Pôrod v Anglicku. Ako prebieha? Aké máte skúsenosti?

mima3114
17. máj 2007

Ahojte.zakladam tuto temu lebo som v 37 tt,cize o chvilu ma caka porod a zijem v Anglicku,takze by som chcela vediet ako to tu prebieha.Baby,ktore mate skusenosti s porodom v UK,tak sa podelkte o tie skusenosti so mnou.velmi ma zaujima ako to tu prebieha,ci si mozeme vybrat polohu ako chceme rodit a pod.

hathor1231
25. jan 2010

a bissau, zltacku sme tiez mali. ale nam presla po par dnoch len na dennom slnku,nastastie. tiez jej pomohlo,ze vela papala,vlastne sa vycistila rychlejsie.drzim palce. to ju daju pod lampu 😕

hathor1231
25. jan 2010

akurat som studovala letaky na tu operaciu (lebo ako inak,to som zase jedine dostala,plne hrste letakov a ziadne info),tak mam jest do polnoci,pit maximalne do siestej rana,ani zuvacku,nic a o 8 nastupujem do nemocky. len to ma hacik,ze ma mozu operovat aj poobede 😕 cize mam byt bez jedla a vody taku vecnost 🙄 si robia srandu,nie? ved mlieko sa mi bude tvorit ci budem malu kojit alebo nie a ak sa ani nenapijem,tak tam odpadnem 🙄 to nehovorim o zaludocnych kyselinach,ktorych mam vela (aj po tehotenstve 😀 ) 😝

no nist. idem sa obliect a ficime si posediet do nemocky 😝 tak drzte palce. paaa

hathor1231
25. jan 2010

tak sme doma 😔
ja uz fakt neverim,ze sa nieco take moze stat. ked sme boli na sono srdiecka,tak mi hovorili,ze ma objednava aj na ortopediu kvoli klbom a tento mi hovori,ze ziadny app nieje a ze nic nepotrebuje. ze jej pukaju lebo rastie!!! kurna,to ma akoze ten predtym klamal 😠 😠 😠 mozu to preboha? isto nie... tento mi chcel napalit ze 3mesiace dalsi app. som sa az rozplakala,ze s nou nic nerobia a zamavala som mu,ze davam complain. tak to zmenil na 7tyzdnov ale aj tak sa nic diat nebude... ze vraj ma hv pride kontrolovat a to som mu povedala,ze hv u mna nebola cez 4mesiace a ked som mala prist,tak prosto tam nebola 😠 nasral ma ako nikdy. takze complain je isty.... 😝

mona12071
25. jan 2010

hathor-jeee to mna strasne mrzi to je fakt strasne ja nemam slov na toto zdravotnictvo vazdne

rimmel
25. jan 2010

kokos to je humus ozaj 😠

dadulka2000
25. jan 2010

Caute kocky
dakujem moc za link,.... idem to pozriet,..... a rozhodnut sa ci ist si po appostile osobne (len jednu na RL potrebujem), alebo ci je to lepsie postou vybavit.

hathor,... nuz to je to zdravotnictvo tu,.... ☹

my sme dnes boli s Millie u midwife - osetrila jej pupcek (taka zilka jej trcala ked jej pupocnik odpadol), uz sme boli na druhom "zakroku" a este v piatok pride ku nam.
mne sa zda ze sa mi nejako moc venuju teraz - uz tu boli za 2 tyzdne 5x, a pri Ellie ma vyradili hned po dvoch navstevach. nie ze by nieco aj robili,... to nie? len pokecaju, odvazia a idu kadelahsie 😀

hathor1231
25. jan 2010

dadulka, nemozu (nemali 😝 ) prestat chodit kym ma mala nezahojeny pupecek. mne to hovorila moja,ze pupcek je vporiadku a ja uz stehy nemam,tak ma prepusta a da k HV.

a necakala som,ze sa znizia az na klamanie 😔 je to nechutne a krute voci mame aj miminku 😔

z_vesela
25. jan 2010

juj hat - ked ta citam az mam z toho sama depku...uz rozmyslam o tom ako si urcite zoberem privatne poistenie aj pre babo ked pride a cakanie na 'waiting list' nebude...rozmyslala is uz ist 'private'?

nemala som zatial zlu skusenost tak nemozem hodnotit - ja to vydim ten bordel trochu z tej druhej strany a pevne dufam ze ked bude treba tak dobreho doktora najdem aj ked by som mala menit GP (a ja viem ze aj dobry su tu, ktory sa postaraju..zopar som ich stretla, tak treba hladat..)

drzim palce..asi by som fakt bookovala letenku domov a nech to mas naistotu ze je vsetko ok..

peppapig
25. jan 2010

Caute holky, tak jeste jsem ziva, ale uz jsem mela infarktove stavy co se tyka bydleni. Vubec nic jsme nemohli najit a agentura (ktere muj M zna majitelku) nam ani za nic nechtela prodlouzit tu vypovedni lhutu 😠 . Nakonec jsme uz nemeli na vyber a vzali byt ve stejne stavbe, takze stejna adresa 😅 , ale je to prvni poschodi, takze me sousedi budou skakat po hlave a ja se zblazniiiiiiiiiiiimmmmmmm.

Lenka, tak preju hodne stesticka ve hledani domecku/bytecku, at mate vic luck nez my. Zustaneme asi 6 mesicu a pak zase hledani a vyhozeni penez za poplatky agenture ach jo, zivot nemuze byt jednoduchy 😉 Uz se ale tesim na nakup vecicek do Micincina pokojicku. Pro maminky s vetsima holcickama.....kde jste koupily postel. Premyslim nad junior bed, pak jedna prodluzovaci z Ikei anebo bila single. Koukala jsem na krasne singles v mothercare, ale cenove dost vysoke okolo 300liber, to je moc nad nas budget, tak ted babo rad!!!???

uankab, prosim te muzes mi IP tvuj recept na chlebik, ja to ani za nic nemuzu tady najit. Dekuju 🙂

dadulka, ja jsem poslala na adresu Milton K.... rodny list, cover letter, penize (pres postu) a pokud se dobre pamatuju, jeste v ten tyden nam to prislo zpet s apostilou, takze si myslim, ze je zbytecne tam cestovat a nervovat se. Good luck.

Gabi, to je hrozne, cetla jsem tvoje povidani o vyberu jmena. Ach jo, nektere zenske a jeste pod tehu hormonama, hruuuza. Uplne bych se na svagrinu vykaslala, jen bych si pomyslela neco o zadnici a jmeno bych dala podle sebe a muze. Klidne at se jmenuji stejne lol. Nesnasim falesne lidi, tech je mezi anglicanama moc. A dobre jsi ji to napsala, ted me napada, jak se ona vubec chovala, kdyz jste se sesly??

hathor, chudatka dve, asi bych uz taky byla zoufala co s malou je, mozna to fakt nic neni, aspon v to doufam. Takze ted dneska jsi tam byla jako uplne zbytecne? Aspon mas jistotu, ze to srdicko ma v poradku. Mozna ma neco se strevama nebo alergii (ale na co, to je blbost)? Co ti napsala ta ceska doktorka? Ja bych asi nevahala a odjela do rodne zeme aspon na mesic a tam by urcite malou vysetrili lepe nez tady a za kratsi dobu a hlavne bez nervu. Nemas moznost jet domu na dele, kdyz jeste nepracujes, pak uz to bude jak pises slozitejsi ☹ A ke spatnym udajum....to uz me neprekvapi nic, podle me oni proste nerozumi pri tom opakovatelnem vyptavani se a jak nerozumi misto, aby se zeptali a pozadali o zopakovani, napisou to blbe. Ja mam pokazde v dopise od zubare jine jmeno, M to same, uz k nim chodime skoro rok, tak asi tak, tupci.

Ja se jdu nadlabnout, homemade curry, mnam

hathor1231
26. jan 2010

breee rano 😔
pokracujeme v buntoseni a revani 😔

vesela, volala som na BMI- private health care a tam chcu odomna za posedenie 150-250libier 😅 a to nemam istotu,ci mi ju vobec skontroluje nejaky normalny clovek 😝 ak vyvalim tolke peniaze za nejakeho blbca co ma odbavi za 15minut,tak to by ma uz dorazilo 😝 radsej tie koruny dam na letenku... mama mi v rakusku vybavuje testy pre malu. ona tam robi sestricku,takze ma dobre kontakty na super lekarov.
bude to ohubu. ak nedostanem sicka,tak mi to len skomplikuje nastup do prace co bude po operacii uz aj tak hruza. a nemam tam bohvie ako ustretovych ludi,cize mi mozno ani nepovolia part time 🤐 bez sicka sa na slovensko nedostaneme 😝 musim pockat co mi mama napise,ci sa to bude dat na tie terminy. a snad sa mi podari zabookovat letenku 😝 uz su dost drahe. vyjde nas to cez 150 🤐 hlavne,nech ju pozru.

dneska idem volat do nemocky. nech mi daju toho kardiologa,co ma objednaval na ortopediu a spytam sa ho,co sa s tym app stalo a ak mi ho nedaju,pisem complain,ze ma klamu.
este aj tie blbe krvne testy co jej ten mlady chuj na 8x bral krv jej nevysli lebo bolo malo krvy!!!! a tento chuj mi povie,ona to nepotrebuje!!! kurna,mam na neho take nervy 😠 uz k nemu nepojdem... nechapem ako moze zmenit rozhodnutia dvoch doktorov 🙄

pepp,sa vam to podarilo s tym bytom 😝 kurna niektori ludia (v anglii asi 3/4) su fakt 'ochotni'. mi mame lanlorda dobreho. ak sme mali nejaky problem a samozrejme sme tam s tym behali,tak nam to opravili. a tiez sme odchadzali z domov pred ukoncenim zmluvy a oni vpoho,sice sme isli vzdy do ich domu,ale aj tak su ochotni. dokonca sme mali v jednom dome 7dni free 😀 uz mame od nich 3.dom a sme spokojni.

slovakia13
26. jan 2010

hat
ako si davala malej ten nystatin pravidelne kazdych 6 hod?alebo ako to tebe a malej vyhovovalo?
ja mam pocit ,ze cim sme staresi ,horsia kolika 😔vcera od 9 do 1 vreskot chudatko teraz je tak zachripnuta ,ze ani babakat nemoze 😅 ani ruky nic nezaberalo .....
ked bude cas cez den vas precitam .....

slovakia13
26. jan 2010

hat
aj ku mne prestali chodit a pupcek este nebol odpadnuty 😝 a tak to aj dopadlo 🙄
drzim palce az sa uz k niecomu dopracujete a mala je v poriadku......
musim ist k malej ,sorry nikdy nestihnem reagovat na vsetko

hathor1231
26. jan 2010

slovakia,ja som si to dala aby to bolo tych 6hodin ked sa priblizne aj v noci budi. ak sa v noci nezobudila,tak som ju nebudila ja (nie som blba 😝 ). ak to bolo viac ako 2hodiny meskanie,tak som jej ho uz nedala,az potom na dalsiu davku. cez den je to vpoho,to sa dalo ustriehnut tych 6hodin, ale v noci sa mi casto stalo,ze sme bud meskali alebo nedali vobec. a aj tak nam nepomohol. mala to prehltla strasne rychlo alebo neskor sa naucila ako to vyplut 🙄 takze nepomohlo. hv mi povedala,aby som jej to kvapla polku do jednej strany medzi djasienka a licka a to iste na druhu,vraj to potom tak rychlo neprehltne a ani nevypluje...
skor nam pomoze,ak si ja natriem bradavky kremom na mykozu a potom nakojim vtedy jej to zojde perfektne...
a koliky,jo jo. mala sa naucila viac vrieskat,cize to bude s nou krasa 😒 drz sa. aj my sme si vtedy uzili to najhorsie obdobie. zo dna na den vrestala viac a viac a hlasnejsie a hlasnejsie 😝 chuda male,isto ju hneva ten soor aj pupcek 😒

hathor1231
26. jan 2010

slovakia,tak to su riadne .... 😒 sa im mas za co podakovat... by ma zaujimalo,co napisali do tej spravy co ti nechali pre hv. tam priamo musi napisat ci je pupik stale alebo odpadol a ci to nie je zapalene 😝
ach jo,a ze nestrachuj sa,po porode ta budu chodit pozerat midwifes a pomozu ti 😝 jasaaan... hned ma napadne,to s kupanim malej,ked mi vkuse hovorila,ze je busy a nemoze mi to ukazat ze mi zavola support. a ti pravdaze prisli ked mala mala mesiac 🙄 esteze som mala znamu,co mi to ukazala lebo mesiac cakat na support pri kupani novorodenca je dost silna kava 😝
fakt tu plati,ze sa nemas spoliehat na pomoc od nich 😉

gaby0205
26. jan 2010

Ahojte babule moje zlate,
hathor no chuda moje tak mi je to luto, boze ake nestastie ty mas na DR tu v UK..no klop klop klop ja som este take nieco nezazila a asi by som sa zblaznila keby sa mi nieco take stalo! Ale bud silna, verim ze dobre dopadnete obe. A to s tYm rakusom je dobry napad, ked mozes tak vyuzi taku sancu.

Saza tu som 😉

No so svagrinou este v ten den sme sa stretli cela rodina na veceru, tak to bolo trocha napate! ale ja som sa snazila byt mila a nepokazit veceru nikomu. Svagrina sa chcela o tom rozpravat ale ja som jej povedala ze nemam co k tomu dodat a nemienim sa o tom bavyt anymore. Takze tak. U mna svagrina padla, a keby som nemala tak velmi rada manzelovych rodicov tak sa na nu vyseriem ale viem ake je to dolezite pre mojich in-law aby sme si rozumeli...

Baby uz len tento tyzden a v praci koncim, jak sa tesim. saza mozno by sme sa mohli stretnut v Hammersmith, rada uvidim tvojho drobceka. ved som ta sto rok nevidela 😉

Slovakia, drzim palce s malinkou a neboj mala aj ked sa ti zda ze je nestastna trust me nebola by stastnejsia vedla nikoho ineho ako vedla teba.

Kocky a o vahe no ja som pred tehu bola 65-64kg a to som teraz v 35tt a pribrala som oklo 17kg 😒 jujj ale som tlsta a to este mam posledny mesiac, kolko tak asi priberiem v poslednom ?

saza007
26. jan 2010

hathor - 150-250 za private session nie je vela. U nas je to okolo 300. Z vlastnej skusenosti viem, ze sa ti tam poriadne venuju. Ja sa teda na nase NHS sluzby stazovat nemozem, ale raz som private health care vyuzila, ked som nechcela cakat na appointment 3 mesiace. Ak ides private, tak ta poslu na mnozstvo roznych vysetreni. Problemom je, ze aj za tie treba platit. Podla toho, co opisujes, mate vo vasom okoli fakt hrozne NHS sluzby, skus pouvazovat nad private health care plan pre malu. Nie je to lacne 😒, ale aspon by si mala istotu.

Nasa midwife k nam chodila este aj potom, ked malemu pupcek odpadol, snazila sa mi pomoct s kojenim. A kedze som mala problemy po porode aj s chrbtom, tak aj HV chodila k nam, kym som to zase nerozchodila.

saza007
26. jan 2010

Gaby 😅 si viem predstavit, ze to bolo napate 😀
No ja som fakt zvedava, ake jej da nakoniec meno!
Co tak stretko niekde na pol ceste - maybe Victoria? Teda ak sa este vladzes tam dogulat 😀 . Ja som v poslednom mesiaci uz vela nepribrala, najviac od 20tt do 30tt.

hathor1231
26. jan 2010

gaby,ja za cele tehu 9kg 😎 po porode ostali 2-3kg. teraz som este menej ako pred tehu 😝

seza,ja nechcem riskovat,ze necham vsetky peniaze tu na private hc a aj tak sa hov...o dozviem 😖 je to hop alebo trop 😝 najhorsie je,ze ani neviem porovnat,ci ma to vyjde lacnejsie v rakusku alebo tu na private 😝 lebo to musim dat najprv tych 150-250 aby som sa dozvedela co vlastne mozu urobit 😒 a ako som kukala,tak je ten pediater ind. ja nemam nic proti ale ak to bude pristup akoze blba zenska a zo zahranicia,kaslat na nu,tak by ma to uz dorazilo. bohuzial,tan vcerajsi sa tak ku mne spraval, dokonca mi ani len neodpovedal na moje otazky a trepal uplne blbosti. povedal,ze vsetky testy su vporiadku a aj ten na kravske mlieko a aj napriek tomu bol jeho zaver neznasanlivost kravskeho mlieka. tak som mu povedala,ze tesy vysli vporiadku a on,ze to nie je na 100%,tak som mu povedala,ze aj ostatne sa mozu (nedajboze) mylit, a on len cumel,ze to je ine 😝 prosto sa odvolava na test,co su vporiadku a ked sa mu to hodi,tak ich spochybni 🙄
ja som tiez mala chronicku gastritidu a helicobactera aj neprik tomu,ze mi na to robili krvne testy a tie vysli vporiadku,ale mojej dokine to nedalao a objednala ma na gastroskopiu. ostatni doktori si mysleli,ze len simulujem bolesti brucha a ona tomu neverila a nakoniec mala pravdu.
volala som tam a pytala toho kardiologa,co ma na ortopediu objednal,tak sa mi ma ozvat co sa s tym app stalo. lebo este pred odchodom (ani ja som neverila,ze sa mi to moze podarit) som sa uistila u sestricky,ci ma objednali a povedala ze ano. a ten vcerajsi chuj ze netreba,tak neviem,ci to on zrusil alebo co...
este pockam,co mi napise mama. chcem to asap mat hotovo 😲

a stastie na doktorov 😒 to je asi kompenzacia za to,ze mam taku nadhernu dcerku 😵

gaby0205
26. jan 2010

Zuzi jasne Victorka moze byt. Napiseme si na buduci tyzden a dohodneme 😉

saza007
26. jan 2010

hathor - to akej je doktor narodnosti s pristupom nema nic spolocne. Jeden GP v nasej surgery je z Iraku a ja vacsinou beriem maleho len k nemu. Jediny krat, co som mala problem s GP, bolo s nemeckou Dr. A to som sa knej 'tesila', ze ma poriadne vysetri, ved nemci su pedanti. A pristup nula bodov. Cize zalezi na tom, aky ma doktor pristup, a nie na tom, ci je ind, arab, rakusan, alebo slovak.
Mas pravdu, problem s private je vtom, ze po tej konzultacii ta poslu na kadejake vysetrenia (co samo o sebe je super, lebo sa niekam dopracujes, ale treba za ne platit.) Preto sa aspon skus pozriet, kolko by vas vyslo private health insurance pre malu (bupa, axa, etc...)
A hlavne co najskor posli ten complaint!

hathor1231
26. jan 2010

seza, ja velmi nevim ako to insurance pracuje 😒 skusim poziret ale velmi tomu nedavam sancu. takze,ak by mala insurance,tak by to vyslo lacnejsie?

saza007
26. jan 2010

hathor, to insurance sa plati mesacne - nie je to lacne, ale ak mas moznost utiahnut opasok niekde inde, tak sa da. Potom ak mas nejaky problem, a potrebujes dalsie vysetrenia, tak si od GP vypytas referral k private doctor. zavolas do poistovne, tam ti to schvalia (mne sa nestalo, ze by mi tam nieco zamietli, a to som raz potrebola ist na MRI scan, ktory museli cely preplatit, to bolo vyse 1000 libier) a ides k odbornikovi. Vacsinou si do 2 weeks u neho (niekedy aj skor). Ak ti mam pravdu povedat, ked som stym zacala - na naliehanie mojho muza (vtedy este boyfrienda 😀 ), tak som bola sama zo seba znechutena, lebo je to uplne proti mojim principom - to, ze ak platis, tak mas lepsie a prv...) ale clovek si zvykne, ze jo! Hlavne ak mas strach a rychlo sa dopracujes k vysledkom.
Skus sa o tom aspon informovat, ved za to nic nedas. Mozno stym nevyries terajsiu situaciu, ale ak by ste niekedy v buducnosti mali nedajboze problem, tak mate cover.

saza007
26. jan 2010

dufam,ze sa tvojej maminke podari vybavit nieco v rakusku. Uz to tam iste pozna, a vie, ako doktori pracuju. Budem drzat palceky 🙂 ja by som bola z takych opletaciek uz uplne na nervy!

hathor1231
26. jan 2010

seza,IP 😉

mama sa mi este neozvala. tak som jej pisalal znova. sand sa ozve. ona kolkokrat nie je pri telefone cely den 😝

mona12071
26. jan 2010

ahojte
hathor-je mi to moc luto ja som tu tiez musela menit gp hruza a ked som ju zmenila hned n adruhy den som mala testy v nemocnici na ekg a kopu dalsich
mna v noci zasa trapily bolesti podbruska ako na ms ale potom to preslo najviac mna tu serie ze sa na vas nepozru zo spodu ako je na to cipok a ci sa zena otvara 😠
prajem pekny den dnes idem k doktorovy s mamkou kvoly chrbtici som zvedava ako mna tam budu chciet odbit 😠

gaby0205
26. jan 2010

Kocky to s private insurance ma advantages ale aj disadvatages...mozu aj nemusia vas approve.
Hathor ako saza pisala ja mam tiez axa cez robotu a platia mi nan mesacne £80 a je to nejaka VIP deal. Tak skus aj ty mozno ta bude stat lacnejsie. No mysli na to ze ta private nikdy nevysetri ak nemas refferal, takze cokolvek potrebujes musis vzdy ist za GP a vypitat si referal a potom volat s insurance ci to approve ak ano tak super ale ak nie tak NHS. taktiez musis mat dobreho GP co je ochotny ti napisat refferal letter, nie kazdy je ochotny.

No a stymi indami ta chapem ja nemam dobre skusenosti s nimi tiez ale ako saza vravela je to rozdielne. No ja som raz mala Gp z Iraqu a bol uplne super, napisal mi referal pre insurance company ty mi to odmietli a moj Gp ze nebojte ja im zavolam a napisem druhy list a ten nesmu odmietnuty, aj tak bolo 😉

saza007
26. jan 2010

Gaby - fiiiha, £80 libier to je ina palka! Fakt to musi byt VIP package. Ale si spominala, ze by ti preplatili aj cisarsky rez, keby sa ti placenta neposunula, takto asi preto take drahe. Ja mam asi nejaky mini package, nic okrem ectopic pregnancy v tehotenstve a pri porode nepreplacaju 😝 Ale nist som aj tak nepotrebovala 😀

loki01
26. jan 2010

Misanek mi malem umrel...jeste nemame uplne vyhrane, ale popisu vam nas boj.

Predminuly patek 15.1 jsem se jako normalne vyspavala z Misakova nocniho kojeni a prebalovani. Maly mnoukal a tak jsem si myslela, ze je otravny a vzala si do postele. Tam usinal a sem tam se probouzel a mnoukal. Byla jsem docela nasrana, ze me nenecha absolutne vyspat a vstala jsem, zacala planovat nakup a tak. Misanka jsem si vzala sebou do obyvaku a vsimla jsem si ze je neuveritelne bledy. Pak jsem si uvedomila, ze uz jsem ho dlouho nekojila. To bylo zvlastni, protoze Misanek se o jidlo vzdycky hlasil. Vytahla jsem prso...a nic..to se jeste nestalo..nechtel jist. Porad narikal a usinal. Ani dudlika nechtel. Zavolala jsem GP a oni mi rekli, ze jim vypadla schuzka ten samy den(jinak by to bylo az po vikendu) tak at prijdu ten den 14.30. Vzala jsem si kocar, zavolala mojemu co se deje a vyrazila jsem.

U doktorky byli vsechno v poradku, srdicko, brisko, plice..ale taky se ji nezdalo ze nepapa a ze je tak strasne bledy. Zmerila mu teplotu a mel 35,1. Napsala nam doporucenku do nemocnice na pediatricke oddeleni a ja volala mojemu at prijede z prace driv a odveze nas tam. V nemocnici zacali Misanka vysetrovat, brali mu krev, strasne plakal, protoze se spatne bere krev 5ti tydenimu miminku. Delali mu nejake vystereni asi 3 hodiny to trvalo. Pak za mnou prisla doktorka, ze ma malo hemoglobinu a ze je strasne chudokrevny, ze bude potrebovat transfuzi. Norma je tak 12 a on mel 5:( A ze si mysli, ze ma nejakou krevni poruchu. To uz jsem rvala. Maleho dali na monitory, dali kapacku a transfuzi. Meli jsme svuj vlastni pokoj, coz bylo super, protoze ja porad brecela takze by se s nama nikdo nevyspal. Stridali jsme se aby nas Misanek mohl drzet za prstik. V sobotu porad nejedl, porad mu bylo spatne a ja jsem si vsimla, ze ma strasne velke brikso. Zavolala jsem doktorku a ukazala ji to. Ona, ze to urcite nic neni, ale ze abych byla klidnejsi tak udela rentgen. A dostala jsem zakaz kojeni. Stejne nechtel. Po rentgenu mi rekli, ze ma vsechny prdiky na prave strane, ze je to divne a vzali dalsi krev. V nedeli jim asi uz zacalo dochazet co se deje a poslali nas na utz a tam se ukazalo, ze ma v brisku spoustu tekutiny a nejakou bulku. Tekutina bude asi krev a tim se vysvetluje ta chudokrevnost.
Byla jsem vyrizena...ma nador v brisku. Oznamili mi, ze nejlepsi bude kdyz nas preveznou do velike detske nemocnice v Leedsu, ze o nas uz chirurgove vi. Zavolali nam sanitku(dokonce blikajici) a jelo se. Tam dalsi utz. Pak ho objednali na MRI scan,ze ta masa co tam ma je strasne komplikovana. Cele uz mi to tak trochu spliva, v podstate byly moje dny naplnene sezenim u maleho, brecenim a modlenim. Operace probehla v patek 22.1 kde mu vytahli dva nadory a cystu, ktera byla tak naplnena krvi, ze se divili ze nepraskla. Kdyby se to pry stalo, na miste by mi umrel. Zavazali zilu, ze ktere to krvacelo. Operace trvala asi 4 hodiny. Videla jsem ho na JIpce kam ho prevezli na hodinu po operaci, vypadal uplne jinak. Dali mu epidural a morfin do kapacky, aby ho to nebolelo. V sobotu mu vypli epidural a dostala jsem povolene kojit V nedeli mu vypli morfin. Maly vypada jak kdyby mu nic nebylo, jen zhubl pul kila.
Vcera nas pustili domu, jizva se mu hezky hoji.

Mysli si , ze to co mu vytahli byl teratom, ktery byva v jeho veku vetsinou nezhoubny. Vysledky z histologie budou pristi tyden.. Pak budeme vedet co dal. Pevne verim, ze to bude nezhoubne a uz bude tehle nocni mure konec.

slovakia13
26. jan 2010

loki
cely prispevok ,som prerevala asi by som sa zblaznila....
neboj maly je bojovnik a vsetko bude ok 😉 Mia a ja na vas myslime 😉

slovakia13
26. jan 2010

teraz si tak uvedomujem ,ze niekedy ked som v noci unavena a nevyspata tak je trosku agresie vo mne,ze co nespi atd......ale az ked sa stane nieco take ako tebe loki si uvedomujem ,ze mala je to najdrahsie co mam 😵 🙂 fakt ty nasi drobci su asi pre kazdu jednu z nas cely svet

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre