Pôrod v Anglicku. Ako prebieha? Aké máte skúsenosti?

mima3114
17. máj 2007

Ahojte.zakladam tuto temu lebo som v 37 tt,cize o chvilu ma caka porod a zijem v Anglicku,takze by som chcela vediet ako to tu prebieha.Baby,ktore mate skusenosti s porodom v UK,tak sa podelkte o tie skusenosti so mnou.velmi ma zaujima ako to tu prebieha,ci si mozeme vybrat polohu ako chceme rodit a pod.

mirkabride
8. jan 2011

@martina_uk Mozem sa opytat co je to GBS? Inac, dufam, ze sa ti malinka z toho skoro dostane!

hrozienko11
8. jan 2011

@martina_uk no mna tu sleduje doktor okrem midwife. je to kvoli tomu,ze mi male lezi na oblicke,co mi momentalne sposobuje bolest. teraz cakam na vysledky,ci je tam uz aj zapal. a bolo mi povedane,ze ak by sa to zhorsilo,tak ma budu drzat na liekoch do 36-37tt a potom by slo babo von. takze este cakam na vyjadrenie urologa a tak sa rozhodnu. mne prenasanie moze sposobit nefunkcnost oblicky. ale uvidime,lebo tu su doktori velmi divni 😅

martina_uk
8. jan 2011

@hrozienko11 drzim palce aby Ti to dobre dopadlo a mas pravdu ze su tu lekari velmi divny.. clovek nevie ci si su isty tym co hovoria ako keby skusali..

martina_uk
8. jan 2011

@mirkabride GBS je test na streptokoka ktory je bezny u zien a zena netrpi ziadnymi problemami.. on len proste je v tele zeny... ale je dolezite ho objavit pretoze ked sa male rodi prirodzenou cestou tak sa v porodnych cestach moze nakazit.. preto je to na slovensku povinne a ak je zena pozitivna tak sa jej pred porodom podavaju antibiotika aby sa preliecila.. neda sa to preliecit pocas tehotenstva lebo sa to znova vrati a liecba by nemala zmysel... a u dietata ktore sa nakazi je velke riziko ze dostane meningitidu a potom sepsu.. zlyhavanie organov.. nasa mala mala iba priznaky ktore ale mozu byt priznakmi chripky. studene ruky, zachripnuta, plny nos, studene nohy, horucka, modrina za uskom po porode.. a to vsetko mi odovodnili ze je koli tomu ze ju museli vytiahnut prisavkou.. ale ked som dosla na pohotovost hned jej dal antibiotika.. dva krat v noci sa mi dusila a nemohla chytit dych tak som utekala na pohotovost..uz jej je lepsie ale stale ma troska plny nos a horucku.. ale mohlo sa tomu vsetkemu predyst ak je to z toho streptokoka keby mi dali antibiotika ako som ich ziadala.. ale mozno je to iba chripka.. ale to nemam ako zistit ked ju nechcu ani poriadne vysetrit.. v pondelok idem znova k GP.. ale podla mna zasa nic neporiesia..

hrozienko11
8. jan 2011

@martina_uk no mna ked vidi doktorka,tak sa vzdy ide poradit s niekym dalsim. a tak to bolo vlastne,ked som jej o probleme povedala,bola prec asi 10min,kym sa dohodli,ze co urobia 😅 ale paracetamol mi povedala hned uzivat,tak som ju zrusila,ze som vybrala cele balenie za vikend a nepomohlo. to je asi najpopularnejsi liek v uk 😀
vy sa drzte. a hadam lieky pomozu. da sa to teraz nejak preliecit,ci len ked to spravne diagnostikuju?

kvietocek7
8. jan 2011

@hrozienko11 s GBS mam tiez osobnu skusenost,uz som to tu na fore spominala,ale mala som stastie ze mi na to midwife prisla z reportu z prveho porodu.Ony to vedia preliecit iba ATB,hlavne aby o tom vedeli a najneskor 4h pred porodom podaju do zili atb aby sa predoslo tomu co spomina matauk.
Test si mozes dat urobit aj na vlastne naklady - stoji to asi 30lib.

@martina_uk to mi je fakt luto,ze ak to vsetko ma za nasledok gbs.Tiez ked bola dcerka malinka 2tyzdne zacala mat pluzgieriky z po telicku, jeden som vyhojila a druhy sa vytvoril 😖 a tiez jej chceli davat atb ale to som odmietla,pretoze ani nepoznali pricinu z coho to ma.Jednoznacne som im povedala co maju robit,nech jej zoberu krv a rozbor a potom nech nasadia atb.Aj tak bolo.Zistili z krvicky co je problem.Ale to ze som ich donutila,ze podam kompain atd tak to urobili, inac by sa ani neunuvali.Kde ste tu v UK?

hrozienko11
8. jan 2011

@kvietocek7 dakujem.ak mi povedia,ze je moznost rodit normalne,tak ho hned objednam. chcem mat istotu,ze je vsetko v poriadku.

mirkabride
8. jan 2011

@martina_uk Ach boze, tak to mi je luto. Mne to kamoska uz davno spominala ale kedze tu v UK sa o tom nehovori ani o tom vela neviem. Ale ako Kvietocek7 hovori a aj ta kamoska vravela ze existuje home test a nestoji to hrozne peniaze. Velmi drzim palce nech sa ti mala z toho skoro dostane. Dufajme, ze to je len nejaky ten virus. A ty ju kojis?

hrozienko11
8. jan 2011

baby,ja mam letacik. ak chcete,zajtra ho zoskenujem a pridam,aby ste si mohli precitat,co je na nom.

cutce
8. jan 2011

ja si test budu delat zitra a v pondeli ho posilam. Pokud bude pozitivni, tak je donutim aby mi dali antibiotika 😠

kvietocek7
8. jan 2011

tak tu je web okial sa da urobit si test GBS je tam kontakt
http://www.gbss.org.uk/content.php?section_id=3...
uz sme to tu rozoberali tak viem ze niektore baby si davali z tejto web robit testy

martina_uk
9. jan 2011

@hrozienko11 Preliecit sa to dá ale na slovensku robia bábätku vyter a podľa toho dajú lieky ak sa potvrdí GBS je dvojkombinacia ATB a potom sa opäť robí vyter aby bola 100% istota že to je preč

martina_uk
9. jan 2011

@kvietocek7 Sme v Crowborough. My pôjdeme v pondelok ku Gp mala stále nieje ok a to jedny Atb už dobrala a budem ich musieť postrasit aby malú vysetrili poriadne a hlavne aby zobrali vyter alebo krv...

martina_uk
9. jan 2011

@mirkabride Ahoj, ďakujeme aj ja už dúfam že jej bude lepšie lebo má to veľmi trápi že jej mohlo byt super a nemusela mat horucky keby som na lekárov pritlacila viac... A áno kojim ju.

martina_uk
9. jan 2011

@cutce Drzime prsty aby nebol pozitívny a nemali ste s GBS žiadne starosti

cutce
9. jan 2011

@martina_uk no uvidime, ja radeji aby byl pozitivni snad, abych mohla dostat ti ATB, protoze ted muze byt negativni, ale u porodu muzu byt pozitivni. Celkme se toho bojim

martina_uk
9. jan 2011

@cutce ajojky ;) preco by mal byt teraz negativny a potom pozitivny? ja som citala ze iba ked beries hociake antibiotika a urobis si test tak moze byt negativny ale aby sa GBS objavoval a odchadzal to som nevedela, ako sa ma drobcek? nasa sa akurat natahuje :D zlatunka nasa ;)

martina_uk
9. jan 2011

ajojte, kto bol vybavovat rodny list na ambasade, ako dlho to asi trva? objednavam si taxik a chcem len vediet ci si ho mam objednaat aby cakal alebo si potom objednat dalsi.. ako dlho im to asi trva?

hajatanufus
9. jan 2011

@martina_uk ahoj moja asi ta nepotesim aleak som spravne pochopila ides cez ambasadu vybavovat slovensky rodny list? no ono je to tak ze ak by si to vybavovala cez sk tak to trva tri mesiace to je doba za ktoru to specialna matrika musi spracovat ale ked to davas cez ambasadu tak to trva o nieco dlhsie lebo na ambsade cakaju kym sa im nazbiera posta a az potom to posielaju tiez do blavy na speci matriku aspon co tu baby predtym pisali tak im to trvalo aj 4 mesiace takze odporucam radsej poslat niekomu na sk rodny list a nech ti to vybavia oni bude to rychlejsie ja som to este tiez nedavala robit lebo som myslela ze to ani nebudem potrebovat a nakoniec som zistila ze slov. rl budem potrebovat ale najprv si musim na ten angl dat apostilum este som to akosi nestihla hlavne ze mala uz ma 5 mesiacov 😀 takze sorry ale taka je skutocnost dufam ze som to spravne pochopila to co si sa pytala

hajatanufus
9. jan 2011

@dadulka2000 ahoj chcela som sa opytat ze ako vyzera ten kocik co predavas a za kolko by si ho chcela predat? sice neslubujem ze by som ho kupila ale uvazujem nad nejakym lebo teraz mam tandem ale chcela by som potom nejaky sportovy lebo ten buggie co mam je uz zniceny takze by sa mi nieco zislo a kedze nemam moc peniaze tak novy asi neprichadza do uvahy no a pouzity moc sice nechcem ale ak by som mala istotu ze je v dobrom stave tak urcite by som od teba rada zobrala teda podla toho kolko by stal lebo ja anglicky moc neviem a z ebay keby som kupila tk by som ho nevedela pripadne reklamovat a nemame ani auto takze si ho ani osobne neviem prist zobrat tak ak by si mi poslala nejaky link na tvoj druh kocika pripadne fotky tvojho by som bola rada dakujem

martina_uk
9. jan 2011

@hajatanufus ajojky, spravne si to pochopila.. my musime ist domov do 5 maja koli STK na auto takze to by bolo len tak tak.. apostilu uz mam, poslali mi to spat na druhy den...A ako sa to vybavuje cez slovensko?? nepotrebuje moja mamina nejake splnomocnenie? a podpis otcovstva a take srandy? a neda sa ich na ambasade poprosit alebo priplatit za postovne nech to poslu hned?

hajatanufus
9. jan 2011

@martina_uk u nas v ke splnomocnenie nepotrebujes najlepsie by bolo si zavolat na vasu matriku a tam ti to povedia co budes potrebovat viem ze apostilovany rl a op matky a myslim ze fotokopiu sobasneho listu ak nie ste zosobaseni tak neviem a baby to robili tak ze si to dali poslat na sk a ked tam isli tak ich uz rl cakal alebo ho tam pockali pocas pobytu aj my sa chystame na sk v maji a tiez to dam robit cez sestru a ked tam pridem tak bud uz bude hotovy alebo si ho pockam a tak dam malu zapisat do pasu aby sme sa mohli vratit na sk tiez pojdeme na jednorazovy cest doklad teda asi

elixia
9. jan 2011

@martina_uk my sme to tiez vyvbavovali cez niekoho doma,lebo ako ti uz napisala hajatanufus,cez ambasadu sa to moze predlzit az na 4 mesiace...od nas chceli apostilovany angl.RL, kopie nasich obcianskych, sobasny list a rodne listy...do konca januara ho snad budeme mat a poslu nam ho sem,takze potom uz len zapisat do pasu...

by the way, baby, zistil niekto,ci na ambasade zapisuju do pasu na pockanie? A ci aj do tych novych biometrickych?

martina_uk
9. jan 2011

@hajatanufus @elixia tak to asi poriesime tiez cez slovensko a radsej nech dojde tam ako keby sme mali problem ze dojde tu a my uz budeme musiet byt na slovensku...myslim ze ked niesme zosobaseny tak chcu nase rodne listy.. aspon na ambasade to tak je.. uvidime zavolame tam a popytam sa. diky za rady baby ;)

cutce
9. jan 2011

@martina_uk aha, takze kdyz mas pozitivni test, tak jses respektive pozitivni porad? Pouze kdyz beres ty antibiotika, tak se vylecis jen na par dni ci tyznde?

martina_uk
9. jan 2011

@cutce Ja som čítala že po antibiotikach je to do 6 týždňov spať.
http://www.mamaaja.sk/ActiveWeb/Article/2131/te...

cutce
9. jan 2011

@martina_uk aha, takze ho mas pokud jsi neuzivala ty ATB, aha, tak to chci ten test negativni 😀 😀 😀 😀

elixia
10. jan 2011

Dalsi skvely priklad starostlivosti a vysokej odbornosti lekarov NHS:

http://www.topky.sk/cl/11/868901/FOTO-Lekari-sa...

ved co mozeme cakat,ked tu je kazdy doktor odbornik na vsetko 😒

martina_uk
10. jan 2011

@elixia presne tak.. strasna starostlivost... v nemocnici je to uz ako tak.. ale tam sa clovek len tak nedostane. aspon podla mojho nazoru.. ale tie GP a HV a MW.. nic moc... nevedia o nicom dokopoy nic...

dadulka2000
10. jan 2011

ahojte
@hajatanufus kocik som mala medzi inzeratmi, bol to quinny buzz - ale cely travel system, takze pre teba asi nie, nakolko mas uz velke kocky. ale vcera dosla kamoska co caka babo v marci a strasne sa jej pacil, tak si ho hned aj vzala 😉
@cutce co ako sa citime??? uz sa ti to krati 🙂

nasa Millie ma zajtra 1 rok,.... ako rychlo to preslo.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre