Pôrod v Anglicku. Ako prebieha? Aké máte skúsenosti?

mima3114
17. máj 2007

Ahojte.zakladam tuto temu lebo som v 37 tt,cize o chvilu ma caka porod a zijem v Anglicku,takze by som chcela vediet ako to tu prebieha.Baby,ktore mate skusenosti s porodom v UK,tak sa podelkte o tie skusenosti so mnou.velmi ma zaujima ako to tu prebieha,ci si mozeme vybrat polohu ako chceme rodit a pod.

cutce
15. nov 2012

@monkka21 a ty jsou tady v anglii?

monkka21
15. nov 2012

@cutce ano ale nie tie co predtim boli v sukromnej s tich som tam len ja a ak si pamatas slniecko77,teraz sme tam 4 tehulky vsetky mame termin v decembri a baby uz s babatkami vacsina su oktobrovky.ak chces poviem spravcovy temy nech ta prida.

cutce
16. nov 2012

@monkka21 ok to budu rada, dekuju 🙂

monkka21
16. nov 2012

@cutce ok tam poziadam spravkynu.

cutce
16. nov 2012

@monkka21 dekuju 🙂

monkka21
16. nov 2012

@cutce nemas za co.tam sa vela keca a spoznas nove baby.tu sa to neako odmlcalo.tak ja som zacala tiez chodit tam.ked ta prida tak ti prijde asi do spravypozvanie do temy 😉

cutce
16. nov 2012

@monkka21 jasnacka diky 🙂. jsem byla dneska prekvapena, jsem udelala zeleninovou polivku, rozmixovala trochu, protoze jsem mu tam dala brokolici, kterou nemusi a on zbastil celou misku 😀 😀 😀 😀 😀

monkka21
16. nov 2012

@cutce alee no vidis,moja zje vsetku zeleninu.jej nechuti len tuniak a losos.ale inac vsetko zosrotuje ako jej tatko.my sme predchvilou prisli z mesta takze varenie ma este len caka.dnes sa vracia mama zo sestrou z dovolenky.tak uz nebudeme take same doma

monkka21
16. nov 2012

uz by si tam mala byt pridana tu je link len enviem ci bude fungovat

monkka21
16. nov 2012
monkka21
16. nov 2012
pepa10
30. nov 2012

Ahojte maminy!Je tu niekto z okolia Warwick,Stratford upon Avon?Obcas sa nudime same a rada by som obcas s niekym vybehla na spolocne kocikovanie,pokecat...

emily84
30. nov 2012

@pepa10 ahoj, no skoda, ze nie si blizsie, aj ja by som niekoho potrebovala s priblizne rovnako starym (mladym) babom - lebo s ostatnymi beztetnymi kamoskami, ktore mam, to uz nie je ono... ☹
No my byvame v Skotsku.... ak by si ale zmenila bydlisko, ozvi sa 🙂

pepa10
30. nov 2012

@emily84 Skoda veru :/... no skotsko dost daleko. Urcite su tu naokolo nejake slovenske mamicky, len neviem,ako ich najst, tak skusam tu.Snad niekto z Warwickshire sa ozve.To by bol asi najkrajsi vianocny darcek 🙂

wwaanesska
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
ywa_m
4. dec 2012

ahojte,ja mam termin na februar 2013,neskutocne ma bolia nohy,hlavne v klude,ked si vecer lahnem...nemate s tym niektora skusenost?som vdacna za kazdu radu.

hajatanufus
2. jan 2013

@monkka21 ahojky tak ako sa dari? vidim ze maly je uz na svete a ze asi prisiel v termine tak posielame veeelku gratulaciu a vela mliecka a samozrejem vam prajeme aj vsetko dobre v novom roku 🙂

monkka21
2. jan 2013

@hajatanufus ahoj.ano uz je na svete.narodil sa 4 dni po termine 25.12.rano.mame sa dobre ,malinky je dobrucky,pekne papka aj spinka.dakujeme aj ja tebe a tvojej rodine prajem vsetko dobre v novom roku.

hajatanufus
2. jan 2013

tak to je super citala som si ze si mala rychly porod ja som ten treti mala velmi podobny rychly prajem rychle zotavenie 🙂

monkka21
2. jan 2013

@hajatanufus no veru super rychli,ale no priznavam ze velmi bolestivy,dufam,ze sa z neho rychlo zotavim.uz je ale vsetko za mnou a obaja sme v poriadku to je najhlavnejsie 🙂

hajatanufus
4. jan 2013

este raz ti prajem rychle zotavenie mne dost vadilo ze ma hned pustili domov a ze som si nemohla v nemocke aspon 1-2 dni oddychnut ako pri rachelke ale zial mali plno lebo v noci sme rodili tri akeby prijali este jednu ta uz by rodila asi na chodbe 😖

monkka21
6. jan 2013

@hajatanufus ja som tam bola 2 dni a uplne mi stacilo.prv mi povedali ze tam budem 5,skoro som zosedivela.som rada,ze ma pustili.doma je doma.

hajatanufus
7. jan 2013

@monkka21 ja to chapem no ja som si nemala kedy ani oddychnut rodila som v noci nic som nenaspala a poobede som uz isla domov a doma ma cakala dalsia praca aj ked mm bol doma ale moc mi nepomahal ☹

monkka21
7. jan 2013

@hajatanufus no hej,tak to naozaj si si vobec neodychla ☹ mne muz velmi pomaha,dokonca uz aj posledne tyzdne ked som bola tehu mi pomahal.o dva dni uz ide do roboty,to bude potom zabava 😒

hajatanufus
7. jan 2013

@monkka21 tak to mas super ale ty tu mas v uk aj nejaku rodinu ze? tak aj ti ti pomozu no ja ssom cele dni a noci sama lebo mm robi nocne a cez den spi a este je to oto tazsie ze sa nemozem ani detom naplno venovat aby boli ako tak ticho a on mohol spat co sa nie vzdy da ☹ snazim sa chodit aj von ale teraz ked je nanic pocasie sa moc neda keby aspon trosku nasnezilo ako zaciatkom decmbra aby sme sa trosku v snehu vyblaznili ale takto ani sa mi nechce chodit von a do detskych centier mame daleko kedze nemame auto a vsade musime peso a to je o drzku lebo rachelka mi nevladze dlho chodit a mne sa uz tandem nechce pouzivat 😝 a ty? ako to mas poriesene s kocikmi?

monkka21
7. jan 2013

@hajatanufus joj mojka mas to veru tazke,ano ja tu mam rodinu takze ked potrebujem vzdy mi ma kto postrazit deti aj dnes sme boli robit birth certificate tak sestra bola s jakubkom a babka zobrala bianku na navstevu k druhej sestre.
no inac to som sa chcela spytat,ze ako si to riesila z detmi ked idete von.teraz sme zatial brlai aj bianku na kociku ale potom ked nebude kto somnou mat is von tak neviem.uvazujem o buggy pode len neviem ci je kompatibilny z mojim kocikom.

hajatanufus
7. jan 2013

@monkka21 no ja som mala tandem a teraz uz chodi rachel na peso ten buggyu board som mala este na sk ale tu uz by som ho nevyuzila lebo rachel by tam isto nechcela stat ona je taky typ dietata co si ide svojou cestou a nechce dat ani ruku tak ju mam na tom takom detskom popruhu a sem tam chodime aj busom 🙂 teraz prave riesim lucinkinu preschool od septembra ide na full time a rachel tiez nastupi do nursery na part time a zase bude problem ci ich dat do tej istej skoly ci nie ci ju dat dva dni po 6 hodin alebo cely tyzden po 3 neviem sa rozhodnut lucinkinu ziadost som uz poslala ale kedze je to cirkevna skola tak musim este aj primo ziadost do skoly dat len este potrebujem podpis od knaza a musim to stihnut do 15.1. a potom zase rachelke bude treba podat ziadost do skolky a tiez tie iste ceremonie do 15 aprila tusim mam z toho hlavu jak patraci balon lebo tie skoly su daleko od nasho domu a nebude sa mi tam chciet chodit kazde tri hodiny to znamena rano obidve odniest potom o 12 vybrat jednu a o tretej sa zase vratit a vybrat druhu bez auta je to fakt problem ale ked dam zase rachel do inej skolky tak aj to bude problem lebo aj tam ju budem musiet o 12 vybrat atd no a este neviem ako to bude buduci rok s mojou anglinou ze kedy budem mat hodiny a ako to budem stihat ☹ tak fakt neviem ako to poriesit ☹ alenechcem sa tu stazovat najlepsie by bolo keby sme sa dovtedy prestahovali niekde co najblizsie ku skole a keby si mm dovtedy urobil vodicak a kupili by sme aj auto ted anajprv auto a potom vodicak lebo on chce aby ho ucil kolega a potom si len skusku pojde spravit do autoskoly tak uvidime ci na to budemem mat peniazky ☹ a tvoja Bianka chce byt v kociku ci radsej chodi peso?videla som taky surodenecky kocik co sa da roztiahnut pre dve deti a potom aj zuzit pre jedno maju ho v mother care ale neviem kolko stoji ani ako sa vola mozno ho maju aj v kiddicare 🙂 tak sa drzte a ty vela oddychuj kym ti manzel pomaha 🙂

monkka21
7. jan 2013

@hajatanufus ja som myslela to pridavne sedadlo ku kociku nie ten skejt.ona sa aj vozi ale coraz viac chce chodit pesi len si to neviem predstavit tlacit kocik a este za ruku aj malu hlavne ked teraz vsade uteka.
ty to mas velmi pestre,sa aj niekedy zastavis?

kvietocek7
7. jan 2013

@hajatanufus @monkka21 vas tu citam, tak rozmyslam, ako to bolo u nas s kocikmi. Sme mali ten buggy board, ale vyuzili sme ho tak 3-4x lebo moja starsia tiez rada behala. Ale on je viacmenej univerzalny takze by mal byt na viacere kociky.
Neskorsie sme potom nosili skuter, no ale kym dorastla tak to bolo chodenie na kratsie trate. Dost som vyuzivala aj satku takze ked sme sa surne museli premiestnit tak starsi do kocika a baby v satke. Kamosky velmi vyuzili phill&teds ten bol na nezaplatenie pre nich.Ja som uz velke peniaze nechcela vrazat do kocikov tak sme prehrmeli kym si zvykli chodit. Kamoska zas mala taky side seat to len pripevnila a bolo.Tusim to na ebay kupila. Taketo nieco
http://www.ebay.co.uk/itm/BUGGYPOD-BUGGY-POD-SM...
A vy ake mate kociky?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre