Pôrod v Anglicku. Ako prebieha? Aké máte skúsenosti?

mima3114
17. máj 2007

Ahojte.zakladam tuto temu lebo som v 37 tt,cize o chvilu ma caka porod a zijem v Anglicku,takze by som chcela vediet ako to tu prebieha.Baby,ktore mate skusenosti s porodom v UK,tak sa podelkte o tie skusenosti so mnou.velmi ma zaujima ako to tu prebieha,ci si mozeme vybrat polohu ako chceme rodit a pod.

cutce
30. máj 2012

@hajatanufus asi neni kdo by co psal 🙂, jak vy se mate?

anrebcz
30. máj 2012

@cutce @hajatanufus Ahoj holky, ja to tady prubezne monitoruju, ale jeste jsem nerodila tak jen cerpam info 🙂

cutce
30. máj 2012

@anrebcz a v kolikatem jsi a odkud jsi?

anrebcz
30. máj 2012

@cutce Prvni tehotenstvi - 17tt. Ted bydlime v Londyne, ale budem se stehovat do Skotska. Jinak jsem z Brna.

cutce
30. máj 2012

@anrebcz proc zrovna do Skotska? Takze za par tydnu na scan 🙂, nechate si rict co cekate?

hajatanufus
30. máj 2012

@cutce ahojky neni to nic moc ale nechcem sa tu stazovat deti su chore a nechceli mi dat ap az nakoniec nam pomohla pani z home start a tiez sa nam pokazila pracka a landlord sa ju snazi sam opravit miesto aby kupil novu 😠
no a vybavujem rodicak z cr a zase chcu odo mna potvrdenie ze tu na rp nemame narok a este chcu aj potvrdenie o pobyte maleho ale on nie je nikde nahlaseny a ja neviem ci sa to tu niekde nahlasuje a kde by mi mohli to potvrdenie dat ☹ a vy? ako?
@anrebcz ahojky drzim palceky a prajem krasne tehulkovanie 🙂

cutce
30. máj 2012

@hajatanufus ty jsi malyho nezaregistrovala v register office? A ten byt mate prez agenturu? Ze bys kontaktovala je, ze musis mit pracku!!

cutce
30. máj 2012

@hajatanufus at se deti brzy uzdravi, mi jsme taky nemocne, tak snad je to brzy prejde 😉

hajatanufus
30. máj 2012

@cutce na register office je zaregistrovany a a ma aj anglicky rodny list len urady odo mna chcu doklad o pobyte dietata bud z uk alebo z sk ale ja ho na sk nechcem prihlasovat na trvaly pobyt len koli blbemu potvrdeniu a musim vyplnit aj prehlasenie o pobyte a ked tam napisem adresu maleho v uk tak by to bolo asi blbe ked im dam potvrdenie o trvalom pobyte z sk je to zacarovany kruh a nechapem preco to odo mna chcu ked to prehlasenie je vlastne ako cestne prehlasenie a ma obrovsku vahu 😠 ano byt mame cez agenturu zatial pockame co urobia domaci a ako sa pracka rozhybe ale nebavi ma takto cakat lenze ked to povieme agenture tak oni to povedia domacim a ti asi novu kupit nechcu tak neviem 😠 aj s kotlom nas takto obabrali volali sme agenture ze je problem s kotlom oni poslali opravara a dali to vediet domacim opravar sa na to pozrel opravil to a povedal ze je to stary kotol ze sa to zase bude opakovat a ze treba novy a volal aj do agentury a tam im to takto povedasl agentura to zase povedala domacim a ked zas kotol vypadol dobehli domaci a nahodili to az kym to nevypadlo uplne potom prisiel domaci znova zacal sa v tom sam sprtat vymenil nejake suciastky a bolo to ibaze slo to par hodin a zase to vypadlo len sme im to uz nepovedali leob tepla voda ide a kurit netreba len neviem zase dokedy to bude takto trvat a s prackou to bude asi podobne uvidime ako dlho bude pracka fungovat opravena a potom to zacneme riesit cez agenturu aby nam dali novu pracku aj kotol 😠 blbe je to ze ja neviem anglicky tak dobre aby som to vybavila a mm sa nechce tieto veci riesit lebo cez den spi a neberie telefony ani nic nevybavuje len pocas volna a to je len jeden den v tyzdni a vacsinou sa na vsetko zabudne tak sa koli tomu aj hadame a budem si musiet urobit nejaky kurz anglictiny len neviem kde necham deti aby som tam mohla chodit lebo takto uz neviem fungovat bez auta a bez jazyka 😠 prepac nechcela som sa rozpisovat ale aspon sa mi ulavi ked to zo seba dostanem 🙂 a teraz nam pomaha ta pani z tej agentury dokonca vzala k sebe domov oprat pradlo 😢 neviem co by som robila keby mi ona nepomohla 😢 vela krat aj koli tomu placem

hajatanufus
30. máj 2012

@cutce dakujem a teraz pozeram ze sa snazite o druhe tak drzim palceky 🙂

cutce
31. máj 2012

@hajatanufus jejda, tak to je spatny. Ja bych domaciho otravovala porad dokud by to nevymenil i ten kotel. ono by ho prestalo bavit chodit a koupil by to novy. vzdyt bez pracky byt nemuzes se tremi detmi. Tak to bych manzovi neco rekla, musi ti prece pomahat, sama to enzvladnes vsechno. Jinak podle me malej ma trvaly pobyt tam, kde zije, coz je UK.

anrebcz
31. máj 2012

@cutce Manzel je ze Skotska, mame tam byt a ted kdyz budu na materske tak uz to proste nedava z financnich duvodu smysl abychom dale zustavali v Londyne (nase zivotni naklady tam budou mnohem mensi , navic manzel pracuje sam pro sebe tak je mu jedno odkud). Co ty, kde bydlis ty?

cutce
31. máj 2012

@anrebcz je tak to je parada 🙂, ja jsem z Kentu a nezamestnana, pro me nemelo cenu se vracet do prace 🙂 , finance je to hrozny, ale tak co se da delat 😉

cutce
31. máj 2012

@anrebcz to uz koukas na sportaky? 😀 😀 😀 😀 😀

anrebcz
31. máj 2012

@cutce jj uz mam 'predbezne vybranej' Baby jogger city mini, ale to jeste neni na 100%. Ma ho svagrova a je s nim moc spokojena, navic budem jezdit stejnym terenem, tak je aspon odzkousenej. Co mate vy?

No ja taky lehce pochybuju jestli se mi vyplati vracet se zpatky do prace, ale manzel si zatim mysli ze jo.....

elixia
31. máj 2012

@anrebcz baby jogger mame aj my a som s nim maximalne spokojna,je lahucky,velmi dobre sa ovlada,priestranny...mozem len odporucit 😉

cutce
31. máj 2012

@anrebcz ja pouzivam sportak od concord fusion, sice je tezsi, ale ja jsem s nim spokojena. Do terenu nikam nechodime, takze ja jsem s nim spokojena 😉

anrebcz
31. máj 2012

@elixia dik, pisu si 🙂
@cutce my taky zadnej extra teren neplanujem, ale za barakem budeme mit kanal a pri nem stezku na prochazky a navic tak kde budem je hodne kocicich hlav, tak aby ten nas junior nebyl moc vydrnkanej 😀

elixia
31. máj 2012

@cutce @hajatanufus cau kocky,som sem nahodou zabludila po sto rokoch 😉

@hajatanufus otravujte az kym vam to nevymenia,su to svine v tych agenturach,len nas zdierat z penazi,ale kenieco potrebujes,pomoz si sam...tiez nemam najlepsie skusenosti s tym..drzim palce 🙂

@cutce pracujete na bracekovi? 😉

cutce
31. máj 2012

@elixia no chteli bychom, snad se zadari 😀 😀 😀 😀 a co vy? Zatim ne?

elixia
31. máj 2012

@cutce tak drzim palce 🙂
daj pokoj,nas je aj za dvoch a navyse si momentalne dalsiu matersku nemozem dovolit,lebo by sme nemali ani co jest 😉

cutce
31. máj 2012

@elixia no ja jsem doma, takze vim, proto chci rychle druhe, aby sli do skoly a ja mohla zpet do prace co nejdriv ☹

anrebcz
1. jún 2012

Holky, ctete nekdy na idnes.cz blog Ivy Pekarkove( o zivote v Londyne)? Ted tam je ta pribylo par novych clanku a je to docela mazec.

hajatanufus
1. jún 2012

ahojte dievcata mam k vam prosbu mozno ste si to uz vsimli vo fotobloku kt. vytvorila jedna mamicka z nasej skupiny novembroviek
jednej mamicky syncek z nasej skupiny je velmi vazne chory zistili mu novorodenecku leukemiu ☹ vcera mal 7 mesiacikov a zial lezi v BB na onko jeho rodina je v zlej fin situacii jeho mama dnes mala nastupit do prace no zial nemohla
ak by ste chceli nejako pomoct tak napiste @janulkan ona vam da blizsie info dakujem ☹

bealondyn
4. jún 2012

Ahojte baby, nebyvate niektora vo Farnborough (Hampshire) alebo blizkom okoli? V auguste sa tam budeme stahovat. 🙂

elixia
4. jún 2012

Kocky,dlho som sem nechodila,tak ak ste to uz riesili,sorry za opakovanie... 🙂

Ako je to s britskym pasom pre dieta? Citala som,ze obaja rodicia maju zdokladovat,ze tu ziju a pracuju 5 rokov,co nie je problem u nas...vazne to tak funguje? Ako dlho asi trva cely proces od podania ziadosti? Tym,ze dostane britsky pas,dostava vlastne aj britske obcianstvo? Strati tym slovenske??? 😕 😕

Mame do do Londyna daleko a navyse by som si musela vziat dovolenku kvoli tomu (teda asi aj 2x zrejme),takze rozmyslam,ze by sme poziadali o britsky pas....

hajatanufus
4. jún 2012

@elixia ahojky ako sa mate? uz som myslela ze sem nikto nechodi len ja 😝 s tym pasom neviem ako to je presne ale mne sa zdalo ze len jeden staci a musis to zdokladovat P60 viac ti neporadim a tusim sa este na fotku musi podpisat nejaky anglican ktory vas pozna my sme si podavali ziadost ale nam ju vratili lebo mm je tu este kratko tak sme malu len zapisali a teraz ak bude treba malemu tak uz dame len urobit pas lebo sa to zmenilo ale neviem aky zalezi kedy niekam pojdeme lebo mm urcite chce britske obcianstvo a mozno potom dame detom spravit britske pasy zatial sa nikam nechystame a na sk uz vobec nie 😝 myslim ze mm koli tomu pasu aj niekam volal ale nepamatam kam ☹

hajatanufus
4. jún 2012

@cutce jeej dakujem za odpoved nejak som to prehliadla 🙂 pracku uz mame novu a vydobila som si ju sama sice som sa pritom uplne od nervov triasla ale pohadala som sa s landlordom a pohrozila mu ze pojdeme na advice urad a ze sa odstahujeme tak odisiel a o 15 minut sa vratil s novou prackou a aj ju zapojil a vcera som uz na nej aj prvy krat prala a dakujem za podporu 🙂 myslim ze sa moja anglina zlepsuje ked uz sa viem aj hadat anglicky 😀 sama sa tomu divim ze ako plynule som zrazu hovorila a nemusela lovit v hlave slovicka 😀 😀 a kotol budem riesit cez agenturu ale pre istotu som to lanlordovi spomenula ze to nie je v poriadku tak ako ma byt ale myslim ze sa mu to moc nepacilo lebo pozeral na hodinky akoze sa ponahla tak som mu povedala ze nevadi kym je tepla voda je to o.k. ze nabuduce tak povedal ze sa este vrati 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre