Pôrod v Anglicku. Ako prebieha? Aké máte skúsenosti?

mima3114
17. máj 2007

Ahojte.zakladam tuto temu lebo som v 37 tt,cize o chvilu ma caka porod a zijem v Anglicku,takze by som chcela vediet ako to tu prebieha.Baby,ktore mate skusenosti s porodom v UK,tak sa podelkte o tie skusenosti so mnou.velmi ma zaujima ako to tu prebieha,ci si mozeme vybrat polohu ako chceme rodit a pod.

newyorkgirl
7. dec 2009

mircek, to moze mat zo zmeny prostredia, nasa mava tiez taky posunuty apetit aj ked ideme na SK aj ked sa vratime 😅

kvietocek a preco si tie vodicky nenechas poslat z domu teda? ja akurat balim balik nasim a tiez mi idu jeden poslat, dokonca som aj kocik pre babulko doma splasila tuna na bazare, ale ten asi vezmeme letecky vo februari potom sem... som neodolala ked bol za stvrtinovu cenu 😀

jaj babulky nam to ubieha po mesiaci som si zas odfotila brusko, uz veru vidiet ze som tehu 😀

hathor1231
7. dec 2009

pozrite album ten disney 😀 😀 😀 😀

gaby0205
8. dec 2009

Ranko babule,

Loki kde si ? asi nam uz rodis 😀 pocul niekto nieco od Loki ?

ako sa mi mate? tento vikend ozdobime stromcek tak sa tesim 😀

mzuzka
8. dec 2009

hathor, cierny humor co? ale hlavne ze je este humor.

newyorkgirl
8. dec 2009

ahojte 🙂

hathor moju malu by taky obrazok teda nepotesil 😀

loki tak drzime veru palceky, nech uz sa babulko vypyta na svet a mas to rychlo za sebou 😉

gaby aj ja chcem stromcek 🤐 my sa snazime drzat slovenske tradicie, tak ja sa statocne drzim cely december vzdy ho neozdobit a aj tak dva dni pred vianocami to uz nevydrzim 😀 sa mi nepaci ako tu po novom roku po vianociach ani chyru ani slychu vzdycky to tak rychlo zbehne...

babule stalo sa vam niektorej ze vam midwife odmietla vydat ten fit to fly paper? ja som si prave menila appointment vo februari lebo sme zrovna mali byt doma a ja ze teda dam si to par dni pred tym odletom nech mi to aj napisu bo zrovna budem 27-28tt a ryanair to tam ma od 28 tt a mna draha midwife zrusila, ze oni to nerobia, ze oni mi nemozu napisat ze som schopna letu, no sila, ze sa mam GPho skusit opytat 😖 tak akoze manzel hovori zakryjes brucho kabatom a ideme 😀 ma naserkali hned zrana teda, ale aj z USA som letela 28tt a tiez nikto po mne papier nechcel, to brusko nebolo take velke este, tak dufam ze aj teraz to tak bude, hoci istota je istota, ach jo 😠

wild.horses
8. dec 2009

ahojte,

musim sa podelit o moju raaadost!!!
Prisla prva objednavka plienociek a bibs a su naaadherne.
Konecne mozem nieco pridat do ponuky nasho eshopu!!!!!
Farebne, makkucke, este krajsie nez z obrazka. Fuzzi Bunz, Blueberry, Imse Vimse, Wonderoos, Mommys Touch, Swaddlebees.
A ten Imse Vimse Wool wrap, no...paradicka. Ten otestujem na mini D
Kto pouziva cloth nappies tak vie o com hovorim.
Nadhera!!! 😉 😀 😀 😀

loki01
8. dec 2009

gaby0205: stale nic ☹ vypada to, ze se toho snad ani moji rodicove nedockaji 😢 , vcera jsem mela sweep, odesla mi dneska zatka, ale jinak vubec nic..toz uvidime

slovakia13
8. dec 2009

loki
ja po urobeni sweepu som na druhy den rodila 😉 bola si otvorena? mozno sa to uz rozbehne Good luck 😉

tak my sa trapime neviem ci brusko 😔 mala kazdy den od 20.00 do 2.00 vresti jak pavian o 22.00 som to uz nezvladla a musela som sa ist ukludnit do kuchyne,potom som revala s malou ,ze aka som zla mama 😔
o 2.00 zaspinkala ,ale to uz o 4.30 hore ,ale staci iba ,ze ju drzim za rucicku a o 6 zaspinkala.
neviem ci svoju nervozitu prenasam na malinku......
inak uz 2x kakala oranzovo co je super aj si odgrgne po papani ale aj tak sa mrvi ked spinka 😝 ,neviem kde je problem.
prvy tyzden to bolo take easy 😒

loki01
8. dec 2009

slovakia; bishop score 5, pry cipek mekky, ale vzadu a na 1-2 otevrena, doufam, ze budu po Tobe🙂
nejsi spatna mama..pockej az bude maly rvat me...a s tpu nervozitou je to pry mozne..jsem si jista, ze jsi uzasna maminka 🙂

hathor1231
8. dec 2009

aj mne toho prasiatka trochen luto,tiez mame vela veciciek pre malu od disney.
nyg,skus jej to ukazat,ze ak bude zla,tak kvoli nej utopia prasiatko 😀

dadulka2000
8. dec 2009

ahojte
NYG,... mne midwife nerobila problem ten papier vydat - maju na to u nas uz take predtlacene papiere, kde len vpisu meno, termin a krajinu letu. GP za to chcel £18, u midwife to bolo zadara 🙂,.... pripadne sa na to vykasli a ako vravis zakry brusko kabatom,... mna vobec nekontrolovali, a to som uz bola v 29TT. 🙂
slovakia,... vydrz, bude to lepsie uvidis. aj nasa ellie mala otoceny rezim a buntosila v noci, po 7tyzdnoch sa to napravilo. 😀

newyorkgirl
8. dec 2009

dadulka, diky za radu, ja sa opytam GP co sa za to plati, ale toto je taky GP ze az, neviem, istota je istota, je to nasa vytuzena posledna dovolenka, tak by som velmi nerada, keby sa nieco pototo len kvoli papieru blbemu 😀

rimmel
8. dec 2009

baby vybavovali ste si niektora potvrdenie sobasa (Ktory bol v uk) na slovensku? staci mi asi to spravit cez ambasadu ze?

dadulka2000
8. dec 2009

ano vybavovali 🙂
apostilovat treba a dat na matriku na slovensku zlegalizovat,... trva to klasicky par mesiacov 🙂

dadulka2000
8. dec 2009

mozno sa to da aj cez ambasasu,... ale ja som to robila cez slovensko, neviem co je jednoduchsie a kratsie casovo 🙂

kvietocek7
8. dec 2009

slovakia -neboj, Mia si len pomalicky zvyka na vonkajsie prostredie.Adaptacia trosku potrva. Ono priprav sa trosku aj psychicky,ze deticky vecsinou do 3mes zvyknu mat znacne vykyvy. No a o tom placi ani nevravim, presla som tym,casto to pre mna bolo fakt skoro an na maslu 😝 -teraz uz pomenej ale dobre si urobila,ze si sa v kuchyni schladila 😉 viem sama ze to psychicky dost vycerpava. Skus si malinku dat do satky alebo nosicky a ak pripadne mas fit loptu tak sa hojdajte. Mne takyto sposob neraz zabral. Jednoducho povedane baby bolo 9mes v brusku neustaleho pohybu a teraz ked je len tak ulozene a este ho pripadne boli brusko no hruza, dost nezvykla kombinacia.Kdesi som aj citala,ze nosenie pomaha pri detickach ktore vela placu. Nosenie zmiernuje placlivost -mozem to zo skusenosti potvrdit. Presne ako aj pises tiez ked nas malinky nemoze spinkat dotyk alebo drzanie za rucku mu velmi pomaha az k tomu ze pekne zaspinka.Casto mam ruku zamotanu pomedzi priecky v koliske 😀 .
A ako mate s dojcenim?

kvietocek7
8. dec 2009

rimmel -ak to budes vybavovat cez ambasadu tak ono to ma podobny priebeh ako aj rodne listy lebo to tiez ide na osobitnu matriku do Ba. A vcera som sa dozvedela z ambasady ze ak si to cele nechas vybavovat cez nic tak to trva zhruba 4mes. Z toho na osobitnej matrike ti to vystavia do 10tyzdnov od obdrzania z ambasady a co je pikoska dalsie 2-3tyzdne to trva kym to poslu spat na ambasadu do Londona kedze to vraj ide diplomatickou postou. Tak som mala dost. Keby som to predtym vedela dam si to urcite poslat na adresu domov na Sk.Takto musim cakat dalsi mesiac 😝

slovakia13
8. dec 2009

baby diiik

loki
zajtra to uz pride 😉

ja plne kojim ,mam strasne vela mlieka,najskor musim odstriekat az potom mozem malu prilozit ,inak riskujem ,ze ju ten prud mlieka zadusi....
priberame super,tak uz treba iba verit ,ze bude lepsie....a hlavne pevne nervy

rimmel
8. dec 2009

kvietocek diki..no mne nevadi cakat..aj dva rokykebyze to trva mne je jedno len nech to mam o 5rokov vtedy to budem potrebovat 😀 cize staci tam zavolat na tu ambasadu a oni radi poradia a vsetko hej, nemusim stresovat? a oni tam po slovensky ci po anglicky na teba hovoria?

dadulka uz som s tym raz bola v sr na urade a stacilo mi taka sedlac tam nic poriadne nevedeli! nemam chut tam ist znova, radsej takto 😔

a tiez asi radsej cez tu ambasadu, keby nahodou ma chceli koli dacomu skontaktovat tie sedlane v ba by ani nevedeli cislo vytocit 😠 😠 😀

kvietocek7
8. dec 2009

rimmel -jasne ze s tebou budu hovorit po slovensky a urcite ti povedia ake su potrebne papiere.Urcite budes potrebovat apostilovany sobasny list co mate tu z UK. Len si daj do vyhladavania slovak ambasy a zavolaj si.Pripadne si to mrkni na ich web-zvycajne uvadzaju k comu su ake papiere potrebne. Kamoska si to vybavovala ale tiez tam museli zajst osobne. Tusim sa tam tiez podpisuju nejake ziadosti. A mozno treba aj preklad sobasneho listu do slovenciny.Zavolaj si a dozvies sa.

wild.horses
8. dec 2009

skvele slovakia. koliky uz ustupili?
idem ja pracovat, malinky zaspal konecne. dnes mu prisiel uz aj nocnik. ideme sa ucit byt bez plienociek 😉

mircek
8. dec 2009

diky babeny- to urcite ta zmena ☹ uz je to trosku lepsie...sme tu 5 tyzdnov-tak sa zaklimatyzuje 😉
hathor-prasiatko 😀
slovakia-drzim paste! o chvylku sa dostanes do rutiny-budes vediet co kedy nasleduje a to vam prinesie obom klud a konecne si naplno vychutnas Miu 😉

kvietocek7
8. dec 2009

mircek -prave som kuk do vasho albumu maly budha je super 😀 ale pocuj t oakoze ho uz teraz davas takto skrcene sediet?
fuuu 5tyzdnov tak to teda hej uzivajte do popuku 🙂

mircek
8. dec 2009

kvietocek ja mu ukazem ruky a poviem "raz dva tri" a on sa sam dviha..z chrbta na brucho sa mi pretaca uz mesiac..neviem kde sa tak ponahla 😀
uzivame 😝 teraz v nedelu mame krstiny a potom za muzovou rodinou na vychod.
v mothercare som malinkemu kupila mikulassky kostym-to bolo to najnadhernejsie prekvapenie pre rodinu.malinky bol uzasny.druha premiera je na vianoce 😀

slovakia13
8. dec 2009

baby poradte nejaky nosic pre malinke babo....netusim aky 😕

rimmel
8. dec 2009

diki kvietocek 🙂

kvietocek7
8. dec 2009

slovakia-ak by si chcela uz sme to tu tusim pred casom spominali ci nosice alebo satky. My mame 3nosice 😀 ale ani jeden sa poriadne neosvedcil pri malinkom ale na co fakt nechcem dopustit je satka. Je maximalne poddajnesia a urcite pohodlnejsia co sa tyka pre novorodeniatka a deticky aspon do 6mes. To vsetko v porovnani s nosicmi tie mi pridu trosku viac neoblomnejsie. Ak schces pozri si tu

http://www.naturalbabyshower.co.uk/close-parent...

velkou vyhodou je ze sa do tejto satky neomotavas jednoducho si ju akoze oblecies. Ja som s nou max spokojna. Inac som ju uz videla aj v John Lewis ale tam je drahsia.

slovakia13
9. dec 2009

dobre ranko 😉

kvietocek
myslis ,ze si sama budem vediet zavinut malu do tej satky?uz som kukala na satky ,len sa mi to zda komplikovane 😨

noc pohoda 🙂 ,ale len vdaka tomu ,ze uz druhy den jem iba zemiakovu polievku -to je ta prdkava ale bez zeleniny a vajicka,neviem ako dlho vydrzim na zemiakoch ,moc ich nemusim 😝 a netusim z coho bude mat mala vitaminy ,ked nic nesmiem 😝
milujem rano od 6.00-10.00 to malinka vzdy spi a cas vyuzivam iba pre mna-ziadne navstevy,iba ja vana laptopa veget 😉

loki
dufam ,ze uz mas drobca pri sebe 😉

slovakia13
9. dec 2009

kvietocek
uvazujem nad tou satkou asi si ju dame pod stromcek 🙂

peppapig
9. dec 2009

Ahoj slovakia, my taky meli tuhle close baby carrier, myslim, ze se ti osvedci hlavne pro male mimisko, pro deti nad 8kg to byla s nasi M tragedie, porad se posunovaly popruhy. Zavladnes si ji tam nandat sama, je to velmi easy, ale budes si pripdat jak mumie v predlouhe latce, takze u nas 50:50. Podle me jsouna trhu i lepsi.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre