Pôrod v Anglicku. Ako prebieha? Aké máte skúsenosti?

mima3114
17. máj 2007

Ahojte.zakladam tuto temu lebo som v 37 tt,cize o chvilu ma caka porod a zijem v Anglicku,takze by som chcela vediet ako to tu prebieha.Baby,ktore mate skusenosti s porodom v UK,tak sa podelkte o tie skusenosti so mnou.velmi ma zaujima ako to tu prebieha,ci si mozeme vybrat polohu ako chceme rodit a pod.

saza007
23. feb 2010

teda mrazit v kockach som chcela napisat 😀

rimmel
23. feb 2010

mihouk jablcko a hruska -nakrajaj na male kusky a daj vo vode varit a potom vodu sced a rozmixuje alebo pomackaj

alebo uvar na pare a potom rozmixuj -ja som mixovala na zaciatku rucnym palicovym mixerom 😉

rimmel
23. feb 2010

pardon, tycovym mixerom 😀 😀 😀

gaby0205
23. feb 2010

Sazi joj ved sa ledva hybem ! vcera porodila moja svagrina a hned sme chceli vediet meno ale nepovedali lebo sa este nerozhodli..svagrina mala 2hod operaciu lebo jej placenta nevisla.. tiez moje dve kamosky isli vcera do nemocnice, jedna na induce a druhej praskla voda...no len mojej malej sa nechce ist von 😒 no ale nevadi, nech je narodena v marci ved to je pekny mesiac 🙂

kvietocek7
23. feb 2010

gaby -aj si zvykla cvicit pocas tehu?

saza007
23. feb 2010

Gaby neboj, este stale ma narok ostat vo vnutri 🙂 ani sa nenazdas a bude pri tebe! Teraz co najviac oddychuj a hopsaj na fit lopte! A tomy nech ti nozicky pekne masiruje 😀

gaby0205
23. feb 2010

Baby pred tehu som cvicila vela, ja som velmi aktivny clovek. Potom som este pocas prvych 4mesiacov mala yogu a pilates a plavanie ale potom mi to nerobilo dobre. mala som od zaciatku problemy s tehu. Tak som chodila iba na long walk a teraz uz mam tak velke a tazke brusko ze ma vsetko boli. Pribrala som 21kg ale skoro vsetko mi islo do bruska aj Dr vravia ze moje brusko je dost velke. No ale sme v pohode, Hlavne nech je mala zdrava. No na lopte robim par pohybov a Tom ma rozmanava 😀 . Termin mam na buduc piatok tak snad nebudem prenasat.

hathor1231
23. feb 2010

cauky,
boli sme dneska v miltone vybavit apostillu. cestu tam mala prespala a naspat uz jej nebolo rady a chcela sa hrat a vkuse sa dvihala z autosedacky 😅 potom to vzdala a spinkala... tak to uz mame vybavene a tento alebo budici tyzden na ambasadu 😝 cez dve hodky autom tam😕

paa

catherine2505
23. feb 2010

new ja som maleho tiez nedavala preockovat UK.Stale pokracujeme podla SK,tu som len doniesla ockovaci preukaz z SK a dala to dokimu aby mi dali pokoj,stale ho chceli preockovat.

z_vesela
23. feb 2010

Ahojte,

Dnes som bola pozret do jednej nursery, kedze ma svagrina nastrasila ze to treba tak rok dopredu ist na waiting list...a tak ako ste to tu rozoberali davnejsie..no bola som zhorzena...deticky asi 8 ich bolo v jednej miestnosti tak 4x4 metre...staff bol nice, ale tie facilities...tak uz teraz panikarim ze ked sa babo raz narodi budem si musiet asi najst nejaku nanny lebo do takej nursery ju/ jeho fakt nedam kde ani miesto na choditko neni, babys mali v este mensej miestnosti a vsetky sedeli v tych stolikovych hupatkach, lebo vsak sa nebolo kam pohnut...a za takyto klaustrofobiu chcu skoro 700 libier...no mam dost..

Gaby - ja so tiez velmi aktivna este pred tyzdnom som chodila na kick boxing a body pump..ale mala som tak trochu rozhovor s instructor a ona mi rozpravala ako si natrhla amniotic sac lebo vela cvicila..tak som sa zlakla a aj ja teraz som presla len k plavaniu, a yoge...takze ani to si nemohla po 4 mesiaci robit? neviem si predstavit ze sa budem vsetkeho musiet vzdat...inak drzim palce...uz si v 'home strech' 😉...

no naspat k robotke...dufala som ze mi daju menej robit ked som v tehu..ale deadlines su deadlines...

newyorkgirl
23. feb 2010

ahojte kocky tak uz naspat v UK koooonecne, ideme sa vybuvat, sa smejem ze ma tak nohy bolia akoby sme ani neleteli ale sli peso 😀 teda doma krasne slniecko 7 stupnov bolo a tuna brrrr zimka a snehovo 😒

slovakia13
24. feb 2010

nyg
vitaj v uk 😉
hat akurat dosla odsavacka idem vyskusat 🙂

mzuzka
24. feb 2010

ahojte, tk som vas docitala, a zistila som, ze tato temicka je ako vysoka skola starania o babatka.tu najde mamicka vsetko 😀 akurat ze som si musela zalozit chlievik a kopirujem si do neho vase rady, lebo sme so svistikmi pozadu ,co sa veku tyka. tak nech vam nekladiem o par tyzdnov tie iste otazky, si to nakopirujem.

hath ked pojdes na ambasadu, ak vam byjde cas ozvi sa 😉 a uz sa ti zrejme sedi dobre, uz je to dole OK? mna sa mm vcera pytal, ze ked som skvor porodila, ci sa nemozem skvor preobjednat na operaciu, potom vraj bude skvor tutu mutu 😅 chudak, on uz je nestastny. 😒

new vitaj v UK , my v london neustale rain heavy rain, rain..... ja sa uz tak tesim domkov, joj..

slovakia preco nemozes pampers? my pre zmenu zatial ibapampers, lebo ti jedini maju velkost micro baby. pretoze na tie nase cesnaky, su ostatne velke a potom im to vyteka bokom vsade tade 😀 😀

vcera sme sa vazili, Risko uz ma 2100 a Marko 2180, krasne priberaju. v piatok dostaneme TBC, vraj sa nemozu ockovat miminka pod 2kg 😨

31.3. mame krsty tu v UK v tom slovenskom kostole, tak sa tesiiim, mona az budes mat cas , prid nas kuknut, a dakujeme za radu. som bola prekvapena, vysli nam maximalne v ustrety, sviste pokrstia v stredu, lebo v nedelu na omsi byva vela ludi a ked su oni taki malinki, aby zbytocne neochoreli a nebolo im dlho, tak nam navrhol stredu.

gaby za chvilocku to mas za sebou, neboj, ak mas vsetko v brusku, tak po porode to mas za chvilku fuc. ja som bola v den porodu +18kg a teraz 2 a 1/2 tyzdna po porode som len +5kg a to po cisaraku som este ani nezacala cvicit na brucho. akurat dnes po sprche idem vytiahnut stahovacie nohavicky prvy raz. Uz ma maternica neboli, ani rana, tak pomaly zacnem nohavickami. ked kojim svistov obidvoch naraz, vtedy citim, ako sa mi doslova zmyka nazad maternica. po jednom to nie je take citelne, ale ked naraz, vtedy to citim.

gaby0205
24. feb 2010

no waw mzuzka teda tak vela si zhodila, som rada ze tvoji drobci tak pekne priberaju 😉

babule chcem sa opytat co je lepsie z epiduralkou porod alebo bez? co ste mali vy a a ako by ste to zmenili keby ste rodili este raz?

A tiez ked ste boili tehu ja mam termin na buduc piatok, ked budem 40tt...tak tento tyzden mi ako by brusko robilo zvlastne zvuky take ako bublinky alebo co..taky zvlastny noise.. alebo aj ako keby diarea ..ale diareu nemam..neviete co to je?

New ahoj no tak vytaj spat 😉

slovakia13
24. feb 2010

gaby
ja som epi nechcela,ale tym ze dali 3 ifuzky na kontrakcie som bola stastna ,ze mam moznost dat epi 😉
ty sama budes vidiet ci ano ,alebo nie 😉
mzuzka
drobci sa maju super k svetu 😀 😵
mame vyrazky z pampers 😒 zacalo to az neskor

mala ma chce mat iba pri sebe ,idem len na wc a uz spusti srdcervuci plac 😒 a ked sa vratim tak sa rehli 😀 bojim sa aby nebola na mna az moc naviazana a druhych sa bala.musim uz urcite zacat chodit do nejakej group

mzuzka
24. feb 2010

baby, prave som sedela krpcom pred skrinou a diavala sa do polickys vecami, ktore su im este velke (0-6m zatial nosime early baby, tiny baby a first size) no a poviem vam, ze ja mam asi 50ks body. kazdy , kto ih prisiel kuknut, doniesol okrem ineho aj balicek body, ved dvojicky znosia 😀 nemusim ani prat, zaspinia vyhodim 😀 😀 😀

xeana
24. feb 2010

Ahojte babenky...chcem sa spytat na tu apostille, uz som ju poslala asi pred 3dnami, ako dlho bude trvat kym mi pride naspat? A potom mame naplanovanu dovolenku ale malinka nema pas....takze ked mi pride ta apostila, tak potom ten apostilovany rodny poslat na ambasadu do Londyna? Treba mi k tomu nejaku ziadost alebo ako...nevie mi niekto poradit? DAKUJEM pekny dnik 🙂

mona12071
24. feb 2010

ahojte babule
gaby-este sa drzis? 🙂
no mne Davidko este chvilku musi pockat ale najradsej by som uz bola keby bol vonku 😀 uz ani prevracat sa nemozem nenaspim nic a chodza hrozna probrala som 14 kilo co si myslim ze nieje vela segra az 28 ale vsetko mi islo do brucha a stehien a nemozem sa ani hybat 😝 😝 😝 😝 😝
taaaaak sa tesim jak si vypusinkujem tie malicke rucicky nozicky licka 😀 😀
holky ja sa uz nemozem dockat kazdy den je pre mna taaaaaak dlhy teraz

kvietocek7
24. feb 2010

xeana - myslim,ze do tyzdna by ti to mohlo v pohode prist. Ale na vycestovanie von z UK mozes dostat pre baby JENORAZOVY vystup o ktory musis poziadat na ambasade a na ten apostilovany rodny list neportrebujes. Ten je skor potrebny na vybavovanie slovenskeho rodneho listu. Takze ak idete na dovolenku niekam inam ako na SK z navratom to asi lahke nebude. Slovensky rodny list je potrebny na vystavenie pasu alebo zapisu do pasu jedneho z rodicov. Tak vela stastiaaa 🙂

gaby0205
25. feb 2010

Ranko babule a kdeze ste vsetky ?

Baby pamatate sa na tu prihodu s mojou svagrinou a menami, no tak hadajte co ? porodila krasne babetko a predsa jej dala meno Millie 😉 dobre co? ty kokso uz si ozaj budem davat pozor co jej hovorim lebo ona je ako opakovaci papagaj ararara...no nevadi ja a moj muzik mame dalsie pekne mena vymyslene! ale stve ma to!

Moni, este som tom 2v1, ale cochvyla. termin mam na bud piatok. Ja radsej nech porodim v Marci aspon aby sme nemali rovnake alebo velmi blizke narodky so svagrininou malou aspon nech mame nieco ine rozdielne lebo ma ztoho ide paknut ! 😠

mzuzka
25. feb 2010

ahoj gaby, nezlosti sa. Millie je krasne meno, ale nie jedine. Bude ti to poucenim do buducnosti, hlavne aby bola malinka zdrava ked sa narodi to je najdolezitejsie. No ale zda sa mi, ze ta caka olympiada, podla toho co si pisala, tak to bude zrejme stale o sutazeni. koho mala skvor zacne chodit, koho mala skvor co povie.... nezavidim ti. co ste mohli mat krasne obdobie, ze dievcence budu rast vo dvojici, budu sa mat s kym zahrat, mozete si radit... tak zrejme to pojde druhym smerom :(

a veru ozaj, kde ste kto? pozerali ste hokej a teraz dospavate? ani vcera nikde nikoho , hmmm :(

mona12071
25. feb 2010

ahojte
gaby-no vobec ti to nezavidim ☹
no ale bohuzial rodinu si nevyberieme 😒
mzuzka-ako svistici?
jeee a mam dobru spravu vcera som bola na councile a povedali mi ze mi poslali na ucet 450 libier ako prispevok na byvanie co uz vybavujeme od novembra stale tam nieco ine potrebovali ale dnes tam este idem nakolko mi to mali zaplatit od novembra a nie za mesiac tak som zvedava ako pochodim a co mi zasa povedia

hathor1231
25. feb 2010

babule, a na jednorazovy ste sa aj vratili? ja uz som viackrat pocula,ze zo slovanska sem ta nan nepustia 😕 vraj treba mat uz pas 😕

mzuzka, ideme v stredu alebo stvrtok. tak posli IP s cislom,ak by sme sa zdrzali 😀 ale asi sa ti velmi nechce behat kade tade s krpcami,co?

nemam casuuu 😝 mala dava zabrat. uz dva tyzdne den-noc reve 😔 vcera som jej dala aj paracetamol 😝 maminu som si v utorok odviezla na letisko 😒 ale o dva mesiace zase pride 😵

gaby 😅 prosto zenska bez chrbtovej kosti 😝 a prezradis nam to druhe meno 😀

a hokej nepozerame 😅 cesko-slovenska rodinka,radsej nebudeme provokovat 😀 a nevim na akom programe to mozem pozerat 😒 mama chcela olympiske pozerat a v telke ako inak nic 😝

gaby0205
25. feb 2010

No mzuzka veru aj moj manzel to vravel ze medzi nami bude competition ale ja to nepovoli! nastastie nebyvame blizko seba e je to smutno aj ked sme obe v Londyne nestretavame sa casto..ja som velmi iniciativna neni..ona by aj chcela ale tolko veci zopakovala po mne zemi muz aj kamosi vraveli nech jej nedam vediet moje nazory ked sa pyta lebo bude opakovat..aj farbu izbicky mala uplne inu na plane a ked sa ma spytala co ja planujem a ja blba som jej povedala..tak hadajte co ? mesiac potom nas pozvali pozriet ich nursery a izbicka mala farby tie co som ja chcela nie to co ona chcela..ale ja sa len usmievam nad tym..ja som strasne diplomaticka 🙂 keby muziv ocinko nebol tazko chory a keby som nemala rad svojich in low tak na nich seriem e nbudem in touch..ale viem ze to pre in lows znamena vela ked sa surodenci mi vsetci spolu stretavame..tak ja im chcem robyt radost lebo teraz to maju tazke s rakovinou ☹

meno bude prekvapenie 🙂

baby ambasada je blizucko mna keby som sa citila dobre rada by som vas stretla aj ja, skoda ze ma stale brusko boli no ale neva..niekedy inokedy 😉

kvietocek7
25. feb 2010

hat - tiez v tejto chvili riesime ci dnes alebo zajtra na ambasadu pre ten jednorazovy. Ano, na Sk sa dostanete ale doma musite vybavit pas alebo zapis do pasu. Ideme sa teraz skusit dat odfotit , to zas bude 😅

gaby0205
25. feb 2010

ozi super ze sme vyhrali hokej nad Svedmi, teraz ideme do semifinale ale hrame s Canadou 😒 tak ale ak vyhrame, budeme hrat o medailu :0 ved sme dobry..uz mame zlato, striebro aj bronz 😅

uankab
25. feb 2010

baby, jednorazovy doklad plati 2tyzdne, cize mozete sa vratit nan aj spat, ak to samozrejme v danej lehote stihnete 😅 ... a musi sa odovzdat bud na policii doma alebo spat na ambasade, je to uradny dokument nemozte si ho nechat...
my sme mali velmi zlu noc, magdalenka sa budila kazdu hodinu, rastie nam druhy zubok... ekzemik sa zhorsil a dnes si ho ide doskriabat do krvi, strasne !!!
gaby, tak to nepotesi... my sme tak dopadli s obkladackami do kupelne, mali sme vybrate uz 2x a zakazdym sa niekomu pacili a skoncili u nich a nie u nas... nakoniec uz kupelnu neriesime kedze sme tu😉

saza007
25. feb 2010

gaby - co uz narobis, neboj, za chvilu tu bude mala a na svagrinu zabudnes. A napodobnovanie je vraj najuprimnejsia forma obdivu - tak si asi jej idol 😀

newyorkgirl
25. feb 2010

ahojte maminy a tehulky

gaby tak uz to mas za par drz sa, ked som bola teraz doma v porodnici pozriet kamosku uz sa aj ja nemozem dockat ale na druhej strane ma bavi byt este tehu ked sa citim dobre, teda okrem choroby co mame z domu kaslem strasne a ide mi to asi na pluca uvidim az sa nepolepsi budem musiet GPho pozriet...

jaj babulky my sme dnes byt boli pozriet co cakame uz 3 mes od councilu ho prerabaju a nahodou bol otvoreny chlapik montoval novu linku do kuchyne tak super sa tesime, nova kupelna aj kuchyna akurat podlahy a steny nas cakaju no ale je to 2 bedroom a ma velku terasu celkom, tak by to slo povedali nam ze do mesiaca by to malo byt ako neviem co tam chcu este robit, ked len linka chybala uz a tu robil on myslim ze max tak tyzden roboty tam maju hej aj to pri flakani no ale poznate to... tak zajtra pojdem zas urgovat nech mi daju vediet co ako a kedy.. a potom pride stahovanie fuska...

kvietocek7
25. feb 2010

uan -no tak ja uz potom tomu nerozumiem ked mi na ambasade povedia, ze jednorazovym vystupom sa mysli iba vystup a spat sa nedostane a ty pises ze aj spat. To akoze ste ososbne takto cestovali s travel dokument??

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre