Pôrod v Anglicku. Ako prebieha? Aké máte skúsenosti?

mima3114
17. máj 2007

Ahojte.zakladam tuto temu lebo som v 37 tt,cize o chvilu ma caka porod a zijem v Anglicku,takze by som chcela vediet ako to tu prebieha.Baby,ktore mate skusenosti s porodom v UK,tak sa podelkte o tie skusenosti so mnou.velmi ma zaujima ako to tu prebieha,ci si mozeme vybrat polohu ako chceme rodit a pod.

cutce
20. jún 2011

ahojky holky,
tak jsme zpet v UK ☹ , musim rict, ze po tom mesici se mi vubec nechtelo vracet a mam nejakou depku ☹

martina_uk
20. jún 2011

@slniecko77 Dakujeme, aj vam nech sa dari ;) my sme skonstatovali ze kedze doma mame domcek a uz treba iba zaverecne veci ako podlahy a malovat tak ideme domov a nebudeme tu davat 900libier na najom... ked si mozme do svojho davat.. od jula by som sa musela vratit do prace a tympadom platit malej jasle 1000 libier a kedze zarobim 800 maximalne 900 tak ja by som zarabala na jasle a priatel na najom.. nevychadzalo by nam to ja nechcem nechat malu s niekym inym, este je malinka nato aby som niekomu verila ze sa o nu dobre postara.. takze ideme domov a tam mam predsa aj rodinu a dokonca sa uz pri tom rodicovskom prispevku ci ako sa to vola co je do troch rokov moze aj pracovat tak mozno si na 2 dni v tyzdni nieco najdem kym bude s malou tatinko.. ale planujem s nou byt vacsinu casu ja..

mikailla
20. jún 2011

@martina_uk idete domov natrvalo ? cnie sa Vam,ze? 🙂 ja som iba malu odhlasila v NHS a nic viac sme neriesili v UK,zobrala som si z UK cervenu knizku,to si aj hned pytala doktorka,ale inak nic ine sme neriesili. 😉

hajatanufus
20. jún 2011

@cutce ahojky takze doma bolo dobre ze? a coze tak smutno ? ako ste zvladali cestu s malym?

cutce
20. jún 2011

@mikailla
@martina_uk Ja když jsem poprvé odcházel z uk tak jsem vyplnovala formulář na inland revenue kde se odhlasis a udávás novou adresu a mě i vraceli dane 😉
@hajatanufus Cesta byla dobra, malej byl zlatej. Doma bylo až moc dobře proto ten smutnej smajlík, ale jake by to bylo se přestěhovat? Chyběla by nám uk a byl by ten samy problém s Andyho rodiči ☹, takže zádné východisko 🙂

aliza
20. jún 2011

@kivec ahojky, no moj muz je 'uz' slovak, ale hovorime spolu iba slovensky, ja na dceru iba slovensky a ona stale odpovedala anglicky. Teraz sme boli doma na SK, kde musi s babkou a dedkom po slovensky, tak trochu zacala,i ked je to dost smiesne, ako hovori, no a cuduj sa svete, pokracuje v tom a mne odpoveda po slovensky. Som zvedava, dokedy jej to vydrzi lebo v tej slovencine jej to ide dost tazko.

martina_uk
20. jún 2011

@cutce Ajojky, jj tam som už bola a budú nám tiež vracať dane ale o tie si môžem požiadať až keď mi skončí materská a tu mám do júla a kým mi šéf posle p45 tak to bude aj september ;D ale diky :D všetky nápady potešia, ale ako sa poznám aj tak na niečo zabudnem. Preto som si dala aj na pošte tu službu že mi budú mesiac preposielat postu na SK za 30 libier, dúfam že to nebude hlúposť.

martina_uk
20. jún 2011

@mikailla Diky, mne by pomohlo keby mi dali aj moju tehotensku kartu pripadne aj nález z ultrazvuku zlcnika.. Neviem či som to tu písala mám 17mm kameň, koli tomu tie bolesti.. Doktor má chcel hneď poslať na predoperacne, že to je strašne veľký kameň ale už by som to asi nestihla.. Ale ked som mu spomenula že chcem tu kartu nEbol nadšený.

hajatanufus
21. jún 2011

@cutce no to chapem aj mne sa teraz uz cnie za uk ale zase z inych dovodov lebo mne tu na sk nie je az tak dobre ☹ mali sme sa vraciat uz minuly tyzden ale nam do toho vosli nejake financne problemy tak som musela zostat lebo ceny leteniek su moc vysoke tak snad vyjde to zari a budeme sa moct konecne vratit len neviem ci to dovtedy tu vydrzim ale musim zatnut zuby a nejak to zvladnut

hajatanufus
21. jún 2011

@martina_uk takze vy sa uz vraciate na sk na trvalo skoda ale dufam ze tu aj potom sem tam nakuknes teda ak budes mat cas samozrejme

martina_uk
21. jún 2011

@hajatanufus ajojky, samozrejme ze sem nakuknem ;) ako sa maju deturence?

cutce
22. jún 2011

@hajatanufus tobe se doma nelibi? ☹, ono je to jiny na par tydnu a nebo na nekolik mesicu

hajatanufus
22. jún 2011

@martina_uk deti sa maju celkom dobre dakujem lucinka sice stale vymysla a opakuje vsetko po rachel ale da sa no a rachelka je zase maly sinter uz pekne chodi po 4 tak som zvedava ze kedy pride na to ze ako sa postavit dufam ze este chvilu bude pokoj a vy? ako sa mate?
@cutce no vies mam tu problemy s nasimi akosi s nimi neviem vyjst a oni mi davaju na javo ze im to vadi a ze ma tu nechcu su tu urcite veci ktore mi vadia koli detom a oni s tym nic nechcu robit a ked sa ozvem uz je zle rada by som sa uz vratila ale nemam peniaze na letenky a to ma stve dnes som mala ist na scan ale slovaci nies su schopni urobit scan bez blbeho papierika na ktorom by mali napisane co maju robit takze som sa nastvala a odisla som no ale dozvedela sa o tom moja teta ktora je gynekologicka a tam pracuje tak volala domov mojej mame a narozpravala jej nejake veci a ze ako som sa opovazila ist na usg bez jej vedomia a ze uz ma nechce ani vidiet a ze vraj mi nikde usg neurobia ze si budem musiet vsetko zaplatit takze teraz neviem co mam robit viem ze za usg nebudem platit len neviem ci si najdem nejakeho ochotneho lekara ktory si ma vezme do pece ale s mojou tetou uz nechcem mat nic spolocne pretoze sa ku mne chova ako ku soplavemu decku a mysli si ze bez je pomoci sa nepohnem a ked sa dozvedela ze som zase tehotna tak mala hrozne sproste reci no skoda reci a moja mam je clovek ktory nema svoj vlastny usudok a vzdy uveri tomu co jej povedia druhy a strasne mi vadi ze sa do vsetkeho stara a dnes mi vyhodila na oci za sa mi decko hadze o zem a minule segre vravela ze na malu kricim a ze mi nechce jest a proste take veci do ktorych jej vobec nic nie je a dnes to este zakoncila tym ze si mozem spakovat veci a odist do anglicka takze tu prezivam zbytocne stresy ako keby som nemala toho dost ze mame dlhy ☹ prepac nechcela som sa stazovat to len preto aby som vysvetlila ze preco sa mi tu nepaci ak by som mohla radsej by som zila v cechach ale ja som chcela ist sem hlavne koli mojej segre aby aspon trochu bola s detmi no neplanovala som zostavat tak dlho povodne som tu mala byt nejakych 6 tyzdnov to je tak akurat ibaze vzhladom na okolnosti ktore sa vyskytli sa momentalne nemozem vratit aj ked velmi chcem ☹

monkka21
22. jún 2011

@hajatanufus je mi luto co prezivas s rodinou.drza sa 🙂

hajatanufus
23. jún 2011

@monkka21 dakujem 🙂 a vy sa ako mate? co mala? tak to rychlo ubieha nedavno sa nam tie drobce narodili a teraz uz pomaly niektore budu mat prve narodeniny 🙂 strasne to leti

monkka21
23. jún 2011

@hajatanufus ahoj.mi v pohode rastieme.no malinka uz bude mat o chvilku 4 mesiace,veru strasne rychlo to leti.mi ideme na konci augusta na SK.uz sa nevieme dockat. 🙂

monikac
23. jún 2011

@kvietocek7 ahoj, no ako sa ti dari? ale sa nam ten den uz rychlo blizi co? tak strasne to leti,ze to ani mozne nie je...akurat vcera som v praci potvrdila nastup na metrsku takze posledny den bude 19AUG, tak budem mat trosku casu nazbierat silu pred den D.... 🙂 ale sa aj budem veru nudit.
A ako deturence? uz sa pripravujes na tu skolku? Zhovarala si sa s nimi? neda sa im to vymenit za doobedne?

kvietocek7
23. jún 2011

@monikac ahoj 🙂 celkom ujde,zatial pohodicka - veru to ide uz len par tyzdnov a konecne sa budem moct v noci obratit aj bez zobudenia 😀 😀 lebo ked sa chcem pretocit tak sa vzdy budim na to a dvojfazovo sa prevraciam 😀 a ak sa naaahodickou otocim nejak neprajne pre babenko hned mam odozvu kopancov a boxov,no hotove zemetrasenie 😅
Tak ti bude fajn, a nechcela si potiahnut do konca augusta? Teda neviem ako narocnu mas pracu.
Deticky pohodicka da sa to fajn zvladnut,same sa zahraju takze nejak extra prace s nimi nie je iba ked zacnu vymyslat od nudy tak musime vymyslat aktivity. No a kedze tu je pocasie ako v aprili bud prsi bez prestania alebo ako aj teraz sa dazd strieda zo slnkom tak toho vela nenarobime - najlepsie vyuzivame plavanie tam sa vysantia a je pokoj 🙂
a s tou skolkou 😒 no stale moja nightmare,zatial som sa s nimi nekontaktovala lebo ak ak zavolam tak mi to zdvihnu nekompetentny ale teraz v sobotu je v tej skolke fun fair - taky den otvorenych dveri tak sa tam chystame omrknut to a tiez sa pokusim nieco popytat, vyskusat vyskusam no ale usmev na tvari necakam. Ak nie teraz tak este potom ma byt nejake stretnutie rodicov tak tam urcite budem skusat.

A ako sa ty citis? babenko je aktivne? uz si bola na ten test na tehotensky cukor? Ja mam ist zajtra doobenda, tak sa aj chcem spytat aku dietu mam dodrzat ci co to aby mi nabehli normal vysledky, vies mi poradit? Ja som to totiz pri prvych dvoch tehu nemala a teraz zrazu otravuju 😒

hajatanufus
23. jún 2011

@monkka21 4 mesiace ty kokky a to este nedavno bola tehulka 🙂 tak drzim palce nech mate dobru cestu 🙂

monkka21
23. jún 2011

@hajatanufus tak dufam,ze bude dobra.prvy krat ist z babom to da zabrat.hlavne mi mame este tri hodiny cetsu do londyna a este hodku na letisko to bude najhorsie a domov prideme az okolon 23.hodine.padneme jak muchy unaveny.no veru predchvilkou som este s tim velkym bruchom chodila 😀

monkka21
23. jún 2011

nas treti mesiac

monikac
23. jún 2011

@kvietocek7 no to mi hovor o tich nociach....vcera som mala asi prvu za poslednych 6 mesiacov bez toho aby som potrebovala ist na WC...a rano som normalne neverila,ze celu noc som sa vobec ani len nepohla. A s tym otacanim to teda nie je sranda a kedze ja najradsej spavam na bruchu, tak mam dost casto problem zaspat, ked uz spim tak je to ok...len dufam,ze v spanku moc nestlacam bambino ak sa asi chcem prevratit na brucho a to mas pravdu, ked sa clovek co len trosku otoci, tak baby si mysli,ze je cas hrania a vtedy tie kopance zacnu....a je po spanku... 😅 ale uz len sopar tyzdnov.
No ja som aj chcela dlhsie robit, ale este mam dost dovolenky....15dni, tak si to vlastne dobeream predtym ako mi zacne materska, tak mi to celkom fajn vyslo. robim v cestovke, takze praca nie je moc fyzicky namahava,ale niekedy je mi dlho sediet a tie posledne tyzdne pred porodom to bude asi este horsie, tak som rada,ze si aj trosku odychnem a prichystam telo na ten sok... 😀
Nasi pridu 03SEP k nam a kupili len jednomsernu letenku, tak tu ostanu zopar mesiacov na co sa velmi tesim, lebop mamina mi aspom pomoze trosku... 🙂
Na cukor som akurat bola tento tyzden, ale vysledky este nemam. A co sa tyka nejakej stravy na to to ti neviem povedat... 😒 a myslis,ze mas problem s tym?
tak drzim palce ked pojdete do skolky, snad narazite na niekoho fajn a dokazu vam nejako vyjst v ustrety....
A tvoji rodicia alebo svokrovci sa nechystaju prist ti pomoct na zciatok?

kvietocek7
23. jún 2011

no to veru,s tym chodenim na wc to je ostara, ja som to mala najviac pri druhom tehu teraz uz davam pozor najviac 2-3h pred spankom sa snazim nepit, ale skor zjem jablko alebo nejake stavnatejsie ovocie a je to fakt lepsie 🙂
len minule som sa minule pozabudla mala som taku chut na melon,ze som sa ho dojedla az az ale potom ten neustaly pochod na wc po troske no hruza 😒
tak to mas fajn, ak ti bude dlho sediet pytaj si od sefa special seat 🙂 fit loptu,fakt super vec hlavne ku koncu tehu. Ja si to neviem vynachvalit pouzivala som ju pocas oboch tehu, teraz je pohodena v zahrade, ale uz sa ju chystam spojazdnit.
No bude ti veselo ked vasi pridu, len ze by im dlho nebolo. Prevazne k nam chodieva moja mamina, ale tak 2-3tyzdne a staci jej. Pri druhom porode som tiez kupovala otvorenu letenku a prisla 2tyzdne pred no a kedze sa Adamko velmi nechystal na svet tak to boli 4tyzdne dokopy co bola kym sme potrebovali aku taku pomocnu ruku. No ale nastastie sa jej podarilo zostat o trochu dlhsie - hoci sa jej uz cnelo- a zvladli sme. Bola skoro dva mesiace. Tak teraz uvazujem,ze asi tiez len par dni pred terminom kupim nejaku letenku.
S tym testom nemam nejaky problem len mi vtedy midwife vysvetlovala cosi ze nemam jest,zdrzat sa kym mi to neurobia-tak len to.
Ozaj a ako je to s pocasim u vas? tiez je take mizerne?? 😕

cutce
23. jún 2011

@hajatanufus aha, tak to je mi moc lito, ja prave naopak vychazim s moji mamkou naprosto suprove, ona respektuje me a ja ji. Tak to se ti ani nedivim, ze chces zpatky ☹. tak doufam, ze se ti to brzy podari. jinak s tou modrou kartickou dojdi na pojistovnu, kdes byla predtim nez jsi odesla a oni te zaregistruji a daji potvrzeni, ktere by ti mel uznat kazdy doktor, zkus to 😉 Preju hooooodne pevnych nervu a sil

monikac
23. jún 2011

@kvietocek7 no ja melon cerveny tiez mozem....ten mi momentalne velmi chuti len sa ho snazim papt cez en, lebo vecer to neni sranda,ako hovoris to chodenie na wc je ozaj hruza... 😒
co sa tyka tej lopty, tak kamoska mi ju akurat tento vikend ma doniest, tak sa tesim ebo aj ked sa divam na TV niekedy dlhsie je to zlozite sediet...stale sa clovek prehazduje, tak dufam,ze s tou loptou to bude lepsie.
No nasi tu chodia dost casto a prave ze velmi radi, minule leto tu boli 2 a pol mesiaca a vzdy si nieco nasli na zabavu a strasne radi pomahaju na dome....mamina v zahrade a ocino kolo domu.... 😀 no a samozrejme chodenie po obchodoch im dost casu zaberie. 🙂 A ked budem teraz aj ja doma, tak ak bude este ake take pocasie, tak budeme chodit na vylet a tak si pochodime s travime cas spolu.
Tak to mas tiez fajn,ze mamina ti dojde pomoct, aspom zo zaciatku je to super vec ak mas niekoho na vypomoc specialne ak mas okrem babatka este aj 2 deturence, to musi byt dost narocne...

Co sa tyka pocasie, tak ako otras, nevie sa rozhodnut ci prsat a ci slnko svietit...no este horise ako april. Nie je sice zima,ale viac slniecka a menej dazdu by veru neuskodilo. 🙄 Ale ma sa to nejako umudrit a zevraj tento vikend bude pekne, tak uvidime ci ta predpoved vyjde. My ideme akurat v sobotu na lov kocikov, ideme obzriet kde co maju lebo nemame ani sajnu aky chceme... 😒 ty mas asi vela veci odlozenich po deturencoch ze?

kvietocek7
23. jún 2011

@monikac no snad sa pocasie umudri, lebo dnes co len trochu vyslo slnko tak dcerka sa povyzliekala do gatiek a ze nech jej napustim bazen 😀 😀 tak si vies predstavit tu tuzbu po slnku a teple 😅 no ale radost netrvala dlho lebo zacalo poprchat 🙄
kocik ten sme poriadne dlho pozerali,chodili obzerali az som mala dost 😒 ale nakoniec ma zaujal v john lewis ked predavacka predvadzala co vsetko sa da zo silver cross. Chcela som aby malo vanicku no a tento ma a s nim je aj moznost sportoveho kde si mozes prehodit tvarou k sebe aj od seba,no a este sa da pouzit na tvz moses basket,prehodi sa to na dreveny rocket. Potom som ho nasla na nete v nejakom velkoobchode a celkom fajn cena oproti John Lewis.Som velmi spokojna,vydrzal nam obe deticky.
Ano, veci a veciciek mam habadej uz ani neviem kde to skladovat, priebezne podla potreby dokupujem tak bude nadostac az az 🙂
Tak fajn,ze vasim sa paci. Mamina ona je skor naucena na to svoje domace a tu ju poslat samu niekam je menej mozne, iba tak cesta do parku ale obchody to fakt nehrozi 😒

etuska
24. jún 2011

@kvietocek7
blahozelam k 3.tiemu tehu 😵 takze mas teraz mamku na vypomoc?To budes mat fakt deticky pekne za sebou-dryim palce abz si to zvladla.posielam IP 🙂 😉

etuska
24. jún 2011

ahojte žienky,
davno som tu nebola,od maja pracujem a zeroven si robim tlmocnicky kurz.este mam par dni na dokoncenie Portfolia,tak je to dost perne,najma popri dvoch detoch a praci 😝

ak mate niektora skusenosti s pisanim podnikatelkeho planu velmi by ste mi pomohli 😔 ide o dost specificky "Business plan" a akosi sa neviem pohnut z miesta.dakujem za akukolvek radu. 😵

hajatanufus
24. jún 2011

@monkka21 aj ja som sa bala ze ako to zvladneme ked sme sli prvy krat a teraz sme tiez dlho cestovali skoro24 hodin najprv hodku na letisko potom 2 hod lietadlom do brna potom cakat na vlak potom 1,5 hod pendolinom do blavy a potom v blave zase hodku cakat na vlak do kosic a dorazili sme rano o piatej ja som vol vlaku vobec nespala ale deti ano a manzel trochu

hajatanufus
24. jún 2011

@monkka21 jeje krasna babula aty uz nekojis

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre