Pôrod v Anglicku. Ako prebieha? Aké máte skúsenosti?

mima3114
17. máj 2007

Ahojte.zakladam tuto temu lebo som v 37 tt,cize o chvilu ma caka porod a zijem v Anglicku,takze by som chcela vediet ako to tu prebieha.Baby,ktore mate skusenosti s porodom v UK,tak sa podelkte o tie skusenosti so mnou.velmi ma zaujima ako to tu prebieha,ci si mozeme vybrat polohu ako chceme rodit a pod.

elixia
29. jan 2011

@hrozienko11 vidis,to baby change je este dobry napad...ja som zatial vonku neprebalovala,tak ma to nenapadlo 🙂
No my tiez este nepouzivame stolicku,ja som len chcela povedat ze boli mili,ze hned dobehli.. 🙂

radlinka
29. jan 2011

@hrozienko11 chuda moje, ani nehovor, dufam ze ste okej...ja tiez...myslela som ze ma rovno uz vystrie 😨

monkka21
30. jan 2011

ahojte mamicky.opat som si prisla po vasu radu.uz niekolko dni mam silny kasel.neviete co by mi pomohlo?bolest hrdla uz ustupila ale ten kasel je strasny.dakujem vam

martina_uk
30. jan 2011

@monkka21 Ajojky, ja poznan jeden super recept. Do pohara si narezem na drobno cibulu a dava 1cm cibule posypem cukrom a tak opakujem kym je to asi 3 cm od okraja. Ja nedavam citron a nerobim toho tak vela ako na stranke ktoru ti poslem ja si radsej robim kazdy den novy. Pohar si zakryjem tanierikom a sirup Len vylievam na lyzicu. O 2 dni mam po kasli. http://www.mimibazar.sk/recept.php?id=1888 skore uzdravenie prajem.

hajatanufus
30. jan 2011

@monkka21 ahoj ja ten recept na cibulovy sirup tiez poznam len miesto cukru mozes davat aj med a urcite to pomaha 🙂

monkka21
30. jan 2011

@hajatanufus
@martina_uk dakujem vam za vase rady.budem musiet vyskusat,lebo uz neviem co mam robit

hajatanufus
30. jan 2011

@monkka21 nie je zac vidim ze aj tebe sa to uz krati mozno uz budes dalsia v poradi teraz je na rade cutce ale dnes sa este nehlasila tak si este asi uziva mm ve dvojici 😀 😀 😀 😀 alebo uz rodi 😀 este je pred tebou asi hrozienko

monkka21
30. jan 2011

@hajatanufus noo veru uz sa mi o krati a prave teraz som aj ochorela.a uz prichadza aj strach porodu ale hovorim si ze to zvladnem.este mam pred sebou mesiac a pol,teda ak sa mala nevypyta skor.

cutce
30. jan 2011

dobre ranko
@hajatanufus nene jeste jsem stale tady ale nejak rano se mi spinka nejlip, takze si prispavam 😀 😀 😀

martina_uk
30. jan 2011

@cutce dobre ranko ;) ako sa mame? prides nas este pozriet alebo uz radsej chces byt doma ;) mamka v noci odletela a tak sme trocha smutny ale v maji ideme domov a to zleti ako voda ;) akurat sa nam podarilo vyhrat jane matrix carrycot na ebay tak malinka bude cestovat pohodlne a nie v tej sialenej autosedacke..

cutce
30. jan 2011

@martina_uk joj, to jsou vzdycky smutny ty odjezdy. no uvidim jak mi bude, urco dam vedet 😉 , tak super, ze mala bude v pohodly cestovat 🙂

elixia
30. jan 2011

@martina_uk ja som tiez drazila ale neuspesne 😀 Ale my nakoniec kupime asi tu Britax,kedze maly uz bude mat skoro 7 mesiacov a uz sa do Jane asi nevojde...9kg uz bude mat urcite,takze kupime normalnu autosedacku,ktoru som planovala po navrate zo SK,ale tak bude skor..

@cutce a vybavicku uz mas kompletnu?

martina_uk
30. jan 2011

@elixia ajojky, no my tuto vanicku vyuzijeme iba raz na slovensko a potom ju asi predam a kupime poriadnu autosedacku.. je mi luto nechat nasu malu tolko vo vajicku lebo ona uz po hodine ked je v nom tak sa mrvy.. na konci aprila ked pojdeme na slovensko bude mat 4,5mesiaca a nebude vediet ani poriadne sediet si myslim a nech ma pohodlie ;) ale tiez sa mi najviac paci britax a ked vyrastie z tohto vajicka tak kupime britax ;)

cutce
30. jan 2011

@elixia jj, uz mam uplne vsechno pripraveny i aurtosedacku v aute a zbytek 😅 😀 😀 😀 😀

elixia
30. jan 2011

@martina_uk no tak to vy este stihnete,nas by sa tam uz nevpratal..vo vajci mu uz tiez nebude pohodlne,takze kupime tu sedacku skor ako som povodne planovala. Britax aj cenovo vychadza celkom prijatelne..

@cutce no ze sa vobec pytam 😀 😀

hajatanufus
30. jan 2011

@cutce dobry vecer vypadol mi net tak sa hlasim az teraz len spinkaj to je dobre lebo ktovie ako bude ked budes mat maleho doma 🙂

@monkka21 neboj zvladnes to porod nic nie je nesmies na to mysliet su to bolesti to ano ale hned ako ucitis dietatko v naruci zabudnes na vsetku bolest a cakas dievcatko ci chlapceka?

monkka21
31. jan 2011

@hajatanufus na dvoch scanoch mi povedali vzdy iba maybe girl ale moc sa na to nespolieham a vsetko mam nakupene v neutralnych farbach a moj manzel si to nie a nie pripustit,ze by to mohol byt aj chlapec.

mrk11
31. jan 2011

ahojte, vcera Eli spravila wsvoj prvy samostatny krok, pri druhom sa zrubala na zem, ale myslim, ze odteraz ju uz nezastavime 🙂

jancikes
31. jan 2011

dobre ranko dievcata..
ako sa mate???aky bol vikend???
ja sa mam celkom ok, ziadne nevolnosti (tuk tuk)🙂))
chcela som sa spytat..rodila tu niektora z vas v Birth centre???ci je lepsie rodit v Hospital>??aky je vlastne rozdiel medzi Birth centrom a hospital>>?>??v Birth centre ak nastanu komplikacie tak tam je vobec nejaky lekar co by to zvladol>????????

elixia
31. jan 2011

@mrk11 no teraz sa z prveho kroku tesis a pockaj o par tyzdno ako si budes zelat aby sedela na zadocku aspon chvilu 😀 ale sikulka je,dost skoro s tym zacala...

cutce
31. jan 2011

dobre ranko
@mrk11 velika gratulace k prvnimu krucku, no ted uz za ni budete behat 😀 😀 😀
@jancikes to ti moc neporadim, protoze nevim, lae myslim, ze je to tak jak jsi napsala 😉

martina_uk
31. jan 2011

@jancikes @jancikes dobre ranko, mame sa super, vikedn bol tiez super ;) a Ty ako? ja som mala rodit v Birth Centre ale mala som vysoky krvny tlak tak som si musela vybrat nemocnicu.. ale ci tam je lekar to netusim.. ale bola som rada ze som sla do nemocnice pretoze sa to nakoniec trocha skomplikovalo

pecicka
31. jan 2011

@cutce ahojky, tak koukám, kde jsi se nám ztratila a ty jsi tady🙂tak se nám to pěkně krátí, jak se ti daří a co mimi?🙂

cutce
31. jan 2011

@pecicka ahojky peci, no zatim vse dobry, brisko mi kleslo, takze se malej pripravuje 🙂 a co ty, jak se dari tobe?

pecicka
31. jan 2011

@cutce jo,celkem to jde, ale už mě to docela unavuje a hlavně všude tlačí, nedá se nic dělat, musíme to nějak vydržet🙂

smajka
31. jan 2011

@jancikes - ahoj. v birth centre nemaju doktora, takze keby nastali nejake komplikacie, museli by ta previezt do nemocnice. neodporucala by som birth centrum prvorodickam. tieto centra su vsak omnoho prijemnejsie, kludnejsie a midwifes su lepsie trenovane ako v nemocniciach. 🙂

cutce
31. jan 2011

@pecicka tak ja se citim porad dobre, jo sem tam me pichen, tezko se mi vstava a v posteli otaci, ale jinak jeste muzu delat vsechno, takze ja bych rada, kdyby vydrzel do toho 11. 😀 😀 😀 😀

jancikes
31. jan 2011

@smajka
skoda ze tam nemaju doktora :( ...inak potom je to aj risk rodit tam, lebo fakt sa moze hocico stat a kym ta odvezu do nemocnice..no to teda nic moc :(
@cutce a tasku uz mas zbalenu ?🙂 kazdu chvilu uz mozes ocakavat 🙂) ozaj a kde rodis??

cutce
31. jan 2011

@jancikes jj, ja uz jsem totalne pripravena a vse v aute 🙂 , jinak ja budu rodit v nemocnici v Pembury, mozna jsi ji videla ve zpravach, minuly tyden byla otevrena 🙂

jancikes
31. jan 2011

@cutce
wau to do novootvorenej , budes medzi prvymi 🙂))
ozaj a chcela som sa spytat ze ako tu prideluju midwife...mozem sa stat ze dostanem cernosku alebo nejaku inu okrem bielej?????ci to je uplne jedno, kto bude volny tak taku dostanem????myslim pocas tehotenstva...

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre