Pôrod v Anglicku. Ako prebieha? Aké máte skúsenosti?

mima3114
17. máj 2007

Ahojte.zakladam tuto temu lebo som v 37 tt,cize o chvilu ma caka porod a zijem v Anglicku,takze by som chcela vediet ako to tu prebieha.Baby,ktore mate skusenosti s porodom v UK,tak sa podelkte o tie skusenosti so mnou.velmi ma zaujima ako to tu prebieha,ci si mozeme vybrat polohu ako chceme rodit a pod.

aliza
16. jan 2011

@bajushka ten link, co si dala, je pre ludi mimo EU, my sme obaja Slovaci, takze nas sa netyka, nas sa tyka toto: After you have lived in the UK for a continuous period of 5 years, you can apply for confirmation of your permanent residence. You must have been in employment, in self-employment, studying or self-sufficient in the UK throughout the 5-year period.
Ono to totiz nie je povinne zo zakona, je to dobrovolne a nemal by byt problem, lenze ja som niekde citala, ze ak chcem pre dieta britsky pas, museli by sme mat permanent residence uz pred jeho narodenim, tak teraz neviem, idem este hladat info.
A muz je zaregistrovany na Worker Registration...
U vas to bude ine, lebo manzel nie je z EU, ale ak ty zijes v UK viac ako 5 rokov, tak mozes poziadat ty pre seba, je to tlacivo EEA3, pre tvojho muza mozes potom ziadat toto: Family members who come to the UK with an EEA or Swiss national, but who are not themselves nationals of an EEA country or Switzerland, can apply for a residence card (with some exceptions - see 'Family member residence stamp' below).
mam to z tejto stranky: http://www.ukba.homeoffice.gov.uk/eucitizens/ap...

luti
16. jan 2011

@bajushka
@aliza holky omlouvam se, ze vam tady opet lezu, ale kdyz vy tady pisete takove zaimavosti 😉 😉 . Ja ani netusila, kdyz jsou oba dva manzele, partneri z jine EU zeme a narodi se jim tady v UK mimi, tak mimi nebude mit pravo na obcanstvi a pas. Ja myslela, ze deti narozene tady v UK budou mit dvoji obcanstvi - jedno po rodicich a jedno po zemi, kde se narodili a narodnost ta je snad jen jedna?????Ja v tom mam zmatky, ale vy vite asi lepe. Mam manzela anglicana, obe deti se nam narodili tady, ale po mne maji i Ceske obcanstvi, tim i pas. Ohledne te rezidence - ale je to UK rezidence document pro narodnosti EU, takova modra trojstranka, kterou me vystavili na zakladne 5leteho pobytu, prace, odvodu dani atd. na tehdejsim Home office. Nestalo to nic, jen jsem jim musela poslat vsechny dokumenty, pracovni smlouvy, vyplatni pasky, danova priznani atd. Sice nevim, cemu mi to v zivote poslouzi, ale myslim, ze jsem si to kdysi vyrizovala kvuli uveru. 😝 😝

cutce
16. jan 2011

@mona12071 no tak to jsou krasny zpravicky a nemas se vubec stydet za takovou chvalu, kdyz jste sikovny a ja bych byla na Tveho Davidka taky pysna jak to krasne zvlada a necha te taky vyspinkat 😉 🙂 . Ale s tim zubarem sis dala teda, to se divim, ze ti ty prvni ATb vubec nevysadili, kdyz jsi na ne mela takovou reakci 😠 blbci, tak hlavne, ze uz je lip 😉

mona12071
17. jan 2011

holky od zajtra zacinam chodit na zumbu huraaaaaaaaa 😉 plus mam dietu tak kilecka pojdu snad dole konecne hehe

bajushka
17. jan 2011

@mona12071 co by sme ta ubili... 😉 my sa tesime s tebou... A drzkam palce k dalsim pokrokom... Uz sa tesim ked aj ja sa budem takto moct "vychvalovat"... A s tym zubom ti moc nezavidim... nech sa ti to da co najskor do poriadku.

@aliza lenze ja som neodrobila 12 mesiacov v kuse (officialne), cize som neplatila NI a preto namam narok na tu residenciu. ☹ Takze my budeme vybavovat asi australsky pas... ten trva urcite menej ako slovensky...

mrk11
17. jan 2011

ahojte, mne zaspalo dieta, a konecne mam 5 minut si sadnut za PC, tak ze vam napisem, co nove. Nastupujem do prace 4.4., povolili mi pracovat od 8.45 do 16.45, tak som rada, aspon vecer Eli 2 hodinky po celom dni uvidim. Nasli sme jasle, uz ma potvrdene miesto, tak som rada, ze to mame z krku. Bola som pozriet asi 6-toro roznych jasli, vybrala som tie, kde sme sa obe najlepsie citili a velmi sa mi tam pacilo, ako riesia konfliky medzi detmi, stravili sme tam 1 a pol hodiny a Eli si na mna ani nespomenula. Tie ostatne jasle boli mozno aj lepsie, teda urcite lepsie v tom, co vsetko s detmi robia, aky program maju pre nich denne pripraveny, ale bolo to cele take neosobne, chladne, prisne, tak som si povedala, ze ved aj tito sa venuju, mozno to cele nemaju take nalestene, vsade fotky, ale kazde dieta ma svoj sanon, do ktoreho zapisuju, co robilo, tiez sa venuju, ale ovela menej zasahuju do toho, co dieta bude robit, to si jednoducho vybera samo a aj do hier zasahuju len 20-percentami, aj sa mi to zda dobre, lebo sa aspon naplno vie rozvinut personalita dietata a nie je umelo pohanane.

@mona12071 - super, ze maly je taky sikovny, Eli nas krmi tiez a aj podava veci, mame to sikovne deticky 🙂 🙂 🙂, najlepsia hracka je momentalne walker a knizky, ta je podarena, pozera sa do nich, je tam jeden obrazok na celej strane a ona ho skuma, no zlata je. My sme akurat dobrali antibiotika, konecne sa snad uz vytrepeme z chorob.

@cutce - uz sa ti to krati, mas uz vsetko nachystane?

cutce
17. jan 2011

@mrk11 jj, uz mam vsechno pripravene, uz jen cekame ted 😀 😀 😀 . A to se vracis na 5 dni v tydnu do prace? jsem rada, ze to dobre vyslo 😉

mona12071
17. jan 2011

@bajushka uzivaj si tehotenstvo ja som odpocitavala tyzdne co budem s malim ale uz teras mi je smutno za tehotenstvom za kopanceky a tak a druhe tehu uz nebudes mat take pohodove ked uz budes mat jedno detatko tak si to uzi je to najkrajsie co sa zene moze stat a samozrejme ked vidi po takej dobe svoje malicke ,teras ked vidim fotky ani sa mi nechce verit ze tak vyrastol rychlo uz to neni miminko ale chlapina ukecana 😀
@mrk11 no mi sme sa tiez konecne vyhrabali z nemoci
dufam ze sa coskoro stretneme aj ked ja stvrtky a piatky robim tak neviem ☹
@cutce jeeee az teras som si vsimla ze ty to mas uz za par a to si bola nedavno este na zaciatku ach ten cas 😅 😅 😅 😅

cutce
17. jan 2011

@mona12071 no to mi povidej 😀 😀 😀

mona12071
17. jan 2011

@cutce 😀

hrozienko11
17. jan 2011

@bajushka na svk,co sa tyka dvojiteho obcianstva,ak poziadas o ine,tak prides o to slovenske. je to kvoli madarom,aby nasi juzni obyvatelia neziadali madarske obcianstvo. musia vydokladovat,ze niektori predkovia boli cudzinci. pokial mas manzela zo zahranicia,tak mozes poziadat aj o druhe a neprides o to slovenske.

@mona12071 sa mi nechce verit,ze coskoro oslavujete prvy rocik. ten cas ale bezi. a kludne sa chval,ved deti treba chvalit a aj vsetky ich pokroky 🙂

@mrk11 nie je dolezite,aby dti mali bohaty program,ale aby sa u nich rozvijali tie ich talenty a to,co ich bavi 😉

inac,ja som si dnes precitala letak ku tabletkam a zistila som,ze nie su vhodne na konci tehotenstva. vraj to ovplyvnuje maleho cirkulaciu,ale coho neni pisane. takze som velmi rada,ze som ich nezobrala pred tym ako som si to precitala 😕 a to doktor pozeral do knihy s liekmi a nic take tam nebolo,plus nevhodne pre astmatikov. dufam,ze mi daju cosi insie,lebo dnes som bola na tom dost mizerne 😖

cutce
17. jan 2011

@hrozienko11 teda to jsou blbci, ze ti davaji leky, ktere nemuzes 😠 , jeste abychom tady kontrolovali lekare 🙄

mona12071
17. jan 2011

@hrozienko11 no leti to strasne vsak uz aj ty budes mat malinke coskoro pri sebe 🙂

kivec
17. jan 2011

Ahojte zienky, tak zbezne som si vas precitala, aspon poslednu stranu. Urcite sa zas budem opakovat, ale nestiham nic, a sem len na 5 minut denne nazriem. Uz aj citim, ze mi velmi chyba cas sama pre seba, o socialnom zivote ani nehovoriac. Najhorsie je, ze cely den sa bez prestavky krutim okolo deti a ak vyjde cas tak aj domacnosti a stale to nie je dost, stale mam doma neporiadok, kopy nevyzehleneho pradla a neumyty riad. Ja nechapem, ako to ine zeny robia, ale u mna je to proste nemozne. 😝 Tak som sa troska vystazovala.

@mrk11 - Super, ze uz to mas vsetko takto vybavene, myslim pracu a jasle pre Eli. Paci sa mi, ake kriteria na jasle u teba vyhrali, asi by som si vybrala rovnako. 😉 Mna to vsetko este len caka. Pracovat by som mala zacat od marca, ale kde, to je este vo hviezdach a jasle nemozem vybavovat skor, ako budem vediet kde a ake hodiny budem robit. No neviem, ako to idem stihnut. A hlavne ked nemam cas ani hladat pracu a nie to este vypisovat ziadosti. 😒 Ale mozno motyka vystreli a vsetko sa nejako vyriesi. 🙂
@mona12071 - A ty kam davas maleho ked pracujes? Inak super, ze ti robi tolko radosti. 🙂

mickey85
18. jan 2011

Dakujem baby za odpoved, som teda zvedava ako dlho tu este budeme bez tatka ☹
@kivec ty sa vobec netrap, ze nic nestihas, ja mam jedno dieta a taktiez nic nestiham, niekedy sa citim strasne neuzitocna, vsade bordel, nic nenavarene a to by som rada sprchu dala 😖 😲 a to mam pocit, ze ani tomu dietatu sa nevenujem na plno 🙄
toto je inac dobra stranka: http://www.mamaaja.sk/ActiveWeb/Article/1062/ch...
a ozaj, ze vcera bolo v The sun nieco pisane o kojeni a prikrmoch, manzel mi vravel, nieviete niektora o tom viac? Vraj by sa malo zacat s prikrmom okolo 4-5mesiaca..... 😲

mrk11
18. jan 2011

@cutce hej, vraciam sa na 5 dni v tyzdni, dokonca idem do uplne inej divizie, lebo v nasej sa robili obrovske zmeny a ja som tam bola jediny designer, ktoreho si ale chcu nechat nastastie, som bola presunuta do Art roomu, aj sa tesim, lebo sa mozem dalej rozvijat, aj sa toho desim, lebo predsa len za ten rok som stratila prehlad o trendoch a taktiez ta moja tehotenska demencia, som zvedava, ci si nieco vobec zapamatam

@hrozienko11, @kivec dokonca sa stahuju v juni do new build, pretoze teraz su docasne v mission hall, tu nedaleko od nas, jedina vec, ktoru nebudu mat ani potom je, ze nie je oddelena miestnost pre taketo male deticky, len maju taku hradku, z ktorej tie malicke deti mozu ist von, ale k nim tie starsie nesmu, ale ako som sa presvedcila, ked som bola dohodnut termin nastupu, tak ak na nich nedava nikto pozor, tak tam tie deti vlezu a samozrejme sa tie male nevedia branit (bolo to den pred Vianocami, mala sluzbu uz len akurat riaditelka, a mala tam 3 studentky, ktore mali dozerat na deti, kym mi ona sla pripravit do kancelarie papiere a tym to bolo samozrejme jedno). Ale utesujem sa, ze som ich videla normalne v akcii, maju tam dost stuffu, no ved uvidime, dokonca som nezavisle pocula velmi dobre hodnotenie od jednej mamicky (dalsia znama zhana jasle a prihovorila sa jednej pani v autobuse, s ktorou cestuju uz rok do prace a vidi, ze niekam vodi dieta, tak ta jej dala kontakt na tieto jasle, ze uz mala maleho inde a platila viac, ale musela ho odtial zobrat a v tychto si nemoze stazovat). Dalsia vec, co ma potesila, je tam aj jedna Ceska, ta detom vari, lebo hovorila, ze tieto Anglicanky kym nieco uvaria, tak im to prihori, tak som rada, lebo viem, ze nebudu ju napchavat sendvicmi. a @kivec dakujem za pochvalu. Tiez to mas tazke, ja som skoro bola v rovnakej situacii.

@mickey85 momentalne sa odporuca s prikrmami zacat az po 6 mesiaci, ak je dieta na umelom mliecku tak po 5-tom, dokonca aj na SK nabiehaju na to, lebo moj synovec je len o 6 tyzdnov mladsi od Eli a svagrina len cakala, ked bude mat 4 mesiace a lekarka jej to vyslovene zakazala. Podla novych studii totiz deti, ktore zacnu s prikrmami priskoro maju vacsi nabeh na vyvoj roznych alergii. Ale ked si zoberiem, nas krmili vsetkym a sme tu, asi nic netreba nijako prehanat, ani tie prikrmy, ani sa prudko drzat studii.

@mona12071 - no to som zvedava, kedy sa stretneme, ja chcem s Eli nadalej chodit do play groups vo stvrtok a v piatok, teda kym pojdem do prace. A ostatne dni sa snazim nam pripravit nejaky program. Mne teraz hapruje koleno, dufam, ze nic vazne, natieram, ak neprejde do tyzdna, pojdem k GP.

cutce
18. jan 2011

@mrk11 tak to je super 🙂

Jinak se hlasim ze scanu, maly je hlavickou dolu a mame uz 3,1 kg 😲 😲 😲 , to si dam 😅 😀 😀 😀

martina_uk
18. jan 2011

@cutce tak to je super ze ma hlavicku dole ;) a tu vahu neber vazne nasej uz tyzden pred terminom povedali ze na termin bude mat 4kg a rodila som tyzden po termine a mala 3.605g ;) pojdes este na nejaky scan alebo uz len cakate na kontrakcie? my sme boli s malou von konecne vyslo slniecko, sme sa vyvetrali :D

mona12071
18. jan 2011

@kivec je s nim tatinek nakolko ja robim poobednu a Martin je uz doma no vlaste sa vystriedame 😀 dneskasme sa boli hrat tak maly bol unaveny a ide nam dalsi zub uz je skoro vonku 😕

cutce
19. jan 2011

@martina_uk no uz na scan asi nepujdeme a jsem i rada, jsou tam takovy kravy v ty nemocnici az to neni hezke, asi si budu stezovat 😠 😠 😠 , Tak to je super, ze uz chodite ven, uzijte si krasny tyden s babickou 😀

elixia
19. jan 2011

Ahojte 🙂

@cutce este 2in 1 pozeram..ale uz sa ti to krati 🙂

@mrk11 super,ze si to tak dobre poriesila...z tej demencie mam inak aj ja strach 😀

@kivec ja mam len jedno a myslis,ze nieco stiham? Ked sa mi podari navarit a zapnut pracku,tak to som mala uspesny den..upratujem v sobotu,ked je muz doma 😀 Aj tak k nam nikto nechodi 😀 😀

@mona12071 len sa chval,ved mas cim 🙂 Mate to fajn poriesene s manzelom,ze sa mozete takto striedat..aj nam by sa zislo,ale to by si muz musel najst nejaku pracu na noc,hm...

Idem sa aj ja chvalit,sme dnes boli na 6 weeks exam (BTW maly ma uz 14 weeks), tak nas doki pochvalil,ake je strong baby 🙂 Ma 7,5kg uz je z neho taky maly tucko,do dlzky velmi nenarastol 😀
Jaj a normalne nam dal stamp na slovensky papier na to porodne,som nechapala 🙂 Takze baby,ktore o to pojdete ziadat,skuste,nikdy neviete..ja som vobec necakala,ze to potvrdi,mala som aj english letter nachystany 🙂

mona12071
19. jan 2011

@elixia 🙂 jeee to su super spravicky aj ja pojdem na buduci tyzden maleho odvazit minule mal uz 11 kg ale je aj dost dlhy vcera ked sa sa boli hrat bol tam jeden chlapcek bol este nizsi a chodil tak som nechapala a spytala sa kolko ma mesiacov lebo sa mi zdal mladsi a mal 11 mesiacov
David bude po Martinovy v dlzke a tvar ma po mne aspon nebude krpec 😀

elixia
19. jan 2011

@mona12071 no ani ja nechcem aby bol krpec,tak snad to este dobehne 🙂

mona12071
19. jan 2011

@elixia on sa az teras tak vytiahol predtym bol tucko 😀 😀 😀 😀 😀 😀

cutce
19. jan 2011

@elixia nojo, uz se mi to krati 😀 😀 😀 a ty jsi nedostala porodny z UK?

elixia
19. jan 2011

@cutce nie,nedostala som ho tu..naSK je to aj tak viac 🙂

cutce
19. jan 2011

@elixia tak to je super 🙂 , u nas v CR se od noveho roku zrusil 😅

hajatanufus
19. jan 2011

@cutce vsechno nejlepsi k narozeninam hlavne vela zdravi stesti a lasky a aby si uz coskoro drzela drobceka v naruci 🙂 jak se citis? a co maly?

mimochodom len tak som zahliadla ze sa bavite o porodnom tak v cr se nerusil ale davaju to len na prvorodene dieta a neviem ci nepozeraju aj na prijem rodica ale nie som si ista ale urcite ostava 13 000 len na prve dieta

aliza
19. jan 2011

@elixia ahojky, ja si prave vybavujem prispevok pri narodeni na SK, cakam na tlaciva z uradu, ale uz som sa pytala u mojho GP a ti vraj nic take nepotvrdzuju, vraj si to musi vyziadat slovenska strana, myslim tym doklad o tom, ze sa maly dozil viac ako 28 dni. Ale to nejak vybojujem. Ja mam na teba otazku, ze ako a kde si zohnala potvrdenie, ze si v UK nedostala ten maternity sure start grant? ja som tam aj volala, ale nejak nechapali, ze co do nich chcem, len mi davali dlasie a dalsie cisla, nech zavolam tam. Budem ti moc vdacna za info.

hajatanufus
19. jan 2011

@elixia ahoj tak z riska je uz poriadny chlapik my mame len 6280 g a dlzku neviem vraj az na 6 mesiacov dnes som jej skusala dat postruhane jablcko ale este nevie s jazyckom si to posunut do pusinky a prehltnut potom to dojedla lucy ale prave o to nam aj islo aby to lucinka spapala lebo este stale slabo papa dnes ma dva rocky a stale ma len 10kg uz ju pomaly predbehnu aj augustovcata z temy do ktorej chodim ☹

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre