Pôrod v Anglicku. Ako prebieha? Aké máte skúsenosti?

mima3114
17. máj 2007

Ahojte.zakladam tuto temu lebo som v 37 tt,cize o chvilu ma caka porod a zijem v Anglicku,takze by som chcela vediet ako to tu prebieha.Baby,ktore mate skusenosti s porodom v UK,tak sa podelkte o tie skusenosti so mnou.velmi ma zaujima ako to tu prebieha,ci si mozeme vybrat polohu ako chceme rodit a pod.

smajka
8. feb 2012

ahojte ja mam tento
http://www.mamasandpapas.com/product-baby-carri...

som s nim velmi spokojna, ale neodporucam pre 'velke' deti. teraz ako napadol sneh, tak som ho velmi vyuzivala, ale maly ma uz takmer 8kg a tak som mu don uz musela 'pomoct' 😀

manducu si velmi chvalia - mania na svk 😉

lu2112
8. feb 2012

Ahojte baby neviete mi poradist ake vitaminy si mam kupit som prvy krat tehotna a este v anglicku a mam stoho trochu strach dakujem za pomoc

kvietocek7
8. feb 2012

@lu2112 neboj a nestresuj sa vsetko bude o.k pozri si web
http://www.vitabiotics.com/Pregnacare/preindex....
dostat ich v boots,pharmacy a su volnopredajne aj vo velkych marketoch

lu2112
8. feb 2012

@kvietocek7 Dakujem za radu vybehnem si ich kupit nech mozem ich zacat brat 🙂

kvietocek7
8. feb 2012

@lu2112 vitaminy su dobre ale naj je brat po cely cas kyselinu listovu - folid acid(aj) aj samu o sebe bez komplexnych vitaminov.Dostat ju tiez volnopredajne kupit v pharmacy.
V ktorom si tt?

lu2112
8. feb 2012

@kvietocek7 a mozem ju kombinovat aj stymi vytaminmi

kvietocek7
8. feb 2012

@lu2112 lepsie je obmienat. Teda ak neberies vitaminy zoberies Folic Acid. Denna davka sa odporuca 400mg.Vacsinou aj tie vitaminy ju obsahuju.

kiityii
9. feb 2012

@kvietocek7 ahoj,my sme tiez v uk a kupili sme tento: http://www.mothercare.com/Mothercare-3-Position... vyzera byt dobry,prakticky,taq uz sa tesim,ked ho budem moc uz konecne s malou pouzivat 🙂

lu2112
9. feb 2012

Ahojte baby vidim ze vsetky ste tu uz skusene tak mi budete vediet pomoct mam prvy termin u GP o 10 dni a chcem vediet ze ako to prebieha a ci sa mam na nieco pripravit alebo ci si mam na nieco dat pozor ja tu totizto tym lekarom moc neverim parkrat uz som dopadla zle a kedze som prvy krat tehotna netusim co od nich mam cakat dakujem dopredu za rady 🙂

smajka
9. feb 2012

@lu2112 - gratulka k tehu. moc prave neocakavaj 😀 😀 . zalezi v kolkatom tt si a tiez, ci im ides oznamit ze si tehu - alebo uz to vedia. ak im to ides len oznamit, tak sa len budete spolocne snazit vypocitat nejaky due date, daju ta do systemu a to je vlastne cele. podla toho dohodnete dalsi appointment myslim v 8tt, kde bubu kontrolovat moc, brat krv, registracie, rozpravat sa o zdravom stravovani, medical history... 😉 . nebud sklamana - oni do 12 tt sa moc nestaraju.

lu2112
9. feb 2012

@smajka jej dakujem no ked tam pojdem budem v 8tt oni ma totiz skorej nechceli zobrat a oznamila som im to lebo som mala ist na testy kvoli neplodnosti tak som ich musela zrusit a som im nahlasila ze som tehu. len som nevedela co od toho ocakavat ja viem ze to tu beru trochu nalohko do 12tt ale babi hovorili ze nie vsetci tak dufam ze to dobre dopadne 🙂 dakujem este raz

andy1909
9. feb 2012

@lu2112 blahozelaaam. Mne gp poslal papiere do nemocnice a odtial mi uz prisiel app s midwife a aj na 12t scan. Gp ti nic extra podla mna nepovie. Inak co sa tyka vitaminov tak ja som brala Pregnantcare, to obsahovalo aj folic acid a aj kopec inych vitaminov a brala som to cele tehu. Myslim, ze mi to pomohlo nechytit kazdu chvilu nejaku chorobu, trosku to posilnilo imunitu.

lu2112
9. feb 2012

@andy1909 Dakujem asi to aj zavysi asi od GP a lokality no ved uvidim potom napisem ze ako som dopadla termin mam az 21.02 a som stoho trochu nervozna uz chcem vediet ci je vsetko ako ma bit a ci sme vporiadku ☹

janinek
10. feb 2012

@lu2112 Mozna se te uz zeptaji, kde chces rodit, tak si pohledej info, jake mate moznosti v okoli, at mas vybrano a vis, jak to mas daleko a jake to je zarizeni. Protoze cim driv te registruji v porodce, tim driv ti prijde termin na scan a tak. A k tomu by te meli nahlasit k midwife, ktera se ti ma ozvat a a dohodnout appointment. Dale se zeptej/ zjisti, jestli se u vas v ramci NHS dela NT screening ci ne a pokud bys ho eventualne chtela soukrome, at znas sve moznosti.

lu2112
10. feb 2012

@janinek Dakujem no stou porodnicou to bude problem mi sa totizto stahujeme v july do noveho domu a to je tak 40 mil od sucasneho bydliska tak sa budem musiet spitat ci by asi nebolo rozumne chodit uz priamo tam no mam stoho zmetok ako to zvladneme ale snad vsetko to bude dobre. dakujem za rady 😒

janinek
10. feb 2012

@lu2112 Aha, tak se na to zeptej. Protoze do porodnice asi budes chodit na ta vysetreni a mozna i k midwife, pokud k ni nebudes chodit u GP ci do jineho strediska. Tak to bys mela lepsi chodit ted u vas, at to mas bliz. Jestli jsou to velke nemocnice, tak stejne nebude zadna individualni pece a pokazde uvidis nekoho jineho treba. Zavolej si do te nove nemocnice a zeptej se na to, jestli se tam muzes pak preregistrovat po stehovani. Jinak mysli na to, ze nejdriv se v novem musis registrovat u GP, pak teprve te oni referuji do nemocnice. To jim musis rict, ze jsi tehu, at ti daji co nejdriv schuzku a neprosvihnes pak nejake vysetreni.

zddenka
10. feb 2012

caute zienky, som tu nova tak neviem kam napisat, dufam ze nepletiem 😀 nemate niektora kocik pliko pramette od mamas & papas? zvazujeme jeho kupu, ale nepoznam nikoho kto by ho mal & vedel povedat aky je ... alebo poradte nieco podobne & v podobnej cenovej hladine... hlavne chcem nieco take klasicke ako tento, ziadne kreacie s 3 kolieskami, & pod - som taka staromodna 😀 dakujem

andy1909
11. feb 2012

@zddenka ja som mala takyto v jednej rodinke kde som pracovala a najviac som na neho nadavala, lebo sa tazko tlacil ked uz je dieta vacsie, bol mi maly tym, ze som dost vysoka a tym, ze som ho stale rozkladala a skladala do auta sa nakoniec rozpadol, co som bola aj rada, ze som sa ho konecne zbavila. Ale to je moja skusenost, mozno niekto iny ho mal a bol s nim happy. Ja som si vtedy povedala, ze mamas&papas kociar by som nechcela ani zadara.

zddenka
11. feb 2012

@andy1909 no teda, tak si ma potesila 😀 a nepoznas nejaky iny podbny, ja som tu uplne stratena, vsade predavaju tie novodobe kociare s nafukovacimi kolesami, alebo dvoma malymi dvoma velkymi, ja som ti z nich daka zmatena - naozaj by som rada daco celkom klasicke ... ale nechcem kupit nieco bez odporucenia - a tym review na strankach moc neverim tak som v uzkych 😕 horkotazko som naasla daco co sa mi pozdavalo a ty takto ! 😀

andy1909
11. feb 2012

@zddenka to je moja skusenost, mozno budes mat dalsich 5 chval 🙂. Tazko ti poradit, lebo mne sa zase tie novodobe kociare pozdavaju. A hlavne si musis rozmysliet kde ten kociar budes vyuzivat a urcit si priority, lebo napr s takymi koleckami by si sa veru ani v snehu moc nepohla keby si napr. isla na svk.

kvietocek7
12. feb 2012

@zddenka ahoj, co sa tyka toho kociku z mamas papas tak poznam jemu podobny od znacky silver cross
http://www.kiddicare.com/webapp/wcs/stores/serv...
on sa da tiez poskladat na vanicku. Je fajny sikovny na oko, ale podla ma co viem ma dve velke nevyhody a to,ze ak chces vanicku pre dietatko tak vydrzi naj do 4mes dietatka lebo je pomerne mala -akurat fajn pre novorodeniatko priestranna. A druha vec ked sa casto sklada tak po case je akoby rozhegany. Tie nity a jednotlive zhyby sa dost uvolnia. Presne ako pise andy musis rozmysliet kde ten kociar budes vyuzivat a urcit si priority.
Ja tiez nemusim tie nove tipy kde deticky akoze lezia pritom su v polosede a take....
My mame z tej znacky silver a vozi sa v nom uz tretie dietatko a som spokojna.Iba tie kolieska by som si kupila vacsie aby tlmili narazy.
my mame tento http://www.silvercross.co.uk/prams-and-travel-s...

kvietocek7
12. feb 2012

@zddenka a co sa tyka cien tak tie su fakt rozdielne, ak sa rozhodnes pre tip tak cez net najdes aj dobru cenu pripadne velkoobchody kde su ceny fakt dobre 🙂

zddenka
13. feb 2012

@kvietocek7 dakujem - je celkom peknya velmi podobny, len to ze vydrzi len do 4 mesiaca. v tom pliku sa da cosi odzipsovat a aj ked tam babu trcia nohy ( 😀 ) tak teoreticky v nom moze lezkat prave vdaka tomu celkom dlho. ja som prave objavila velkoochod m&p a preto som si prave tam cosi chcela vybrat, ale este pokukam ci nenajdem daky iny factory shop. kazdopadne dakujem za rady

katkanova
13. feb 2012

@zddenka no ja mam tiez ten pliko a presne ti poviem po otestovani preco by som ho uz 2x urcite nekupila - hrozne rychlo sa rozhrkota, je tazky, komplikovane sa sklada a zlozeny zaberie vela miesta, strieska zacala pokryvkavat, popruhy musis zapravit pod dieta aby si ho v kociku zapla, lebo len tak visia - a hlavne - na dlzku ti sice vydrzi ako hovoris rozopnuty dlhsie, lenze aj tak tam babo nenarves na sirku ak mu das co len kombinezku :D takze asi tolko - keby mame druhe babo, riesim to celkom inak - kupim na spanie kocik neskladaci s najvacsou vanickou aku najdem a druhy na cestovanie co sa lahko rychlo zlozi a nevazi vela. inac - keby si mala zaujem - neviem kde v uk si - mozem ti ho za velmi symbolicku cenu predat tak o mesiac ;)

hajatanufus
13. feb 2012

@zddenka ahoj ja tiez nemam nejake skusenosti s kocikmi tu v uk som kupovalal len tandem graco a som s nim spokojna inak som kocik kupovala aj na sk ale nie preto, ze by som im tam davala prednost ale koli tomu ze sme sli na sk s tym ze tam mam hlboky kombinovany koci ale zial nebol pojazdny jedno koleso sa mi nedalo nafukat a tak som musela akutne kupovat a kupila som sportak ktory sa da dat do lahu a ten mam aj tu ale vacsinou pouzivam tandem no ten je tiez akojeby sportak no velmi som tuzila po klasickom stvorkolesovom kociku s velkou vanickou ale zial nemohla som ho kupit lebo by som ho moc nevyuzila kedze mam dost male deticky tak obe este potrebuju kocik takze mi neostavalo nic ine len tandem. ale ty budes mat jarne dietatko takze do snehu ho asi ani nevyuzijes az ked bude v sportaku takze tak ako ti radili baby ze aby si porozmyslala ze kde a ako ho budes vyuzivat skus pozriet aj na amazone tam maju obrovsky vyber aj klasickych stvorkolesakov aj so sportovou castou pripadneaj s autosedackou mne napr osobne vadia tie predne dvojite kolieska ked su nezaaretovane tak sa velakrat spriecia ke vychazdam na obrubnik alebo ked schadzam ale ja chodim vsade len peso pripadne autobusom lebo my nemame auto no ak budes vela cestovat autom pripadne cestovat na sk tak budes potrebovat taky kjtory ma jednoduche skladanie napr v rukoveti a poskladany nie je moc priestorny 🙂 mne sa napriklad paci takyto klasik kocik 🙂 http://www.amazon.co.uk/wheels_4_babies-present...

zddenka
14. feb 2012

@hajatanufus noooo, ten co si poslala sa mi pozdava 😝 dakujem - uz som sa celkom zorientovala, len najvacsi problem je ze ja by som to vzdy radsej videla aj nazivo, a vzdy sa to neda 😖

radlinka
14. feb 2012

HAPPY VALENTINE'S DAY 🙂 🙂 🙂

vanda8
14. feb 2012

@zddenka Ahoj Zdenka. Ja som tiez s takych staromodnych 🙂 ... Tiez sa mi nepacia tie na 3 kolieskach.. maju svoje vyhody, ale ja som velmi pre moje dietatko chcela s vanickou..vanicku som chcela hlavne pre to, lebo malicka sa nam narodila v dec. a myslim si ze babatko ma mat dost priestoru na spinkaniea aby sa mi tam zmestila aj nejaka ta deka .. . Kupila som na ebay City driver Kaps3 🙂 a poviem ti je fajn.. Nevrzga, lahko sa s nim manipuluje, a nieje ani tazky.. Musim si ho nosit po schodoch ked je muzik v robote.. 🙂
A da sa prekombinovat na buginu.ma strasne vela vyhod. vypada celkom v pohode.. a da sa vybrat az s 32 farieb !!!
No ale to uz je vec vkusu 🙂 mozno sa ti bude pacit a mozno nie..
a este bolo k nemu vajicko, teply fusak na nozky ked uz babatko sedi aa zaplatila som zan £ 250 .exclusive advantages only for you:

unbeatable price-performance ratio
extensive sort of baby equipment
short delivery times – we sell ex stock not per order
all prams made according to norm EN-1888
all infant car seats made according to norm ECE-R44/04
24 months warranty – 100 % customer service also after the buy
1 month right to return, troublefree return
all fabrics tested and certified according to Öko-Tex 100 – 100 % non-harmful

choice of colours | choice of wheels | product features | standard fittings | optional accessories | buy and delivery
combi-pram City Driver

The pram City Driver is setting up new standards in it´s segment in reference to design, comfortness and functionality: pram and pushchair in one. It´s new design with highgrade embroideries and new range of colourings does satisfy all wishes. A large lying surface offers from now on 82 cm of space inside the pram and is maintaining comfort even for tall babies.

Unique highlight: the carry basket can very easy be converted into a footmuff. So you are getting a matching coloured footmuff for free next to your pram!
The pram City Driver comes with:
please click on the photos to enlarge

extensive accessories inluded
pram
pushchair

incl. knee blanket and changing bag
incl. extension for the body pram
incl. carry basket convertible into footmuff

incl. additional windbreak
incl. footmuff
incl. raincover, mosquitonet and manual
choice of colours:
please click on the photos to enlarge











Features of the City Driver:
please click on the photos to enlarge

turnable handle bar
multible adjustable handle
multible adjustable back rest
multible adjustable foot rest

incl. padded pushchair safety bail and five point belt system
incl. ventilation net
incl. flag window
highgrade embroideries on the storeage pocket

adjustable back rest inside the carry cot (mattress not incl.)
can be used as travelsystem with the matching car seat
small foldable chassis
dimensions

vanda8
14. feb 2012

ospravedlnujem sa za prispevok, co nema ani hlavu ani patu.. 🙂 nestiahlo mi to obrazky pre zdenku.iba same info. este raz sorry za bludy..

hajatanufus
14. feb 2012

ahojte dievcata nevedeli by ste mi poradit idem konecne poslat tu ziadost o grant sure start ale nemam to potvrdene od mw ale v podstate potrebujem od nich len potvrdenie o zamietnuti kedze to je 3tie dieta vedeli by ste mi prosim vas napisat anglicky ako im to mam napisat? teda chcem im k tej ziadosti prilozit list ze aby mi dali len to potvrdenie o zamietnuti aby som si to konecne mohla ziadat na sk dakujem.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre