Pôrod v Anglicku. Ako prebieha? Aké máte skúsenosti?

mima3114
17. máj 2007

Ahojte.zakladam tuto temu lebo som v 37 tt,cize o chvilu ma caka porod a zijem v Anglicku,takze by som chcela vediet ako to tu prebieha.Baby,ktore mate skusenosti s porodom v UK,tak sa podelkte o tie skusenosti so mnou.velmi ma zaujima ako to tu prebieha,ci si mozeme vybrat polohu ako chceme rodit a pod.

elixia
30. okt 2010

@dadulka2000 no tomu sa hovori stastie 😀 Tych 60kg je akoze batozina??? 😨 Posielas to asi nejakym kurierom nie? Mne by sa tiez zislo co-to poposielat domov,nech sa ten nas byt trochu vyprazdni..

dadulka2000
30. okt 2010

@elixia ano,...posielam po kurierovi, paralelne s nami,... 🙂 ja zasadne letim len s prirucnou batozinou,.... 😉

etuska
30. okt 2010

@kivec
@elixia

no baby mna ide porazit-uz som mala ako tak na 60% upratane a zistila som ze nam v skrini plesneju veci co sa dlhsie nenosili ☹ 😠
-tak len periem a vesam,zbieram,ukladam-uz som z toho na nervy 😔

elixia
30. okt 2010

@etuska no to potesi, my mame tiez problem s plesnou v byte, nastastie,do skrine sa nedostala,ale veci,ktore dlhsie skladujeme, musim tiez pravidelne cistit. Teraz, ked kurime, sa to zlepsilo, no v lete to bola katastrofa..

etuska
30. okt 2010

@elixia
no keby som vedela ze to takto dopadne tak ich vsetky odnesiem do "charity" 😖

wandie
30. okt 2010

Ahojte baby 🙂 Chcem sa spytat, neviete nahodou ci sa v UK daju kupit tie specialne vlozky na zistenie ci odteka plodova voda? Kazdy den mam vlhke nohavicky, a neviem ci je to vodnaty vytok alebo mi unika plodovka.... Na Slovensku sa zevraj daju v lekarni kupit tie vlozky, ale ci sa daju aj tu v UK, tak to nemam ani sajnu....

kivec
30. okt 2010

@etuska - Tak si mala o pekny vecer postarane. Je to tu problem s tou plesnou. To asi preto, ze je tu vlhky vzduch. Ale zase aspon sa tak neprasi. 🙂 Zdaleka tu nemusim utierat prach tak casto, ako doma. Aj moja mama si pochvalovala, ked tu bola. 😀

kivec
30. okt 2010

@dadulka2000 - A kolko to stoji 60kg kuirerom na SK, ak ti nevadi, ze sa pytam?

kivec
30. okt 2010

@hajatanufus - Tiez si myslim, ze babatka aj v spanku nejako citia, ked mamicka nie je nablizku. Mozno okrem ineho vnimaju aj maminu vonu. A aj moja Eliska hned ako zisti, ze pri nej nie som, tak placka. Ja ju uspavam uz rovno v mojej posteli, kojim ju po leziacky, kym nezaspi a potom sa nenapadne vytratim. 🙂 Ale potom tam musim kazdu pol hodinku chodit, lebo sa stale budi.
A neboj sa, ze Lucka je malicka, aj nasa Estherka je drobcek. A ked ti hv povedala, ze je to ok, tak to urcite bude dobre. Netrap sa s tym. Ja som tiez krpec a da sa s tym zit. 😀 A my sme tiez mali take obdobie, ze Estherka mi nehcela papat, len velmi specificke potraviny a jedla. Ale nechcala som to tak, nenutila som ju do jedla a casom sa jej apetit zase vratil. teraz zase papa krasne. Tak mozno to patri k tomu veku. Netrap sa s tym, urcite sa to napravi.

hajatanufus
30. okt 2010

@kivec dakujem viem ze deti stym maju problem tak dufam ze to bude len docasne 🙂 dobru noc idem prelozit rachel do bascet dufam ze sa nezobudi papa

hathor1231
31. okt 2010

@kivec kukni tu:
http://www.bisselldirect.co.uk/?gclid=CKe986va_...
mozno budu pred vianociami v akcii ale su super,vlastne ich odporuca aj which?

hathor1231
31. okt 2010

videli ste v TV tie reportaze z pakistnanu ako potrebuju pomoc apod? mna to tak dopaze vytocit 😠 tu sa vyvazaju vo farach a domov na taketo veci neprispeju a skaldaju sa im na to ine staty?! na nervy 😠 😠 😠 ani cent im neprispejem!!! kto pomoze slovakom?!

mikailla
31. okt 2010

@wandie ahoj,baby co maju termin teraz v novembri v druhej teme tiez spominaju stale,ze sa im zmenili vytoky a maju vodnate.Asi je to normalne teraz 😉 😉 tie vlozky ani netusim kde by sa dali zohnat,sorrko,nepomohla som 😉

elixia
31. okt 2010

@dadulka2000 mas nejaku osvedcenu prepravnu spolocnost? daj tip 🙂

@hathor1231 uplny suhlas 😉

Mam tu od vcera svokru...poviem vam,ze tolko dobrych rad mi uz davno nikto neposkytol 😀 Som sa dozvedela,ze vlastne vsetko robim zle...a dopodrobna uz viem,ako sa vychovavali deti pred 30 rokmi...Som sa bala,ze ako to zvladneme sami po porode..nic lepsie sme nemohli urobit!!! Uz takto mam malo mlieka,keby mi tu este do vsetkeho pchala nos, tak urcite nemam ani kvapku mlieka....

midsumergirl
31. okt 2010

ahojte, hlasim stav momentalne 2v1, s tym ,ze uz smee 2x volali s porodnicou a uvidime ako sa to vyvinie..okolo jedenastej mi zacal boliet chrbat o jednej v noci mi zacali asi prve kontrakcie, tak som is dala vanu a paracetamol do do tretej som sa prevalovala v posteli, potom som si zacal zapisovat kontrakcie 2 hodky kazdych 7-10 min, potom som mala pol hodku pauza a zacalo odznova, tak som volala a povedali ze to vyzera na prve stadium, ale ze este mam pockat, tak som sla spat, spla som do teraz pomedzi bolest, momentalne je bolest o nieco vacsia asi kazdych 10 min ale ide sa prejst a nieco ziest, tak uvidim ci mi to prejde alebo sa to vystupnuje k bolesti, zatial ok, cakala som horsie, inak mozu poslickovia trvat tak dlho???ja uz neviem co chcem inak ten hlien zo mna ide stale a s trochou krvi

wacata37
31. okt 2010

@midsumergirl to je OK to jsem mela taky!!! to asi pujde do ty doby nez poradne praskne voda. Me teda praskla az v nemocnici kdyz me poslali na zachod. meli je tam tak nizko tak jsem si nejak divne sedla a najednou rup ho! asi to tam maji tak schvalne! No tak drzim palce at je to co nejmin bolestive, a co nejrychlejsi. Uz brzo budete 3 😀

elixia
31. okt 2010

@midsumergirl tak toto uz dlho nepotrva, drzim palce 🙂

hajatanufus
31. okt 2010

@midsumergirl ahoj tak uz sa ti to blizi ja som mala slabsie kontrakcie len chvilu a potom sa to stupnovalo takze ked ich uz budes mat tak asi kazdych pat minut tak uz chod radsej do nemocky ved si vravela ze ju mas daleko tak asi hodku tak skus vela chodit to pomaha to urychlit aby sa dietatko pohlo

midsumergirl
31. okt 2010

ahojte, tak sme naspat z obedu dala som si aj 20 min prechadzku, tie sople zo mna idu vo velkom ale bolest mi znova ustupila, dala som si 2 paracetamoly, takze draheho asi vypravim do prace na tretiu, lebo ta moja mala si asi zo mna robi srandu najhorsie je ze neviete ci je to uz ono, alebo nie, tak ja neviem mozu poslickovia trvat 24 hodin??momentalne sa citim ok akurat som nejaka senzitivna a najradsej by som si lahla niekde do kuta a poplakala si, uz mi asi sibe z nedostatku spanku, inak tie bolesti za uz zacali dost priblizovat k mojim kramovym, tak to bude sranda
😠 😝

slovakia13
31. okt 2010

@midsumergirl ja som takto mala kontra tyzden pred porodom 😅 2x som naklusala do nemocky ,ze idem rodit a porodila som az 9 dni po termine,takze mozu.tuto nejak neriesia.hodili ma vzdy na monitor a poslali domov

hajatanufus
31. okt 2010

@midsumergirl skusn si teda trochu pospat ak ti to pojde a ako pojdes dom nemocky ked manzela posles do prace? ja som poslickov nemala ale viem ze prva doba porodna je velmi dlha ak ti silneju bolesti tak uz to pomaly bude ono len si sleduj cas ja som ho sice nesledovala lebo ja viem ze som ich mala asi tak kazdych 5 minut kym som bola doma a v sanitke mi dali gas and air tak som to predychavala ale v nemocke mi gas moc nepomahal neviem preco ale nejak som ho necitila ale v sanitke ano drzim palce a oddychni si uz sa to naozaj blizi 🙂

midsumergirl
31. okt 2010

@slovakia13 no ma nestras, sa mi nechce verit, ze by som este mala po tomto prenasat 😀 😀
@hajatanufus no ale bude na telefone a doma je do 15 minut, ja aj tak najprv budem volat porodnicu a pojdem tam az ked mi povedia ze mozem 😉 my mame auto, takze s dovozom neni problem, drahy ma dokonca aj benzin do rezervy uz tyzden 😀

baby ta hlienova zatka vam odtekala tiez tak dlho, lebo ja tam stale mokro, vzdy ked sa utrem tak tam mam taky vytok husty, vyzera to ako sople 😅 zmiesany s krvou

midsumergirl
31. okt 2010

@slovakia13 ked si 2x zbytocne naklusala do nemocky, tak ti oni povedali, ze mas prist??

wacata37
31. okt 2010

@midsumergirl me to teklo dlouho a strasne moc, dokonce jsem musela volat G aby my to prisel pomoc utrit....to je romantika co?.... bez si lehnout jak rika @hajatanufus pak uz nebudes mit kdy spat!!!! a podle toho co pises se to jenom rozbiha. mozna tim ze beres ty paraleny tim si zpomalujes ty kontrakce neboli je necitis.....nevim..ja jsem nic nebrala neboli paralen by nepomohl!!! a uz ti kleslo brisko? ja jsem pak uz ani chodit nemohla...taky si pamatuju ze me to nutilo tlacit az budes v tyhle fazi tak uz ani nepocitej kontrakce rekni jim ze porad a koukejte mazat. oni jsou velice radi kdyz jsi doma az do zaveru a nezabiras jim tam misto... 😠

slovakia13
31. okt 2010

@midsumergirl raz ma poslala midwaife,nieco sa jej nezdalo. druhy som isla sama .len co som vosla do nemocky kontra vzdy prestali,take som mala nervy a potom ked odisla aj voda to bolo na 3x uz si ma tam kooonecne nechali 😀

midsumergirl
31. okt 2010

@wacata37 no brusko mi kleslo uz asi pred tyzdnom, lebo som si musela ist kupit dalsie tehu teplaky, lebo vsetky tehu gate ma pod bruskom strasne tlacili...no momentalne mi tie kontrakcie prestali, bolia ma len krize a podbrusko, stale ale mam ten husty hlienovity vytok zmiesany s troskou krvy, tak uvidim asi si pojdem lahnut a ked to na mna znova pride tak im zavolam, lebo tolko hlienu co zo mna teraz vychadza...normalne musim mat vlozku intimka vobec nestaci, inak ten hlien vyteka aj s nejako tekutinou, alebo by to mal byt len hlien, lebo mne tam aj cosi tecie s tym hlienom ale strasne malo a pomaly
@slovakia13 no ja im zavolam, keby ze ma to zase zacne boliet, paralen si uz hadam nedam, este mam doma aj tens machine, ale ta bolest sa mi este nezdala taka ze by som musela...inak boli mili a zazelali mi pekny den 😀 😀

hajatanufus
31. okt 2010

@elixia ahoj neboj svokra jak oprisla tak aj odide skus jej slusne vysvetlit ze dakujes za rady ale je to vase dieta a preto si ho aj vy budete poodla seba vychovavat hlavne sa nestresuj este som sa ta chcela opytat ze kolko cez den pijes?

hajatanufus
31. okt 2010

@midsumergirl ja myslim ze je to ta zatka s plodovkou ona moze odtekat pomaly

midsumergirl
31. okt 2010

@hajatanufus no tak hadam to uz nebude dlho trvat 😝 najhorsie je ze clovek prvakrat nema ponatie co je porod a co nie, keby som tak bola vestec 😀 idem si asi lahnut, kym sa mi da 😅 potom podam hlasenie 😀

hajatanufus
31. okt 2010

baby u nas sa strasne rozprsalo takze moje plienky co som vcera uz mala skoro suche tak su mokrejsie ako ked boli vybrate z pracky no co uz snad pride vetrik a prefukas ich skoda ze som ich vcera nepozbierala vyschli dost rychlo. ja totiz pouzivam klasicke stvorce a davam ich do bum genius nohaviciek a este mam aj mio bambino s ale len tri kusy a bum genius mam 5 a tie uz mi aj council preplatil vratili mi 50 libier a ja som za nich dala vyse 70 takze som spokojna len tych nohaviciek mam malo tak este musim nieco dokupit mam sice aj z sk sandry gate ale tie su velke a skoro nic nedrzia pouzivala som aj ortopedicke ale tie boli tiez hned mokre ale s tymi modernymi bum genius som tiez spokojna akurat ze ich rachel vzdy pokaka teda tie nihavicky tak preto nam nestacia teraz visia vonku mokre a aj pampers mi dosli tak uvidime ze co este najdem

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre