Pôrod v Anglicku. Ako prebieha? Aké máte skúsenosti?

mima3114
17. máj 2007

Ahojte.zakladam tuto temu lebo som v 37 tt,cize o chvilu ma caka porod a zijem v Anglicku,takze by som chcela vediet ako to tu prebieha.Baby,ktore mate skusenosti s porodom v UK,tak sa podelkte o tie skusenosti so mnou.velmi ma zaujima ako to tu prebieha,ci si mozeme vybrat polohu ako chceme rodit a pod.

elixia
6. okt 2010

@mickey85 ona to zo srandy myslela, je fakt zlata a velmi som sa potesila,ze tam bola prave ona.No citim sa uplne dobre,ziadne bolesti,opuchy,tlak ok...No na sobotu som uz objednana na vyvolavacku,ked nezaberie.

dadulka2000
6. okt 2010

@kivec chuda,... a pomohol ti GP? ved ja som cvicit zacala az teraz od sept. ako sme sa vratili spat do uk (to uz mala Millie 8mes),... tak mas este cas. a navyse stale kojim,.... ale snazim sa, aj dnes rano o 10.30 som sla na class a hned potom o 13.00 do office sa ukazat.
super bolo vidiet tych ludi - dohodli sme si podmienky nastupu spat v januari. 🙂
millie bola super na navsteve v praci,.... dala som foto na FB 🙂 (teda koho tu mam na FB este) 😉

mickey85
6. okt 2010

@elixia ved to, ze zo srandy, ze je klasicka 😀 moja tiez tak sranduje, ze ma uz nechce vidiet 😉 Ja mam kazdy den nohy opuchnute, inac vcera vecer mi tvrdlo brusko kazdych pat minut, uz som si aj myslela, ze sa to rozbehne, ale nic. Zaspala som a dnes cely den v pohode. Tak tebe to zase nejde pomoct ☹ a ani nemas vytoky alebo si nekrvacala? Na slovensku, ked robia toho hamiltona, tak tie baby krvacaju, aj ich brucho pobolieva, sice je to niekedy falosne, ze nie kazdej to vyvola kontrakcie.
My sme sa nedavno vratili z tesca, tak vsetky policky plne aj chladnicka 😝

mickey85
6. okt 2010

@elixia do soboty urcite porodis 😉 Drzim palce!!!!

hajatanufus
6. okt 2010

dievcata chcem sa opytat ked ste mali babo prvy krat ockovane na 8 tyzdnov a malo po ockovani teplotku davali ste calpol? lebo to je od 2 mesiacov ale nasa bude mat 2 mesiace az o dva dni tak sa pytam ze keby jej nahodou vystupila horucka, ci to mozem dat lebo panadol a nurofen je az od 3 mesiacov dakujem

kvietocek7
6. okt 2010

@elixia no pocuj, tak ty si asi rekorderka 🙂 😕 to akoze fakt nic??ach jo,uz si si hadam aj zvykla 😕 a co take porabas cele dni ked nie si pri pc?

kvietocek7
6. okt 2010

@hajatanufus calpol mozes kludne dat,aj ked je to o dva dni, my sme mali tiez podobne.Pre take babenka sa dava tusim len plovicna davka 2,5ml.Tyzden je rozdiel ale dva dni to sa da.Nurofen a panadol su uz aj protizapalove teda nielen na znizenie teploty,to je iba ten calpol co obsahuje paracetamol. Inac ja som to davala a aj davam po ockovaniach preventivne,necakam na teplotu. 😉

hajatanufus
6. okt 2010

@kvietocek7 dakujem asi jej to dam tiez preventivne akurat teraz spinka a uz dost dlho asi od siestej tak ju skusim zobudit lebo uz spinka moc dlho este rasz dakujem

kvietocek7
6. okt 2010

@hajatanufus ona bude aj taka spava,mozno ked sa prebudi sama alebo tak do polnoci nech ma po polnocny spanocek az do sameho rana 🙂 pokojnu noc

elixia
6. okt 2010

@mickey85 od vcera hlien,uz som sa tesila ze zatka,ale bolo toho dost malo,takze asi nie..inak nic,ziadne krvacanie..Boli ma cely 'podvozok' dnes, odkedy som od nej prisla,ale nie su to opakujuce sa bolesti,je to v kuse..

@kvietocek7 poviem ti,ze o taky rekord teda nestojim 😉 no zvykla,uz mam obcas pocit,ze navzdy budem tehotna alebo co 😀 No cele dni prezivam hlavne vdaka spanku a pc,bez netu neviem co by som robila,knihy som uz precitala vsetky..aj od kolegyne..joj,este varim kazdy den, to je snad moja jedina uzitocna cinnost 😀

@kivec ako u GP, paracetamol ci aj nieco serioznejsie? 🙂

hathor1231
6. okt 2010

@elixia pocuj,ale to uz smiesne nie je 😕 co ty tu este,ze si si zabudla prepisat tt a uz ma maly tyzden 😕 ako sa citis? kedy mas termin na vyvolacku?

@hajatanufus ahoj, ja som dostala predpisany do nursery a dala nam len 2,5ml davku 😉 ale nepotrebovali sme. tak ak si este nebola,tak si skus vypytat a ak ma teraz horucku a chces dat,tak zavolaj bud na nhs direct alebo GP alebo sa spytaj v pharmacy. az si si ista 🙂

elixia
6. okt 2010

@hathor1231 bodaj by si mala pravdu...mne teda do smiechu uz vobec nie je 😒 Dnes druhy sweep a v sobotu vyvolavacka, ake velke to dieta bude ani nechcem vediet radsej. Tu vraj az po 14 dnoch vyvolavaju,nedohodnes sa ako u nas...

hathor1231
6. okt 2010

@elixia to su proste debili 😔 😔 😔 takto ta trapit 😔 drz sa,moja. nech to zvladnete 😵 napis mi do IP meno na FB ak mas,az sem v kontakte 😉

hajatanufus
6. okt 2010

@kvietocek7 dakujem za radu 🙂 uz sa mala zobudila sama prave papa , som ju prebalila a odmerala teplotku aleziadnu nema (36,8 v zadocku(, no sestricka vravela ye moze byt spava dufam, ze v noci bude tiez spinkat este raz dakujem

hajatanufus
6. okt 2010

@hathor1231 dakujem. zatial nema teplotu skor nizsiu ako by mala mat tak zatial nedam. mam ho kupeny. ja neviem moc dobre anglicky takze sa neviem popytat, ale vedla v dome byva pani co robi v lekarni tak keby nieco tak ju pojdem budit vravela ze kedykolvek by som potrebovala tak pomoze.manzel vie anglicky lepsie ale lekarske terminy tiez nie velmi ovlada a je po nocnej. cely den sme vybavovali rozne veci tak siel spat az ked sme prisli z ockovania. tak dufam ze ho nebudem musiet koli detom budit. vdaka 🙂

kivec
6. okt 2010

Ahojte zienky moje,
tak GP ma vysetrila a povedala, ze mam pravdepodobne zapal klbov (tych makkych casti), tak predpisala riadne lieky na to. Ze panvu mam v poriadku. 🙂 Tak som taka rada, ze je sanca, ze sa mi to zlepsi. Uz sa neviem dockat, kedy zacnem tie lieky brat. Lebo dnes uz je to ozaj zle a zacali ma boliet uz aj ramenne klby. 😝 A to moje mledsie kuriatko by sa len nosilo na rukach, tak mi dava riadne zabrat.

@elixia - Tak predsa si este tu. Je mi ta uprimne luto, presne viem, ako sa citis. Ale este stale je sanca, ze sa to rozbehne. Vraj do 48 hodin od sweepu. Drzim palce!

@dadulka2000 - Tak ty v Januari nastupujes do prace? Ja by som si uz mala zacat hladat robotu, lebo materska mi konci vo Februari. 😝 Jaj to tak rychlo utekaaaa.

mickey85
6. okt 2010

@elixia joooj, kiez by to pomohlo! ty pocuj, nedalo by sa vazne dohodnut? Ved mna sa midwife pytala, ci chcem dnes sweep, ze to je na mne, ze ak jej poviem, ze mam uz toho dost, som vycerpana atd. tak to spravime teraz-ako na tej poradni, ale nakoniec sme to nechali na tu nedelu.
@hajatanufus neboj sa, mozno nebude mat vobec teplotu len kontroluj a kludne si lahni, musis si aj ty oddychnut 😉
@kivec tak dobre aj zle spravy u GP. To musi byt hnusna bolest tych klbov, ja mam teraz dost v tehotenstve, bedrove klby bolia kazdu noc 😠

elixia
6. okt 2010

@kivec tak aspon nieco a neodbila ta paracetamolom. Aj sa mas znova ukazat na kontrolu,ked lieky nahodou nezaberu?
Neviem,ake mate vy skusenosti,ale my sme sa s muzom smiali,ze tu vzdy,ked idu predpisovat nieco ine ako paracetamol,listuju v mudrej knizke..mi to pripada ako najdem si diagnozu a co by sa na nu asi hodilo..Vobec tie lieky nepoznaju, bohvie ci maju sajnu o ich kontraindikaciach..

hathor1231
6. okt 2010

@hajatanufus my sme nemali vobec,ani pri jednom. a pri prvom bola tiez otapena,vkuse kukala do blba 😕 ale aj nam to vyhovovalo,akurat sme sa stahovali 😉 ale poviem ti,ze som mala lepy ked bola taka otapena 😝 kazdopadne bud v pozore 😉 pokojnu noc prajeme 😉

elixia
6. okt 2010

@mickey85 na vyvolavacke sa nedalo dohodnut,ja som chcela skor ale v nemocnici ju (midwife) odbili ze az po 14 dnoch..teda mam to po 13,nejako si to zle spocitali 🙂 Na sweep sa dalo, to mozes odmietnut,aj mna sa pytala ci chcem a kedy..
Mna tiez bolia bedrove klby v noci, snad to nedopracujem az k nejakemu zapalu..

mirka007
6. okt 2010

@cutce
Ahoj ,no kosik chyba;l aj mne ale vyriesila som to takto 🙂
http://www.jojomamanbebe.co.uk/sp+2-Pack-Buggy-...

Na nakupy ako stvorene 🙂

mirka007
6. okt 2010

@slniecko77
Takze pokazit sa mi nic nepokazilo ,zatial 😀
A ta hlboka cast je trosku vecsia takze ak mate velmi maly kufor v aute tak to nie je moc dobra kombinacia.Ale s tou sportovou castou sa tam krasne lahko vzmesti.Ale samozrejme ze vo velkej vanicke sa krasne babo rozvali takze treba ratat s tym ze treba na to viac priestoru.

Myslim ze kocik je fantasticky,je nadherny a skvele sa ovlada.Akurat je dost tazky,cize ak chcete s nim chodit vela metrom alebo busom tak vobec neodporucam.My jazdime hlavne autom takze fajn.Ja som si na jazdu metrom a busom kupila este Maclaren 🙂 tak som to vyriesila,lebo Mylo nemam sancu sama zdvihnut ked je tam aj maly.

Ale inak som velmi spokojna,vela mamickam sa paci tento kocik 🙂

mirka007
6. okt 2010

Maminky chcela by som sa vas spytat,ako dlho po porode vam trvalo kym sa vam maternica stiahla na povodnu velkost?Ja som 3 mesiace po porode a maternicu si stale hmatam a nemam ju stiahnutu,dokonca niekedy citim ako keby sa mi tam nieco pohlo a je to dost neprijemne,nemate s tym niektora skusenosti?

Dakujem 🙂

hajatanufus
6. okt 2010

@hathor1231 ,
@mickey85 dakujem vam dievcata pojdem veru spat mala teraz placka veru aj ja sa bojim ked spinka kazdu chvilu ju kontrolujem ci je v poriadku. mickey85 prajem ti aby si to uz mala za sebou drzim ti palce na mna to prislo uplne necakane ja som neprenasala ale sa mi narodila skor o tri tyzdne a vobec som to necakala dokonca som nemala ani zbalene veci . na mna prisli bolesti necakane rano o siestej slabsie a potom to silnelo tak som volala manzelovi do prace, on robi len nocne, dala si sprchu a balila veci. nastastie ho kolegyna doviezla autom domov,my auto nemame a byvame v zapadakove a manzel mi volal 999 a o 7.30 som uz bola v nemocnici v Stevenage a mala sa narodila o13.12

hajatanufus
6. okt 2010

dobru noc dievcata

kivec
7. okt 2010

@mickey85 , @elixia - Mna tie klby tiez velmi boleli pocas tehu a potom to neprestalo. Ale nebojte sa, vam to urcite prejde. Ked si tak spominam, tak mna klby bolievali uz aj ako dieta, takze som nachylnejsia na zapaly.
A tato moja doktorka nahodou hned vedela, co predpisat, nestudovala v knizke 😉 a o 3 tyzdne na kontrolu, ak lieky nepomozu, tak fyzio. Celkom som s nou spokojna. A este je aj mila a je to nejaka Indka. Len teraz sa citim pred nou trocha blbo, lebo ja som bola presvedcena, ze ma klby bolia, lebo mam pokrivenu panvu po porode. To som samozrejme vygooglila na nete podla priznakov. 😅 A tak som jej to aj prezentovala. No a bolo to nieco uplne ine. Tak sa trosku hanbim, lebo si viem predstavit, ako musia byt otraveni z takych mudrakov, co si nastuduju o chorobe na nete a potom pridu mudri ako radio a zdiagnostikavani. 😀 No ale uz dost o mojom zdravotnom stave, vy sa pochvalte, ako to dnes vyzera. Podajte pekne hlasenie, nech tu potom nestresujeme. 🙂

kivec
7. okt 2010

@mirka007 - Ja som 3 mesiace po porode ako ty a maternicu mam uz davno v povodnom stave. Bola si na kontrole u GP po 6 tyzdnoch? Vtedy to kontroluju. Ak by to nebolo v poriadku, urcite by ti to vtedy povedali.

kivec
7. okt 2010

@hajatanufus - Tak aka bola noc? Malinka je ok? A pozeram, ze ty musis byt tiez riadne busy mamina, mas medzi tvojimi dievcatkami este mensi rozdiel ako ja. Ako ti starsia reaguje na baby?

cutce
7. okt 2010

@mirka007 chytry 😉

mickey85
7. okt 2010

Dobre ranko babule, tak ja sa poctivo hlasim, aby som vas tu do vecera nenapinala, ze co je so mnou 😀 Uz som volala aj s mamcou {ako kazde rano} podavam hlasenie, ze stale nic ☹ a ani to nevyzera, ze by sa dnes nieco rozbehlo. Dufam, ze to do tej nedele bude, joj tak som sa tesila, ze tento vikend by sme uz mohli byt doma aj so synacikom....ale zda sa, ze az ten dalsiiii alebo dalsiiii... 😅
@elixia to neviem ako s vyvolavackou, ako pises, asi sa neda dohodnut...Ja som tak zvedava na tvojho chlapceka, musis potom dat foto 😎 budeme mat takych mackov vypasenych 😀
@mirka007 to je dobry napad s tymi hacikmi 😀
@hajatanufus tak ako to dnes rano vyzera, bez horucky, malicka vybuvana?
@kivec tak ja tiez dufam, ze tie klby prejdu po porode. Ved uz sa tesim, ze budem spat na bruchu alebo chrbte😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre