Pôrod v Anglicku. Ako prebieha? Aké máte skúsenosti?

mima3114
17. máj 2007

Ahojte.zakladam tuto temu lebo som v 37 tt,cize o chvilu ma caka porod a zijem v Anglicku,takze by som chcela vediet ako to tu prebieha.Baby,ktore mate skusenosti s porodom v UK,tak sa podelkte o tie skusenosti so mnou.velmi ma zaujima ako to tu prebieha,ci si mozeme vybrat polohu ako chceme rodit a pod.

elixia
28. jan 2011

@cutce len si este uzivaj kym mozes 😀

hrozienko11
28. jan 2011

ahojte. pozeram,ze nie som jedina,co je nespokojna. mna dalsi tyzden tyzden cakaju behacky a to len kvoli sprostemu systemu. mam lieky na prevenciu a predpisuju len minimalne mnozstvo. a kedze kazda lekaren to ma inac,tak mi nevystacia do dalsej navstevy nemocnice a musim tam ist,ked mam ine appoint. a to len preto,ze moja gp je na tri bodky 🙄

@bobocka no pristup gp mi pride ako vysmech celeho zdravotnictva 😠 najviac ma sokovala hlaska,ze ma pre mna velmi zlu spravu a v ociach takmer smrt. to mi oznamoval,ze mam zapal priedusiek 😕

@jancikes urcite nastoj na vsetkom a dopredu si zisti,ci u tvojho gp maju midwifky. u nas nemaju a trvalo mi tri tyzdne sa dovolat na cislo a objednat 🙄 a aj to ma zle objednali. a ak mas moznost ist na svk,tak sa daj aj tam pozriet. o mna sa momentalne staraju,lebo mi male tlaci na jednu oblicku a tak mam pravidelne kontroly,ktore mi pridu tiez zvlastne,kedze ma vidi vzdy ina doktorka 😕 a to moja gp povedala,ze ma boli chrbat 😠

@cutce no som zvedava,kedy to pride na teba. ja musim este tyzden v praci vydrzat.

hajatanufus
28. jan 2011

@cutce ahoj prajem dobrou chut poradne se najez na porod je treba hodne sil drzim palce nech to mas rychlo za sebou mozno ta to zastihne necekane jako mne teda asi necakane ne lebo to uz ocekavas ake myslela som to tak ze z niceho nic jako slniecko 77 😀
my sme dnes byli na vylete v Cambridge lebo sme byli odnest do realitky papiry koli overeni tak uvidime jestli ten byt dostaneme protoze jsme ted ve velmi zle situaci protoze nasej realitce jsme dali vedet ze odchazime a zaplatili sme druhej realitce registraci a za overeni no ted uz jen cekat jestli to schvali a kdyz ano tak musime zaplatit rezervaci no jenom ze nemame na kauci tak musime cekat do 18.2, na vyplatu a vtedy nam konci kontract tady a vtedy sa muzeme stehovat takze musime doufat ze nepride nejaky jiny zajemce ktery bude myt hned penize a nevyfoukne nam to a my by jsme asi zustali na ulici tak babenky drzte palceky protoze nasu kauciu nam vratia azpo odovzdani bytu je to vsetko o hubu ale snad to nejako zvladneme 🙂
@elixia ahoj takze risko si preskusal dneska hlasivky? aj nasa je nejaka umrncana a moc toho nenaspala ale jej asi idu zubky
inak babenky dnes sme dostali balik od babky mojej svokry a v nom babiky a oblecenie a topanocky a sladkosti no proste klobuk dole ona velmi lubi nase deticky aj ked lucy videla len raz a rachel este nie ale na jar sa chystame na sk a pojdeme pozriet aj ju ona ma tak malo penazi a robi si take vydavky aby nam pomohla ach jaj a za balik zaplatila 28.5 eur no hroza ale my sme nevedeli ze nam to ide poslat inak by sme to poslali cez kuriera no fakt klobuk dole pred svokrou 🙂

hajatanufus
28. jan 2011

@martina_uk ahoj moje holky su prechladnute ale len maju sopliky takze verim ze to sa uz zlepsi len stale chodime von koli hladaniu bytu tak sme to nemohli vylezat

elixia
28. jan 2011

@hajatanufus joooj,moja,keby len dnes...najnovsie uz mi nespi ani v kociku poriadne,takze sa skoncilo nase lozenie po obchodoch 😀 Striesku mu musim davat dole,aby videl aspon nieco,lebo inak koniec...neviem dokedy este vydrzi v tom hlbokom,no ma smolu,kedze sportak mame na SK a domov ideme az koncom aprila...a dalsi kocik kupovat isto nebudem 🙂
Ozaj,mali ste ist vcera pozriet ten byt,pacil sa vam teda? A co najomne?
No pekne od svokry,ze vas takto prekvapila 🙂 Moja ma najvia potesi,ked ju nevidim 😀 Boli sme v nedelu v H&M,potrebovala som malemu kupit vacsie bodynka a tam maju take,co som s nimi spokojna...vecer muz volal so svokrou a vravel jej o tom a ona ze - a to naco, ved ja som mu kupila....no hej,ked tu boli,doniesla mu jedno body na asi 12 mesiacov...len som si kusla do jazyka,aby som nieco pekne nepovedala 😒

hajatanufus
28. jan 2011

@elixia ano pacil sa na, a je velmi dobrom mieste hned pod oknom by som mala ihrisko a je to na prizemi akurat nie je tam zahrada ale to nejako prezijem no najom vychadza 595 libier co je celkom v pohode lebo teraz platime sice najom 525 ale 100 libier davame pre mm na cestu a takto by mohol chodt do prace peso alebo na bicykli lebo to je blizko 🙂 ty mas svokru anglicanku? to fakt potesi body na 12 mes vsak dorastie nie? 😀 ale nie ved jasne ze potrebujes stale dokupovat aj my dokupujeme aj ked mame po lucy ale rachel je letnwe dieta tak nemoze predsa chodit v satkach bez rukavov 😀

elixia
28. jan 2011

@hajatanufus a to kolko bedroom je ten byt? Super,ze sa vam pozdaval,tak snad vam to vyjde,drzim palce 🙂
Kdeze anglicanku,manzel je slovak 🙂 Akoze,mne nevadi,ze doniesla take velke,ved som ho odlozila,vyuzijeme na jesen..ale co tara,ze naco som mu kupovala,ze ona mu doniesla..skoda reci 😒 Ja mam tych body dost,ale su cez hlavu a nemam ich velmi rada,lebo maju vystrih az po pupok pomaly..z H&M som mala najmensie zavinovacie,tie sa mi velmi osvedcili pri malom babatku..ale vo vacsich velkostiach ich uz nemaju 😖

hajatanufus
28. jan 2011

@elixia ten co mame teraz je 2 bed a ten co sme boli pozriet tiez a v tej velkej bedroom je krasna vstavana skrina a to sa mi moc paci lebo nemame ziaden nabytok a veci mame kade tade po kosoch no hroza takze teraz mame jednu izbu ako mess room a tam mam vysavac zehliacu dosku hracky malej v takom kosi a kose s cisty pradlom plus autosedacky a ine haraburdy takze by sa mi to hodilo ze je tam ta skrina a konecne by som mohla aj oblecenie mat v skrini ako u ludi 🙂 aha ja pouzivam klasicke body z tesca po lucinke o tyh zavinovacich som nevedela a ani neviem kde predavaju detske veci kedze tu nie su skoro ziadne obchody

bobocka
28. jan 2011

@andrealisy ale vec sa ma tak,ze my sme poberali working tax credit ked sme este mali minimalku a poberali sme ju ako single.ja aj bobco.no potom mi dobracka moja kamaratka povedala,ze ak sa chceme brat v uk(brali sme sa v londyne-islington town hall 🙂 ),tak musime aspon pol roka spolu byvat a teda sme chytro nahlasovali na hm,ze sme couple a teda sme im museli vratit 2180libier!!!! a oni nam poslali to,co sme mali dostat ako couple.po tomto sme boli tak nastvani,ze sme o dalsi tax credit uz neziadali.vyplatili sme si dlh a bolo. a teraz zrazu,ze 509libier sme overpaid!!!!ako mozem byt overpaid,ak som nic nepoberala!!!! oni su uplni dementi 😠 😠 😠 cela polska chasa na tom ryzuje a my sme boli cestni,priznali sme sa ,ze sme boli couple,vratili sme im naspat riadne prachy hned na prvy termin a teraz po 2 rokoch na svk nam pride od nich papier,ze ak do konca februara nezaplatime,tak to budu sudne riesit a k preplatku sa este aj sudne trovy pridaju!!! 😠 😠 ]dlh sme si splatili o dalsi tax credit sme neziadali.fakt ma stve,ze my sme naozaj poctivi ludia a akurat nas budu so sprostostami obhanat 😠

andrealisy
28. jan 2011

@bobocka
no ty moj svet ty mas teda smolu......ja tiez poznam xy ludi co beru working tax credits a pekne sa vezu....
a to co bolo za kamosku co ti povedala ze musite 6 mesiacov spolu byvat ked sa chcete brat?????? to kde citala taku hlupost 😀 ved chuderky indosky co videli svojich nastavajuich raz mozno dva krat v zivote tie co?????
po svadbe by na to prisli sami ze asi teda spolu byvate.....
a neskusala si tam volat? lebo to je nejake divne, to by nemali od vas nic chciet ked ste vsetko vratili 😕
inak to nemam osobne skusenosti lebo mi nemame narok na working tax credits, len child tax credits, zatial. Ked mi skonci materska mozno....
ja by som tam volala a vyhadala si to urcite nic neplat!!!

etuska
28. jan 2011

@elixia
no vraj velmi dobru anglictinu 😅

bobocka
28. jan 2011

@andrealisy no ta moja kamaratka je slovenka a brala si v londyne chalana z juznej afriky a oni to tak mali,museli spolu min 6 mesiacov byvat-museli preukazat,ze sa neberu koli jeho vizam,ale preto,ze sa maju radi,len ja som si brala slovaka a my sme to nepotrebovali,len ona ma tym zmiatla a kedze sme mali vtedy do svadby len nieco cez polroka,tak som hned volala a riesila to a nemusela som.ja im nic platit nejdem a uz vobec im nebudem volat zo slovenska.vsak by som aj gate prevolala,tam ked clovek vola,tak mu stale len muzicku do sluchatka pustaju a ozvu sa po 10 minutach cakania a robia tam taki pribrzdenci,ze potom prepajaju piate cez deviate.maju v tom bordel,ja mam vypisy z uctov,kde som im tie prachy vyplatila,tak sa mozu ist past.napisem im mail a bude.no ale vie to riadne vytocit,ked si clovek kludne zije na slovensku a zrazu takyto list z uk.ja som mala narok na child tax credit,mohla som to aj na svk poberat(teda by mi ho z uk posielali) no po tejto nasej skusenosti som s nimi nechcela mat nic spolocne a o nic som neziadala.naposledy sme dostavali working tax credit v 2007.to akoze odvtedy kde boli? co sa skor neozvali? ale to je tam tak vsade.co uradnik to pablb. 😠 ja som fakt mala zlu skusenost v uk,urady co boli fakt super boli v chichester town hall ,ked sme ziadali blue paper koli svadbe.ta pani tam bola superzlata 😉 v banke to tiez bolo fajn,mali sme barclays.len ti taxcreditaci mi pridu byt ako s dvojcifernym iq 😠 ale inak nemozem na uk zivot nic zle povedat.nam tam bolo dobre.ako couple sme sa mali fajne,zarobili sem dobre,ubytko sme mali primitivne lacne ,na cestovne sme neminali nic,kedze sme byvali 5 min z roboty,kupili sme si co sme chceli a stale sme riadne prachy usetrili.s malym by to ale bola ina kava,tak sme sa vratili domov a nelutujem ani trosicka 🙂

smajka
28. jan 2011

@jancikes - byvame v bushey - kusok od watfordu 🙂

bobocka
28. jan 2011

@smajka to poznam.ja som kedysi byvala v radlett a to je asi 15 min busom od watfordu. 😉 v harlequine som bola kazdu sobotu 😀

smajka
28. jan 2011

@bobocka -jasne radlet je kusok od nas. hlavne v borehamwoode som kazdu chvilu - mam tam vela kamaratiek a su tam dobre play groups, detske centrum... radlet je hned vedla 🙂
citam, aka si napalena tu na zdravotnictvo. ja mam aj dobre aj zle skusenosti. na porod a aftercare mam vsak len zle, ale teraz budem rodit v inej nemocnici- tak uvidim 🙂

smajka
28. jan 2011

@hrozienko11 -ahoj, ako sa mate? tak uz len posledny tyzden v praci? tak potom pooddychujes 🙂

bobocka
28. jan 2011

@smajka haha borac 😀 tam som tiez prvy rok chodievala.potom ked som sla tym smerom,tak som uz len vo west hampsteade skoncila a odtial sup ho metrom do centra londonu 😉 inak ty mas aj st albans teda blizko a tam som rada chodievala. 😉 boze ake spomienky.. 😉 ja som radlett opustila v 2005 myslim(skleroza 😀 ) a odstahovala som sa potom do bognor regis dole na juh anglicka uuuplne pri mori 😉 a kde si rodila a kde budes rodit teraz?preco bol porod a aftercare zly? co ti vadilo? ja veru tie porody anglicke porovnavat nemozem kedze vlastnu skusenost nemam 😒 ale kamaratky rodili,styri v anglicku a jedna v skotsku.tak ake take info o tom mam 😉

smajka
28. jan 2011

@bobocka - nam sa tu paci - my sa do centra nebudeme urcite tlacit - spes viacej von 🙂 . do st albans tiez obcas skocime na market, ale vo watforde sme stale.
rodila som predtym v northwick park, nechali ma riadne vytrapit a napokon bol cisar a aftercare ani neviem co je - nulova. o maleho som sa starala od zaciatku sama, nikto mi nepomohol. navyse som musela stravit v nemocnici 6 dni, lebo maly bol na antibiotikach. maly bol hladny 2 dni, lebo sa mi nedokazal prisat a stale plakal. nikto na to neprisiel - az po dvoch dnoch, ked dostal teploty. jedinu noc som si pospala 5 hodin, ked midwife prisal ku mne, ze vidi aka som unavena, tak ze mi zoberie maleho, aby som si oddychla. rano mi manzel povedal, ze jej dal £20 do vacku,aby mi pomohla...
teraz budem rodit vo watford general.

bobocka
28. jan 2011

@smajka s detmi by som sa ani do centra netlacila.obchody a skoly a ostatne veci mate aj tak blizko,tak naco odchadzat.podla na ste situovani dobre 😉 inak aj jedna moja kamaratka rodila tri dni a nakoniec jej sekciu robili ☹ tri dni je predsa len trosku vela 😠 a o tom aftercare co si mala-to snad ani nie je pravda 😠 ja by som riadnu staznost napisala.ja som taka.aj u nas v bystrici ked sme odchadzali z porodnice,tak sme vyplnali form,ze co si myslime o starostliovosti detskych sestier a doktorky a zenskych sestier a doktoriek a veru nedavali sme si vreckovky pred usta 😀 ja som toho nazoru,ze ked su sluzby zle a ludia sa neozvu a nesnazia sa s tym nieco spravit,tak sa to nikdy nezmeni ☹ kazdopadne ti veeelmo drzim palce,nech je tvoj druhy porod uplnym opakonm prveho,nech je lahky,rychly a nech je aftercare na spickovej urovni 😉

smajka
28. jan 2011

@bobocka -dakujem. dufam ze dostanem planed c-sekcion. pre mna to bude vykupenie. rozhodnutie bude v polovici marca - v 36tt.
idem moja spat, dnes sme sa s malym vyblaznili v soft play a tusim som viacej mimo ako on 😀 😀 dobru nocku.

bobocka
28. jan 2011

@smajka precooo? netaraj.to sa len bojis,lebo prvy porod si mala zly.neboj.pi malinikovy cajik po ukoncenom osmom mesiaci a pocas porodu nelez (ja som sedela na vecku stale a super pomohlo)uvidis ,ze bude ok. 🙂 dobru noc mamina 🙂

cutce
29. jan 2011

dobre ranko, hlasim se 😀 😀 😀 😀
@hrozienko11 ty jeste chodis do prace? Chudinko ☹
@hajatanufus tak budu drzert vse co mam at se vam to povede s tim bytrem, super, ze jste konecne neco nasli 😉 , jinak svokra je zlaticko 🙂
@elixia vecere byla naminka, mela jsem starter a main a pak jsem funela jak byk 😅 😀 😀 😀 a ta tvoje svokra no neni co dodat 😒

elixia
29. jan 2011

@cutce 😀 super,normalne ti zavidim...ktovie kedy sa mi niekam dostaneme 😀 Ked aj ideme,tak je to len o tom,ze pozeram kazdu chvilu do kocika,ci este spi a ked nespi,tak s nim treba pochodovat,lebo na jednom mieste nevydrzi 😀 Svokra uz no comment,som rada,ze je tak daleko 😀 Ty mas svokru v pohode?

cutce
29. jan 2011

@elixia no prave, jsem vcera rikala, nepujdeme ven, mozna je to napsoledy na hooodne dlouhou dobu,, tak souhlasil 😀 , ale moc dlouho jsme neposedeli, byla jsem prejedena a nesedelo se mi moc dobre a dneska jdeme do nasi vesnicky hospody 😀 😀 😀
Jinak svokra je v poho, ale problem je, ze uz je strasi (80) takze mi moc nepomuze 😒 , ale tak co aspon si vse udelam jak chci 🙂

hrozienko11
29. jan 2011

@smajka rozbita som,ale nejako to zvladnem.

@cutce este ano. aj ked som kludne uz mohla byt doma. ale chcela som pomoct kolegyni,tak preto az tak neskor idem.
my ideme este do kina,pred porodom,lebo tam sa urcite tak skoro nedostaneme 😀

@elixia ako riesite tie restiky? vyberate,kde maju miesto na kociar alebo ani nie? ja budem mat po porode narodky a rada by som sla von,len neviem,ci mam cosi speci pozerat na restikach 😅

radlinka
29. jan 2011

Krasne ranko, uz vlastne obedik...ja som dneska rozbita, je mi uplne na nic 🙄

@hrozienko11 ahooj zlato dnes mame rovnake rozpolozenie rozbitia , asi mam zlu konstalaciu hviezd. 😅

elixia
29. jan 2011

@cutce tak je to najlepsie.. 😀

@hrozienko11 ja som sa zatial nestretla s tym,ze by ma niekam nepustili s kocikom a to ho nemame najmensi...vzdy sa miesto naslo kde ho nechat. Boli sme na oslave po novom roku a tiez v pohode,hned pribehli ci maju doniest high chair 🙂 Jedine ze by v tej restike boli nejako velmi natesno stoly a byvala by vzdy plna,tak do takej by som asi nesla...

hajatanufus
29. jan 2011

@cutce ahoj dakujem velmi si to cenim a ja se dnes citis?

hajatanufus
29. jan 2011

@hrozienko11 ahoj my mame tandem a tiez nemame problem v restikach ale jednu vec si mozes vsimnut ze ci maju change room a ci tam budes mat aj sukromie ak by si chcela nakojit ja tak bezne chodim prebalovat a kojit do restiky a v pohode a ak maju stoly na tesno tak jednoducho ten vedlajsi ak bol volny tak odsunuli takze aj to bolo v pohode

hrozienko11
29. jan 2011

@radlinka ja mam za sebou strasnu noc,ale uz som na tom lepsie

@elixia @hajatanufus mame jednu restiku hned cez cestu,este som tam nebola..ale malinke babo do sedacky zrejme nedaju. no budeme mat autosedacku,tak to by sme len mohli zobrat. budem sa obzerat po weckach,co vsetko v nich maju 😅 mozeme zobrat aj take away,ale radsej by som sla vonku 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre