Pôrod v Anglicku. Ako prebieha? Aké máte skúsenosti?

mima3114
17. máj 2007

Ahojte.zakladam tuto temu lebo som v 37 tt,cize o chvilu ma caka porod a zijem v Anglicku,takze by som chcela vediet ako to tu prebieha.Baby,ktore mate skusenosti s porodom v UK,tak sa podelkte o tie skusenosti so mnou.velmi ma zaujima ako to tu prebieha,ci si mozeme vybrat polohu ako chceme rodit a pod.

mona12071
29. mar 2010

mzuzka-tak take stastie ja urcite nemam hehe 😉
ale uz to zacinam brat sportovo 😉

mzuzka
29. mar 2010

no medzi babskymi postupmi, jednym so sposobov na vyvolanie porodu, je podanie ricinoveho oleja aby maminka dostala hnacku, ktora vyvola kontrakcie. to nie je o stasti, ale stara mama povedali 😀 len ak porodis pred mojou vestbou, tak potom je na vine hnacka dievcence, pripominam. nie ze mi date zle experience do ?CV ked si zalozim vestiaren 😀

mona12071
29. mar 2010

mzuzka-jasne neboj za to by mohla len a len hnacka
o tom eleji som uz pocula ale vraj to nevyvola len hnacku u niektorych hned kontrakcie ale tu neviem kde by som ho zohnala 😅

mzuzka
29. mar 2010

v lekarni? asi tam by som skusila. ale ci by som to skusila, to veru neviem 😒 i ked viem ako ti je, ja som sa uz chcela porodit sama, tak mi bolo par dni pred porodom

mzuzka
29. mar 2010

no frcim do sluzby, krpci volaju 😉

slovakia13
29. mar 2010

ale ked je krcok zabetonovany ,tak nepomoze ani hnacka 😅 ja som hnackovala tyzden pred porodom aj kontrakcie a dost silne....
mona este mas cas ,daj na mzuzku 😉

catherine2505
29. mar 2010

na vyvolanie kontrakcii je vraj dobry aj malinovy caj 😕 😀

gaby0205
29. mar 2010

ahojte mamule
boze ja nic nestiham, moja mala nechce spinkat tak nic nestiham.len vas chcem pozdravit a popriat pekny week.
moni myslim na teba x

newyorkgirl
29. mar 2010

gaby nic si z toho nerob, nasa mala bola tiez zivacik od narodenia, stale bola hore a kukala 😀 okrem toho casteho kojenia teda... takze prve 2 mes, aj s kolikami boli dost desne, tak sa drzteee 😉

my sme boli u midwife, krasne rastieme a sme teda dolu hlavou chvalabohu, len vraj zle otoceny aj tak a neklesnuty do panvy, no vsak uvidime este za ten mesiac ze co.. teta z obhliadky bytu nas neracila pockat 10minut navyse tak sme sa s nou nestretli a cakam mi ma volat, takze bydleni sa nepohlo, zatial co moj drahy uz ma farby, spachtle, valceky a podobne nakupene 😀 sak dufam, ze zajtra alebo stredu no...

dadulka2000
29. mar 2010

ahojte babenky,
chcem sa vas opytat ci ste niekdtora vyuzila tu moznost dentalneho osetrenia - co je zadarmo do 1 roka dietata. (jasne ze tu krytu s NHS), ja idem zajtra k zubarke, tak som len zvedava ci to bude ozaj zadarmo vsetko alebo si narataju aj take veci co uz nespadaju pod NHS tabulky 😝
mojho muza bolel zub od soboty (a tu take ako zubna pohotovost neexistuje), tak dnes mu ho museli vytrhnut a tak prisiel o zub a £120 z penazenky za jeho trhanie 😅
neskutocne ceny za to chcu,.....

mona12071
29. mar 2010

dadulka-je to uplne zadarmo aj registracia no uplne vsetko aj ked ti budu robit rengen no vsetko a dokonca zadarmo je to aj vtedy ked poberas wtc moj bol minuly tyzden u zubara nemohol vydrzat 3 dni tak sme isli a pocitali kolko budeme platit spytali sa ci pobera niaky benefit ako wtc,housing benefit a este niake a mal cele vysetrenie zadarmo aj s trhanim a ja som sa tam zaregistrovala a po porode si idem dat spravit vsetky zubky ked je taka moznost 🙂

dadulka2000
29. mar 2010

no vidis to Moni,... moj drahy to mal za 120£ (asi koli tomu ze neberieme ziadne benefity ☹ ) ,... a implantat do tej medzery by ho vysiel na 2500£,.... zistim kolko take stoji na SR a zariadime to tam potom.
zajtra dam vediet ako to so mnou cele prebehlo,.... 🙂

gaby0205
29. mar 2010

no kolik na to sa tesim, ani neviem ako to spoznam ?? a reflux co toznamena?
S tym zubarom, oni robia iba to co musia zadarmo, aspon moja zubarka pokial viem, ale ved skuste sa popytat 😉

newyorkgirl
29. mar 2010

baby to mate super ja som chcela ist teraz v tehu, lebo doma som nestihla, ale tiez pockam do porodu, aspon prehliadku a tak, lenze mi nemame v nemocke zubara, takze vobec neviem kde najblizsi NHS bude 😖 moj si daval robit zuby doma, tam uz tiez ceny pekne dvihli, ale zas mu to pokryla poistka co ma firemnu, ked nemal teda nic vaznejsie len nejake 2 kazy co mu robili tak za slovenske ceny sa to dalo este...

newyorkgirl
29. mar 2010

MY boze moj tehu demencia 😅

dadulka2000
29. mar 2010

NYG, s tym MY si nerob tazku hlavu 🙂,... jeminecku teraz pozeram, ze ty to uz tiez pomaly mas za "par" 🙂 ako to strasne preletelo, este teraz si pamatam ked ti prvy krat zasvietilo ze si v 12tt 😉 vy uz mate vybrate meno pre svojeho chrustika?

musim na SR zistit zubarsky cennik a ist to vybavit potom,... a ktovie ako aj strojceky na zuby pre deti tu potom funguju,....atd.

hathor1231
29. mar 2010

k tomu materinty (zadara osetrenie a testy pocas tehu a do roka dietata ale musite mat od midwife tlacivo to poslete-potom dostanete taku bielu karticku- maternity certificate, musi byt valid...), ja som bola u zubara a poviem vam bolo to jasne vidno,ze je to zadarmo 😝 prosto mi vycistil plag co som sa ho cez tehu nemohla zbavit a urobil jeden zub. ta biela plomba vyzera fakt desne 😝 prosto zadara 😝 krvacaju mi dasna a s tym povedal,ze to treba vyliecit ale nic sa nedialo,tak tam budem musiet zavolat. v rodine mame dost paradentozy.... 😝

gaby, reflux vam nezelam 😀 je to vybiehanie- vrackanie. prosto ti dieta nadmerne vracia,je nervozne,nemozes ho prudko polohovat. mala mala tichy reflux- palila ju zaha,ale nevracla len tak divne prehltala a tvarila sa pri tom tak znechutene. a tiez je to hruza ked ti place (lebo je to neprijemne) tak sa to placom zhorsi lebo nahlce vzduchu a ten sa pytva von bud horom alebo spodkom.... neprajeeeem 😉 my sme kolikovali dost dlho,isto dlhsie ako po 3m a ked to ustupilo,tak vypukol naplno reflux a ten nas drzal do 7m 😝 cize revy revy a revy 😝

hathor1231
29. mar 2010

deti maju vsetky vysetrenia zadarmo,lieky,vsetko. tusim je to do 16r 😕

catherine2505
29. mar 2010

dadulka a to bol pro akom zubarovi na trhanie? 😲 😲 😲 ...mojho ked bolel zub tak isiel k zubarovi ako emergency a x-ray a trhanie mal zadara,zaplatil iba 16libier za emergency

dadulka2000
29. mar 2010

cath,... tu sme hladali vsade na nete emergency a vsetci zubari boli do pondelka zatvoreni,.... ziadna pohotovost..... vy to kde mate? tak to mate dobre,.... poviem mu to nech sa "potesi" 😀

lena13
29. mar 2010

hathor ona pracuje jako social service pro postizene lidi,pracuje uz rok pro tu samou spolecnost......moc dekuji za radu hned ji to reknu

lena13
29. mar 2010

slovakia pracujete tu skoro 5 let. 😵

slovakia13
29. mar 2010

lena
tak potom neni problem 🙂 ono sa na zaciatku zda vsetko komplikovane,ale vobec to tak nie je 😉 sice niekedy trosku psychiatria ,ale da sa....ja som tiez single 😀 drzim palce az jej vsetko dobre dopadne

ja chodim ku zubarovi na SK sice vsetko platim ,ale viem ,ze bude to urobene dobre......
mna tu asi 2roky dozadu bolel zub a on len trhat tu v UK, tak na tabletkach som co najrychlejsie isla domov a zubar na SK,ze to voooooobec nie je na trhanie 😅 a doteraz ten zub mam 😀

saza007
29. mar 2010

bleee, zubarov mi ani nespominajte. Uplne suhlasim s hathor, zubar zadarmo sa odzrkadli v kvalite. Samozrejme neplati to vsade, najde sa urcite este zopar slusnych, co si odvedu pracu kvalitne. Len som na takeho zatial nenatrafila. Naposledy, ked som bola u zubara tak mi doslova pokaslal zub (jasne, pokaslala som si ho v prvom rade sama, kedze tam bol kaz 🙄 ) A necely rok na to som mala straaasne problemy. Po dvoch mesiacoch viac-menej prebdenych noci som skoncila u sukromneho, ani sa nepytajte, kolko som tam nechala ☹
Dadulka - to bol asi u sukromneho zubara, ked tolko platil za extrakciu!

Gaby - reflux je, ked sa mliecko zo zaludka vracia cez pazerak von. My sme si stym tiez uzili, niekedy som mala pocit, ze vyvrackal vsetko, co vypil. Odgrckaval aj 3 hodiny po krmeni, bol nespokojny vo vodorovneh polohe, polohovali sme mu matrac, atd. Ale teraz je to uz lepsie, odkedy sme zacali so solids. Uz malokedy grcne tak, ze mi to steka dolu chrbtom az do topanok 😀

mona12071
29. mar 2010

tak holky dobra sprava zacala mi odchadzat hlenova zatka tak aspon nieco 🙂

lena13
29. mar 2010

Mona tak to muze byt uz fakt kazdou chvili ,ja po me hlen.zatce jela do porodnice za 4 hodiny 😅

dadulka2000
29. mar 2010

Moni,... mne odisla zatka a do 1.5 hod bola Millie na svete,.... tak sa drzkaj 😉

newyorkgirl
29. mar 2010

mona super moc drzim palce 😉

saza007
29. mar 2010

mona- good luck, tesime sa na dalsie dobre spravy 🙂

newyorkgirl
29. mar 2010

baby nam dneska nejaky dobrak hodil dosku s klincami vecer pred driveway ked bol moj drahy este v skole, nastastie to vyzera ze po nej nepresiel 😒

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre