by v tom veru nebol ... ale zas na slovensku sa mi niekedy zda ze to prehanaju - najma okolo porodu - tak si clovek asi nenavybera - hlavne dufat ze budeme ok a nebudeme musiet zistit na vlastnej kozi co sa tu deje ked ide do tuheheo 😉

mrk11
13. apr 2011

@etuska my dlhy tiez nemame, ani hypoteku, ale ani uspory. Tiez si nevyskakujeme, musime vyzit, len kedze zijeme v Londone (jasne, ze nas k tomu nikto nenuti, ale obaja mame pracu tu a po credit crunch je to s pracou dost tazke vsade), nase najomne je astronomicke, s uctami nas vyjde na 1600 mesacne a to rentujeme 2 izbovy byt. Nastastie s nami byva kamaratka, lebo by sme si to nemohli dovolit. Kedze sme manzelia, tak nemame narok na ziadne z benefitov, o ktorych viem, ze ich vyuzivaju vsetci, ktori nie su zobrati. A u nas su este dalsie vydavky, lebo manzel ma 2 deti z predosleho manzelstva, a samozrejme ako rastu, tak aj viac potrebuju a naroky stupaju, takze nam peniaze idu viacerymi smermi, takze sa musime poriadne obracat. Nestazujem sa, len vysvetlujem, preco bolo nutne dat Eli do jasliciek full time. Jednoducho by sme to inac nezvladli, aj teraz to bude velmi natesno, nic neusetrime, ale prezijeme (klop-klop, ak neprideme o pracu, to by bola ina pesnicka).

dejka77
13. apr 2011

@mrk11 A to nemate ani narok na housing benefit? Viem, ze to zalezi od toho kolko zarabate, ale vzhladom na to, ze mate dieta by ste ho mali dostat.

hrozienko11
13. apr 2011

otazocka. to aj vas gp posielali po antikoncepciu na family planning clinic ci ako sa to vola? este som sa s tym nestretla,kedze predchadzajuci mi v pohode recept vypisal. inac ta moja kontrola bola fakt o nicom.zazrak,ze jej z nemocnice poslali list ohladom kontrolneho sona oblicky.

radlinka
13. apr 2011

@majkauk ano, pravdupovediac nespominala, lebo aj tak by to bolo zbytocne s nimi riesit. Mne napriklad z tych anglic. vitaminovych elementov byvalo zle a ja som to ani nedobrala. Ona mi hovori, ze ked mam dostatok ovocia a zeleniny, nemusim brat nic, tak na mna vytiahla vitaminy NHS, kde bolo C a D myslim a bolo to zadara. Lenze zase clovek nikdy nevie co ma brat a co je lepsie, ked na jesen a v zime ma telo nedostatok vitaminov a ja si nosim vsetko z domu komplet vratane acidofilov ci lactobacillov a oni o tom nemaju ani ponatia. Ze dajte si jogurt, no fajn... pokial clovek nie je upset z mliecnej stravy alebo mu mliecne vyrobky nejako neskodia. Takze som si mangezium aj ine vitaminy kupovala doma a radila som sa s gynekologmi doma o vsetkom.

Ked ides domov, tak si hned zajdi napr. na sono alebo 3Dcko ako samoplatca a hned si daj preverit situaciu, mozu ti popozerat cez sono aj kolko mas plodovej vody, prietoky a ako je ulozene dietatko. Este mas dost casu do leta a inak ak nie, tak si kup magnezium a kludne si davaj 3x denne, rano, na obed a vecer...ak nieco nebudes vediet, tak sa spytaj online gynekologa cez slovenske stranky a on ti da odpoved. Ja som sa tiez pytala na antibiotika, lebo v UK som ich brala 2x plus som uzivala aj do nosa a hrdla bioparox, lebo bolo to fakt moc pocas zimnej sezony.
A inak k tomu brusku...treba aj vela oddychovat v lehu alebo v miernom sede s nohami vylozenymi na vankusiku a hlavne sa nesilit do namahavych prac vratane upratovania...proste RELAX 😉 snad bude vsetko okej ak nie, tak kludne povedz MW o problemoch a ziadaj si patricne SCAN. 😉 smelo do toho...su povinni ti pomoct. 🙂

radlinka
13. apr 2011

@katkanova no musim suhlasit, niekedy moc prehanaju a vsetko zvelicuju a robia aj to co nemusia, ale ked zase nerobia nic a clovekovi nepovedia nic o vysledkoch a tvaria sa ze vsetko okej, tak to vie tiez pekne nastvat. Ja som si teraz pozerala krvne testy co mi robila MW na chudokrvnost a zistila som, ze sa do toho ani nepozrela. A este som sa jej 2x pytala, ci je vsetko okej s cervnymi krvinkami a tvrdila ze super...ani sa nepostrehla, ze to nie je vobec tak. Keby som tomu nevenovala pozornost, tak ani neviem. Tiez mi klamala o tvrdnuti bruska a nevedela co povedat. Proste ja im neverim, ja to radsej prekonzultujem s niekym komu doverujem, kto ma pozna a riesi taketo veci denno denne. Ako ja osobne s UK zdravotnictvom nemam ziadny pozitivny zazitok, prave naopak...vsetky seriozne vysetrenie som si musela ist dat urobit domov, lebo som sa k nim dodnes nedopracovala, resp. doki sa nedostavil, lebo si siel napr. na bank holiday alebo bol odcestovany, tak naco ma osobne objednaval...no comment. 🙄

radlinka
13. apr 2011

@slniecko77 jeej vy mate aku krasnu novu foto, ani som nepostrehla, panecku 😉 mne admin zrusil foto, lebo sa mu nepacila moja lyziarska, tak nemam zatial ziadnu... 🙄 Ipcko posielam.

@martina_uk Mati...ipcko 😉

monika.c
13. apr 2011

ahojte dievcata,tak ja sa ozyvam zo sk 🙂 let v pohode,len letisko stansted jedna hroza.ja uz fakt neviem co mam do tej prirucnej nezabalit,pretoze mi vzdy odide nabok a teraz sme tam cakali skoro pol hod.kym mi to znova precheckovali,no katastrofa,uz som mala slzy v ociach,ze nestihneme lietadlo ☹ nakoniec vsetko dobre dopadlo,len teda ma to zase raz pekne vytocilo 😠
@mrk11 to mi je luto,ze prezivate s eli take tazke obdobie,ale ako si sama povedala,ona si zvykne,len teraz je to na nu velmi vela ,zubky do toho teba nevidi atd. ale neboj,daj jej este zopar dni a bude dobre 😉
my sme prisli iba na sk k mamine a mala sa odo mna nechce pohnut ani na krok,pokial ma nevidi,hned place a to som si myslela,ako si tu trochu oddychnem 😒

mrk11
13. apr 2011

@dejka77 bola som na poradenstve a kedze s nami byva znama,tak narok nemame,keby sme byvali sami,tak ano,a kedze sme sa kvoli eli a skolam stahovali do lepsej lokality,tak uz nechceme menit,lebo aj tak to,co vyslo,ze by nam prispeli je menej,ako plati ta znama. A v realitke sme robili zmluvu na nas vsetkych,tak o tom nechceme klamat,plus ja by som s tym nedokazala existovat,ja som taky poctivec 🙂

majkauk
13. apr 2011

@radlinka dakujem ti velmi pekne za informacie aj za podporu,ako tu je zdravotnictvo v niecom fajn,napriklad ze sa v tebe nesprtaju ako v paprike ked to tak mam napisat,ale mozno niekedy to je dobre,lebo sa moze preddist zbytocnym problemom,my sme sa o babo snazili 5 rokov,1 laparoskopia,3 inseminacie a 1 IFV,to nam nevyslo a potom z nicoho nic po pol roku som otehotnela,cize mam stale strach a spokojna budem,az ked budem mat zdrave babatko v naruci,ale to je este daleko ale dufam ze to tak bude....este raz dakujem 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre