Pôrod v Anglicku. Ako prebieha? Aké máte skúsenosti?

mima3114
17. máj 2007

Ahojte.zakladam tuto temu lebo som v 37 tt,cize o chvilu ma caka porod a zijem v Anglicku,takze by som chcela vediet ako to tu prebieha.Baby,ktore mate skusenosti s porodom v UK,tak sa podelkte o tie skusenosti so mnou.velmi ma zaujima ako to tu prebieha,ci si mozeme vybrat polohu ako chceme rodit a pod.

monkka21
18. mar 2013

@kvietocek7 ahoj,tak uz si zvykla,raz sa stalo,ze ho udrela,ale odvtedy sa to uz nestalo,teraz je to v pohode,zatial,dava mu dudlik,aj prebalovat ho minule isla,no velmi mi pomaha 😀 kocik som tak vyriesila ze som kupila buggyboard,malej sa to velmi paci ked tam stoji a veziem ju..a vy ako?

14petulka88
31. mar 2013

Baby mam otazku nemali ste problem z detickami upchate slzne kanaliky? riesia to tam vobec nejak?

gombicka
9. apr 2013

Nova skvela stranka pre zienky; a ktomu aktualna tema tyzdna: Zivot v zahranici:
http://www.pocomtuziazeny.sk

cutce
10. apr 2013

@14petulka88 pros pises sem, kdyz zijes v Kosicich?

14petulka88
10. apr 2013

@cutce Pretoze sestra zije v Anglicku.

kvietocek7
10. apr 2013

@14petulka88 ahoj, ano riesia, ale podla potreby. Tu je trosku iny pristup takze ak je sestra s dietatkom na tom ze to je fakt zapalene alebo s tym musia nieco robit, musi sa ona sama velmi dozadovat. V inom pripade podla moznosti by bolo dobre kedby dietatko mohol vidiet pediater na Sk. Mnohe mamicky maju aj tuto alternativu.
@cutce ahoj, ako sa vam dari? len ma tak napadlo ci Davidko sa uz pokusa behat na skutri?
@monkka21 no super, tak aspon ze sa viete prakticky rychlejsie prepravit. My teraz prazdninujeme, skoda tychto dni lebo to mohli radsej ustedrit na leto. Ale inac zatial ok, ved ked je zdravie ostatne prichadza s tym 🙂

emily84
10. apr 2013

@14petulka88 tak my sme mali upchate sl. kanaliky od narodenia. Povedali nam, ze tu to neriesia, pokial tam nie je infekcia alebo tak, ze cakaju kym to same neprejde a ak nie po roku to riesia. Ked mala Emily 4-5 mesiacov, vyskusali sme dvoje kvapky, druhe pomohli no len ked som jej ich davala, ked som prestala, vratilo sa to. Takze sme len cakali, malej to nevadilo (len ked som jej to utierala) a preslo nam to presne na den ked mala 9 mesiacov. Odvtedy je to ok. Ja si aj myslim, ze je to takto lepsie, naco robit taky velky zakrok ako prepichovanie ihlou (co ani casto na prvy krat nepomoze) takemu malemu babatku, prave nech telicko samo sa s tym vysporiada. ...

14petulka88
10. apr 2013

Este mam jednu otazku je tu niekto komu sa male narodilo v anglicku a berie rodicovsky zo slovenska?

slniecko77
10. apr 2013

@14petulka88 je to nelegalne pokial matka s dietatom zije v UK a chce poberat rodicovsky prispevok na SVK
..fakt nechapem taketo spekulacie 😠

14petulka88
10. apr 2013

@slniecko77 Co je natom nelegalne ked nema narok na ziadne prispevky v UK????

14petulka88
10. apr 2013

@slniecko77 z coho ma zit zo vzduchu?????

slniecko77
10. apr 2013

@14petulka88 budem rada ak sa v prvom rade ukludnis 😉
..vysvetli mi jeden jediny dovod preco by jej Slovensko malo vyplacat rodicak (predpokladam, ze si nemylis pojmy a bavime sa o rodicovskom prispevku) ked pracuje, pracovala a odvadzala dane v UK
..stred zaujmu ma v UK, zije v UK preco by sa malo Slovensko starat o dieta v UK..myslim, ze v UK je dost benefitov o ktore moze poziadat a nemyslim, ze musi zit zo vzduchu a tuto otazku nech polozi otcovi dietata alebo v Job Centre 😉 a nikto zijuci v EU nema legalne narok na rodicak zo SVK staci si prestudovat zakony
..na mne si nevybijaj zlost!

14petulka88
10. apr 2013

@slniecko77 Nevybijam si len konstatujem preto nema narok lebo tam zije malo rokov a malo ma odpracovanych.. na slovensku dost dlho pracovala a platila aj odvody... A myslim ze aj keby nelegalne no a co??? sak romom vyplacaju nehorazne davky a pritom maju odpracovany prd... a bielym ludom co tu dreli nedaju nic... taka je logika nasho socialneho systemu....preto ma to pohorsuje ze je X slovakov ktory ziju v cudzyne a tieto prispevky poberaju.

slniecko77
10. apr 2013

@14petulka88 nuz pred odchodom si treba zvazit vsetky pre a proti..ja tiez v UK nic nepoberam a nemam potrebu podvadzat a klamat
..a riesit poberanie davok Romami nemienim a mimochodom to sem ani nepatri
..system sa zdokonaluje a ked pridu na to, ze poberas davky na ake nemas narok budes ich musiet vratit, popripade ta neobide mastna pokuta..v UK sa s takymito ludmi nebavia a zacinaju ostro sledovat davky a vyzera, ze od januara to budu mat cudzinci este narocnejsie s poberanim benefitov 😉
..treba si poriadne nastudovat zakony a ne Urade ta viac zavadzat nebudu 😉

14petulka88
10. apr 2013

@slniecko77 ale ona nepobera fakt nic v UK 🙂 a neda sa vsetko premysliet nikdy nevies co ta caka....

slniecko77
10. apr 2013

@14petulka88 ani ja fakt nic nepoberam 😉 a neziadam na SVK lebo viem, ze nemam narokba obchadzat zakony nemienim
..minimalne na Child Benefits narok ma, ak nezaraba viac ako 48K rocne 😉 ak odpracovala pozadovany pocet tyzdnov v praci tak ma narok aj na matersku..kedy prisla do UK? Ako dlho pracovala? A mimochodom preco si tieto veci nezistuje sama?

14petulka88
10. apr 2013

@slniecko77 Ako osoba s trvalým pobytom v SR, ktorá sa prechodne zdržiava na území iného členského štátu a nie je rodinným príslušníkom osoby, ktorá má trvalý pobyt v tomto štáte, alebo je tam zamestnaná, a keďže ste nevykonávali zárobkovú činnosť na území iného členského štátu, vzťahujú sa na Vás právne predpisy SR a nárok na rodičovský príspevok by Vám mal vzniknúť.... takze ja tu nevidim nic nelegalne...

slniecko77
10. apr 2013

@14petulka88 ale ona ma stred zaujmu v UK, je tu zdravotne poistena, dieta tu ma lekara atd. takze benefity ma poberat z UK
..treba si ujasnit co znamena PRECHODNE 😉
..a myslim, ze aj na UPSVaR to vysvetlili dost jasne, nema vyznam sa tu natahovat..treba si nastudovat adekvatne zakony 😉
..neodpovedala si na otazky, mozno by som vedela poradit, ale natahovat sa o slovicka nema zmysel 😉

emily84
11. apr 2013

@14petulka88 ja som pocula, ze pokial sa prispevky nepoberaju v UK, moze sa z SK, no osobnu skusenost nemam a neviem ci sa to tak moze, takze by som radila (tak ako @slniecko77) ist do Job Centra a na sl. urad a zistit si to priamo u nich. No myslim si, ze na child benefits by mala mat narok aj keby nepracovala, @slniecko77 - ci sa mylim?
ja som nastastie nemusela ziadat ziadne ine benefity a ani by som nechcela.... som hrda na to mat "cisty stit". 🙂

slniecko77
11. apr 2013

@emily84 nemyslis sa 😉 narok na Child benefit ma, som jej to vyssie pisala
..cca v roku 2010 sa zmenil zakon (CR bola v predsednictve EU a navrhli tento zakon), ze ked mas stred zaujmu v inej krajine ako kde mas trvaly pobyt tak nemozes poberat rodicovsky prispevok z krajiny tvojho trvaleho pobytu, je to nelegalne
..ani ja nepoberam ziadne benefity a je to len dobre, lebo briti zacinaju mat plne zuby pristahovalcov a vraj sa opat budu menit zakony od januara, opat to bude tvrdsie pre nezamestanych pristahovalcov poberajucich benefity
..vies, nemam rada ked niekto zneuziva system a hlada nelegalne medzery 😠 lebo takto nam robi nie velmi pekny obraz v zahranici...uf 😖

cutce
21. apr 2013

@14petulka88 a co otec? Ten je kde?Me rikali, ze pridavky se berou ze zeme, kde zivitel rodiny (otec) odvadi dane a socialni a zdravotni 😉

cutce
21. apr 2013

@kvietocek7 zatim moc na skutru nejezdi, nejak si oblibil tu motorku, tak na ni jezdi porad 😀 😀 😀 , no uvidime, vzdyt je jen prvni tyden co pocasi se umoudrilo a muzeme byt venku 🙂 a jak vy to zvladate?

kvietocek7
22. apr 2013

@cutce no tak to teda aj u nas motorka ficiii 🙂 🙂 🙂 dokonca aj playgroup je to hitovka, ale scooter ten mame hlavne na rychlejsie premiestnovanie sa. My celkom fajn ujde, ono ked uz deticky su ''chodiace'' tak je to opat ine, pre mna ovela lepsie aj ked na najmladieho treba davat viac pozor kedze je casto ako neriadena strela 🙂 inac sme zabehany na skolsky a playgroup system tak vsetko sa toci okolo toho 😉 hlavne nech je uz pekne pocasie -slnecne aby sme mohli travit vela casu vonku 🙂

s.i.m.k.a1
22. apr 2013

@14petulka88 odpoviem ti jednoducho. mam 4 rocnu dceru. tym, ze sme sa prestahovali za manzelom do UK som stratila zo sk narok na hociaky pridavok. ci to bolo len tych poondiatych 20 euro aj na to som stratila narok. narodil sa mi syn v UK a ked poziadas, je mozne na sk vyplatit jednorazovy prispevok a priplatok pri narodeni dietata v pripade, ze ti nebol vyplateny v inom state. narok na rodicovsky prispevok alebo rodinne pridavky zanika dnom prestahovania sa do zahranicia. ked na to pridu, budu si ziadat prispevky spat, aj ked nikde inde nepoberas. taky je zakon. ako tu niekto pisal, ide to od zivitela rodiny, cize od manzela, co znamena ze mne zanikol narok na rodinny pridavok dnom, ked manzel odcestoval do zahranicia a ja som este zila na sk - pretoze zije tam a mame si poziadat pridavky odtial... aj ked tam by nam nedali tiez nic pokial by sme tam osobne neboli. cize diery v zakonoch, v takychto pripadoch si uplne bez pridavkov...

cutce
23. apr 2013

@kvietocek7 no mi ted trosku bojujeme s briskem, Tomaska trapi prdiky myslim, no jako to u miminek byva, ale uz je to lepsi, kdyz venku sviti slunicko. Jinak mi taky chodime do detskyho koutku, tak aspon Davidek se vyradi a je o trochu lip 😀 😀 😀 😀
@14petulka88 jj segra ma pouze narok na porodne, musi si to tu obehat s razitkama, ze miminko se dozilo 28 dnu a ze nedostala porodne zde v UK.

irin12
30. apr 2013

ahojte babule som v 4tt + 6 dni a od sameho zaciatku sa strasne bojim porodu, viem ze mam do porodu daleko ale aj tak ☹ chystam sa rodit tu v UK uz som precitala velmi vela clankov dobrych aj zlych o porode v UK, neviem ci je spravne zostat tu, alebo ist na Sk, pracujem fulltime praca je na permanent, k tomu vobec neviem kolko dostanem matersku+ benefity nikdy som nebola odkazana na benefity, ani som ich nepoberala........... poradite? V knihe pre zamestnancov pise ze materska je do vysky 90% percent z platu.........

kvietocek7
30. apr 2013

@irin12 ahoj, najskor ti gratulujem k tehotenstvu 🙂 zelam pohodove tehotenstvo tebe aj babatku 🙂
Hlavne sa nestresuj, lebo ak si odpracujes mylim je to 26tyzdnov pred ochodom na matersku tak narok na matersku mas Tu je link https://www.gov.uk/maternity-pay-leave/overview Materska je nejaky cas -tusim 9tyzdnov (neviem presne ci sa to menilo) ako pises do vysky 90%
A zostat tu urcite mozes bez akychkolvek obav (doma sa sotva zamestnas) - porody su individualna zalezitost je dobre sa pozitivne naladit a citat iba to pozitivne. To najlepsie vplyva na pokojne tehotenstvo pre teba aj pre baby.
Vela zalezi aj od nemocnice tak ked ta bude gp odporucat drzim palce nech mas stastie na tu najlepsiu vo vasom okoli. Ja mam za sebou tri porody a nemenila by som. Ono clovek ma vzdy obavy ci strach z neznameho, ale netreba sa bat 🙂
Bude dobre ak tvoj zamestnavatel bude informovany,zeby si to nemala obtiazne.
Takze ''THINK POSITIVE'' 😉 🙂

14bibi
30. apr 2013

Ahojte baby neviete mi povedat ci v UK prepichuju detom uska? ak ano kde? dakujem

gabi1860
2. máj 2013

@14bibi Ahoj 🙂 neviem ci niekde vobec prepichuju ,my sme malej dali nastrelit v ,,Claires,, prikladam link mozno pomoze http://www.claires.co.uk/all/ear-piercing/fcp-c... . Nasa mala musela mat ukoncene vsetky ockovania, museli si to skontrolovat v red book. Vyhoda bola v tom, ze jej nastrelili obe naraz. Trosku som z toho mala obavy, kedze doma kamaratky vacsinou k lekarke prepichovat chodili ale spokojnost, vsetko sterilne daju ti aj emulziu na cistenie... takze tolko 🙂

14bibi
2. máj 2013

@gabi1860 Ved to ze vyzaduju ockovania :/

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre