Pôrod v Anglicku. Ako prebieha? Aké máte skúsenosti?

mima3114
17. máj 2007

Ahojte.zakladam tuto temu lebo som v 37 tt,cize o chvilu ma caka porod a zijem v Anglicku,takze by som chcela vediet ako to tu prebieha.Baby,ktore mate skusenosti s porodom v UK,tak sa podelkte o tie skusenosti so mnou.velmi ma zaujima ako to tu prebieha,ci si mozeme vybrat polohu ako chceme rodit a pod.

hathor1231
24. dec 2009

magisa,wilik je stale krajsi a krajsi 😵

loki01
24. dec 2009

slovakia: do ceho jsi namacela tu rourku?
STASTNE A VESELE VSEM

catherine2505
24. dec 2009

caute baby,tak STASTNE A VESLEEEE!!!
ja uz mam vsetko hotove,iba jedna vec mi chyba a to su oblatky!!!!ako to mam teraz vyriesit 😅 ,riadny des zabudnut na takuto dolezitu vec 😝 😀

luciebx
24. dec 2009

holky sledujete nekdo nase cesko nebo slovenskou telku na netu? nejak nemuzu najit zadnou stranku kde bych to mohla sledovat.. prosim pomoct.. chci videt nejakou pohadku

weru
24. dec 2009

Krasne a vesele vanoce vam vsem. 🙂

rimmel
24. dec 2009

luciebx ja pozeram dakedy iba markizu ale archiv relacii...jedine www.dvdbest.sk ale to sa ti tento rok uz asi neopla kupovat 😅 hadam ti baby poradia co sa da niekde stiahnut alebo co 😉

cat fuj oplatky! Aka som rada ze ich uz nemusim papat..cely den sa tesim na kaprika a mama pred vecerou nas vzdy nutila zjest medovuoplatku 😀 no vobec som na sladke chut nemala no ale ja som zase taky masovy typ 😝 😀

ja uz vsetko upratane, uz iba kokosky chytro spravit sak to dlho netrva...ababy tie kokosky ako skladovat???? a ako dlho vydrzia ???

dadulka2000
24. dec 2009

ahojte
Luci, ja sledujem SR/ CR telku priamo na telke,.... mame satelit a skylink kartu na to. je to super 🙂
lenze teraz sme u rodiny a ti to tu nemaju

rimmel, neviem ako dlho vydrzia (lebo sa jedia jedna radost - ale mali aspon 2 tyzdne - si myslim) 😅

juuj oblatky, to som si doniesla 10 balikov v novembri a nemam ani jeden - ja to mam strasne rada a vyjedala som to ako mnamku ku telke 🙂

peppapig
24. dec 2009

Babulky krasny Stedry Vecer vam preju, taky uz mam vse udelane, jen vysmazim rybky a ohreju polevku. Nalivame se vajecnym konakem a cukrovi musim stale pridavat na talir 🙂 Pocitam, ze po Novem roce mame 10kg navic 😅

STASTNE A VESELE XXXX Vendy+Mo+Mia

kvietocek7
25. dec 2009

vsetkym maminkam a detickam
🙂 POKOJNE PREZIVANIE VIANOCNYCH SVIATKOV 🙂

wild.horses
26. dec 2009

ahojte,
sorry, mam otazku trochu nevianocnu 😅
Mate deticky poistene aj na Slovensku? Je to teda legalne?
V januari ideme na tyzden domov a potrebovala by som poznat nazor este aspon dvoch doktorov-tych anglickych uz pomaly za dr ani n 😅 povazujem 😅 , tak by som bola rada, keby som ho mohla poistit aj doma a samozrejme, dat vysetrit.
Dakujem za odpovede. pa.

rimmel
26. dec 2009

my ho poisteneho nemame sak ani slov.doklady este nema a legalne to myslim ze neni, co ja viem je ze clovek nemoze byt poisteny naraz v dvoch ci viacerych krajinach. 😒

gastya
26. dec 2009

wild.horses;mne sa syn narodil na slovensku pred 5 rokmi.3 roky sme v uk ale ja som jeho poistenie nezrusila kedze trvale bydlisko mame stale v SR.v stredu sa mi narodi dalsie mimi tu v uk ak to bude mozne urcite ho dam poistit na SR kedze aj jeho trvaly pobyt bude na SR.

hathor1231
26. dec 2009

hiiiiiiii,

na slovensku neviem ako to je,ale viem,ze ja mozem dat malu poistit v cechach,tam to take blbe nemaju. tatik je czech made...

slovakia13
26. dec 2009

ja mam vybornu detsku doktorku este z mojich detskych cias ,tak ona my kukne malu 🙂 ,dufam ,ze bude ok.
mna strasne vytocilo ked som hovorila mojej HV o mojich problemoch s bedrovymi klbmi ked som bola dieta(bojim sa aby to nebolo dedicne) a ona iba kukla na bedrove klby malej a povedala ,ze mala ich ma ok bez scanu ☹

rimmel
26. dec 2009

slovakia mala si ist za doktorom nie za hv, nam klby kontroloval doktror uz parkrat bez mojho poziadania. 😉

ja nemamproblem tu s doktormi, maju iny pristup to ano, ale preto lebo suovela viac vytazeni ako slovenski no toneznamena ze su sprostejsi. 😖 tu v uk sa treba veci viacej domahat to som sa ja naucila, aby vas brali vazne, ocakavaju od vas presne povedat akosa sit.ma, co chcete a ocakavate, aj prides k lekarovi s bolestou tu a tam a tvaris sa ze vlastne to ani nic nieje, lekar si pomyli ze ti teda nic nieje 😎

ak ste s vasim doktorom nespokojne, treba vymenit a natrafit na dobreho tak isto ako na slovensku, ja si neviem predstavit tu zit s pocitom ze im neverim a musim so vsetkym lietat na slovensko. Slovenski doktori v niecom su dost konzervativni. 😅

rimmel
26. dec 2009

a to ze ti slovakia nespravili sono je normalne, podla mna sono neni treba 😉 na slovensku babatka automaticky balia na siroko a to uz viacmenej iba zo zvyku namiesto toho aby najprv zistili ci to babatko OZAJ potrebuje 😕

hathor1231
26. dec 2009

rimm, neporovnavaj starostlivost o prem.baby a full term 😉 kamaratka ma prem a tiez sa nestazuje,oni to beru inak . ak sa baby narodilo full term,tak je to horsie. ty povies prem.baby a oni urobia aj to,co neziadas 😉 🤐

mihouk
26. dec 2009

Slovakia, skus sa dozadovat scanu u GP, hlavne ak si mala problemy ty ked si bola mala, aby si si bola na istom. Ja som tiez isla, lebo mu bedra klikali a nic my na to nepovedal, ale zacala som mu davat vigantol a uz to klikanie nie je take hrozne, asi na tom nieco bude a ak nie vitaminy mu predsa neuskodia.
Inak GP v UK, moja posledna skusenost bola celkom sokujuca. Bola som tam so mnou a kedze som maleho nemala kam dat, zobrala som ho so sebou. On ma ordinaciu na 1.posch, tak som kocik nechala dole a maleho zobrala na rukach. GP povedal ze ho musim polozit, aby sa mi mohol vysetrit ruky, tak som ho polozila na lehatko v ordinacii, s tym ze on sa este nedokaze otocit a aj tak som bola iba meter od neho. No a nas zlaty GP povedal, ze sa neciti bezpecne a boji sa on ho, tak ho zobral a polozil na ZEM, ano na ZEM. Skoro ma trafilo, maleho som zobrala a uz k nemu s malym nepojdem. V tej surgery je este jeden polsky doktor, tak asi budeme chodit tam a ked aj on sklame, tak menime celu surgery. Takze asi toklo GP, nehovorim ze vsetci su rovnaky, ale aj takyto sa najdu....

rimmel
26. dec 2009

mihouk a co je natom? 😅 ja vzdy ked som sla na poradnu a maly sa este nevedel otocit, a dala som ho tam lezat ze mu vymenim plienku a som si neuvedomila a nechala ho tam lezat a hv hned pribehla ze musim byt stale pri nom ze sa moze zrovna v ten moment otocit a spadnut ze sa im to uz stalo. a doktor potreboval teba vysetrit a samozrejme sa bal nechat babo tam i ked ste pri nom ale ono je to sekunda a je zle! ja by som nic nemala proti tomu ho dat na zem. sice neviem co presne ta tak sokovalo...ze na stipavu zem? no to ho asi nenapadlo 😀 ja by som len chytro zem dacim podlozila ci mu povedala nech mi daco da a hotovo.na zemi je babatko naistejsie, ja tiez domaprebalujem iba na zemi. 🙂

rimmel
26. dec 2009

hat nemala som spec.starostlivost 😉 jedine co sme mali navyse bolo raz za dva ci dokonca tri mesiace prehliadka doktorom z nemocnice kde sa narodil ale dovtedy vsetko ako norm.babatko.. 🙂 ale asi natom daco bude, ja neviem porovnat, hadam pri druhom baby budem s ich sluzbami furious! 😀

hathor1231
26. dec 2009

rimm,to ti ako nechodili z neonatalu ked si si ho doniesla domov? vied oni chodia rovnako ako midwife a potom do nemocky ku pediatrom. je to spec.starostlivost. ved ake dieta (zdrave) ide ku pediatrovi? ja som musela behat 4mesiace,aby som dostala app. tam sa zdrave deti teda nedostanu...
je to stastie v nestasti,ze aspon o prem b sa postaraju poriadne...
a z rozpravania znamej viem,ze je to velky problem. ked jej prem dcerka zaskuli,tak ju posielaju do nemocky kvoli oxigenu v inkubatore,ze jej mohol poskodit ocka. ked zaskulil jej syn,tak z toho vyrastie a ma pockat 😝

a tiez by som malu na zem nepolozila, ved je to blbost 🙄 maju byt pripraveni,ze im tam chodia aj babuska. tym myslim bezbarierove... ja mam surgery na prizemi,tak som take nieco nezazila ale napriklad ku zubarovi sa uz s kocikom nedostanem 😝 blbost... ved je to zdravotnictvo ako sa mozu citit vozickari...😝

ideme pomali uspavat... dobruuu

peppapig
26. dec 2009

Cau babule, jake byly Vanoce, prezili jste ve zdravi 🙂 ??

Vy tu zas o sarlatanech 😀 Taky si porad ztezuju, jsem zvedava co GP na moji cistu 😎 boli to jak cert. Ale polozit mimco na zem, tak to uz je do nebe volajici, hruuuza. Moje HV byla fajn zenska, ale jak jsem ji rekla at si pri vstupu k nam zuje boty, zrudla nastvani v obliceji 😅 No muzeme byt radi, ze nic moc zdrav.pojisteni neplatime a pece je stale ok, nedavno jsem koukala dokument o zdravotnictvi v USA a to je jina tragedie, az je mi mene majetnejsich lidi lito 😢 Chtela jsem se jen zeptat jste nekdo pojisteny s Bupa, premyslim o tom uz nejaky ten patek, mala ma kylu a spatne nozky, tak premyslim, zda by se to nejak u dr urychlilo???

hathor1231
27. dec 2009

hi, no vianoce super len mi chybala rodinka 😔 akosi je to z roka na rok horsie... asi by sme mali buduce poriesit na slovensku 🙂

my si ziadne poistenie neplatime, tu by som im nedala ani.... za taku starostlivost..................
pepp,tak ta hv nemala vady,sranda 😀 ja som im veru este nepovedala,aby sa vyzuvali 😀 zeby som skusila 😕 😀 a aj ti na to nieco povedala?
asi plati,cim `vyspelejsia` krajina,tym horsie zdravotnictvo...
pamatam si ,ako som nadavala na slovenske a teraz by som nohy bozkavala normalnemu doktorovi a nie tym mladim chujom,co pozru a povedia,ze o tom este nepoculi a za asi to nic nie je 😝 🙄 tu fakt musis hladat,kutrat aby si nasla normalneho dokiho so skusenostami a aj normalneho...
ja uz ani nechodim ku gp. od tehu mi je hrozne. mam tocaky,busenie srdca, boli ma cele telo, zahmlieva sa mi pred ocami, boli ma hlava, brucho a ked som to skusala,tak bol argument- tehu, po tehu porod, po porode starostlivost o novorodenca, potom kojenie, teraz stres!!! tak uz to neriesim a dufam,ze sa rano zobudim,ked si lahnem do postele 😝 fakt mam pocit,ze dostanem infarkt... 😕
tak idem poupratovat....

rimmel
27. dec 2009

hat z nemocky nam prisla midwife iba raz domov a potom kazdy tyzden nam chodila midwife zo surgery, doktora. takto k nam chodili mesiac a pol kazdy tyzden..potom uz som chodila ja do poradne...a este aki su dobri, raz ked som mala ist do poradne maly bol zly, furt plakal a uz nepamatam co presne s nim bolo, tak som volala hv do poradne ze asi nepridem lebo je hrozny a ona ze nevadi, ja pridem k tebe a vten den aj prisla 🙂 a bola u mna aj hodinu, rozpravala sa so mnou lebo videla ze som bola mimo 😀

rimmel
27. dec 2009

hat a cooooo?? 4 mesiace aby si sa dostala k pediatrovi? ja nemam taky problem nastastie, pamatam sa maly mal horcuky v ten den som volala lekarovi ci maju volny appointment u pediatra a bolo busy ale nasli nam daco nakolko fakt mal teploty vysoke a sli sme este v ten den...pediatra sme videli prvykrat po 6tyzdnoch ako kazdy a potom tie spec.z nemocnice ale to bolo inde, nie u nasho doktora a potom sme ho este videli raz ked som bola na poraadni a uz nepamatam co presne sa nam nezdalo tak povedala ze pockaj idem kuknut ci doktor nema daco volne a by sa na johnnyho pozrel...a aj sa pozrel.

mozno to je v skotsku ine ako v anglicku??

rimmel
27. dec 2009

inak baby leteli by ste s babom co ma zvysenu teplotu pravdepodobne koli zubkom??

hathor1231
27. dec 2009

rimm, je to ine kvoli prem... anglicka logika: full term= zdrave...
ja som behala a pytala testy,vysetrenia, pediatra 4mesiace a to lebo mala krv v plienke, chudla,vkuse revala,...
ked som zacala hv hovorit,ze mam nejake podozrenie,ze sa s nou nieco deje (to bolo predtym ako to vypuklo),tak ma poslala ku gp ze som depresivna 😝 😅 potom mala zacala chudnut,kvry viacej a viacej,revala cele dni a az potom sa mi podarilo vybavit pediatra a to mi dalo saaaakra namahy! ked sa pozru na niki,ake nadherne babuso, nevidno,ze by bola chora a tym haslo... 😝
piateho tam ideme znova a chcem ich dotlacit,aby urobili sono srdiecka (ma selest a nechcu jej ho urobit,ze netreba 😠 ) a konecne mi povedala,preco ma krv v plienke 😝

inak, mala ma tiez od rana 37. chuda moje,je aj nervozna,nechce papkat,zase ju prehana 😝 uz aby to preslo... my mame uz 3.zubok 😀

rimmel
27. dec 2009

no moj neviem kolko ma po podani lieku pol hodku i viac mal 37.1 a co myslis? zajtra mame letiet? mame to radsejodlozit? vies ma znizenu imunitu bohvie co chyti plus moja mama je chora... 😒

no ale ty kokos...ze krv v plienke a oni nic??!!! ja by som volala nhs a ti by ich dali doporiadku..celu surgery 😠
a vy to tak nemate ze sa proste objednas norm.k pediatrovi? s cimkolvek chces? my to tu tak mame, v nasej surgery je viacero lekarov a jeden z nich je pediater..ci dvaja neviem...a normalne sa k nim objednavas..zavolas si a hotovo anisa ta nepytaju ze preco a mas appointment.

wild.horses
27. dec 2009

no, ako to tu tak citam...

niekolko stran dozadu som podrobne rozpisala veci okolo sono klbikov. Rimmel, cuduj sa svete, je to dedicne a palpacne vysetrenie absolutne nestaci, aby si si bola ista, ze tvoje dieta ma v poriadku klby. Dokonca sa bedrovy klb moze vyklbit aj po prvom roku zivota, takze minimalne 2 sona su potrebne.

Nebudem sa tu do toho miesat, zelam vsetkym, nech tych anglickych pseudodoktorov potrebujete najmenej.
My s malym sme si preskakali uz svoje a bohuzial, svoje vieme. Nastastie som mvdr a mnoho veci si viem diagnostikovat a aj liecit sama.
No uprimne, obcas mam z toho vsetkrho dobru depku. Nie je tu nic, na co by som sa mohla aspon trosku spolahnut 🙄

hathor...neviem, ci som ti vravela, ale nam vysli naraz 4 zuby. to 😀 bol boj 😉

hathor1231
27. dec 2009

rimm,
uz mam complain formu 😉 ak sa nepohnu,pouzijem... uz sa mi s nimi nechce s...t 😅
k pediatrovi sa nedostane `normalne` dieta. to sa ti snazim vysvetlit... vacsina z nas chodi s mimi ku gp a pediatra vidia maximalne na slovensku,cesku...
a s tym `dat do poriadku` je to tiez horsie a nie take lahke... ja som sa uz aj rozrevala,ze s nou nic nerobia a to mi namiesto testov pre nu ponukli sedativa pre mna 🙄 😅 asi to akosi nechapu...
kolkokrat som bola v A&E,GP, nemocke ani nepocitam a stale bez uspechu........ a ked som pozerala private ped. ti si beru 150-250 len za sedenie 😕

na lietanie sa ma veru nepytaj, ja sa bojim letiet aj so zdravym dietatom 😅 a hlavne kvoli swine flu urco by som nesla... ty sa musis rozhodnut alebo zavolaj hv alebo niekomu,ci je to len zo zubkov a ci ti to odporucia...

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre