Pôrod v Anglicku. Ako prebieha? Aké máte skúsenosti?

mima3114
17. máj 2007

Ahojte.zakladam tuto temu lebo som v 37 tt,cize o chvilu ma caka porod a zijem v Anglicku,takze by som chcela vediet ako to tu prebieha.Baby,ktore mate skusenosti s porodom v UK,tak sa podelkte o tie skusenosti so mnou.velmi ma zaujima ako to tu prebieha,ci si mozeme vybrat polohu ako chceme rodit a pod.

radlinka
25. jan 2012

@monikac juuuj tak to sa mate super....zdravime aj my domov...poslite nam trosku snehu, lebo tu je uz opat jarne pocasie 😒 Vies co nasadila som si homeopatika a citim sa lepsie. Snad ma to udrzi, uvidime. Maly pokasliava, tak dostal sirup, uvidime za par dni. K tomu vojteniu by sa mi zislo zopar rad a cvikov, ak budes mat cas, tak sa jej spytaj, hodim ti to do IP-cka...zatial uzivajte cmuk xxx

cutce
25. jan 2012

@etuska velikanska gratulace, at ti drobec dela jen samou radost 😀 😀 😀 😀 😀 😀

janina82
25. jan 2012

@kvietocek7 ahooj, tak tvoj maly je takato sikula, takto pekne dviha hlavicku 🙂 no pekne. a dcerka ma vlastne kolko rokov???
Inak ten nosis si chceme kupit aj my ale to neskor , ked bude starsi. zatial ani tu satku som este nezacala pouzivat.
a co sa tyka toho prikladania, tak len obcas, vacsionu davam mu moje mliecko z flasky. ale obcas si ho prilozim, aj sa pekne chyti ale potom tie moje bradavky su v katastrofalnom stave, cele mi ich dohryzie ☹ ..takze len odsavam. ale nevadi, vsak najdolezitejsie je ze dostava moje mliecko.
Co sa tyka gavisconu tak som mu ho vobec nedala ani nedam. Ako som pisala nejak sa to upravilo..ale vies co ma napadlo ci to nie je aj tym spanim na brusku. ako si mi pisala ze ho mam skusit davat na brusko. tak od minuleho tyzdna som ho skusila dat na brusko a jemu sa to tak zapacilo ze teraz mi len na brusku spava. na boku len obcas. poloha na brusku je jeho oblubena a bola som fest prekvapena uz si normalne vie aj hlavicku pekne pretocit z jednej strany na druhu, sikovny je ten nas drobcek 🙂 ..a ja som bola prekvapena ze preco je taky nervny na chrbatiku alebo na boku, tie polohy nema velmi rad ale ako som ho dala na brusko tak kludne spava 🙂..to ma asi po mne, zevraj ja ked som bola mala tak len na brusku som spavala 😀

1lin1
25. jan 2012

@monikac tak super , thalia to zvladla 🙂 a kociar ste nechali na check in? nestalo sa mu nic ? 🙂 my letime o necely mesiac tak dufam ze bude mala ok ..uzi si dovolenku a odpocivaj 🙂

kvietocek7
25. jan 2012

@etuska no nazdaaarek krasavica 🙂 🙂 tak vy ste uz na sveteee,len pozeram co to yu cutce pise ze velikanska gratulace 😕 😕 a kuknem do profilu a ze chrustik ma 2dniiii?! jeeejj tak
BLAHOZELAAAM 🙂 🙂 🙂 🙂 VITAJ CHRUSTIK MEDZI NAMI 🙂 🙂 🙂 dlho sme ta cakali 🙂 🙂 🙂
zelam vsetko najlepsieeee hlavne budte zdravi a nech sa vam dari 🙂

no napis ako sa to vsetko zbehlooo mamina 🙂

smajka
25. jan 2012

@etuska - gratulejeem k malickemu a prajem vam vela zdravia a mliecka, mamicke rychle zotavenie 😵

kvietocek7
26. jan 2012

@janina82 dcerka ma 4, ma napadlo ak ti malinky rad spinka na brusku tak mnohi pouzivaju ''monitor dychu'', tusim hatanjafus tu niecoo tom spominala.Je to pre bezpecnost. Inac by sa malinke deticky pokial sa nevedia sami pretocit nemali nechat osamote spinkat na brusku.Moj maly nespinka na brusku ja ho len nechavam pocas dna ked je hore 🙂 a ako sa vam dari?

katkanova
27. jan 2012

@kvietocek7 v 4 mesiacoch 8 kg ... no to sa mas na co tesit :D:D inac, ja ho aj v satke nosim len tvarou k sebe a nestazoval sa zatial 🙂 hlavne ak v nej ma spinkat je to aj lepsie ak zbytocne nema co obzerat :D a s kocikom sme mali jednym casom to iste, tak som ho len sudrovala hore dolu placuceho po zahrade a ukludnovala a tak po tyzdni preslo - a velmi mu vadilo ak bol tvarou dopredu ze ma nevidel...

janina82
27. jan 2012

@kvietocek7 ano ten monitor dychu sme si prave dnes objednali od angelcare-sound&movement monitor, tak dufam ze bude dobry, ma nam zajtra prist 😉 ...dari sa nam inak celkom fajn. az na to ze sa malemu vyhodili na lickach vyrazky take cervene a dnuka biela bodka, vyzera ako pubertiacik, tusim su to potnicky. inde na tele to nema a viem ze aj ked predtym spaval na boku tak to maval na tom boku na ktorom spal. a teraz kedze spava na brusku a otaca hlavicku raz na jednej raz na druhej strane spi tak to ma na oboch lickach 😖 ..uz som mu tusim take 3 nasla aj v hlavicke. ..nevies co by som mu na to mohla dat????umyvam mu to len prevarenou vodou zatial. ziadny krem na to nedavam, mrkla som si na nete rozne nazory, niekde pisu bepanthen, inde cierny caj, potom holtov krem. tak neviem co mam teda na to dat. a vam sa ako dari??

hajatanufus
28. jan 2012

@radlinka ahojky trochu si vas citam pozadu my sme s lucinkou cvicili vojtovku ked bola malicka lebo mala skrateny krcny sval chodili sme tam od 3,5 mesiaca az do 9 mesiacov a to uz vedela sama sediet a sme odlietali sem do uk tak potom sme uz viac nechodili ale v podstate cvicila len do 8. mesiaca potom uz netrebalo a ani sa uz nedalo nam to pomohlo a nebolo to take hrozne cvicili sme 4xdenne a spievali sme jej pritom kukulienku takze ked mala nejakych 7 mesiacov uz vedela kukulienku aj ona 😀 a preco sa pytas? potrebujete cvicit?ci/ inak segra pracuje na sk v takom zariadeni kde su postihnute deti a deti tiez spominali ze s nimi cvicia vojtovku a ze ich vselijako pri tom poskrucaju 😀

hajatanufus
28. jan 2012

@monikac ahojky tak super ze ste to tak zvladli to dietatko asi plackalo koli uskam aj nasa rachel na spiatocnej ceste preplakala skoro celu cestu a sem tam zaplakala aj lucy a tiez koli uskam lebo predty prekonala nejaky zapal sice nie usiek ale je dost mozne ze uska boli citlive a aj ked som jej kazdu chvilu davala pit nic nepomahalo a mm bol z toho strasne nervozny a samozrejme ze z toho vsetkeho bola este aj pokakana a prepisana v lietadle som ju prebalovat nemohla lebo kedze som bola v pokrocilom tehu by som sa tam nezmestila 😀 takze sme to museli vydrzat az za kontroly a to zase revala lucinka lebo kocik nam pri lietadle nedali tak rachel drzal nba rukach mm a lucy musela chit lebo ja som ju nevladala drzat ale zvladli seme to 🙂 na ceste na sk to bolo v poho vtedy boleli usi len mna pri pristavani ale neskutocne a bola som stastna ked mse vystupili vtedy som mala ja usi citlive lebo som bola predtym chora ☹ tak sa drzte a uzivajte si to 🙂 hlavne sneh

hajatanufus
28. jan 2012

@etuska ahojky aj my sa pridavame a srdecne gratulujeme 😅 a zelame vela vela zdravicka vela mliecka a tebe skore zotavenie a potom nam daj vediet ako to prebiehalo 🙂 takze jakubko vitaj medzi nami a krasne miery ma drobcek

etuska
29. jan 2012

@cutce
@hajatanufus
@smajka
@kvietocek7
dakujem zienky 🙂

kvietocek7
29. jan 2012

@janina82 tiez sme mali nieco ako spominas vyrazky, ja som to tiez spociatku umyvala-utierala s prevarenou vodou,nejako to zostavalo rovnake tak som to umyvala harmancekom trosku to sice ustupilo,ale nejak vyrazne ani nie. Skusala som aj kremy co spominas.ale nepomohli -najma ten holtov,ten bol viac skodlivy. Nakoniec pomohla obycajna modra indulona a tiez to bolo v tom co som jedla,uz presne nepamatam ci tie mliecne vyrobky(yogurty a pod)alebo cokolada....Proste do toho 2 az 3mesiaca som mala taku dietnu stravu,co potom aj pomahalo malemu. Od toho 3 som uz viacmenej skusala co si mozem pridat do jedalnicka ci uz aj hrasok,viac mliecnych vyrobkov a tak. a uz bolo lepsie. Malinky prestaval byt citlivy. Ono deticky postupne z toho vyrastaju a stavaju sa odolnejsie. Teraz uz aj menej grckame viac slintoskame 😅 Zaciatky su obtiazne az tazke hlavne co sa tyka dojcenia ale zodpovedne mozem potvrdit,ze sa oplati> Drzim palce,aby ste vydrzali s dojcenim,potom si to budete uz len uzivat 🙂
Inac my sme ok,v utorok ideme na ockovanie,tak dufam,ze to vsetko dobre dopadne. Chcela by som maleho uz konecne zobrat na plavanie. uz sa nam ani do vanicky nezmesti 😀 😀 tak nech sa tam poriadne vysplahonci. Je to proste vyyyborna vecicka-aktivitka pre babatka. A mozem potvrdit,ze benefitom je dobre zdravie dietatka v neskorsom veku 🙂

kvietocek7
29. jan 2012

@janina82 ukazte sa na foto aky ste velky a krasny 🙂

kvietocek7
29. jan 2012

@etuska tiez nas potesi foto 🙂

monikac
29. jan 2012

@1lin1 cauky, kocar sme nakoniec nebrali lebo mame tu na SK, takze o starost menej, ale do lietadla isla taka rodinka a malu kocar aj s vanickou a isli s nim ay k lietadlu ku schodikom a tam ho rozobrali a davali do lietadla a ked sme vystupovali mali ho pri schodikoch, tak keby ja tebou,tak si kocar beriem az k lietadlu je tam podla mna mensia pravdepodobnost, ze ho pokayia alebo oskru kedze nejde na pase.... 😉

monikac
29. jan 2012

neviete nahodou ci malej mozem platit zdravotne poistenie na SK aby tu mohla byt osetrovana? neviete ako je to najlepsie spravit ked potrebujem jej dat nejake vysetrenia spravit?

monikac
29. jan 2012

@janina82 moja malinka, mala podobne vyrazky ako tvoje male,ale jej sa to dalo po celej tvaricke a uz sa to rozsirovalo aj na chrbatik a jej zabralo Calamine Lotion, kupis to v Boots a stoji to kolo libry....skusali sme vsetko mozne a jedine po tomto sa jej to krasne precistilo. tu je link...http://www.boots.com/en/Boots-Pharmaceuticals-C...

janina82
29. jan 2012

@kvietocek7 ahooj, to s tou modrou indulou mi inak mamina tiez spominala ze mam vyskusat, ale nebola som si ista...ale ked vam to zabralo tak preco nevyskusat, ze jo 😉 kamoska jedna mi uz radila aj bepanthen , sice sa dava na nappy rash ale ona ho skusala dat malej aj na tvaricku ked sa trapila s takymi vyrazkami tiez a zevraj zabral..no tak uvidime ze co. v stredu mame booknuty app. ku GP , konrola po 6.tyzdnoch tak sa aj spytam GP ze co na to mozem dat, ale tie ich rady..vsak to sama dobre poznas 😒 preto sa tu radim s vami, skusenymi maminami 😉 ..skusim teda tu modru indulonu.. 😉
inak ak ma Tominko tie vyrazky z nejakeho jedla co jem, tak fakt neviem z akeho, lebo mam pocit ze jem stale to iste dookola 😒 ..uz som aj mliecne obmedzila ...uz normalne neviem niekedy ze co mam jest.
Co sa tyka plavania s malinkym som uvazovala aj ja, a ked sme boli na plavoske este ked som bola tehotna tak som sa tam pytala a mi vraveli ze mozem s nim chodit plavat az ked bude mat po vsetkych ockovaniach..a to bude kedy???este sme nemali ani prve...ale potom by sme urcite chodili aj my.
pripajam foto chrustika este bez vyrazok 🙂
@monikac dakujem za radu, skusim mrknut v bootsi 😉 ale asi sa budeme musiet len cez to 'prekopat' ako vsetky deticky do 3.mesiacov 🙂

kvietocek7
29. jan 2012

@monikac platit zdravotne?sak sa nedoplatis 😖 ale ak chces malu dat vysetrit tak si jednotlive vysetrenia mozes zaplatit co sa aj bezne robi. Na to platenie je asi lepsie zavolat do poistovne kde ti vsak povedia,ze moze mat iba jedno poistenie v ramci EU.

@janina82 jeeejj akyyy si kraaasny chlapiskooo 🙂 🙂 Tomi 🙂 🙂 🙂
ono tie vyrazky isto iste ustupia, ale aj teraz ked sa to snazis osetrovat tak to nezide hned zo dna na den. Hlavne ak je to zapalene.Ten harmancek by ti mohol pri umyvani pomoct. Ja som pouzivala klasicky harmancekovy caj som si nechala vyluhovat. A strava, to iste kolom dokola cestoviny,ryza,zemiaky,maso a obmedzenie sladkosti, tiez som pila iba cistu vodu ine napoje nehrozili 😵
a plavat sa moze uz po prvom ockovani a nie po vsetkych. Ja som dokonca stretla na plavani uz 6tt dietatko,no ale sa mi vidi este skoro. My sme zacinali tak okolo 4mes.

1lin1
29. jan 2012

@monikac tak ste mali o starost menej ..🙂 berieme az k lietadlu kociar pre istotu lebo pri nasom stasti by sa s nim urcite nieco stalo 🙂 ..dufam ze si uzivate dovcu 🙂

lubkovalucka
30. jan 2012

Ahojte,
ma niekto skusenosti prosim s vybavovanim britskeho pasu just recently,pre dieta narodene Slovakom?...situacia je taka,ze...sme tu uz od jul/sept 2004,obidvaja sme Slovaci,nemame este vybavene britske obcianstvo,ale chceme vybavit passport pre syna...dnes mi akurat pani z toho ich passport officu volala,s tym ze nas syn ma narok....s tymito podmienkami...museli sme tu byt aspon 5 rokov pred tym ako sa dieta narodilo,nesmieme byt na zidnych inych benefitoch,samozrejme ze child benefits a child tax credits su ok...tusim aj working tax credits...a samozrejme ze dokaz ze sme tu boli a pracovali su pre nich p60tky...chcela som sa len opytat ci s tym ma niekto skusenosti,teda vybavovanim toho pasu?...dakujem pekne,za kazdy prispevok!!!!

lillah
30. jan 2012

@janina82 Na potnicky nedavaj ziadny krem. Iba umy cistou vodou.... aj niekolko krat denne. A ak ma potnicky, znamena to, ze dietatko moc babusis 🙂 skus trosku lahsie obliekat. A ked ste vonku davaj pozor aby sa babo neprehrievalo lebo sa tie potnicky zhorsia a mozu sa vysypat po celom tele a to uz nie je sranda.

lillah
30. jan 2012

@lubkovalucka Skus ist na Facebook, stranka Slovenske a ceske mamicky v Londyne a tam si najdi diskusiu. Rozoberalo sa to tam asi 100x. A su tam aj rady co budes potrebovat a kam vsetko poslat. 😉

marulka83
1. feb 2012

rada by som sa vas opytala jednu otazocku,kedze telefonicke spojenie zlyhalo. Zijeme s manzelom v zahranici,kde mame prechodny pobyt a narodila sa nam tu dcerka pre 4 mesiacmi. Splnomocnili sme nasu znamu ,aby nam vybavila prispevok pre narodeni dietata,na ktory mame narok.. Vsetky potrebne dokumeny vratane potvrdenia od gynekologa a detskej lekarky sme zaslali a potvrdili..
 
 V Meste,kde mame trvaly pobyt nam tvrdia,ze ak chceme ziadat o tento prispevok,dieta musi byt zaregistrovne aj u slovenskeho lekara. /lekara ma v zahranici,kedze sa tu narodila a je to aj potvrdene v papieroch potrebnych k prispevku)
Je to,prosim vas,pravda? Este stale sa nam vybavuje pas a asi budeme cakat az do aprila,takze domov kvoli registrovaniu u lekara sa nam nepodari dojst,kedze je tam lehota 6 mesiacov na narok od narodenia dietata...
dakujem vam pekne za odpoved,

radlinka
1. feb 2012

@marulka83 nie, nie je to pravda. Zaregistrovat by ste sa museli, ak by sa vam dieta narodilo na Slovensku, vtedy je to povinne, pretoze tlacivo na prispevok potvrdzuje lekar svojim podpisom aj peciatkou.
Takze sa nedajte odbit, pretoze mate nato narok bez toho, aby ste vobec domov chodili.
Dufam, ze mas trvaly pobyt na SK, a zijete v krajine EU nie mimo (zahranicie je siroky pojem 😉 ...iba tak ten prispevok pripada do uvahy. 😉

marulka83
2. feb 2012

@radlinka dakujem velmi pekne,zijeme v anglicku,len som to kopirovala z emailu,co som poslala tej ' ochotnej pani' z hlavneho uradu soc veci a rodiny. Som bola v soku,ze vybavenie sk rodneho listu slovenskej ambasade trvalo iba mesiac 🙂

radlinka
2. feb 2012

@marulka83 aspon nieco pozitivne 😉 Dajte si tu potvrdit u GP, ze sa vase baby dozilo 28 dni, to je jedno kde to lekar potvrdi, ci tu alebo doma 🙂

slniecko77
3. feb 2012

@marulka83 potvrdenie o tom, ze sa dieta dozilo 28 dni po porode mozes dat aj Health Visitor-ke a potvrdenie, ze si chodila pravidelne na poradnu svojej midwife, mne to stacilo...vybavovala mi to mamina, mala aj splnomocnenie odo mna, ale na nasom USVaR to nepotrebovali
..samozrejme este treba rodny list - slovensky a vyplnene Ziadosti s prispevky
..myslim, ze to je vsetko 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre