Pôrod v Anglicku. Ako prebieha? Aké máte skúsenosti?

mima3114
17. máj 2007

Ahojte.zakladam tuto temu lebo som v 37 tt,cize o chvilu ma caka porod a zijem v Anglicku,takze by som chcela vediet ako to tu prebieha.Baby,ktore mate skusenosti s porodom v UK,tak sa podelkte o tie skusenosti so mnou.velmi ma zaujima ako to tu prebieha,ci si mozeme vybrat polohu ako chceme rodit a pod.

tinagomi
23. jan 2008

Dobre dakujem ze si sa ozvala prajem dobru nocku a niekedy popiseme,drz sa.pa 🙂

kateuk
27. jan 2008

hi baby
som rada ze nie som sama kto ma odvahu rodit v uk.teda aspon dufam ze dojdem do toho stadia.potratila som uz 2krat a dnes mam totalnu depku,zacala som rano krvacat a myslim ze mi ide prasknut cele brucho,chystam sa do nemocnice tak len dufam ze mi urobia scan aby som vedela ze baby je ok. 😒 hrozne sa bojim ze o to pridem,ale ako som tu citala tak vela zien krvaca a je tam moznost ze to je len prasknuta cievka tak len sa modlim ze to je aj moj pripad.
mate niekto s tymto skusenost
kateuk

leni3
1. feb 2008

kateuk...ja som potratila tu v UK len jeden krat a nebolo to bohvieco, ja som nekrvacala len som mala strasne bolesti a museli mi vylucit ci nemam mimomaternicove tehotenstvo a nebolo...no a o tej starostlivosti po potrate tu v UK ani nehovorim,tu s tym vobec nic nerobia,musela som ist na cistenie+poriadne vysetrenia domov na Slovensko.(moju svagrinu nechali len tak doma vykrvacat a ani gyn.vysetrenie jej potom neurobili).Inac ja ked som otehotnela 2.krat tiez som trochu krvacala takou tmavou krvou ,ale nic to nebolo tak ti drzkam palceky nech to dobre dopadne a daj vediet,budem na teba mysliet...

petka82
3. feb 2008

Ahojte baby!!!!!!!!!!

Tak konecne som aj ja nabrala odvahu a pripajam sa ku vam. 😉 Ja byvam na juhu uk, v krasnom mestecku Brighton. Som v

petka82
3. feb 2008

No to som cela ja!!!!!! Moj prvy vstup a hned taky vydareny. 😀 Neviem preco mi to odoslalo, ved som este neskoncila. 😠 Muz sa uz na mne rehoce, ze som uz asi unavena, a mala by som ist radsej spat. Ved ja som do teraz citala vase prispevky ohladom tych socialnych davok a pod.

Dakujem vsetkym, ktore sa prihlasiili a co to o tom popisali.

Leni ako tak pozeram, tak nam to vychadza podobne. Mna podla papierov cakaju este 4 dni, tak uvidime. Uz sme z toho trosku nervozni, ale hlavne nedockavi.

Mala by som na vas baby otazku ohladom toho vitaminu K, ktory sa podava detom hned po porode. myslite, ze je lepsie zaockovat, alebo ho podat oralne? Davat ho vobec, alebo nie?

Kateuk: Ja ti asi velmi neporadim, lebo ja som skusenost s krvacanim nemala. ale moje skusenosti s mojim prvym GP boli otras. Kedze sme sa prestahovali, musela som ju vymenit a natrafila som na ovela lepsiu aj GP aj Midvife. Takze asi tiez vela zavisi aj od toho. ak nebudes s nimi happy mozes ich zmenit. Ak si chces byt ale istejsia najlepsse ist domov na Sk a dat si porobit vysetrenia tam. Ja som tiez isla, porobili mi vsetky testy a potom som uz bola kludnejsia. drzim palce nech to vsetko dobre dopadne!

pupicek22
4. feb 2008

Ahojte tehulky!
Tak sa k vam pripojim tiez.Ja zijem v machestri v Uk.Docela sa mi nepacilo ze sat nerobia tie dolne vysetrenia atak....ale zistila som po case,ze je to ok.Ja mam v tehu problemy a ked prislo na bolesti a podobne v UK sa postarali pekne a aj z dola vysetrili a skontrolovali ci sa neotvaram.Pristupovali ku mne setrne a vysetrili podrobne.
Mam len skusenost,ze som prave zmenila nemocku kde budem rodit a tak,lebo som sa sklamala v tej mojej.Nechceli ma prijat na pohotovost na oddelenie lebo zevraj boli zaneprazneni!!!Tak som sa preradila do inej a tam su vsetci suprovy a maju aj vanu na izbe a podobne. 🙂
Ja tiez nemam moc rada mojho GP...tak mi niekedy cudne dojde.. 😕
Je tu niaka tehulka co zije v manchestri?

leni3
4. feb 2008

Ahoj pupicek...my sme sa skoro vsetky prestahovali do temy Volna diskusia pre baby z Anglicka a mnohe su uz maminy,myslim ze aj s manchestru. Preberame tam naozaj vsetko...tak zaskoc niekedy aj k nam,i ked dnes bolo biedno asi si vsetci uzivali den s rodinkami 🙂 Inac s tym GP mi nieco hovor, tiez nemam nejake super skusenosti ,ale midwife mam velmi milu.Len ma prevkvapilo jedno,ze minuly tyzden ked som bola na prehliadke vravi,ze ak neporodim do mesiaca ze sa mam ukazat,inac ma pride pozriet asi tyzden po porode.Tak som ostala trochu vyvalena,u nas doma cim blizsie k porodu tym ta castejsie volaju do poradne a kontroluju...no tu nic. Naposledy mi robili sono asi v 25.tyzdni ale to len preto,ze som trochu krvacala(inac by to bolo v 20)....tak mam aj strachy ,ze ci je male v poriadku a tak.

remember1
19. feb 2008

reagujem na temu pre MIMU.nerodila som este v uk ale aj by som bola na tolko odvazna.s manzelom rozmyslame.ale co som pocula tak ze je to uplne ine ako na slovensku je tu menej vysetreni akurat asi tie ktore si sama vyziadas.neviem pride mi to zvlastne aj koli tomu ze matka ostava iba 2 dni v nemocnici s tym ze potom ide hned domov.na svk sa ostava dlhsie koli detskej novorodeneckej zltacke.je tu vraj tiez dobra starostlivost ale pri porode je iba babicca.tu v uk moze zena pracovat do 7 mesiaca co je podla mna rizikove v takych tahsich pracach...potom by som bola rada keby si my poslala mail s tvojimi skusenostami.moj mail - remember1@post.sk

dididi30
21. feb 2008

ahojte slovenskoanglanky🙂) tak aj ja som tu...teda v anglicku, konkretne v gloucestri,,,,,,poznam tu par bab co porodili, alebo budu rodit...ja patrim medzi tie co budu, na jun mi to vychadza..pocula som kadeco o porode tuna...najviac sa bojim toho ze mi babo budu vytahovat kliestami,lebo vraj to tu radi rob ☹
remember...no tak mna vysetruje len babica aj ma odrodi a mam za sebou 2 sona, uz nebude ziadne ☹ ostava sa tu niekedy aj len jeden den....ano pracujes do 7 mesiaca, ale ked sa citis zle tak mozes aj skor, len maj vsetky papiere, co potrebujes vybavene, lebo ak nie tak budes bez koruny 😒 ale inak su zlaty..... 🙂

dididi30
21. feb 2008

leni......tak ako sa mas, vsetko je ok? ano je tu take vsetko divne, tiez mam v poho midwife, vybavuje mi co treba a tak, lebo vie ze som z inej kraijiny a lekarske odborne vety mi nejdu🙂) je to tu ake lezervne, neprezivaju to tu nejako extra...sem tam mam tvrdnutie bruska, vytok, ale dala som si to vysetrit, samozrejma sama ,lebo ich to ani nenapacne...posledne sono som absolvovala pred miesiacom ☹ tak neviem, co a ako bude dalej...no ale lekarka chvali brusko, hoci je malicke, ale babo je sikovne , pribera len babo, co som rada 🙂
pred tehu a pocas mam vyssi tlak, no trosku mi klesol, ale ani to neprezivaju, ale ked citam na strankach o vysokom tlaku, tak veru uz by som doma v nemocnici bola.....no co ja viem, sak treba mysliet pozitivne, ze je vsetko ok a bude.......naco si namyslat, uz aj to citanie o vselijjakych chorobach a problemoch ma stresuje, tak naco to privolavat, tesme sa 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 drzim palceky a neboj ,vsetko bude dobre.....papa

janka196
21. feb 2008

ahoj dididi, ja som rodila v anglicku, tiez v juni 😉 a bola som velmi spokojna.

leni3
21. feb 2008

ahoj dididi tak ja uz 5 den prenasam...tu v UK si z toho velku hlavu nerobia,no za par dni ma pride pozriet midwife domov aby mi aplikovala nejaky gel a tak povediac trosku dopomohla krcku maternice aby sa otvoril,no a ak sa ani to nepodari,tak do 2 tyz. prenasania by ma mali poslat do nemocky na vyvolavacku,tak uvidime.Ani sono mi nejdu robit,to vraj az keby som prenasala dlhsie ako 2 tyzdne...no co k tomu dodat 😅

zuzana2409
25. feb 2008

Ahojte ja som rodila v Londyne v NOvembri 2006. Rodila som v Nortwick park hospital in Brent a nemozem si stazovat. Sice mi trval cely porod 36 hodin, 2 cele noci som bola vbolestiach ale po 18 hodinach uz som bola v nemocnici, museli mi zastavit vracanie ( uz som vracala aj krv, co kontrakcia to aj vracanie). Pri porode som vela vykrvacala, mala som horucku a vra infekcie, lebo mi hned museli nasadit antibiotika a dostala som taktiez 2 transfuzie. MAla som svoju midwife na 12 hodin, kazda sa mi prisla predstavit na zaciatku smeny a povedalal, ze sa bude o mna cely den starat. 3 noc m a dali samu na izbu lebo som bola sama vycerpana. Je dobre sa pytat ci nie je samostatna izba volna, lebo inak je na izbe okolo 6 zien a kazda ma dieta, takze sa vobec neda vyspat, kedze kazdu chvilu je jedno hore. Na to , co som pocula o tejto nemocnici, mozem povedat, ze po vmene managementu sa to naozaj zlepsilo a nemozem si stazovat. Takisto mi chutila strava, mate na vyber z 3jedal, dezertov a je to oznacene podla napr. jedlo na energiu,atd.. to som si vdy dala, lebo som to potrebovala. Vzdy dzban s vodou pre kazdu, takisto maju v UK nemocniciach super odsavacky, take velke masinky ale saju a saju. Ked mate uz vela mlieka ako ja som ala na 3.den, tak si vypitajte, dostanete sterilnu flasu a aj odsvacku vam prinesie.
Mam krasnu zdravu dcerku, ktoru som drzala na rukach do 5 min, po porode ( museli jej odsat mecconium z pluc, lebo uz bola v strese) a hned sa mi krasne prisala. Manzel tam chodil za mnou od 8am do 8pm, okrem 12-2pm kedy je povinny odpocinok. Teraz cakam 2. dieta na Slovensku a musim povedat, ze sa bojim ovela viac rodit tu. NO drzim vam palce baby!

cukricek11
25. feb 2008

ahoj leni3...ja som tiez prenasala 6 dni,stale som cakala,ze uz kedy to pride,tiez som sa pytala,ci ma neposlu na usg,ale oni ze nie,uplne zhrozeni,ze to sa uz nerobi,kvoli oziarovaniu...zase to je tiez pravda...a ak neporodim do 2 tyzdnov,tak sa to vyvola...bala som sa,ale na druhej strane som si vravela,ze vedia co robia...a musim povedat,ze som bola velmi spokojna so starostlivostou....fakt mile sestricky a doktori,no proste super...ja za seba vravim,ze som rada,ze som rodila v anglicku...drzime palceky,aby vsetko bolo ok 😉 🙂

tinagomi
3. mar 2008

Caute tehulky som sa dlho neozyvala lebo som to nejak nastihala.My uz gulatejeme z dna na den mam pocit ze sme gulatejsii,ale pri tom soku co sme zistili na scane sa uz nicomu necudujem.Tk budeme mat twins.....Som 17tt a stale tomu nemozem uverit ze su v brusku dve.Nikto z rodiny nema dvojicky,a mam sa to nejak podarilo.Som aj rada aj mam zmiesane pocity.Sama v Edinburghu s dvoma babatkami to nebude lahke.Manzel mi pomaha ako moze ale viete doma je doma.Co sa tyka starostlivosti,na zaciatku som mala problemy a vsetci sa k tomu postavili ze je to ok.Teraz ked vedia ze budem mat dvojicky mam viac terminov u lekara a aj castejsie scan.Tak uvidime ci zmenim nazor na cely system.Radsej by som isla domov,ale uvidime.Tak v stredu idem na dalsie vysetrenie tak dufam ze je v setko ok.lebo ma dost boli brucho.Potom sa ozvem,ked ste niektora zo Skotska ozvite sa budem rada,pa

zofor
16. apr 2008

ahojky tehulky, zijem v uk a tak ma zaujima akocasto sa robia ultrazvuky?

janka196
16. apr 2008

ahoj zolfor, tak v uk robia standardne 2 ultrazvuky v 12tt a potom v 20tt 😉

eca777
26. apr 2008

Chcem sa opytat skusenejsich mamiciek co su v anglii mam problem som tehotna zamestnana cez agenturu a ta mi nema ponuknut lahku robotu pre tehotnu ani mi nic neplatia a uz dva mesiace som bez akehokolvek prijmu neviem si rady co budem robit ani o benefitoch mi tu nevie nik poradit prosim o radu

dididi30
26. apr 2008

ja som mala 3 a to preto, lebo sa im zdal drobec maly ale je az moc velky a som rada,ze som ich mala 3🙂
eca77 hm asi ti bude najlepsie ist domov, lebo tu dostanes jedine matersky prispevok co je okolo 75 liber na mesiac..

iwanka
29. apr 2008

Caute! Konecne sa mozem aj ja ratat k mamickam 🙂
Kedze som rodila v anglicku a mam to este celkom cerstve v hlave( hoci nie vsetko), tak sa mozem s vami podelit o svoju skusenost.
Moje tehotenstvo prebiehalo bez akychkolvek problemov a nakoniec som si poriadne, ale poriadne vytrpela tazky porod.
Isla som do vsetkeho dost pozitivne s vnutornou silou a radostou, ze uz konecne budem mat svojho synceka. kontrakcie mi zacali v piatok rano, zacala som ich ratat az okolo piatej poobede, o desiatej som uz volala do nemocnice. ja som chcela ostat doma co najdlhsie, ale o pol hodinku neskor som uz volala druhy krat, pretoze kontrakcie zacali byt ovela dlhsie a silnejsie.
Do nemocnice sme dosli okolo polnoci, hned ma dali na porodnu izbu a z tej som vysla az s mojim baby o 18hodin neskor ☹
Bolo to strasne dlhe a bolestive. Zacala som s midwife, ktore sa pri mne striedali ako na pase, pretoze sa menili sluzby a este som mala dokonca aj praktikantku, ale aby ma ona vysetrila, tak to som odmietla, raz stacilo od skusenej midwife!
Zistili, ze maly mi lezi na chrbte, dost zla poloha na porod, ale oni pozitivne 😠 verili, ze sa otoci pomocou kontrakcii. No a ja som sa trapila. Dostala som injekcie dve na utisenie bolesti a potom aj gas an air. Hoc mozem povedat nic moc, len ma to oblbilo!
No oni stale verili, ze sa otoci!!!A mna tam od bolesti islo roztrhat 😠 Este aj prasknutie plodovej vody chceli dosiahnut prirodzenou cestou! co im aj vyslo, pretoze ma poislali na WC a tam to jedna kontrakcia vybavila!
No a tak ze uz idem rodit, ze som otvorena, ale realne to nebolo, pretoze maly mal zle otacenu hlavicku, no oni ma aj tak nechali tlacit.
Ale to uz bolo s doktorkou...Po tejto akcii, asi o druhej poobede sa rozhodli, ze mi daju epiduralku a maleho manulne otocia.
Tak ma nacievkovali, dali epiduralku, anesteziolog bol super, nic som necitila a robil mi to medzi kontrakciami, napojili ma na vyzivu a nastala ulava....
O dve hodinky som mala na izbe doktorky a asitujuce midwife.
Nic som necitila a maly bol za 15min na svete!!!Vybrali ho zo mna kliestami, tlacit som tlacila, ale az tak sa to ovladat nedalo.
No a ked mi polozili mojho Filipka na prsia a uvidela som, bolo to uzasne...
Ked tak teraz nad tym rozmyslam, zazila som strasnu bolest, ale aj moznost, ako je to bez bolesti.
Nemam traumu, dufam, ze este nejake deticky pridu 🙂 Ale budem trvat uz stale na epiduralke!Skvela vec, fakt!
A viem, ze moj maly chlapcek stal za to.....

A este ,cely cas boli so mnou moj manzel a mamka, co povazujem za velmi prinosne a v takej situacii to bola pre mna velka podpora.

janka196
29. apr 2008

iwanka gratulujem k babuliatku. ja som tiez za ze epiduralka je skvela vec. no tak si sa riadne natrapila pri porode ale malicky ti to urcite vynahradi 😉

iwanka
30. apr 2008

Diki Jani, no poviem ti maly mi dal dost zabrat, ale ked ho vidim, tak uz na to nemyslim, mam pocit ako keby bol uz so mnou od jakziva 😝 . Citam fora, kde su slovenky v anglicku a ked si spominam,tak ty si svoj porod chvalis 🙂 . Aj ja som isla s optimizmom do toho, no vyslo to urcite inac.
Ale ked mam uprimne povedat, system sa mi pozdava aj ked to dakedy s tou prirodzenostou prehanaju.
A teraz dalsia vec...zvykat si na kojenie, ani nie ja, jak moje bradavky 😠

janka196
30. apr 2008

iwanka presne moja rec ze to stou prirodzenostou prehanaju . ved pod k nam do volnej diskusie, tam sme baby z angllicka . a stym kojenim ak mozes vydrz oplati sa. mna tiez hrozne boleli bradavky aj som mala az krvave kym sme si s carlinkou osvojili spravnu techniku

petrushka
2. máj 2008

babky, ja som v siedmom mesiaci odisla z anglicka na slovensko, porodila som tu. anglicko nie je podla mna ziadna uzasna krajina, nechcela by som , aby tam vyrastalo moje dieta. pride mi to tam dost o nicom, myslim, ze to tam ide dost dole vodou so skolstvom, a so zdravotnictvom a staroslivostou o tehotne? nemam zlu skusenost, ale uprednostnujem radsej vysetrenie. mne vysetrenia vobec nevadia, ved sa nimi moze prist na rozne komplikacie. lekari a tie midwife su podla mna dost neprofesionalni, ved si len vezmite, ze studuju medicinu 4 roky. a uroven toho studia je tiez dost biedna. kamarat tam studuje teraz, nevymyslela som si to. moja suseda bola lekarka, a nevedela ani o tom, ze sa da odobrat pupocnikova krv.
je to ale iba moj nazor a moje skusenosti, ja som mala na slovensku krasne detstvo a myslim, ze v uk je to dost ine. takze iba tak.

dididi30
2. jún 2008

petruskhka, tak to je tvoj nazor 😉 ja som tu spokojna az az, nic mi nevadi, som rada,ze tu malu ani mna nenapchavaju antibiotikami...mam dost,ze ked ideme na sk, tak lekarka napise tolko antibiotik pre malu,ze niektore aj povyhadzujem...a som rada,ze midwife do mna nesupe pri kazdej kontrole , hoci na konci by som rada vedela ci som otvorena alebo nie, no ale aj tak mi to nevadi
a myslim,ze ze moje deti ak tu ostaneme tu maju svetlejsiu buducnost ako doma, tomu verim a som o tom presvdcena, tu nieje problem si najst pracu a uzivit sa a som hrda na to ze mam sk korene, ale chceme ostatu tu nech nase deti vystuduju a budu nieco znamenat..sk sa nikdy nevyrovna anglicku alebo inym vyspelejsim krajinam, maju este veeeeeeelmi daleko do tunajsej ekonomiky a sposobu zivota... 🙂 tot moj nazor 🙂

ivica2705
3. jún 2008

ahojte dievcata, chcem sa opytat, epiduralku si mozem vypytat skor, a platim za nu? mna este porod len caka, tak zatial len citam vase prispevky....

janka196
4. jún 2008

ivica ako skor myslis? ako zarezervovat ju?. mozes si napisat do porodneho planu ze ju chces. ja som to mala napisane ale nezda sa mi zeby to niekto cital. ked uz boli kontrakcie neznesitelne tak som si ju vypytala a dostala som ju bez problemov. a neplatila som nic 😉

ivica2705
4. jún 2008

Janka, dakujem , ja si ju tam potom dam tiez radsej napisat, lebo ja im v porodnici toho moc nepoviem, neviem anglicky 😎 , aj ked sa snazim, nejde mi to tak ako by som chcela ☹
tak aj s toho dovodu sa bojim porodu, ale zvladli to ine tak hadam aj ja, no nie? ahhahaha
mozem sa este opytat? co potrebujem do porodnice, nieco neobvikle...

janka196
4. jún 2008

ivica neboj to zvladnes, budeme ti drzat paluchy 😉 . a myslim ze nic neobvykle nepotrebujes. oblecko pre babo a nejaku staru koselu alebo triko na porod. kozmetiky, plienky, mozno odsavacku ale to ti aj poziciaju. ak chces kojit tak krem na bradavky....

ivica2705
5. jún 2008

janka, dakujem velmi pekne 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀
este nieco si zozeniem, ale hadam by to malo byt vsetko....
a krem som si doniesla uz so slovenska 😎

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre