Pôrod v Anglicku. Ako prebieha? Aké máte skúsenosti?

mima3114
17. máj 2007

Ahojte.zakladam tuto temu lebo som v 37 tt,cize o chvilu ma caka porod a zijem v Anglicku,takze by som chcela vediet ako to tu prebieha.Baby,ktore mate skusenosti s porodom v UK,tak sa podelkte o tie skusenosti so mnou.velmi ma zaujima ako to tu prebieha,ci si mozeme vybrat polohu ako chceme rodit a pod.

elixia
6. aug 2010

@mima26 z KE a v UK Cheshire..

lena13
6. aug 2010

@z_vesela moc gratuluji k chlapeckovi 😵

kivec
6. aug 2010

@z_vesela - Jeeeej, ake krasne spravy. Aj ja ti velmi gratulujem k Oliverkovi. Neboj sa, coskoro sa dostanes do nejakeho rytmu a bude to lahsie. Aj to krmenie sa coskoro upravi, uz nebudes cele dni len kojit. Velmi dobre si viem predstavit, co teraz prezivas. Ale neboj sa, to len tych prvych par tyzdnov je to take tazke. 😉
A pri druhom dietatku je to uz uplna pohoda. 🙂 Velmi ti prajem, aby sa vam papkanie cim skor upravilo a tebe prajem skore zotavenie po narocnom porode.

dadulienka27
7. aug 2010

Dobre ranko 🙂
Chcela by som sa opytat,ci este beriete medzi seba tehulky v uk? Ja som dlho bola v teme septembrovky,ale po zlych skusenostiach s falosnymi prispievatelkami sa vytvorila uzamknuta tema,tak som prispievala len tam. Teraz som prvy tyzden na materskej(vlastne cerpam este dovolenku) tak uz toho casu je mam viacej........ 🙂

hathor1231
7. aug 2010

@z_vesela tebe aj Oliankovi ( 😀 ) prajeme vsetko naj 😉 a teda aj oteckovi a nech pomaha 😀
neboj,zabehnes sa 😉 pride ti niekto pomoct? ci budes sama s malym? ja ani neviem ako mi tie prve tyzdne ubehli 😅 bola som zo vsetkeho zostresovana,ked mala dlhsie plakala,tak som chytala paniku... 😀 ale teraz sa nad tym uz len pousmejem... vkuse som ju nosila na rukach- satky ani klokanky nechcela,este aj pri jedle som ju mala na rukach,takze som omrvinky vyberala z vlaskov 😀 len ked som isla na 30sekund na wc som ju plozila a to som trpela ked som ju pocula v baskete plakat...
neskor zistis kolko zbytocnych veci si robila 😉 vyuzi,ze je to taky drobec a zober si ho do postele,pomojkajte sa,daj mu cici a spinkajte spolu 😉 ja som cez den nemohla vobec spat,ale ked som si lahla k nej,tak som pri kojeni zaspala a spinkali sme aj 2hodky 😵 dobre ti to padne. kym sa nedas doporiadku,tak ti bude musiet pomoct drahy s domacnostou. moj marek isiel uz ked mala Niki 3dni do prace a ostavala som s nou sama,to bola panika 😅 ale preslo to,zvykli sme si na seba a bolo dobre 😉 hlavne nech ste zdraviiiiiii!
keby nieco,vies kde nas najdes,isto ti rady pomozeme 😉
drzte sa,
xxx

kvietocek7
7. aug 2010

@dadulienka27 ahoj a vitaj jasne ze sa pridaj a povedz kde v UK byvas 🙂 hmm to som nevedela,ze aj take sa tu na MK moze pritrafit..

@peppapig ahoj ahoj veru veru je to neuveritelneeee cas neskutocne leti, pride mi to ako predvcerom 😅 a vy sa ako mate? ako prazdninujete?? a co mala balerinka? planujetete pokracovat aj buduci skolsky rok?

@slniecko77 🙂 🙂 dakujeme, je to sinter 🙂 , mas sa na co tesit ked ti z babatka trochu viac povyrastie vacsie sidielko 🙂

hathor1231
7. aug 2010

vsetky nove tvare vitam 😵

ja sa dostavam spat do starych kolaji- po mesiaci na sr. zvykam si,ze som s malou zase sama a nie v plnom dome ludi 😅 uz sa tesim ked pojdeme druhykrat ale to uz isto nie lietadlom 😒 neuveritelne vela stresov! na ceste tam mi vyhadzali z kufra (nie prirucnej) vsetku kozmetiku pre malu, dokonca aj baby rice, a este aj co ma lieky predpisane mi chceli vyhodit ale to som bojovala,ze podam complaint ak mi to vyhodia lebo su to predpisane lieky a nemam ich v prirucnej aby im vadili! tak mi ich nakoniec vratil. prekutrali nas obe,este aj malu! musela som ju dat von z klokanky... vobec mi nepomohli a od desku kde mi pomohol marek s taskami ma nechali ist samu! prosto katastrofa!. na slovensku uz boli mily, vobec nas nekontrolovali,nic nevyhadzali a to som mala aj piskoty,banan a ine dobroty pre malu v prirucnej, ziadne ohmatavanie a klokanku som nechala hned doma,dala som ju do kocika co zase nebol zrovna naj napad lebo v bhame mi ho nenechali pri lietadle ale isiel s batozinou 😖 takze bol cely na jednu stranu nakloneny akoby dostal riadnu ranu 😒 ale na reklamaciu to nie je... je dost rozheglany,pripocitalo mu to dalsi rok pouzivania 😠 na ceste na sr som ho mala zableny vo folii,takze bol chraneny... takze som sa poucila 😀

my veselo zubkujeme,nastastie ju to uz preslo- ide nam stolicka 😖 po pol roku sa k nasim 8mim prednym snad prida aj ta hnusoba co nas tak potrapila,prvykrat mala horucky,chuda moje 😔

dadulka2000
7. aug 2010

ahojte
zacinam stracat prehlad v novych babulach,... ale vitam vas tu vsetky 😉
gratulujem k novym babatkam a aj oslavencom
@hathor1231, ako ti mohli z kufra vyhadzat veci?? ved ten odobovzdavas na checkingu a potom uz ides len s prirucnou,.... ci ako si to sla??? 😉
nam ostava este mesiac vegetu na SR a potom sa autom vraciame spat do UK,....
idem kuknut co tu je nove,.... pa

kvietocek7
7. aug 2010

@monika.c dakujeme, dakujeme 🙂 a vy ste este na SK? a ako deticky?

@hathor1231 tak zas naspat do tvrdej reality 😝 🙂 blbe, take cestovanie je fakt od veci. Nam na letisku vyhodili dzusik co som testovala pred ich ocami 😠 , robia drahoty na slusnych ludoch 😠 hlavne ze potom si taky isty dzusik pre dieta mozem za checkinom zase kupit, otras
uz ste boli na rocnom ockovani? chystate sa na 13mesacne? tusim je to MMR. Vies mi povedat ci to 13mes ockovanie musi byt presne dodrzane na den od toho rocneho?

hathor1231
7. aug 2010

@kvietocek7 my sme mali rocne skor- 10dni skor. mne hovorila,ze davaju aj 12+13m dokopy ale to ze je toto skor,tak by bolo riziko a na 13m ideme zase az po 13.mesiaci. zavolaj tam a oni ti povedia 😉 ja som tiez tak volala,ze idem na holiday ked bude mat rocik uz tam budeme a dali nam to skor akurat dali len jedno a na 13m mame prist po holiday a to mi dali termin 3dni po dovrseni 13.m 😉
ved to,mamickam robia starosti a paseraci si veselo vlacia cigariet a alkoholu cely kufor 😝

@dadulka2000 kukala som to aj v telke an jojke to davali,ze pasazierom prosto chybaju veci v kufri- napr cigarety alebo napoje. vraj na tom maju narok zadrzat co sa im nepaci. btozinu ti kludne mozu otvroit az za checkingom a skontrolovat. tam je limit na tekutiny tiez ale uz neviem,ci 200 alebo 300ml-teda preto isla kozmetika prec... ale baby rice netusim preco vyhodili... u nas to zacalo slovami- "slovakian" a uz to islo... asi mame reklamu,co uz 😒

dadulienka27
7. aug 2010

dakujem za mile privitanie 🙂
@kvietocek7 ani ja som do donedavna nevedela,a prave nasa zakladatelka bola 17 rocne dievca,ktore si z nas robilo srandu,ale dost krutym sposobom,ze ma 2 dievcata a caka dvojicky,jej sestra ked porodila,tak ze jej babo umrelo,potom,ze zase niekto z rodiny umrel a este ze jedna z dievcatok ma problemy so srdcom....
no je to naozaj zaujimave-alebo skor krute,ze sa niekto prave prihlasi,pod nickom kde nema ani foto nic a pise ti o umrti babatka....smutne

ale uz hadam staci...nechcem vas deprivovat(deprimovat) 🙂 ja som z worcestershire a v uk som uz nieco vyse 5 rokov, do porodu mi ostava par tyzdnov,ale ja by som uz najradsej isla v 38tt-citim sa ako velryba na suchu,ale po tom,ake maju niektore dievcata skusenosti,tak sa desim prenasania 🙂

klapinka
7. aug 2010

@dadulienka27 vitaj, co sa tyka vymyslenych nickov na MK je ich huuufa a hufa, co nick to katastrofa za tym nejaka smrt alebo pribeh ako z telenovely. 🙄 😀 Neze sa budes prebiehat v porode, najprv ja ano?? 😀 😀

My sme boli dnes v Milton Keynes v ikei, potrebovali sme nejaky regal alebo volaco na kartony co sa nam povalovali po zemi pri pc, hned mame viac miesta 🙂, kupila som aj zopar hluposticiek pre babatko. Mali krasne hracky, zvieratka aj s malickymi zvieratkami, tak som sa kochala, ze ked bude cas na hracky pojdeme nakupit do ikei, drevene a take latkove pekne farebne 😵

Inak sa citim stale rovnako, az uvazujem ci v pondelok to bola zadka co z mna vyslo... co som citala ze ma byt toho vela, a ja som mala iba tak na papieri viac ako bezny vytok no ci to bolo to netusim. Teraz uz mam midwife kazdy tyzden tak ideme v pondelok zasa. Keby ze nas to chyti zajtra je dobry datum 8.8, aj svagor ma narodky 24 🙂

dadulienka27
8. aug 2010

@klapinka tak predbehnut si ta urcite nedovolim 😀 len si to pekne uzi 😉 ...ja som sa vcera bola pozriet na nemocnicu,kde budem rodit a mala som dost zmiesane pocity...som si myslela,ze to bude pohodicka,ked to na mna pride, no niektore izby su take malinke,az sa bojim,ci nedostanem klaustrofobiu 😒 a este nas presviedcali na bazen a aby sme si pozicali tens,no zaroven midwife co nas sprevadzal (srandovny chlapik) povedal,ze niektore ho maju radi a niektore ho neznasaju-tak a teraz sa rozhodni 😖

peppapig
8. aug 2010

@kvietocek7 ahoj, doufam, ze jste si s A rok pekne oslavili, byl i dortik? Ale my tak prazdninujeme letos divno...muzik hodne pracuje, ja organizuju jak to bude od zari (zda full time ci ne, nebo je treba vybavit hodiny tak, aby M nemusela do skolky na 5 dni, too much money, plus statem placena pre school se nam jeste neozyva s mistem, stale nevim, v ktery den budu mit college), muzik navic ceka na pas, minuly tyden se stal Britem, je rad aspon uz zadna viza a ambasady. Chteli bychom na dovcu nebo aspon mini break v Evrope, uvidime. Jaj baletka moje se trosku nudi, nejak o tech prazdninach nam vsichni odjeli a aktivit pro tyhle prcky tu moc nemame. Za dva tydny jedeme vyzkouset horse riding, pod 4 roky je to jen jizda (30 minut na ponikovi s doprovodem), jsem zvedava. Doufam, ze to bude fajn a stane se z toho tydenni rutina 🙂 . Jinak balet zase v zari, obvykle jsou classes i pres summer term, ale nase balerina teacher Miss Sarah, ted porodila miminko, tak se musi zotavit a Mia konecne pochopila, ze balet teda az vykoukne mimco z briska, jinak se denne ptala. Co vy jak se vam dari, planujete break?

@hathor1231 cau, vitej zpet. To je neuveritelne, ze to tak prohrabavaji, nechapu, vzivote jsem o tom neslysela ani se mi to nestalo. Podle me je ok, ze si vytipuji lidi pri priletu do UK a pak trebas zadaji otevreni kufru, ale takhle, nechapu. A na co maji lidi pak zamky na kufru? To jako rozbijou aby se dostali dovnitr nebo ty jsi nemela zamek. No s pomoci pri cestovani nepocitej, ikdyz ja mam lepsi zkusenosti na UK strane nez u nas (Praha katastrofa, tam kradou z kufru veci, Brno jak vesnice tretiho sveta a BA uzasne vyresena odbavovaci hala). Hlavne ze jste to zvladli, jak bylo doma. N uz ma taky rocek co?

@dadulienka27 TENS doporucuji, je to super vec

peppapig
8. aug 2010

Holky, mate nekdo nabytek z Next Home objednany pre web? Davame dokupy obyvak, uz se na to neda divat. Konecne nam dosla sedacka, na kterou jsem jak si jiste pamatujete cekala x mesicu a co se nestalo, neprojde pres dvere, proste nejde vytocit, je moc dlouha, takze je venku a sousedi od naproti nejsou uz tyden jak na potvoru doma, s jejich pomoci a otevreni bytu to snad zvladnem.

slovakia13
8. aug 2010

@hathor1231 nechapem 😅 teda vedela som ,ze v prirucnej su nejake limity 😕 no o kufri ktory nechavas na checkingu 😨
ja som mala jediny problem ,ze som mala zaplatene priority ,no bohuzial pred lietadlom nebolo toho co by podrzal malu aby som ho zlozila 😠 ,tak nakoniec som isla do lietadla ako posledna 😠 ked si ma vsimol ujo co nakladal kociky a podrzal malu aby som ho kooooonecne mohla zlozit 😠

lena13
8. aug 2010

@hathor1231 tohle udelali i nasim jak odlitali 😖 ,ale co nechapu,ze ti nechtel dat leky,ktere mas predepsane.to je normalni hovado,jesteze sis je vybojovala zpet,tj fakt hnus.....
@dadulienka27 vitej 😵
@slovakia13 a to ti nemohli malou podrzet letusky,jsou pekne sproste teda 😠 ,plati se tolik penez a jeste ti nepomuzou...jesteze tam byl ujo (jt stryc?),aby ti ponohl miu podrzet,ach jo ...to je cestovani ze....
@peppapig vendul ja dovolenou potrebuju jak sul,ale neverim,ze nekam pojedeme.nasi odleteli v patek,mela js s nimi dovolenou,ale vubec js si neodpocinula nebo js jezdili porad nekde takze docela narocne,ale byla js stastna ,ze js je mohla videt 😵 s tou sedackou mas teda stesti ☹ ...

dadulienka27
8. aug 2010

@lena13 dakujem za privitanie
@peppapig
ten tens si teda idem objednat,sice neviem sa rozhodnut ktory.... a tych referencii je neurekom
s tym nabytkom z nextu som sa len chcela spytat,ze preco vam ho nechali na chodbe a nepomohli dat dovnutra? viem si pisala,ze s anezmesti,ale ak to zvladnete so susedmi,tak to mali zvladnut aj ti stahovaci.....och joj mas to teda trapenie ☹
ale mozem dat radu:my sme mali raz susedov-sialenych Litvancanov a ti si kupili second hand manzelsku postel (30 libier) a nedala sa im vyniest na poschodie do spalne,tak ju rozpilili,a potom to len nejako poviazali dokopy 😀 😀 😀

dadulienka27
8. aug 2010

este musim dodat,ze ked som napisala cenu,tak som tym myslela,ze za tych 30 libier ju mohli niekomu rychlo predat a kupit inu 😉

hathor1231
8. aug 2010

@peppapig bol rozhovor v telke s vyrobcom kufrov,kazdy ma univerzalny kod alebo kluc na ktory ho aj v takomto pripade otvoria 😉 maju ho len policajti alebo letiskova kontrola,ale existuje. ani zamknute neznamena,ze sa ti tam dostanu... uz som tu spominala,o tom,ze sa na jojke niekto stazoval,ze mu vyhadzali veci zo zamknuteho kufra a nechapal ako sa tam dostali a preco to urobili...

@lena13 za tie lieky by som ten complaint isto podala 😉 ved to bolo nieco co mala predpiasne 4x denne a nedalo sa kupit na sr... 😝

@slovakia13 to mi tiez nikto nepomahal, mala som sice priori,ale nikto mi kocik nezlozil-na nikoho som necakala. naucila som sa to jednou rukov a druhou som drzala malu 😀 a nohou som ho dotlacila aby sa zacvakol uplne 😀 mala by si si to natrenovat 😀 priory je isto super ak mas dieta 😉 ja som si obsadila dve sedadla a ked chodila letuska a hladala miesta pre 4 co si nenasli,tak na mna sa len usmiala a neukazala,ze tam mam volane 😀 mala som tam nacapane vsetky flasky a hracky az to vkuse nevytahujem... na ceste tam som prisla po tych super kontrolach posledna a este na mna cakali co ma tak prekutravali 😝 ale sedela som hned vpredu nalavo,sedelo sa tam super-vela miesta vpredu takze sa mala netrieskala o sedacku...

boli sme v safari 😵 mala uuuuzastna,nespala ale akoby vedela,ze sme tam koli nej,tak bola uplne kludnucka a podriemala si az na ceste nazad 😵 😵 😵 teraz cakame kym odbije 7 a ide sa spat 😉

lena13
8. aug 2010

@hathor1231 ja to porad nemuzu pochopit,ze byly tak sprosti a nechteli ty leky nechat,jesteze ze ses fakt nedala 😵 a to safari - tam byly zvirata bez ohrady?me bylo receno,ze pry skacou po aute,kdyz js tam chtela jet s malou?

fahana1
8. aug 2010

@elixia nie zo stredo slov lucenec ale momentalne zijem v gb a ti

kvietocek7
8. aug 2010

@peppapig jasne,ze birthday cake nechybal a kedze nemam casu sa s tym zabavat tak som dala urobit do shopu taku jednicku. aj sme pekne oslavili, pre na trma-vrma chaoos, aby aspon co to bolo pre gratulantov, ale zvladli sme 🙂
Veru cez summer time je vsade akosi mrtvo tak musime program vymyslat sami. Ale super, citam, ze planujete jazdit - ja som tiez na to myslela ale musim sa viac poobzerat kde su take moznosti tu v okoli Londona. My vela chodime po farmach, okrem zvieratiek su tam aj rozne aktivity a to nasa mala velmi zboznuje. Naposledy napr bolo krmenie oveciek z flase no hotovy zazitok, jazdia tam na traktory alebo cesanie ponikov a tak....
Inac to letisko v BA som len tak kukala ze waaau, bola som fakt prekvapena ale ta na checku nam hovorila,ze to sice vsetko pekne vyzera ale technicky napr vytahy alebo toalety su stale nefunkcne, no ale neviem ako teraz....
a ta vasa vytuzena sedacka do obyvaku - no hotovo snad sa uz u vas dosadi do xmas - ako pise
@dadulienka27 z tou rozpilenou postelou som sa pobavila, v predstave sa mi vybavila rozpravka a je to, tiez ako stahovali a zariadovali 😀 😀 tak nech si uz skoro uzijete vytuzenu sofu 😅

@slovakia13 & @hathor1231 to priority je vzdy len a len o tom,ze sa postavim total dopredu,a nemusim cakat v dlhej sore ci tu v UK alebo v BA. Pomoc nehrozi, to ony pokial ich neoslovim tak absolutus nehrozi. Pamatam si,ze som doslova strcila malu letuske do ruk ani som sa nepytala. Tiez ked som potrebovala ist v lietadle na toilet tak som ich musela oslovit.Co sa tyka pomoci to su sluzby asistant ci ako presne ale to treba povedat tusim uz vopred. Lebo s tym kocikom pred lietadlom to je fakt otras, system urob si sam 😝 😝 ale co uz ....

@hathor1231 a kde ste boli v safari? mas nejaky web? my sme tiez boli ale uz neviem presne ako sa to vola.
@fahana1 ahoj 🙂 a kde si presnejsie v UK? cakate babo? pytam sa, lebo profile sa nic nepise 😖

newyorkgirl
8. aug 2010

ahojte babulky moje, ja taaak strasne NESTIHACKA ze az 😀 vikend sami zas bez tatka no viete si predstavit, k tomu mam v utorok prelozenu skusku z ekonomie akoze z MAJA, prd si pamatam tam troska sa ucim, no uz idem spat, kopec hodin a nejde mi to do hlavy... nic moc som nepocitala, dobehnem...

@z_vesela veeeelke gratulko k malickemu a neboj sa a koj, ved na to tam si, mamina, ono to tak rychlo ubehne to prve babatko uvidis, snaz sa si to uzivat, drobceka maleho, nas bude mat 3mes. a neviem kam to uslo, uz je to velky valibuk mi pride ako polrocny... 😵

hathor to si letela z birmu co? tam mam aj ja otras skusenosti, teraz pojdem z liverpoolu 24teho a asi sama s dvoma no ratujte ma ktosi 😅

@kvietocek7 boze vy uz mate rocik? to je aka rychlovka, moc velke gratulko, snad ste pekne oslavili

babule idem do hajan uvidim ako budem zajtra stihat maximalne v utorok po skuske sa konecne aj sem dostavim, najlepsie je, ze ja presne mam aj otazky co tam budeme mat, len to musim nadrvit no co pri mojej terajsej dojcenskej demencii neni bohvieco tak drzte palce 😀 😀 😀 😀

z_vesela
8. aug 2010

Ahojte kocky..konecne som sa dostala k pocitacu a uploadovala nejake foto Olivera...tak prikladam...dakujem este raz za krasne gratulacie...zajtra to bude tyzden co nas navstivil bocian a domacnost je stale hore nohami...no snad sa v tom chaose nejako zorientujem...

dadulienka..k tomu tens..ja mozem len z cerstvej skusenosti- nemam pocit ze by to pomahalo ale aspon to bolo taka distraction od tych bolesti..a lepsie je mat nieco ako nic..ked uz ine nie aspon to pomoze 'oklamat' 😉

mona12071
9. aug 2010

@z_vesela je nadhernyyyyyy 😉
ja uz take miminko doma nemam jak ten cas leti 😒

peppapig
9. aug 2010

@lena13 Tak je fajn, ze sis rodicu uzila a hlavne mala musela byt v sedmem nebo co. On to nikdy neni relax (aspon ne pro me), kdyz prijede nekdo z rodiny k nam nebo kdyz jsem na par dni doma, clovek se proste nezastavi. Me by bodl nejaky pobyt v prirode, bez aut, lidi a tak, proste jen my, klid a priroda (zatim neuskutecnitelne...gosh to je ale slovo)

@dadulienka27 opravdu fajna story se sousedama. Teda ja nic montovat nejdu, ani to vlastne nejde. Pockej to nebyli z Nextu delivery people, jina spolecnost, teda ze byli ale neschopni to jo. Byla jsem vytocena, ale proste to zkouseli a sofa je moc dlouha, aby prosla dvera, pomuze jen to, ze sousedi presne oproti (coz jsou tak 2m door to door) otevrou dvere, stale nejsou doma grrrrrrrrrrrrrrrrrrrr. Next jsem se jen ptala, zda nekdo ma, vyhlidla jsem tam tv unit, ktera by se hodila sem k nam. Spis me zajima kvalita 🙂

@hathor1231 jako to je sila, je mi z toho zle. Jsem zvedava az za poletim, jak dopadnu, ale me to nastve urcite hoooodne, ja bych jim tam udelala takove halo. Asi zacnu jezdit autem hmmm, ale nejdriv by se mi hodil ten ridicak lol. Kde jste byli v safari? My obcas jezdime do Longleat, je tam uzasne a spousta aktivit pro deti, Mia uz si to ted uziva.

@kvietocek7 , na farmy v UK nedam dopustit, mame tu tri okolo, deti to hrozne bavi. Ovecky uz jsme taky krmily, posledne sbiralka cerstva vajicka 🙂 Moje dite miluje zvirata. Zviratko doma by byla radost pro to moje skvrne, ale ja mam alergiena kde co a hlavne pets. Studovala jsem net, a zjistila jsem, ze Pudl a Bishon jsou tak nejak dobri k alergikum, ale nemusi to byt pravidlo. Pockam az se tu ukaze Wild a optam se prave osoby, pak mozna bude nadeje na noveho clena rodiny.

@z_vesela neboj za chvilku budes mit rutinu jedna basen, chce to cas! Oliver je sladky, well done! Hele na me je brzy po ranu, asi blbe vidim, ale druha fotka je asi opticky klam (pro me myslim), proste nechapu 🤐

Vcera jsem byla s M na playground a stava se nam rutina, ze pokazde si Mia najde venku kamose, ano tihne za starsima klukama, ale vzdycky ma super cas. Honila se z Johnem 3 hodiny a pak byla hrozne sad, kdyz jsme sly domu. Btw John mel 6 let a jak jim ta hra sla suprove.

Jdu neco delat, moje dite jeste zarezava, netradicne dele nez ja a muzik 😅

gaby0205
9. aug 2010

Caute kocky no ja som tu uz dllllhoooo nebola a ze z vesela je uz maminka? tak gratulujeme, Oliverko je krasne babetko. Ako si to zvladala? porod v pohode?

My sa mame fajn, Livi je zlatko len mi po veceroch dobre nespava tak sme kecali so sleeping terapist tak uvidime co sa bude diat. Livi mi niekdey vstava aj 25-30x :( tak si viete predstavyt aka som unavena a aj manzel. Ona je vyslovene addicted to dummy tak ale neviem ako sa toho zbavyt. Ona bez dudla nezaspinka.

Pekny den vsetkym maminkam a aj buducim maminkam 😉

mona12071
9. aug 2010

@gaby0205 no to mi je luto ☹ neboj bude lepe 😀

tak mne moje rostatko spinka uz vyse hodinky ako sa mate?a co konecne ten zrazik????hm holky 😉

mrk11
9. aug 2010

ahojte, moja Eli akurat zaspala a duuuufam, ze aspon na 2 hodinky, pretoze este som od rana nestihla vobec nic, len som sa tocila okolo nej.

Inac, aj ja som tu nova (dufam, ze to nevadi, ze som sa rovno pustila do pisania), ale iba v teme, bola som v inej, ale tam to zamrzlo, nikto tam v podtate nepise, a nahodou som natrafila na vas a s mona12071 sme uz stihli jedno kocikovanie, sice nie velmi uspesne, Eli mala velmi zle poobedie, az sme si nakoniec brali taxi domov, ale myslim, ze toho len na nu bolo privela, bola unavena a nemohla zaspinkat + nove prostredie okolo + hlad (nechce mi jest nikde, len doma v spalni - najnovsie posledne cca 2-3 tyzdne).

@gaby0205 - nasa Eli je nespavec, ta sice nema cumel, ani ho nikdy nechcela, ked sme skusali, ale ta sa mi budi vkuse, tuto noc tak kazdu hodinu a od 4 rana kazdu polhodinu. Az nakoniec ako kazde rano skoncila u nas v posteli a ked manzel odisiel do prace, tak sme sa tam roztiahli a ked zamrncala, strcila som jej prsnik, trosku popila, potom podriemala a tak dokola az do 8 rana.

@z_vesela - nadherne babatko, az mi je luto, ze hoci ma Eli len 4 mesiace, tak ze uz je to vacsie babo, nie taketo malicke, jednoducho, ze rychlo rastie

@mona12071 - musite odvazit Davidka, my sme vazili Eli v sobotu, tak ma 7.9 kg, a pritom pri Davidkovi vyzera taka malicka a on taky valibuk 🙂) Uz sa tesim, dufam, ze to zajtra vyjde a pridete za nami na Ealing, hlavne, nech neprsi, aby sme mohli ist do parku, ved co by sme s nimi robili zatvorene v byte, skoda, ze nemame dom so zahradou, to by sme kludne mohli stravit den tam :((

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre