Pôrod v Anglicku. Ako prebieha? Aké máte skúsenosti?

mima3114
17. máj 2007

Ahojte.zakladam tuto temu lebo som v 37 tt,cize o chvilu ma caka porod a zijem v Anglicku,takze by som chcela vediet ako to tu prebieha.Baby,ktore mate skusenosti s porodom v UK,tak sa podelkte o tie skusenosti so mnou.velmi ma zaujima ako to tu prebieha,ci si mozeme vybrat polohu ako chceme rodit a pod.

smajka
5. feb 2011

@hrozienko11 - waw, tak ste tam mali dramu ... ako ti to pekne ubehlo, teraz uz len aby bolo malicke rychlo vonku 😉 . drzim este raz palce a ozvi sa ako si dopadla. my sa chystame s drobcom von - sme pozvani ku kamaratke na finchley na wafle - mnaaam. tak sme si dali male ranajky 😀 😀 pekny dnik.

hrozienko11
5. feb 2011

@smajka no dam vediet,lebo ma netesi,ze nechavaju prenasat dva tyzdne v tej nemocnici. takze v stredu sa budem vela pytat a potom aj vo stvrtok. uz teraz uzivam dost liekov od bolesti a nechcem zacat este viac.
uzite si navstevu 😉

cutce
5. feb 2011

@mikailla proc bys nas mela opoustet hezky s nama budes debatit nadale 😉
@hrozienko11 a budete se ucit jak dychat pri kongtrakcich? Na sto neucili, coz jsem byla celkem prekvapena

elixia
5. feb 2011

@hrozienko11 myslim,ze tu vsade nechavaju prenasat 2 tyzdne...tak nech to mas rychle a bezproblemove 🙂

cutce
5. feb 2011

no tady jaksi nic moc neresi 😀 😀 😀 , uz jsem rikala vcera manzovi ve kdyztak ve ctvrtek na to vlitnem 😀 😀 😀

hrozienko11
5. feb 2011

@cutce no my sme mali na konci 10min dychanie. myslim,ze to bude na kazdej priprave. ale teraz nas len ucila spomalit dychanie. a vy ste co vsetko brali?
@elixia viem,ze niektore nemocnice maju len 10dni. ale viac budem vediet v stredu.

cutce
5. feb 2011

@hrozienko11 prvni schuzka - faze porodu, druha schuzka - koplikace u porodu, treti schuzka - kojeni a na ctvrte jsme probirali co se deje po prijezdu domu, dychani nas vubec neucili, coz jsem byla docela nastvana 😖

hrozienko11
5. feb 2011

@cutce tiez nas cosi take caka. ale povedala,ze bude aj to dychanie a aj bolo. nam dala aj papier,kde su rozne polohy,takze si baba moze vybrat. a uz mam spisany porodny plan,ci ako sa to vola? ja este nemam ani tasku zbalenu,ale cez tyzden ju urcite zbalim 😀

elixia
5. feb 2011

@hrozienko11 ved ty mas kopu casu este,nestresuuuj 🙂

@cutce ani my sme nemali dychanie,vraj nie su money... 🙂

cutce
5. feb 2011

@elixia no nam rikali jak je vic dulezitejsi kojeni, ze dychani nam reknou na porodnim sale. No uz to vidim, ja me tam budou ucit dychat, 😠

mikailla
5. feb 2011

@smajka dakujem za infosky 😉 ja mam praveze kocar s hlokou vanickou a este som ani raz nevidela mamicku ze by sla s takym kocarom 😕 tak ho poslem kurierom....Teda no ako pises zalezi na koho natrafi clovek,my sme raz natrafili na takeho hnupa,ze od vtedy sa strasne bojim kontroly,vsetko z prirucnej nam chcel vyhodit. ☹ Preco by si si nezvykla na SR? mas tu aj rodinu a kamosov a tak?ja praveze obdivujem vsetky ktore tu ostavaju.... 😅

mikailla
5. feb 2011

@cutce
@elixia jooo tak ja urcite sa zapojim,aj ked to uz nebude ono,uz nebudem mat na co frflat ked nebudem v UK 😀 😀

mikailla
5. feb 2011

@cutce to si absolvovala tie stretnutia ohladom toho co pises? ze komplikacie pri porode a tak?to si si aj priplacala?

cutce
5. feb 2011

@mikailla ja si myslim, ze i na SK se neco najde, na co budes nadavat 😀 😀 😀 . jinak to byl kurz prez NHS

mikailla
5. feb 2011

@cutce urcite budem 😀 😀 to je tak,ze clovek vzdy chce opak 🙂 budem na sr budem fnukat za peniazmi a nadavat aka bieda je tam 😅 😅 😅 a od kedy absolvujes tieto kurzy?

cutce
5. feb 2011

@mikailla no to budes, pry je vsechno daleko drazsi nez tu. jinak kurz uz jsem skoncila 🙂

hrozienko11
5. feb 2011

@elixia ja nestresujem 😀 ja to mam zatial na haku,kedze sa tu nikam neponahlaju.
@cutce ze na porodnej sale. no to by som chcela vidiet teda 😅

cutce
5. feb 2011

@hrozienko11 no to ja taky 😀 😀 😀

hrozienko11
5. feb 2011

@cutce potom chcem podrobnosti 😀
@mikailla ten kurz trva tri tyzdne,teda tri dni po nejake dve hodinky.

elixia
5. feb 2011

@cutce neboj,ked tam budes lezat tak dlhoako ja,stihnes sa kadeco naucit 🙂

@mikailla budes frflat ake je na SK vsetko drahe 🙂

mihouk
5. feb 2011

@mikailla Sacok je ten na zips, nam povedali ze musi byt uzatvoreny. Jaberiem kocik vzdy a nikdy nebol problem, mas na to narok tak sa kludne hadaj, ale vacsinou su v pohode ked mas male babo. Vela stastia 🙂

smajka
5. feb 2011

@mikailla - asi preto ze som tu uz 10ty rok 🙂 . sice rodina mi chyba, ale kamaratky mam uz spes tu ako doma. tie co som mala uz maju svoje rodinky a i ked pridem na sk, nemame na seba cas ako kedysi. ja chodim dost casto na sk - minuly rok som bola 3x 🙂 . a teda vzdy zasnem ako je u nas vsetko drahe- ha.

cutce
6. feb 2011

ahojky, jen se hlasim stale tu 😀

jancikes
6. feb 2011

@cutce
ahoooooj no ako sa mate ? 😉

cutce
6. feb 2011

@jancikes ahojky

stale stejne, celkem dobre 🙂 . Za chvilku se jdeme podivat na holky na volejbal a pak na pozdejsi obidek k rodicum 😀

dominikaluis
6. feb 2011

ahojte,potrebujem poradit ,ci sa da ziskat nejaka podpora za nursery,nasa Dominika nastupuje uz v maji a polovicu mojho platu ide na nursery dakujem

elixia
6. feb 2011

Baby,viete mi povedat,ci je v UK mozne pracovat popri materskej (legalne pravdaze 😀 )?

etuska
6. feb 2011

@elixia
hmm-skus mrknut self-employed?/ale to netusim ci by ti nadalej platili aj matersku 😕
mne konci materska zajtra,no poziadala som este v praci o 3 mesiace neplatenej-na ktoru mam narok-tak rano zavolam na tax credits-teoreticky by nam na tie 3 mesiace mali nieco doplatit-uvidime....
@dominikaluis
kolko stoji u vas childcare?
mne kolegyna spominala ze plati 3.70GBP na hodinu

elixia
7. feb 2011

@etuska ved to,ci by aj nadalej platili matersku... Skus sa opytat mrk11, ona je tiez na neplatenej..zrejme by mali dat nieco viac..

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre