Pôrod v Anglicku. Ako prebieha? Aké máte skúsenosti?

mima3114
17. máj 2007

Ahojte.zakladam tuto temu lebo som v 37 tt,cize o chvilu ma caka porod a zijem v Anglicku,takze by som chcela vediet ako to tu prebieha.Baby,ktore mate skusenosti s porodom v UK,tak sa podelkte o tie skusenosti so mnou.velmi ma zaujima ako to tu prebieha,ci si mozeme vybrat polohu ako chceme rodit a pod.

mzuzka
20. jan 2010

do 9 mesiacov? fuha, to sa nebala ze vypadne, ved to uz detuse sedia. ja ich potrebujem len dole v obyvacke cez den. nech nemusim lietat hore na poschodie.

tak este pockam, chvilu, ja som to posielal pred mesiacom.ale boli tam vianoce, novy rok....

z_vesela
20. jan 2010

dakujem kocky za vase odpovede..vidim ze kazda si myslite nieco ine..naozaj neviem co urobit..davat si pichnut neotestovanu vakcinu nie je nic moc, ale zasa neviem ohodnotit ze ake velke riziko mi teda hrozi- chripku som mala naposledy as pred 8 rokmi..a viem ze par kolegov ochorelo na swine flu, takze som s nou do styku prisla..len ked stale strasia ze ako tehotna budem mat znizenu imunitu, tak neviem nic ohdnotit..uz asi mesiac beham s kutikom v ustach a nie a nie zmiznut a to som kutik nemala sto rokov..asi nieco na tej znizenej imunite bude..

to ste ma potesili s tym lietanim - takze super..uz si mozem aj bookovat let..

newyorkgirl
20. jan 2010

vesela, rozhodni sa sama, mne to GP povedal tak ze riziko ze ti cosi bude z vakciny je jedna k niekolko stotisic ale riziko ze ochories na swine flu je jedna k stovkam, takze som zvolila vakcinu, ti vravim nemusis sa nicoho bat 😉 k babatku sa to ani nedostane, krvne obehy nie su prepojene, co sa tyka tej imunity hovorili ze swine flu ma u tehotnych horsi priebeh a moze mat nasledky na babatku, dokonca teda vela tehotnych aj zomrelo no vo svete, my aj tym ze letime domov a ideme po tych letiskach a tak, som kludnejsia ze som zaockovana 🙂

newyorkgirl
20. jan 2010

mzuzka graco robilo aspon v usa krasny basinet pre dvojicky je to zas ako cestovna, alebo ako ohradka, pockaj pozriem link...

http://www.amazon.com/Graco-Pack-Playard-Bassin...

my mame cosi take pre nase jedno zelenkave s mackom pu z USA a som velmi spokojna

newyorkgirl
20. jan 2010

mne sa to paci viac ako tie ich moses baskety tym som na chut teda neprisla 😒

danika12
20. jan 2010

Ahojte,
tak aj ja sa pridam do debaty o swine flu, ja som sa zaockovat dala, pretoze sme v robote mali 2 pripady swine flu + som tehotna, a to sa vyslovene tehotnym odporuca, pretoze je tam vraj znizena imunita, a ja som teda riskovat tu chorobu nechcela, pretoze nie su na ne stopercentne lieky. Aj ja som dlho vahala, este aj u doktorky a ona mi povedala, ze tie komplikacie ak to dostanem, mozu byt hrozne, takze v tomto stave sa to neoplati riskovat. Ale keby som nepracovala v tomto rizikovom sektore, cize public asi by som sa tiez nedala, ved naco, ked velmi nechodis medzi ludi.
A nie je pravda, ze je nie testovana, kym ju daju do obehu kazda vakcina musi byt testovana, a je vyslovne odporucana vladou a tymi odbornikmi, takze to ma presvedcilo. Kedze veci, ktore vyslovene nie su odporucane pocas tehotenstva, tehotna robia, napr. alkohol, ze si daju pivo, tak ja neviem.....

mzuzka
20. jan 2010

new - tiez som ho uz videla aj tu, neviem ci to bol graco znacka, ale je to krasne, mas pravdu. ale ked mne sa tie cipkovane kosicky tak pacili uz velmi davno.............

slovakia13
20. jan 2010

baby tak nakoniec som musela prelozit scan koli velkej ochote HV 😠 , narozdiel v nemocke velmi ochotni 🙂 a bezproblemov nam dali novy datum.
hat
super ,riadne im to nandaj az ti vsetko preplatia
NYG
satka 0 bodov,mala som od znamej 😒 ,ale fracle tu z konika my poslala nosic babybjorn.zo zaciatku bez uspechu ,ale uz si zvykame 🙂

dnes som tu mala opravara koli bojleru a on ze koli comu ohrievam vodu elektrickym kurenim,ze je to drahe 😝 a ja ,ze koli comu som mala taky velky bill 🙄 (vobec som netusila,ze cely cas mi bezalo elektricke ohrivanie)

rimmel
21. jan 2010

nam prisla ponuka na ockovanie dietata...ponuka..no ze extremly advise povedali..ich mozem srat, vakcina je nova, jedna jej zlozka bola pouzita pri vakcinacii americkych vojakov v tusim80tich rokoch a teraz sa vsetci stazuju na zdrav.problemy, vypadavanie vlasov, bolesti hlavy..atd no dakujem neprosim,dnes tam idem volat ze nepirdeme som zvedava ako budu reagovat haha a sanca ze ochorie na swine flu je oproti sanci ze ochorie na normal flu miziva 🙄

jemi zle z toho ako to tu vsetci strasne prehanaju...sef lek.komory v CR sa ockovat odmietol ,preco as? 😉

a neni sam.

rimmel
21. jan 2010

a to ze nieje testovana..nieje..nebola around dostatocne dlho nato aby sme vedeli cije safe.....

slovakia13
21. jan 2010

ja som tiez odmietla ockovanie na swine flu 😉

rimmel
21. jan 2010

akurat citam letak o swine flu vacination pre maleho..no horor..a toze na norm.chripkku deti a vobec ludia umieraju im neva? nato ockovanie akoze nemusime mat no dobre 😀

hathor1231
21. jan 2010

mzuzka, asi sa nebalo. to este ani nebol taky hlboky,dlhy kosik. bol este mensi ako ten nas 😅 ja som sa cudovala,ze to to mimi vobec udrzi 😅 ja som to tiez velmi extra prakticke neoznacila. velmi sme to nepouzili. lebo mala mi prve 2mesiace spavala na cecku alebo na rukach 😝 len som ju polozila a uz bola hore 😅 tak sme na nu vymysleli jeden chytak a potom tam pospala akurat ze z neho zase rychllo vyrastla. ona ma rada priestor,takze sa tam vzdy buchala ked sa otacala 😀 tak som ho supla do detskej a pouzivam ho ako 'uskladnovac' na veci,ked sa ponahlam a vyzliekam malu,hodim to tam a je na nico dobry 😀

uz mi paypal vratil prasule,tak som rada 😵
vcera sa mi pokazila moja hallo moto ☹ mala som ju 7rokov a straaasne som ju mala rada 😀 ja mam rada svoje stare veci 😕 az mi je luto,ze si musim kupit novy 😔
slovakia, kr...a jedna 🙄 neviem ako u teba,ale u nas je ockovanie mozne presunut aj na druhy den. je tam jedna sestricka,co vzdy podopretu hlavu rukou,znudena ked k nej prideme 😅 nechapem,co ti daju na vyber rusit take dolezite veci 😝 ja som tam volala,povedala som,ze mam app u pediatra a dali nam to na druhy den,no problemmo 😒 aspon ze v nemocke ti nedali 2mesiace casu na app 😉
dneska ideme na odber krvy s malou 😖 a zajtra idem na predoperacne vysetrenia ja 😕

gaby0205
21. jan 2010

Caute kocky,
no ja som dostala grant £190 po 2tyzdnoch without problems.

Moses basket pre 9 mes? waw no tak to je super ze malinke bolo v pohode. Ja som kupyla moses basket ale tak ratam ze mala mi v nom zostane tak do 3-4 mesiacov a koniec 🙂

Ohladom swine flu, no ja idem na 34 tt, pracujem v centre Londyna, pouzivam tubes a all kind of public transport do prace, v office som mala par kolegov co mali swine flu ale ja som sa odhodlala a nedala si vakcinu lebo vsak clovek nikdy nevie! a klop klop som v poriadku, zdrava..tak snad to vydrzim. este tyzden v praci a koncim.

Hathor tak ides sa sudit? veru dobre robis!Aj ja by som!

Babule drzte mi palce lebo dnes idem na 34tt scan, kde ma skontroluju ci placenta sa mi pohla na hor a ci moja mala je v poriadku. Tak som zvedava 😉

wild.horses
21. jan 2010

riesite swine flu a ockovanie? u nas nie. Nebudem zo seba ani z maleho robit pokusneho kralika. A prave pre ludi s nizsou imunitou by som to neodporucala uz vobec, moze to narobit este vacsie skody ako u ludi s normalnou imunitou. No ludia, ktori to odporucaju, vedia velmi dobre preco-money 😉

rimmel
21. jan 2010

wild. presne.

hathor1231
21. jan 2010

moja mamina, robi v rakusku sestricku, mi hovorila,ze stari ludia co sa davaju ockovat proti chripke zobru za cca 3-5rokov kvoli znizenej imunite- na zapaly atd 😕

inak,mne sa kutik tiez zacal robievat ale po porode a neviem sa toho zbavit 😕 citala som,ze je to nebezpecne pre dieta 🤐 ale ziadny chuj mi na to nic nepovedal,tak neviem 😒

catherine2505
21. jan 2010

hat na ten kutik si skus rozdrvit vit B a potierat to,moj maly mal tiez dlhodobo a jedine toto mu pomohlo.Zajtra drzim palce na vysetreniach 🙂

hathor1231
21. jan 2010

cat. skusim 😀 dik 😀 to ma nenapadlo 😕 jedine,co som citala,ze dat olizat psovi 😅 vraj ma liecive sliny 😀 momentalne ho nemam,ale dost sa mi vracia a potom sa ho aj tyzden neviem zbavit 😒 tak sa s malou radsej nebockujem,az to nedostane 😔 nikdy predtym som to nemavala 😠

mzuzka
21. jan 2010

pekny dnik prajem, jA na uplne inu temicku - co som spominala, ze som predavala na ebay listky na depeche mode, tak si predstavte tu nahodu 1 ; 1000 000. Slovenka preda na UK ebay v anonymnej aukcii listky SLOVAKOVI. akoze, fakt sranda 😀 vcera ked sme spolu vecer volali, ja som sa tak smiala.

slovakia, kde ste kkupili tie medvedikove kombinezky, ta Mia v tom vyzera absolutne uzasne ako do reklamy babatko.

hathor1231
21. jan 2010

mzuzka, aj my mame tie kombinezy, je to kraaasne hunateee 😀 😵 a hlavne ju nemusim obliekat ako cibulu 😀
len sa moc nerehoc,az neporodis 😀 ale inak,fakt sranda 😀

eviska83
21. jan 2010

Ahojte
tak ja zasa k ockovaniu- zrusila som ho- vcera som studovala,studovala- a presvedcilo ma to ze to nepotrebujeme 😵

rimmel
21. jan 2010

eviska super 🙂

mzuzka
21. jan 2010

hathor a kde ste to kupili? ja som to este nevidela. su fakt krasne. to loto si podala? 😀

evi, ked budes verit tomu, ze to je spravne rozhodnutie, tak bude. a virusy ta obidu. ja som pred tehu uzivala 1mesiac BETA GLUKAN A ECHINACEA na nastartovanie imunity a posobi protirakovinovo

http://www.natures.sk/main.php?page=1beta&bid=8

a ked bolo treba tak pocas tehu mam tiez prirodny pripravok Cordyceps sinensis je to tiez z huby a je to ako ntibiotikum , konzultovala som to s mojim gynekologom na SR a nemal nic proti tomu, prave naopak

http://www.aloeverask.sk/popis.php?pid=56

hathor1231
21. jan 2010

mzuzka,jeden taky biely mam z asdy a ostatne ruzove,hnedy mam z tiny ted/to je u nas taky obchod a tam su vse len vecicky pre mimi.
loto bolo zamknute,tak len euromilioniky 😀 ak vyhram,tak ti poslem tfuj tfuj 😀 😀 😀

saza007
21. jan 2010

gaby drzim palce na scan!

mzuzka
21. jan 2010

no dufam ze tento rok pred zimou ich budu mat v asde znova, ja mam velku asdu kusok od domu, tak hadam vystriehnem. su fakt krasne a este ked vravis ze aj fajn teple, juj....

uz sa tesim ked sa budem tutulit so svistami... ale vsak to kazda, ja viem..

slovakia13
21. jan 2010

mzuka
segra kupila v tescu na SK 😀

baby akurat sme prisli z ockovania a ja som revala mozno viac ako Mia ☹
pristum HV dessssss ,midwaifes boli super ,alo toto 🙄 hovorim ,ze nech sa kuknu malej do pusy ,ze sa mi zda ze ma zabu a ona ,ze ked papa zabu nemoze mat a nemoze sa jej kuknut ,lebo mala nema otvorenu pusu...potom akoze kukla a ze ona nic nevidi-kravy hnusne arogantne -sorry ,ze nadavam ,ale som strasne vytocena
aj ockovanie ako v stredoveku :prisla som dovnutra ,posadili ma na stolicku mala na rukach.musela som si ju na mojich rukach vyzlict .pichli a z takou vyzlecenou nas poslali na chodbu.....otrassssssssss kde bolo mozno 15stupnov!!!!!!!!!!!!!! nikde ziadny stol nic och boze ,najviac ma vytaca to ,ako si mysliaze u nas sme 100 rokov za opicami 😝 a zaklincovala to jedna mamicka ,ked sa spytala ci sa vobec u nas na SK ockuje 🙄

hathor1231
21. jan 2010

mzuzka,ja dam malu len do pancusiek+ponochy a bodiky+dlhe triko a sup ju do toho,este samoska ciapku lebo kapucne moc nesedia. a to ja malu obliekam teda riadne 😅 ale uz ustupujem. mala bola dost 'zimomrava' ale teraz postupne prestava byt.

slovakia 🙄 fakt ochota 😝 u nas ockuje normalne sestricka u gpho a ku hv chodime len na vazena. nestacim sa cudovat,co vse dokazu,ved su to male mimina 😝 😝 😝 mne mala tiez papala,aj ked bola pri tom viac nervozna,a soor mala 🤐
mala si tej mamicke,povedat,ze nie. ze tam chodime s ostepom a lovime mamuty 😝 a ze deti rodime v jaskyni a ak nezije,tak ho zjeme 😝 a ty si usla z obetneho oltara samanovy 😀
s marekom sme jeho kamosovi (anglanovi) ukazali spravi na ct. boli tam tie z 15rokov. a on normalka uveril,ze to je tak stale 😅

rimmel
21. jan 2010

slovakia je to otras....to je nadam najhorsie co mamicka s takym malym mimi potrebuje! nejaku zakomplexovanu sestricku ...... juuuj ja by som jej svoje povedala ako sa poznam 😀

ked sme mali druhu svadbu na slovensku a muzovi kamarati mali prist, jedna zenska sa pyta ze ci na sr mame caj lebo ze ona musim mat kazdy den caj 😀 a muzovi stari rodicia sa ma pytali ked hovorili nejaku story ze ci viem co to je bicykel!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! a pritom oni scestovani ludia, no konec 😀

a este ze ci mame pitnu vodu sa jeho kamarat pytal..tak sme sa natom dobre zabavili a kamaratov pekne informovali 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre