Pôrod v Anglicku. Ako prebieha? Aké máte skúsenosti?

mima3114
17. máj 2007

Ahojte.zakladam tuto temu lebo som v 37 tt,cize o chvilu ma caka porod a zijem v Anglicku,takze by som chcela vediet ako to tu prebieha.Baby,ktore mate skusenosti s porodom v UK,tak sa podelkte o tie skusenosti so mnou.velmi ma zaujima ako to tu prebieha,ci si mozeme vybrat polohu ako chceme rodit a pod.

kivec
24. sep 2011

@herbik3 -Vidis, vsade je to ine. Ja som nemala ziadnu karticku ani pri jednom tehu a bez problemov mi v lekarni vsetko dali.

etuska
24. sep 2011

@herbik3
ani mna nikdy v lekarni ziadnu karticku nepytali-ale pre istotu som ju mala stale v kabelke.

@kivec
odkedy vlastne davaju Exemption Card? 😕 myslim do akeho prijmu.lebo my sme 2 roky mali-potom som ja bola bud tehu alebo rok po porode takze ja mam stale ale MM uz nie-nebola niekedy hranica do 17tis.GBP? 😕
Inac baby-ziadali ste niekedy Housing Benefit?mam doma tlacivo-uz ho len vypisat-len tak ci nemate s tym skusenosti.
u nas je dnes celkom pekne,akurat sme prisli z Car Boot Sale-idem nieco rychle uvarit a potom by bodlo povysavat auto,nahadzat veci do pracky a milion inych domacich prac 😅 😅 😅 😝
peknu sobotu

kivec
24. sep 2011

@etuska -Pravdupovediac som ani netusila, ze nejaka exemption card existuje. 😅 Nikdy som sa s tym nejako nestretla. Kupili ste nieco na car boote? A ako sa citis? Inak man dnes ties caka kopec prace, ale dnes sa mi mimoriadne nechce. 😝

kivec
24. sep 2011

Ejha ani to pisanie mi dnes nejde. 😅

andy1909
24. sep 2011

@herbik3 Ja som o tej karticke vedela, tak hned ked som bola u GP na check up tak som si to pytala, tak mi gp vypisala form a poslala som to a za nejaky cas som ju uz aj mala. Mna ju inak stale pytali v lekarni ked som povedala ze za recept neplatim.
Ktosi sa tu pytal, tak ta karticka je na odbodie celeho tehu plus do roka dietata. Ja som hned aj k zubarovi isla na prehliadku kedze je to zadarmo.

radlinka
24. sep 2011

@herbik3 ahooj, snad vsetko dobre dopadne, nech babatko pekne rastie a treba doplnit potrebne mineraly ci vitaminy pre organizmus 😉 U mna tiez bola karticka, uz teraz myslim vacsinou vsetci na tom funguju. Niekedy pytali, niekedy nie, zaviselo od toho, ci ma dotycny poznal alebo mi doveroval, ostatni si pytali. Doniesli mi aj lieky domov ked som bola PN.
Mne automaticky dali vyplnit formu, tak som ju poslala a hned bola karticka doma 😉

radlinka
24. sep 2011

@andy1909 presne, aj ja som ju vyuzila do urciteho stadia...ale k zubarovi som sla radsej domov 😅

andy1909
24. sep 2011

@radlinka No ja tu mam kamarata zubara ktory je slovak takze chodim k nemu ak nieco. Inak som tiez chodila stale doma lebo moj svagor je zubar ale som si povedala, ze teraz to vyuzijem ked mam na to narok a mam to zadarmo.

etuska
24. sep 2011

@kivec
kupili sme par somarin pre deti-fotoalbum,nejake topanky pre Simiho,drobne hracky.... 😀
mam sa celkom fajn,len ma stve ze uz nevladzem cez vikend tak zamakat ako volakedy-aj povysavat som vladala len 2 izby,zvyusok musel MM,ale je pravda ze som na nohach od skoreho rana tak co by som chcela 😀
ako tvoj klb?uz je to lepsie?

kivec
25. sep 2011

@etuska - Len sa ty setri, a nechaj pekne vysavat manzela. 🙂 Ja s mojim klbom sa nemam az tak dobre, uz som na PN-ke, lebo pracu som uz fyzicky nezvladala, hlavne to vecne nastupovanie a vystupovnie z auta ma nicilo. Minuly tyzden mi dali injekciu do klbu, tak uvidime, ako pomoze a hlavne na ako dlho. No a ja uz sa len modlim, aby ma cim skor poslali na vymenu klbu, aby som sa mohla vratit do starych kolaji.

aliza
26. sep 2011

neviete nahodou, ako sa ma @kvietocek7? dufam, ze su aj s babatkom v poriadku!

kvietocek7
26. sep 2011

ahojte babenky dakujem Vam pekne za podporu 🙂 sok terapiu mam za sebou a uz tyzden co sa z toho zbieram ako lazar.
Mame chlapceka,narodili sme sa 20.sept o 11.00am s vahou 4.6 kg co bol tiez sok take tazke babo, posledne sono v pondelok ukazalo 3.5kg
Zajtra budeme mat uz 7dni a ani neviem ako to preslo, kombinacia po cisarskom a nadprodukcia materskeho mlieka je fakt alla tutti 😢 no snad sa z toho skoro vyhrabem

Chcem sa spytat, tie co ste mali cisarsky ci ste mali tiez bolesti hlavy aj napriek painkillerom??

mondee
26. sep 2011

@kvietocek7 gratulujem,krasna vaha,ako sa vola??

kvietocek7
26. sep 2011

@aliza sme v poriadku 🙂 len ma trapi bolest hlavy ☹ tak snad to uz dlho nebude trvat

saza007
26. sep 2011

@kvietocek7 jeeeej, gratulujem. nech sa 'drobcekovi' a celej rodinke dari 🙂

kvietocek7
26. sep 2011

@mondee vaha ma maximalne prekvapila.ale ked si predstavim,ze si tam pekne sedel -hlavicka na lavej strane pod srdcom a zadocek dole na pravo,tak si tam papal kolko sa len zmestilo. Bol o 1kg tazsi ako Adamko, meno sa este rozhodujeme Lukasko alebo Samko, no uvidime ako to specatime na register office 🙂 zatial mu naj sedi nase babenko 🙂

herbik3
26. sep 2011

@andy1909
@radlinka
@kivec no mozno aj mne sa postasti ze niekde nebudu pytat karticku ale uz som formu pre istotu odniesla a teraz si na nu cakam a uz sa tesim aj na to ako si dam zdadarmo zuby poopravovat xixi .... inac ano uz berieme vitaminy cize si doplnujeme zelezo aby sme sa pekne vyvijali 🙂 a nevieme sa pomali dockat sona ktore nas caka o dva tyzdne

etuska
26. sep 2011

@kvietocek7
blahozelaaaam k syncekovi a uz teraz sa tesim na fotecky.Oddychni si-ak sa to da.Je MM na paternity leave,alebo yu niekoho mas na vypomoc?

aliza
26. sep 2011

@kvietocek7 aj ja sa pripajam, GRATULUJEM!!! tak nech vsetko ide, ako ma, nech ta co najskor prestane boliet hlava, skore zotavenie (vela mliecka asi teda priat nebudem 😀) a nech ste zdravucki obaja! A ked budes mat chvilonku cas, tak napis, ako sa mate.

kivec
26. sep 2011

@kvietocek7 - Som rada, ze si sa ozvala, kazdy den som sem chodila pozerat, ake spravy napises. Aj ja ti veeelmi blahozelam k chlapcekovi - Vasmu Babenku 🙂 , prajem vam vela zdravia a tebe rychle zotavenie.

radlinka
27. sep 2011

@kvietocek7 wwoooww...uzasne spravy a super baby 😉 gratulujem a zelam vela zdravicka a mliecka (hlavne v norme). Nie nemala som ziadne pain killers (pokial myslis tabletky), dostala som dost infuziek na stahovanie maternice, ziadne blbe pocity, ani bolesti hlavy, nic podobne okrem bruska. Inak uplne fajn s dvomi anestezami naraz 😀 😀

radlinka
27. sep 2011

@kvietocek7 po epi byva bolest hlavy, teda lokalna anesteza niekomu velmi neprospieva, odporucam pit colu ale pomalicky, tie pain killers su asi k nicomu...ono to same prejde, nie kazdy zvlada stav po epi. Niekomu nic nie je a niekoho boli strasne hlava a ma naval ako pri migrene...neboj all bude okej...to mliecko sa teraz nabilo, lebo sa urcite hned po sekcii nedostavilo.....Co sa tyka mena ak mozem...ja hlasujem za Lukasa 😀

andy1909
27. sep 2011

@kvietocek7 Blahozelam k malemu. Fiha, tak to bola teda riadna vaha, sranda ze na tom sone to mas az taky velky sklz, som si myslela ze tych 500g ale az tolko. Tak sa drzte, pekne zotavujte. A co sa tyka toho epi, tak skus to spomenut midwife lebo ako pise radlinka nam na antenatal classes spominali, ze po epidurale mozes mat velmi silne bolesti hlavy a to sa nejak riesi, aspon nam to tak spominali.

smajka
27. sep 2011

@kvietocek7 - ahoj evik - tak uz konikujes - super 😉 . 7 dni- waw,veru leti to. vraj pri druhom leti cas raz tak rychlo = tak neviem ako pri tretom 😀
ja som za samko, ved tiez mame 😉 . ale aj lukasko je pekne 🙂 zial ja mam tiez bolesti hlavy po epi. po prvom v poho a teraz ani dve tabletky nezaberu. nastastie nie moc casto, ale ked ma to chyti tak aj dva dni... 😒

foxinecka
30. sep 2011

@kvietocek7 Hlavne, ze ste doma s rodinkou, to pomoze trosku prekonat bolest, ktora musi byt po cisarskom dost velka...Krasne mena, ja hlasujem za Samka.Ked sa trosku pozbierate, radi vas uvidime.Drzte sa 🙂

cutce
3. okt 2011

ahojky,
dlouho jsem tu nebyla a abych pravdu rekla, nejak se ztracim 😅
@kvietocek7 velika gratulace k synackovi, vaha teda to musel byt sok, ale hlavne, ze jste v poradku 😉. me se libi obe jmena 😀

cutce
4. okt 2011

Ahojky,

Koukam, ze tu taky skoro nikdo nema cas chodit 🙂. Chtela jsem se zeptat ohledne injekce BCG, jaky na to mate nazor?

saza007
4. okt 2011

@cutce moj osobny nazor je taky, ze BCG nie.

cutce
4. okt 2011

@saza007 muzu se zeptat z jakeho duvodu ne?

saza007
4. okt 2011

@cutce podla vyskumu je to velmi neucinna vakcina. Okrem toho, tbc nedostanes len z toho, ze na teba niekto kychne v autobuse. musela by si s nakazenou osobou byt v dlhodobom kontakte.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre