Pôrod v Anglicku. Ako prebieha? Aké máte skúsenosti?

mima3114
17. máj 2007

Ahojte.zakladam tuto temu lebo som v 37 tt,cize o chvilu ma caka porod a zijem v Anglicku,takze by som chcela vediet ako to tu prebieha.Baby,ktore mate skusenosti s porodom v UK,tak sa podelkte o tie skusenosti so mnou.velmi ma zaujima ako to tu prebieha,ci si mozeme vybrat polohu ako chceme rodit a pod.

cutce
27. júl 2010

jaky je rozdil mezi NT a normalnim scanem?

slniecko77
27. júl 2010

pri NT scane cielene vyhladavaju napr. priznaky Down syndromu, ako je hrubka sije a pritomnost nosovej kosticky, ale mozes to odmietnut a urobia len normalny scan..

kvietocek7
27. júl 2010

@slniecko77 pokial mas moznost na SVK tak urcite. Potom co som po vysetreni doma na Sk vysla z dveri ma zalial pokoj a istota, lebo mi ten lekar dokladne vsetko povysvetloval videla som vsetky dolezite organy babatka. Tu mi o tom NT scane povedala az potom co to uz vraj nebolo mozne, ze to sa tu vraj robi ovela skor teda okolo 17tt. Tak som sa citila byt oklamana ze sa o takom niecom dozvedam prilis neskoro 😠 😢

@elixia - to je dobre, lebo stres podla mna dost brzdi a blokuje a babatka to nemaju radi. Ano.zatial som doma,ale v blizkej buducnosti budem musiet nieco poriesit. Ale poviem ti,ze kto nazval matersku dovolenkou to bol teda mako pako 😝 ,lebo ja si castokrat nepripadam byt ako na dovolenke 😀 😀

kvietocek7
27. júl 2010

@cutce NT scan som pochopila v nasom preklade ako morfologicky scan a ten je ovela podrobnejsi ako len ten klasicky. Tu je mozne vidiet do podrobnosti ako napr. vyzera srdiecko babatka (prava,lava komora srdieck,alebo ako babatku funguju plucka,alebo aj oblicky a tak...) teda nevidi sa len babatko ale aj blizsie z vnutra 🙂

cutce
27. júl 2010

a meli jste ten NT scan? je lepsi ho mit? ja jedu domu az 26 tyden, coz na vsechno je asi uz pozde ne?

slniecko77
27. júl 2010

@kvietocek7 tak to je smutne, ze ti to nepovedali 😠 ja som sa z uvodu na vsetko vypytovala a vela studovala na nete a porovnavala s SVK systemom...NT scan sa ma robit od 11+0 do 13+6tt, potom straca na vyzname
..na SVK pojdem urcite, budem mat lespi pocit a moj gynekolog ma moju doveru...tu mi NT scan spravili za 5-7 minut, taka rychlovka to bola

cutce
27. júl 2010

kwietocka: a dela se jako vnitrni nebo vnejsi scan?

kvietocek7
27. júl 2010

@cutce ono ten scan je ako klasickypo brusku ti lekar prechadza tou sondou ci ako sa tomu povie a cielene vyhladava organy babetka.Len je asi rozdiel v pristroji ktory ukazuje podrobnejsie

cutce
27. júl 2010

kwietocek: moc dekuju, tak ja jim reknu, ze to chci 😀

elixia
27. júl 2010

mne robili NT scan v 12.tt....tusim ze aj bez opytania,uz ani nepamatam🙂

@slniecko77 urcite chod na SK aj sa da, ja som bola tiez v 26.tt, doki skontroloval vsetko co sa dalo a ja som hned lepsie spavala 🙂

@cutce tu ani neviem ci vobec robia vnutorny scan..

cutce
27. júl 2010

@ elixia: me ho delali 2x, v 8tt a 9tt, protoze rikali, ze plod je tak malinky, ze na vnejsim by nebyl moc videt 😉 a o tom, ze domu jedu 26tt jsem psala ja, takze si myslis, ze to ma cenu zajit k doktorovi?

z_vesela
27. júl 2010

o klapinka- cize obe cakame..no uvidime ktora z nas pojde skor 😉...rasberry leaf pijem kazdy den a nic...ale to nevadi..ja dufam ze ta akupunktura buduci tyzden to isti 🙂)...chalpik znel tak presvedcivo ze do 48 hodin potom porodim ...tak dufam ze bude mat pravdu ak bude treba..

ja som NT platila privatne...tu v Birm ho robia iba rodickam nad 35 tusim...stal 100 libier a boli sme tam dobrych 20 -30 minut ked vsetko pomerali a este sme dostali aj dvd...tak som mala hned klud na dusi...potom mi vysledky z krvi, kt tusim roia az v 20 tyzdni ten triple test nerobili ze by to mohlo mat konfliktujuce vyseldky...cutce...tak este stihas do dvoch tyzdnov si to dat urobit tu...

inak kocky co mate babatka..isli ste niektora podla gina ford knizky? tam sa odporuca ze treba zacat od narodenia ak chcem dosianut aby babo spavalo od 3 mesiaca..

slovakia13
27. júl 2010

no ja som sa naplakala koli DS vysiel nam risk 1:7 velmi vysoky.potom som bola na amnio.
@kvietocek7 od oktobra by som mala nastupit ,teda ak ma neprepustia-co by som uvitala 😉 aj tak nas zatvaraju v januari
@mona12071 maly je krasavec 🙂
mala kaka ,tak idem pomoct -chudatko

cutce
27. júl 2010

no ja jdu zitra za midwife, tak se ji na to zeptam, jestli mi pristi tyden budou delat ten NT scan 🙂 . Diky holky za vase rady 🙂

elixia
27. júl 2010

@cutce jaj, prepac,som to poplietla trochu 😀 No ja som bola spokojnejsia aspon..kedze tu som mala scan druhy v 22.tt a to je az do konca vsetko..Pravdu povediac,isla som tam hlavne kvoli 3D, kedze tu je dooost drahy, doma ma stal polovicu..no a doki vlastne vsetko popri tom skontroloval, aj krcok, takze mne sa urcite oplatilo.

cutce
27. júl 2010

@elixia: to je v poradku, tak ja se taky objednam na doma 🙂

slniecko77
27. júl 2010

morfologicky scan je nieco ine..tam sa dopodrobna pozeraju organy dietata ci su vyvinute a v poriadku, ten sa robi do 20+6tt
@cutce ak si rozhodnuta si dieta nechat aj v pripade Down syndromu, NT scan nema vyznam robit
..tu mi dali velmi vela brozur ohladne tehu, je to zaujimave citanie a na zaklade toho viem co mozem ocakavat

monika.c
27. júl 2010

ahojte dievcata 🙂 vitam aj nove tehulky 😉 tak my uz mame aj uska prepichnute,bolo trochu kriku ale prezili sme,len ich mame trosku zapalene,tak dufam,ze ma zajtra dr.neposle niekde,lebo ideme s Lukym na ockovanie a povedala mi,ze mam priniest aj Laurinku,tak mi ju hadam aj prevazia,ved uvidim,aspon sa s nou porozpravam o ockovaniach,ktore v uk nie su povinne 😉
@cutce NT scan by mali robit v uk okolo 12 tt a je zamerany na zistenie Dovnow sy.vtedy aj beru krv a potom uz nie,bolo mi povedane,ze je to zbytocne,kedze mi krv brali v 12 tt.Morfologicky scan ti budu robit okolo20 tt a ten sluzi na zistenie vrodenych chyb organov,cize tam pozera vsetko,od srdca az po prsty na rukach aj nohach 😉 ale samozrejme,ak mas moznost ist na sk a dat si sparvit sono,nevahaj,aj mne ho robili asi v 24 tt a bola som aspon kludna,ze je vsetko ok,my sme boli na 3D sone,pretoze v uk odo mna chceli 100 a viac libier 😒 tak som si ho dala urobit na sk
a k tej apostile,v londyne je len pre pravnicke osoby a firmy,pre fyzicke osoby je len v milton kenyes 😉 a plati sa 28 libier a nejake drobne a pravdaze postovne,ak to posielate postou 😉

kivec
27. júl 2010

Ahojte zienky,
ako dobre, ze tu prave preberate temu: Apostille, lebo akurat sa chystam to poslat. Tak aspon viem kam. 😉

@kvietocek7 - dakujem za blahozelanie a za pochvalu videa 😉 .
Pytala si sa na ten childcare benefit. ? To sa vyplaca spolu s child tax creditom. O vyske toho benefitu rozhodnu podla toho, kolko tyzdenne spendnes na childcare. A musis mat registrovanu childminderku alebo nursery. Da sa to vybavit telefonicky tam, kde sa vybavuju tax credity - na HMRC.

@klapinka - tak ty stale nic... To je tak zle, ked ta niekto nabastvi, ze uz, uz to bude a nic sa nedeje, vsak? Musi to byt na nervy. Ale babatko ma este cas a ked pises, ze sa vela hybe, tak je vsetko v poriadku. 😉
@slniecko77 - vitaj 🙂

@elixia - ahoj, ako sa mi mas? A tu fotku ti vymazali admini?
@cutce - to IUI naozaj tak boli? Vidis, ani by ma nenapadlo, ze to moze byt bolestive. Tak si si musela pre babatko vytrpiet. Ale blahozelam, ze vam to vyslo a ze to stalo za to.. 🙂 A prajem krasne a bezproblemove tehulkovanie. 😉

kivec
27. júl 2010

@z_vesela - Tak predsa ides vyskusat tu akupunkturu? Drzim palce, aby to nebolelo a aby to zabralo. 😉

elixia
27. júl 2010

@kivec ahoj moja, no ano, admini vymazali,som sa im asi nepacila 😀 Dakujem za opytanie, mam sa vzhladom na okolnosti celkom fajn 😀 Do prace nechodim,takze sa nemam velmi co stazovat 🙂 Pustila som sa do prania a zehlenia, aspon rychlejsie cas ubehne...
A co fotocky? 🙂

@monika.c tak fajn potom,sa mi az tazko predychavalo tych 71 libier... My s tym 3D podobne, na SK ma stal polovicu toho,co by bol tu..

slniecko77
28. júl 2010

..bre rano dievcata 🙂
..velmi pekne dakujem za mile privitanie 😵 a informacie o dalsich odberoch, lebo som bola trosku z toho zmatena, kedze v brozure, ktoru mi dali sa pise, ze sa berie krv na Down screening este okolo 16+ az 20tt

cutce
28. júl 2010

dobre ranko,

@kivec , dekuju. No jelikoz jsem brala hormony, mela jsem hodne foliku ve vajecniku a protoze mi nechali jen 3, tak ty ostatni museli z tech vajecniku vysat. takze mel velkou injekci, kterou pichnul do tech vajecniku aby to mohl vysat a to strasne bolelo. Byla jsem domluvena, ze mi daji sedativa, ale ten doktor potom rekl, ze ne, ze urco budu chtit byt pri vedomi pri zakroku a ze to vydrzim, ze jsem silna a statecna. Blbec, ale vynikajici doktor, kdyz se to povedlo 😅

hathor1231
28. júl 2010

@cutce neviem,preco ides na morf.sc., scan ti urobia najneskor do 28tt,potom uz je malo miesta a dobre nevidia,dieta je popretacane. ja som bola v 28tt a uz to bolo take "natesno",tlaci sa tam pupocna a celkovo malo miesta. mate riziko DS?

hathor1231
28. júl 2010

@cutce daj si to radsej urobit tu,lebo neviem,ci to na sr stihnes,asi by tam bola tiez cakacia doba... radsej to urob v uk,aby nebolo moc neskoro...
ja som bola na amnio aj na tripple, tripple vysli s nizkym rizikom,ale na sone videli poskodene oblicky a srdiecko- podozrenie na DS. takze tripple si v dalsom ani robit nedam... drizm palce,nech to neni DS...

cutce
28. júl 2010

@hathor1231 : ne ja nejsem DS, ani nevim, co to je 😅

To ja si necham vse udelat tady, jen jsem myslela, ze v Cechach bych si to nechala udleat jako extra neco navic, jako utechu. To ja bych se objednala ted az budu vedet, kdy jedu domu 😉

Ja jsem teprve na zacatku, tak zjistuju veskere informace 😀

hathor1231
28. júl 2010

@cutce naco teda riesit take speci vysetrenia? 😅 DS znamena down syndrome

cutce
28. júl 2010

hathor: ja nejdu na zadny morf.scan, to tu jen psala slniecko, co ta zkratka znamenala, protoze jsem to nevedela 😉

hathor1231
28. júl 2010

@cutce ved sa mi zdalo cudne,ze som dozadu nenasla nic o tom,ze by mimi malo problemy a musela si ist... uzivaj si tehulkovanie 😉

kvietocek7
29. júl 2010

hallo hallo dobre rano a kdeze je @klapinka?? ako sa mas?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre