Pôrod v Anglicku. Ako prebieha? Aké máte skúsenosti?

mima3114
17. máj 2007

Ahojte.zakladam tuto temu lebo som v 37 tt,cize o chvilu ma caka porod a zijem v Anglicku,takze by som chcela vediet ako to tu prebieha.Baby,ktore mate skusenosti s porodom v UK,tak sa podelkte o tie skusenosti so mnou.velmi ma zaujima ako to tu prebieha,ci si mozeme vybrat polohu ako chceme rodit a pod.

anjelicek26
25. aug 2010

@mrk11 - no ono by to oficialne neslo, ale ta tetusa je zlata a este to nemame, takze zatial cusim a tesim sa potichucky. A zhanam niekoho na tu biometricku fotku 😅

mona12071
25. aug 2010

@mrk11 neboj za chvilku budu vonku a bude kludnejsia 😉

mrk11
25. aug 2010

@anjelicek26 super, drzim prst nech vam to vyjde 🙂

mrk11
25. aug 2010

@mona12071 ale hej, len teraz nevie, co so sebou. Akurat zaspinkala, dufam, ze aspon na hodinu

hathor1231
25. aug 2010

ach jo, tak hnusne vkuse prsi 😝 a do toho dazda ist 😒 zase 😒

brigitahornyakova
25. aug 2010

DAKUJEM VAM BABY ZA ODPOVED JA ZIJEM V BRADFORDE TU SOM SA VYDALA MANZELA MAM PAKISTANA KTORY HOVORI PO SLOVENSKY

monika.c
25. aug 2010

baby,my uz mame rodny list 🙂 ja to nakoniec do 2.9.este aj stihnem sa vratit do uk 🙂 este stale tomu nemozem uverit ale mam ho uz v rukach 🙂 uz len letenku kupit. 😅
@mona12071 prajem ti vela stastia,nech ti ten rodny list vybavia cim najskor 😉 ja som si tiez nervov uzila az az 😒 a tiez to vidim tak,ze baby ktore idu len rodit,radsej to riesit s rodicmi na sk a rovno zaniest na matriku a tak vybavit rodny list ako cez ambasadu.cez ambasadu to v podstate trva 4 mesiace a viac,co je teda fakt na porazenie ☹

wild.horses
25. aug 2010

ahojte,
vraj su tu nejake 'latkarky'. idem robit zajtra alebo pozajtra velku objednavku z babykind, keby sa chcel niekto pripojit. 😉

wild.horses
25. aug 2010

... a ozaj, od 10.9. asi tyzden sme v prievidzi, keby sa mal niekto chut stretnut live unplugged 🙂

newyorkgirl
25. aug 2010

ahojte babule,tak sa hlasim z domu, cestu sme zvladli, deticky boli dobre, musim ich pochvalit, celkom pohoda, ale uz by som radsej keby ide niekto so mnou nabuduce 😀 😀 😀

@monika.c super, aj my chceme 😉 😉 😉

@wild.horses my sme v Trencine tak dobehnite, je to sranda, ze aj v UK aj na SK sme pomerne blizko seba a este sme sa nestretli 😅

dnes som bola u kadernicky a cely den kdesi po vonku tak idem vylozit nohy lidi, lebo som unavena, ale je tu prijemne teplucko a slnieckovo tak si to uzivame zatial 😵

dadulienka27
25. aug 2010

Ahojte

po dlhej dobe sa tu hlasim stale 2v1,uz neviem co by som doma porobila,vsetko mame nachystane-dufam,tak uz len cakame na porod....mm chce kupovat bouncer a play mat,ale to si myslim,ze asi mame este cas 🙂

@mikailla my sme kupovali matrac z internetu vlna-kokos,ale to preto,lebo chceme pouzit aj monitor dychu a tam sa neodporuca penovy matrac a strunovy,ze tiez nie je dobry pre novorodenca 😒 a mame cotbed,takze vydrzi dufam dlhsie ako 2 roky 🙂

dadulienka27
25. aug 2010

@newyorkgirl tu cely den prsi,tak si uzite slniecka co najviac 😉

mikailla
25. aug 2010

@dadulienka27 - a kolko ta vysiel? urcite okolo 100ky ze,,, 😒
Chcem sa Vas opytat,ked ste davali ziadost pre job center o matersku,pytaju tam original P60 alebo vyplatne pasky vratili Vam to ?

kvietocek7
25. aug 2010

@newyorkgirl new tak to som rada, uz len nech to tiez zdolam aj ja a tak o tyzden by sme mali byt tiez doma 🙂 a mala si aj priority alebo nie?
@monika.c tak super 🙂 len ze ta to stalo nervof a nervof 😖 a cestujete spolocne spat do UK?

newyorkgirl
25. aug 2010

@kvietocek7 nemala som priority, dalo sa to OK celkom... len som tutu dala kocik hned na zaciatku nech sa s nim nemusim trepat a mat ostaru tak ja batoh na chrbte, kabelka na pleci a este drzat Riska a pasy s letenkami Nikolka ta sama kracala 😀 😀 😀

etuska
25. aug 2010

@wild.horses -mas tam nejaku zlavu??? 😅 😕

mrk11
26. aug 2010

@mikailla to vybavil zamestnavatel, ja som len dala potvrdenie od midwife, za som tehotna a udala som datum, odkedy nastupujum na matersku a kedy sa chcem z nej vratit

... ma napadlo, ze asi nerobis, inac by si sa nepytala, ach, ved je rano, este som sa uplne nezobudila

kvietocek7
26. aug 2010

@newyorkgirl Riska si mala v nosicke? da sa to zvladnut len je to poriadne narocne 😝 🙂

mikailla
26. aug 2010

mrk11 - tym potvrdenim myslis MAT1 ? tiez chcu original a vobec neviem ci mi to este vratia,ci to budem potrebovat 😒

hathor1231
26. aug 2010

@mikailla skoc sa spytat na jobcentre,mozno si len urobia kopie originalu ked prides koli aplikacke. a maternity certif. ti vypise midwife vpohode dalsi 😉 ja som ich mala asi 5 😅 😝 ale inak neviem poradit- ja som mala od normalnu,nie od jobcentra...

mikailla
26. aug 2010

@hathor1231 - dakujem,tak aspon to ze mi moze vypisat midwife viac tych MAT1. Ked som bola na jobcentre tak ma poslali domov s telefon.cislom ze sa to telefonicky riesi,tak mi poslali aplikacku kde je zdoraznene ze to musi byt oroginal vse.Porazi ma ak mi nevratia pasky ☹

mickey85
26. aug 2010

Ahojte baby, uz sa to aj mne blizi, uz coskoro bude nas prvorodeny drobcek na svete 🙂 Idem rodit v Portsmouthe. Musim to tu precitat, myslim ze ste rozoberali rodny list, a to je dost dolezite, chceli by sme ist na vianoce domov, budeme mat na to necele tri mesiace, tak neviem, ci to stihneme vybavit. Chcela by som vas poprosit o radu, lebo viem, ze je aj nejaka moznost jednorazoveho pasu, ako to funguje, viete? DAKUJEM.

@mikailla mne vybavil matersku tiez zamestnavatel, uz tyzden vegetim doma 🙂
@dadulienka27 paaanecku, ty to mozes cakat kazdu chvilu, tak drzim palceky, hlavne oddychuj!!!

gombicka
26. aug 2010

ahojte dievcata, nemate niektora skusenosti s liecenim endometriozy tu v Anglicku? Pred 2 tyzdnami mi to zistili, a popravde ani neviem co presne, lebo po laparke som akosi pre doktorku na mna neostal cas, len mi bolo povedane, ze o 4 tyzdne na kontrolu...presli uz 2, no ja som stale nedostala ziaden appoitment a ze cely den sa nemozem dovolat do nemocnice. nemate niekto skusenost s liecbou tuna v UK? dakujem za rady.

hathor1231
26. aug 2010

@mikailla si robila part time ci preco neberies od zamestnavatela? ak uz mas P60 tak to musis mat odrobeny rok na matersku,ci si robila part time? urob si kopie vsetkeho co im posles 😉 mne sa zatim nestalo,ze by mi nieco nevratili,vdaka bohu... len to posli special delivery aby sa to "nahodou nestratilo" ako sa to stalo mne 2x 😅 takze budes mat aky-taky proof ze co si im poslala a ze to isto prislo 😉

elixia
26. aug 2010

@mickey85 jeej, ahoj, teba som uz davno nevidela 🙂 ako sa dari?
No,z toho co som sa tu docitala, tak RL len s veeelkym stastim za necele tri mesiace..hlavne nechod cez ambasadu,ale popros doma niekoho o pomoc..
Na ten nahradny doklad mozes ist domov, ale nazad je to uz risk, bud ta pustia alebo nie...tak potom len pockat na RL a zapisat babo do pasu.. tot v skratke mudrosti co som sa tu podozvedala 🙂

mickey85
26. aug 2010

@elixia dakujem za odpoved, ved rozmyslam nad tym jednorazovym a potom by som na SR mu dala spravit pas, alebo ho zapisat, lebo tam chcem ostat aspon mesiac, to by som mohla stihnut. Takze ked dostanem nejaky doklad v porodnici, tak nemam ist s tym na ambasadu?
Dari sa mi dobre, uz som na materskej, tak mam viacej casu a hlavne oddychu. Uz som prichystana na prichod babatka, vsetko poprate, vyzehlene, kocik kupeny. A ty ako? Tebe sa to tiez blizi, pripravena?

elixia
26. aug 2010

@mickey85 no ten RL sa da vybavit bud cez ambasadu ( tak ze oni to poslu na SK na specialnu matriku ) alebo si doklady posles priamo na SK niekomu..tento druhy sposob vyzera byt podla skusenosti viacerych rychlejsi...

No ja som doma uz od marce, takze ja tiez uz vsetko nechystane, taska zbalena, byt upratany..takze posledny mesiac uz len s vylozenymi nohami budem sediet 😀 😀

mickey85
26. aug 2010

@elixia diky moc, idem studovat. A to preco si uz od marca doma? Pohlavie stale neviete?

mona12071
26. aug 2010

babulky moje potrebujem radu malicky ma niake vyrazky po tvaricke vyzeraju ako vriedky ale na telicku nema nic vobec len na celicku a troska licach ajpredtim mal ale teras viacej myslite ze to moze byt alergia? 😒

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre