Pôrod v Anglicku. Ako prebieha? Aké máte skúsenosti?

mima3114
17. máj 2007

Ahojte.zakladam tuto temu lebo som v 37 tt,cize o chvilu ma caka porod a zijem v Anglicku,takze by som chcela vediet ako to tu prebieha.Baby,ktore mate skusenosti s porodom v UK,tak sa podelkte o tie skusenosti so mnou.velmi ma zaujima ako to tu prebieha,ci si mozeme vybrat polohu ako chceme rodit a pod.

hathor1231
24. mar 2010

gaby, je dost mozne,ze skoncis so zapalom... skus si masirovat v teplej sprche, ak ti to neurobi dobre,tak si kup normalnu kapustu v obchode (alebo su aj gelove vlozky do podprdy v obchodoch) ,supni do chladnicky a priloz. niekomu pomoze teple,niekomu naopak studene (mne studene)... a masiruj,masiruj 😉 mliecko nevylievaj. aj ked nechces cez flaku (mozes pouzit aj striekacku),pouzijes ho pri prikrmoch 😉 takze urco nevyhadzuj, kup si storage bags na mliecko do mraziaku a zamraz, zide sa ti neskor pri prikrmoch😉 ver mi, ja som mala tiez nenormalnu nadtvorbu, mraziak napratany a zislo sa 😉 alebo kontaktuj breast milk bank 😉
casto radia aby si kojila len z jedneho prsnika,kym sa uplne nevyprazdni a potom z druheho. a takto na striedacku. cize prsia vystriedas napriklad po 4h ked uz bude jedno prazdne a druhe na prasknutie... to si ale budes musiet trochu odstriekat aby mala nedostavala len tu vodu zpredu a nebolelo ju brusko a potom nakojit. tym sa ti bude tvorit menej mliecka. este sa ti to upravi,neboj 😉
kukni temu- dakujeme annag 😉 urcite ti pomoze 😉
my uz bojujeme skor s nedostatkom ako nadtvorbou 😅

mirka007
24. mar 2010

Ahojte 🙂

Prosim vas mohli by ste mi niektora zaslat vzor na maternity leave letter ( notice) ?Na moj mail: mirka007@gmail.com
To je ten papier co sa dava zamestnavatelovi spolu s potvrdenim MATB1.
Velmi by ste mi pomohli 🙂 a takisto neviem aky datum tam mam napisat.Ze ako kedy mi ma zacat materska ,kedy presne skonci atd...
Velmi mi pomozete 🙂

Dakujem

etuska
24. mar 2010

ahoj Mirka,
ja ososbne som davala len ten formular MATB1 a potom mi dal zamestnavatel vyplnit len 1 tlacivo-do kt. som napisala datum predpokladaneho porodu a kedy chcem nastupit na MD.

Pokial viem,tak v UK mozes nastupit na MD kludne az v den porodu-zalezi to len na tebe(ale samozrejme aj od toho kde pracujes).Ja osobne mam termin 28.5 a na MD chcem nastupit 10.5(platenych mam 39(tyzdnov) -tak MD mi konci zaciatkom februara

mirka007
24. mar 2010

Ahoj Etuska...
Ja som z toho total cvok...🙂 vobec tomu nerozumiem.
Ja som 2 roky pracovala ako asistant manager v jednom cocktail bare,skoncila som presne 2 tyzdne dozadu.(Nakolko som sa zacala predcasne otvarat)Majitel je nas znamy,je to maly podnik,a nikdy mi nic nespomenul o materskej .Tak zajtra chcem ist za nim a dat mu ten papier MATB1.Neviem ako mam postupovat kde mam zistit ci man narok na matersku kedze on sa mi o tom vobec nezmienil...

etuska
24. mar 2010

Podla toho co pises by si mala mat narok na matersku-ak aj nie-tak ti potom Job centre bude vyplacat Maternity allowance

mirka007
24. mar 2010

Etuska dakujem ale ta stranka mi nejde vobec otvorit 🙂

etuska
24. mar 2010

😕 to som prekvapena,lebo mne ide-skus si ju prekopirovat-alebo hod do Google direct.gov.uk

newyorkgirl
25. mar 2010

bre ranko, tak som vcera zabila den v skole, sme nic nerobili len to tam presedeli, som bola akurat nastvana, polka ludi zdrhla domov, ale tak ja chytam dochadzku kvoli porodu, potom uz chodit nebudem...

slovakia tak svetla montujes hej? no veru ja ani neviem co mame na chodbe tam a v kuchyni, na ostatne pojdu iba shades lebo tam visia ziarovky na tych bielych snurach 😀

gaby ja by som si trocha odsala a odlozila ako pise hathor, radsej ako zapal, to mliecko von dostat musis na zaciatku ak mala nema taku spotrebu, my sme taky problem nemali veru skor opacny, nedostatok, tak uvidime.... tiez mam nachystanu elektricku tommee tippee tak sa bude odsavat ked tak... inak ty ked si mala cisarsky za aku dobu ti pristupilo mliecko potom ak sa mozem spytat? lebo vraj to dlhsie trva ako pri normalnom porode... z tohto mam najvacsi strach, ze mne Niku na SK v porodnici dokrmili, ked som nemala mlieko este ale co malemu tuna dam umele hned? viem ze sa to nema, ale zas dieta hladne nechat nemozem...

newyorkgirl
25. mar 2010

mzuzka ako sa citis a co chlapci? dufam, ze sa dobre drzkate 😉

hathor1231
25. mar 2010

new, ak o to nepoziadas ty,tak malemu UM nedaju. moja porodnica bola shit ale prosto akceptovali breastfeeding rights... kontroluju mimusam cukor v krvy,ak je nizky a ty mlieko nebudes mat,tak ti navrhnu pouzit taku speci salku. cize nebude pit z flase ale odsrkovat z takeho poharika... ale druhorodicky maju mlieko ready uz pred porodom 😉
niki dostala umele az ked mala 12h! dovtedy som ju 'kojila' ale pravdaze som prsia ready nemala (az po 3dnoch mi prisli navaly mlieka). flasu dostala lebo musela nieco zjest predtym ako jej dali antibiotika...
tohoto sa neboj 😉

newyorkgirl
25. mar 2010

hathor no neviem ako to bude v nasej nemocke nemaju UM, musis si vsetko doniest... ja tam ako neplanujem byt nejako dlho ale ak budem mat ten cisarsky nahodou, tak sa tam isto aspon 2 dni zdrzim, podla toho ako sa budem citit a co som pocula tak k malemu vstavat budem musiet ja aj ho krmit, do kelu to pojdem asi fakt radsej domov 😀 si neviem predstavit v tych bolestiach este ist tam flasky si vyvarat a mlieko zarabat ako oni maju taku policy... na SK ti babo zoberu a ked uz je fakt blbo na tom, daju mu materske mlieko z banky vies ako...

newyorkgirl
25. mar 2010

teda akurat citam http://uk.news.yahoo.com/5/20100325/twl-baby-sl...

presne ten sling rider som chcela, ale myslim, ze to moze hociaky carrier sposobit teda pokial to ma babo na tvaricke... tak sa budeme satkovat a uvidime...

hathor1231
25. mar 2010

new, si si tym mliekom ista? 😕 teda ta moja bola fakt shit,ale mlieko nam dali 😅 maju take speci flastitcky uz ready mlieko so sterilnym dudlikom 90ml, len zatrepes,otvoris,das dudlik a de se 😀 . dali mi na vyber C&G a SMA. spytaj sa midwife lebo sa mi to nezda lebo je to fakt brutus... s tou pomocou som si tiez neni ista,snad bude tvoj drahy este stale pri tebe. mna previezli uz po navstevnych hodinach,takze som si prvu noc odkrutila sama 😝 marek prisiel az o 10rano 😝

hathor1231
25. mar 2010

new,to je brutus... ja som si na satku netrufla alebo mala ju nemala rada a nasilu som ju tam nechcela davat a tiez som tomu nedoverovala 🤐

mzuzka
25. mar 2010

dobre ranko. my sme uz doma komplet, a vsetci komplet bud hnacka, alebo zvracanie. vsetci piati. a v utorok pride marekov brat zo zenou aj s detmi na tyzden, v stredu krsty, cez vikend velka noc a uz sme dohodnuti s kolegami z roboty, ze vsetci pridu na grilovacku. sa mi zda,ze padnem ako traky.uz teraz som strasne unavena,ale aspon som v noci lepsie spala. a nemam tie krce.

gaby,mne dovolili kojit v nemocke az treti den po porode, kvoli liekom, co som brala a vytvorilo sa mi dost.ked som prisla domov, tak som kojila dvoch spuntov, a este som odsavala. mala som mlieka ako dojnica. az v piatom tyzdni mi zrazu prudko mlieko kleslo a 2 dni boli chalani hladni, co som sa branila dokrmovat.nakoniec som zacala dokrmovat a dokrmujem doteraz. teraz cez tu hnacku mi telo asi nevladze vyrabat, lebo ked bol risko sam doma, ani len jemu samemu nestacilo. tak sa mi vidi, ze nech som akokolvek bojovala, asi cochvila s kojenim koncime ☹ alebo si budem chodit bravat k tebe gaby 😉

mzuzka
25. mar 2010

new co sa tyka mliecka, nam v nemocke tiez davali. aj v porodnici aj teraz malemu. manzel si zobral zo sebou, ale povedali mu ze nech povie ake mlieko maly papa a nnosili mu uz zarobene ako pise hath.

ale citala som na pohyboch, ze v niakej nemocnici, neviem uz v ktorej, vazne nedaju ani loga. nemas svoje,nemas nic.

rimmel
25. mar 2010

new mna to hned napadlo ako som raz videla babatko v takom dacom a uplne malo tvaricku zaborenu do toho som si myslela preboha ako tm moze dychat?!

hathor1231
25. mar 2010

aj tak divne,ze ich mami nevedeli,ze nemozu dychat 😨 ved ich maju na hrudi zavesene 😝 na mojej bolo upozornenie koli tomu aby som mimi neobliekala moc koli tomu aby sa neprehrialo a tiez aby malo tvaricku volnu 😝

hathor1231
25. mar 2010

koli tomu,koli tomu 😀 ako blbec...

newyorkgirl
25. mar 2010

baby tak som bola na porodnici v novembri s jednou kockou, co sla rodit na tour a tam to vraveli ze uz proste mlieko neposkytuju, akurat nedonosenym, predcasne narodenym, takze musis si doniest, mali tam akurat ten sterilny roztok na flasky a koniec, taku kuchynku, kde si to mate zarobit... pochybujem ze by sa cosi zmenilo odvtedy, ale v pondelok sa opytam midwife, mam app. o 11 a samozrejme ako na potvoru o 11 mame byt aj na tom byte, takze pojdem k midwife skor ci ma vezme a ked tak manzelik pojde sam s malou tam...

mzuzka
25. mar 2010

do prkna ta satka to je sila.

slovakia13
25. mar 2010

nyg
ved aj mne tu visia tie biele snury 😀 desss
neboj ,ja som 4 dni behala okolo malej so stojanom na kateter-brutus.ale zas som sa rychlejsie zahojila ,kedze som bola bez nicoho 🙂 prvu noc malu zobrali a sa ma spytali ci ju mozu nakrmit ony cez hadicku aj si ju nechali a priniesli az rano 🙂 ...urcite tam musia mat nejake zasoby mlieka 😕
o tom nosici som to citala a tiez ma napadlo ako si nemohli vsimnut ,ze drobci nedychaju 😒
tak my mame stale nadprodukciu a to menim prsniky po 4 hodinach sice uz to je ovela lepsie ,uz to nejde malu zadusit ako na zaciatku alebo mala sa uz naucila regulovat prud mlieka

hathor1231
25. mar 2010

slovakia, nam sa nadprodukcia vyriesila az zavedenim prikrmov 😉 teraz mam problem odstriekat 50ml 😝 jednoducho malu uz cez den moc nekojim a v noci takmer vobec... ale chcem to udrzat do toho roka 😉

hathor1231
25. mar 2010

sa mi inak paci na jojke zo vcera v novinach ten prispevok o slovenskom gangu v zahranici 😝 v newcastli boli podvodnici-cesi a slovaci co pripravili stat o 450t libier 😝 tak to je teda krasna reklama 😝

slovakia13
25. mar 2010

hat
min.tyzden tu bolo tiez v spravach o slovenskom gangu ktory robi sobase medzi aziatmi a slovenkami -tiez nic moc 😝
reporter sa spytal origos.ciganky ,ze ci je zalubena 😅 chudinka ta nevedela ani ako sa povie dobry den

mona12071
25. mar 2010

ahojte no aj ja som to vcera pozerala uz radsej budem hovorit ze slom Polka ako Slovenka peknu reklamu mame 😠

mzuzka
25. mar 2010

sa mi vidi, ze nas narod je riadne vynaliezavy. okolo vianoc to bola afera s kreditkami od barclays bank, teraz tieto dve a k tomu bezal na bbc1 dokument natacany na luniku. super, ja sapre zmenu necham dalej radit medzi litovky
uz sa nedivim, ze od nas na niektorych uradoch vypytuju tolko papierov a proof a pod. nas nezaradili do priority na dom lebo sme tu neni 5 rokov. ale ked som tam bola znovu, ze ci nie je ina moznost, tak mi povedali, ze potrebujem od niakeho angl uradu (zamestnavatel, lekar,skola a pod) experience a potom nas zaradia aj skvor. no tak esteze v synovej skole nam daju experience ze sme slusni ludia 😀 a ze syn tu chodi do skoly a ma v plane pokracovat a potrbuje zazemie a svoju izbu .

slovakia13
25. mar 2010

mzuzka
tak super 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre