Pôrod v Anglicku. Ako prebieha? Aké máte skúsenosti?

mima3114
17. máj 2007

Ahojte.zakladam tuto temu lebo som v 37 tt,cize o chvilu ma caka porod a zijem v Anglicku,takze by som chcela vediet ako to tu prebieha.Baby,ktore mate skusenosti s porodom v UK,tak sa podelkte o tie skusenosti so mnou.velmi ma zaujima ako to tu prebieha,ci si mozeme vybrat polohu ako chceme rodit a pod.

slniecko77
5. apr 2011

@hajatanufus radsej si zober original toho sobasneho listu, nikdy nevies..my sme mali original
..na chrasticku vo vlasoch sme sa pytali GP..povedla, ze to zmizne samo a aj nam to mizne...ale na SVK to mamicky olejcekuju a vycesavaju...vraj su na to aj specialne sampony 😉 kukni ked budes doma

hajatanufus
5. apr 2011

@slniecko77 jasne vezmem original vsetkeho a aj kopie

hajatanufus
5. apr 2011

@slniecko77 aha ked to zmizne samo tak dobre lebo ja som lucinke vycesavala a vsetko jej nezislo

martina_uk
5. apr 2011

@hajatanufus ajojky, neviem aku chrasticku myslis ale moja mala mala take supinky, ako lupiny alebo take nieco, mala to asi tyzden a od kedy som jej vzdy po kupani obliala hlavu s cistou vodou(vzdy si pripravim do plastovej nadoby cistu a nakonci kupela ju celu pooblievam aby nemala nikde zvysky sampona a hlavne ked ma take huste vlasky) a od vtedy to zmyzlo hned asi po par dnoch...

martina_uk
5. apr 2011

@slniecko77 ajojky, a to vyhlasenie co pisu na stranke ambasady to mi daju tam alebo si to mam z niekadial stiahnut?

veronika2108
5. apr 2011

@hajatanufus Ahoj, tie supinky na hlavicke tu volaju cradle cap,predavaju na to specialny sampon,aby to zmizlo co najskor, kedze niektore deticky to svrbi. Sampon stoji do £3. Dostat ho v lekarni, Boots, Tesco ... Pozri si tuto stranku: http://www.dentinox.co.uk/CradleCap.htm 😉

monika.c
5. apr 2011

ahojte dievcata,chcem sa opytat,mate niektora implanon?je to ta antikoncepcna tycinka v ramene a mam s tym maly problem,nejako stale spinim a menzes mam skoro kazde dva tyzdne,tak ak mate s tym niektora skusenost,budem rada,lebo fakt teda neviem,co robit.uz mi to dost otravuje zivot ☹ nurse mi povedala,ze do polroka sa menzes upravi,ale ja teda tomu velmi neverim 😒

1lin1
5. apr 2011

@monika.c ja osobne nie ale moja kamaratka s tym ma zle skusenosti ...menzes 9 mesiacov vkuse ..naladova..zhosrila sa jej plet, velmi priberala..ale zase je to individualne ,,,

saza007
5. apr 2011

@monika.c nechcem ta strasit, ale nedavno tu bol rozruch okolo Implanonu, vela zien, ktore ho mali, otehotnelo 😕

http://www.telegraph.co.uk/health/8240295/Women...

slniecko77
5. apr 2011

@martina_uk ahoj 🙂 ja so si ho pisala sama, ale ked sme doniesli sobasny list, tak to nepytali, ale neviem ci vy ste zobrati..

monika.c
5. apr 2011

no teda ten clanok ma zabil ☹ a ja som si myslela,ake je to spolahlive 😠 no nic,budem musiet zajst na clinicu a popytat sa co s tym 😕

hajatanufus
5. apr 2011

@martina_uk ano myslela som tie lupinky my ich stale mame asi je to u kazdeho dietatka ine tak mozno skusim ten samponik dakujem

hajatanufus
5. apr 2011

@veronika2108 ahoj dakujem asi to kupim a vyskusam

saza007
5. apr 2011

@monika.c prepac, naozaj som nemala v umysle vystrasit ta. len mi ten nazov ostal v pamati, kedze to bolo len nedavno. Ako dlho ho mas? mozno uz mas ten novsi typ? Kazdopadne, chod k Dr, ak s tym mas problemy. V podstate ziadna antikoncepcia nie je 100%.

jarka82
5. apr 2011

@monika.c ja mam tie injekcie co sa pichaju raz za 3 mesiace nieco podobne ako ten implantat ale ja som spokojna ziaden menzes a bolo mi povedane ze aj ked ich vysadim tak som chranena este polroka,su silne a dobre. Uz ich mam vyse roka a zatial som neotehotnela. 🙂

domi123
6. apr 2011

Ahoj maminy v anglicku,mam otazocku - planujeme navrat na SR a chcem sa vas opytat ake papiere potrebujem na urad prace ak chcem poziadat o podporu ci sa to oplati alebo ani nie a ako to je s rodicovsky prispevkom.dakujem

domi123
6. apr 2011

@monika.c ahoj tak ja mam ten isty problem,stale kramy minule mi nasadila dalsi7 antikomcepciu na implantat ze sa to upravy dobre bolo 2mes.a posledne dni mam pocit ze som tehotna tie iste priznaky ako u maleho

foxinecka
6. apr 2011

@hajatanufus ahoj, s tou chrastickou vo vlaskoch necakaj, kup si Dentinox cradle cap, za smiesnu sumu v tescu.zabralo to hned, a bol pokoj, kedze syncek ma huste vlasky.Necakala by som, kedze aj neterka to mala, rodicia som na tom upozornila ja, a teda mala to dost rozlezene vo vlaskoch...nechapem, ako si to nemohli vsimnut. 😒

monkka21
6. apr 2011

ahojte mamicky.ked sa bavite o tej antikoncepcii.poradte mi co je najlespie pocas kojenia.chcela som si dat to ius ale to sa da zaviest len pocas menzesu a ten mozem aj nemusim dostat v najblizsej dobe.radte radte.diky

monkka21
6. apr 2011

a este neake fotecky

elixia
6. apr 2011

@monkka21 mne to bez problemov zaviedli aj bez menstruacie,ale najskor sa moze po 12 tyzdnoch az

cutce
6. apr 2011

dobre ranko
@hajatanufus me rekli, abych s tou modrou kartickou dosla do pojistovny zaregistrovala ji u nich a pak muzes na jakekoliv vysetreni mi bylo receno, ale myslim, ze vic zalezi od doktora 😉

Jinak Davidek je zlaticko. Chtela jsem se zeptat, mela jste nektera nejake spatne reakce z ockovani? A za jak dlouho se ta reakce objevuje?

Mi jdeme na hips scan, protoze po porodu kdyz mi ho detska kontrolovala, tak myslela, ze zaslechla kliknuti, takze nas radeji posle na scan 😉 a jsem rada, aspon budeme vedet 🙂

jeste posilam naseho smiska 🙂

monkka21
6. apr 2011

@elixia a ako si spokojna?

monkka21
6. apr 2011

@cutce ako sa vie krasne smiat,zlaty

elixia
6. apr 2011

@cutce jeeeej,krasny smejko 🙂

@monkka21 zatial som spokojna..

cutce
6. apr 2011

@monkka21 jj smeje se a uz nam i povida 🙂

hajatanufus
6. apr 2011

@foxinecka dakujem za radu urcite to zajtra kupim a pouzijem mala ma toho dost vela teraz ked jej vypadali tie prve vlasky tak sa jej toho vytvorilo este viac a lucinka to mala dlho robila som jej na sk taku kuru co mi odporucila dr ale naraz je to nezislo vsetko a druhy krat sa mi uz tu kuru nepodarilo spravit dr mi poradila dat salycilovy olej a na to ciapocku a mat to 24 hod denne asi 4-5 dni a neumyvat len kazdy den znova natriet olejom tak som to tak urobila ale ked som to chcela zopakovat tak si lucinka davala z hlavicky dole ciapku a teda sa ta kura uz nepodarila a mala to este dlho dlho takze som rada ze tu na to existuje samponik dakujem za rady

hajatanufus
6. apr 2011

@monkka21 ja ti s tym neporadim sorry 🙂 malinka je krasnucka a ako sa uz vie zlostit 🙂
@cutce aj ja sa pojdem opytat este do poistovne ale ako hovoris vela zalezi od dr. 🙂 zlaty smejko a aky je velky 🙂 inak my sme nemali ziadnu reakciu na ockovanie len som davala na par minut ladovy obklad na nozicky a ked mala zvysenu teplotu tak panadol inak nic len cely den a noc potom spinkala takze u nas bol naozaj dobry priebeh 🙂 zato teraz na idu zubky a v noci bstavam kazdu hodinu tak som jej vcera dala na noc nurofen a bolo to lepsie spinkala od 22 do 1,30 a potom do poltretej potom nevedela zaspinkat bolo jej zimka tak som ju prikryla a od tretej spinkala do 5.30 a potom asi do pol osmej takze aspon ako tak sa dalo ale stejne som stale unavena ☹

martina_uk
6. apr 2011

cafte baby, ja beriem antikoncepciu v tabletkach a nemozem sa stazovat, nieje mi vobec zle ani som si nevsimla ziadne zmeny ked som ju zacala brat.. o implantate viem iba od kamosky, ale ona si ho davala asi pred 3rokmi a dala si ho von pretoze stale krvacala, neviem ci este davaju taky isty implantat...

dnes sme boli na ambasade :D a ako vzdy my nemozeme mat nic lahke tak aj toto sa muselo skomplikovat.. inak ludia v metre a vo vlaku su strasni... vadi im kociar a ked sme hi dali na eskalatory v metre, pretoze tam fakt sa clovek inak nedostane von tak boli nasrany a strkali sa ze chcu okolo prejst.. proste nevydrzia tu minutu co ide eskalator hore.. ved metro chodi kazdych par minut tak neviem co chcu stihnut a este ked vidia ze fakt sa nemame ako inak dostat von z metra.. este ze sme sli s priatelom lebo by som to sama s malou nezvladla.. dosli sme na ambasadu, vsetci velmi mili uplne super, dali sme vsetky dokumenty a potom to prislo :D isla dat do tlaciarne moj pas aby tam zapisal malu a on sa nejako posunul a natlacilo to uplne zle, vraj im to ta tlaciaren niekedy robi, ta slecna za prepazkou sla za sefkou ambasady a ta dosla sa mi osobne ospravedlnit a ze na ich naklady my spravia novy biometricky pas pretoze s takymto ma cez hranice nepustia.. uz sme sa len modlili aby to nespravila tlaciaren aj priatelovy kedze na dovolenku ideme o 2 tyzdne a pas sa vybavuje 2 mesiace.. nastastie to dobre dopadlo a ja teda pojdem na obciansky a priatel ma malu v pase.. a kedze niesme zosobaseny tak musime cestovat s rodnym listom kedze mala ma moje priezvisko... dufam ze nas pustia cez hranice lebo inak bude pruser :D ale aj napriek tomu boli fakt mili na ambasade a ochotny ;) malinka bola uzasna a kedze sme uz nechceli ist metrom tak sme sli peso po londyne, mala vysmiata v kociary a popozerali sme si troska pamiatky :D aj nas opalilo :D krasne bolo dnes ;) takze tak nas den na ambasade.. a inak rano tam tiez boli nasi spoluobcania pocernejsej pleci :D a zacali ze jak nam je dobre ked mame malu ze urcite mame benefity ze oni beru velke benefity a ja sa nemozem dostat ani k child benefit :D nastastie house benefit nam trocha pomohol ale proste im sa vo veciach podpori od statu dari lepsie :D pripajam aj foto ;)

martina_uk
6. apr 2011

@cutce ajojky, davidko je zlatunky ;) ako sa krasne smejka

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre