Pôrod v Anglicku. Ako prebieha? Aké máte skúsenosti?

mima3114
17. máj 2007

Ahojte.zakladam tuto temu lebo som v 37 tt,cize o chvilu ma caka porod a zijem v Anglicku,takze by som chcela vediet ako to tu prebieha.Baby,ktore mate skusenosti s porodom v UK,tak sa podelkte o tie skusenosti so mnou.velmi ma zaujima ako to tu prebieha,ci si mozeme vybrat polohu ako chceme rodit a pod.

zukab
7. jan 2009

poletucha, ja som mala planovany cisarsky, ale preto, lebo mala bola v zlej polohe.
mozes ho mat aj bez dovodu, ale nie v NHS nemocnici. len v privatnej, tam ta vyjde porod zhruba 10 tisic libier 🙂

ja som maximalne spokojna s celym priebehom tehu, s midwives, porodom, celkovo. rodila som v londynskej royal free hospital v hampsteade.
prirodzene by som uz nerodila, druhe chcem mat tiez cisarom. 🙂

adoracion
9. jan 2009

majka88 tak do porodnice si zober oblecko pre malu oblecko nieco teple lebo teraz je chladno pre seba tie gumene nohavicky, vlozky, plienky, mydielko pre seba pre babetko, vlozky do podprsenky ale netrap sa ak nieco zabudneson oni ti to daju sice aspon v mojej nemocnici to bolo tak. Caka ta normalny porod ako kazdu zenu vo svete, hlavne nerob paniku a nechod do nemocnice velmi skoro lebo ta mozu poslat spat a to je dost neprijemne. INak je to tu fajn bola som navlastnej izbe tam som aj rodila telka dvd-cko ja som vzdychala priatel si pozeral film v telke nahraval ma na kameru🙂 No proste parada. Prisla som do nemocnice rano o 03:00 a vecer o 20:00 som uz bola doma aj s dcerkou a to som bola prvorodicka. Hlavne zachovaj klud aj ked tie bolesti su neznesitelne a budes kricat a nadavat 🙂 No ktovie mozno nie kazdy porod je iny. no a ked uz vyjde von hlavicka urcite sa nato pozri ja si toto pametam ako najkrajsi okamih a kricala som dajte ju von celu dajte mi ju 🙂)) samozrejme pri porode som pokrikovala sem tam po slovensky aj nadavala a nic my nerozumeli 🙂 tak drz sa !!!

janka196
9. jan 2009

adoracion mne tiez midwife kazala nech sa pozriem ked uz bola vonku hlavicka. bolo to uzasne krasne. aj ked bol len kustik hlavicky vonku tak mi zobrala ruku ze nech pohladkam malej hlavicku. to mi dodalo taku silu ze ani neviem ako som ju vytlacila 😵

majka88
9. jan 2009

adoracion...velmi pekne ti dakujem za radu....no uz mam tak trosku nervozitu z toho vsetkeho...ale bude to tym ze uz som trosku ubolena, krize a hlavne tie kopance od malej...ale dufam ze vsetko dopadne dobre....a tebe sa kedy ten anjelik narodil?

skurinka
9. jan 2009

adoragion----nevim proc by to melo bejt neprijemne ze te z porodnice poslou zpatky.je lepsi jet99krat nez je 1pozde.!

adoracion
9. jan 2009

Uz ma tri mesiace aj pol ale tiez som sa vsetkeho bala som tu takmer sama mam len zopar priatelov mojho muza ktory predtym ziadne skusenosti s detmi bolo to take zvlastne ale zvladla som to je to v pohode teraz uz.
skurinka mas pravdu ale nic moc v bolestiach pobehovat z auta do budovy a naspet a tak a este v tej zime a obzvlast ked ti stale treba na WC aspon ja som ten pocit mala ked malicka uz bola nizsie asi na vsetko, ale tazko odhadnut fakt hlavne u prvorodicky kedy je ta spravna chvila.

skurinka
9. jan 2009

adoracion-me prvni porod vyvolavali a se druhym to bylo na 2krat.tak koukam ze v anglii si musite vse nosit do porodnice.ja jsem mela oba porody v nemecku a nemusela jsem si nic z toho co pisete nosit.jenom veci pro mimi na cestu domu. 🙂

majka88
10. jan 2009

adoracion....tak mate radost s maleho drobceka...to bolo tvoje prve babatko?

luci79
10. jan 2009

Ahojte holky, viete mi niektora poradit ohladom Child Benefit? Ja som zamestnana v UK, tom casu na materskej dovolenke, ale rodit som prisla tu na Slovensko a tu travim aj moju 'dovolenku' s malym. Ako si mam ziadat a kde o Child benefit? Treba prelozeny rodny list alebo staci kopia v slovenskom jazyku? Formu som si na internete nasla, ale neviem ako postupovat... ☹
Poradte mi....

adoracion
10. jan 2009

NO ak si nedonesies do porodnice nic tak ti to daju ale pripada mi to take normalnejsie pouzivat svoje veci ved na porod sa pripravujes cca 9 mesiacov tak njeje to nejaka krizova situacia kde nestihnes zabalit mydlo ... sice pokial to fakt njeje nejak predcasne. Je to moja prva dcerka pri porode som povedala ze aj posledna 🙂 Teraz si to uz nemyslim 🙂

3558
11. jan 2009

mne tiez odisla plodova voda, a svagrina mi poradila neist hned do nemocnice. tak ja som sa este osprchovala,vlasy umyla navarila muzovi, pockala na neho kym pride z prace, najedla sa s nim, a pospala dve hodiny a az potom som isla do nemocky. a uz si ma tam nechali. a odkedy mi odtiekla plodova voda, presne za 24hodin som dostala kontrakcie. 🙂
takze som rada ze som sa tam netrepala hned 😉

adoracion
11. jan 2009

mne odtiekla plodova voda pri pozerani filmu hostel co sa ani necudujem o pol nici o 9:41 uz mala bola na svete

majka88
12. jan 2009

adocarion....no tak sa ani ja necudujem ze pri hostely ti odtiekla plodova voda...sa asi malinka zlakla 🙂 a kedy planujete druhe babatko?

adoracion
12. jan 2009

Neviem manzel ked sme sa rozpravali na silvestra co by sme chceli v tomto roku tak vravi okrem ineho ze dalsie babo. Ja by som ale radsej trosku pockala chcem si dcerku uzit a neviem si predstavit ako tehotna stale utekat za nou nemozes ju vziat poriadne na ruky predsa uz bude mat cca osem, devat kilo... ja by som pockala aspon tri roky no uvidime co z toho bude inak tvoj manzel chce byt pri porode? moj to zvladol dovtedy kym nezacal ozajstnyporod to uz ho nebolo... v Anglicku su tie vyhody ze rodis na izbe fakt jak na hotely samozrejme ked nemas ziadne problemy.

dididi30
12. jan 2009

ahojte
tak vam tak pekne odtiekla plodova voda, no mne prepichovali pri obidvoch....maly sa uz tahal von a furt nic, tak mi ju museli prepichnut aj tak 😉

majka, fiha take 476tt som este nevidela 😅 😉

ale mate krasne deticky 🙂

amatula
12. jan 2009

dididi nazdar 😉 ozi ty si ridila v anglicku???
majka to je dobre......mas tam preklep.....

adoracion
12. jan 2009

majka to uz dopredu na dalsie dieta ma napisane 🙂

majka88
13. jan 2009

adoracion....ahojky tak este to nie je moj manzel, zatial len priatel ale postupne sa dostaneme aj k tomu manzelovi hadam 🙂 no podla vsetkeho ak bude moct tak chce byt pri porode...ale tak som zvedava do kedy mu ten optimizmus vydrzi...my tiez planujeme aj druhe ale az tak za dva tri rocky...najskor si uzit jedno babatko a potom mozeme rozmyslat o druhom...akurat ideme zachvilku k midwife na kontrolu a sme teda zvedave ci uz sme sa spravne otocili v tom brusku tak ako sme sa mali....

luciauk
13. jan 2009

majka, mne sa malý otočil až v 36.tt a sestre štyri dni pred CS, tak držím palce, aby aj ten tvoj zobral rozum do hrsti 😉 😀

majka88
13. jan 2009

luciauk....tak dakujem som zvedava bo dnes sme nepochodili u midwife bo nam objednali zlu prekladatelku...tak uvidime v pondelok to uz budema zacinat 35 tt ci sa mala otocila 🙂

3558
13. jan 2009

ja som baby citala ze ked nemate babatko otocene dolu hlavickou, tak je dobre zobrat silnu baterku, zasvietit a pilozit si ju na spodok brucha. znie to smiesne, ale ze vraj to funguje. babatko ide hlavickou za svetlom a tymto ho dostanete tam kam potrebujete. len som to citala na nete taky jeden pripad ked som bola tehotna, tak som to mala v zalohe keby sa mi maly neotocil. no ale chvalabohu som to nepotrebovala.
majka bud v klude, sarka ma este na to casu dost 🙂 🙂 🙂

adoracion
13. jan 2009

To s tou baterkou je suprove nemyslim ze to ale plati sice je to dost mozne kedze zhruba od 25 tyzdna babetko vraj vidi v brusku kto stoji pred nim aspon som to tak citala mozes skusit maji ale tiez si myslim ze mas cas este neuponahlaj to a v ziadnom pripade nepozeraj hostel najblizssi mesiac!!!! Citis sa unavena ? Babetko kope velmi? Ja ti poviem ja som moju skoro vobec necitila cele tehotenstvo sice aj teraz je to dobre pokojne babetko. Hlavne si zisti do ktorej nemocnice mas ist ked to uz pride a na ake oddelenie abys i nerobila paniku. U nas tu v meste su totiz dva oddelenia jedno je nieco take ako midwife community a druhe neviem meno. a inak tak ma napadlo neni tu niekto kto rodil do vody? rozmyslala som nad tym minule

majka88
14. jan 2009

adoracion.....no ved sa este neponahlam...uvidime v pondelok co nam povie midwife ako sme otoceny 🙂 ale s tou baterkou to asi skusat nebudem...eeeee.....no a neboj hostel nebudem pozerat i ked som ho videla...ale pre istotu...ked viem aky si ty z toho mala zazitok 😉 hej hej som unavena cim dalej viac...presne ako prve tri mesiace...a ked zacne ten nas poklad kopat tak kope a kope...stale to iste miesto pod rebrom a mna uz to boli, a najnovsie ma v brusku asi pretlacanie...tlaci mi strasne na pupcek...tatino si z nej robi srandu ze si pomylila otvor na vychadzanie 😲 ......no uz vieme do ktorej nemocnice pojdeme bo sme ju hned nadiktovali pri prvom sedeni u midwife a mame ju oznacenu aj v tehotenskej knizke...a odkial vlastne si?My zijeme v Birminghame.....a tiez by ma zaujimalo ci je tu niekto kto rodil do vody...bo nas napadlo ze by sme to skusili...

3558
14. jan 2009

ja ked som rodila tak akurat rodila jedna mamina do vody no ale ta akosi moc kricala. 😝 😝 😝
tak neviem.
majka ja som z coventry. to sme blizko vedla seba. tu c vocentry su aj ine mamicky slovenky. 4 su z detmi a ostatne su len single bez deticiek. 🙂

majka88
14. jan 2009

zuzana29 ...tak to sme naozaj velmi blizko....a kde si ty rodila.... 🙂 a poslucha Samko?urcite mas s neho radost....no my by sme chceli vyskusat porod do vody...tak som zvedava co nam v pondelok midwife povie nato....

3558
14. jan 2009

15 minut to mam na letisko.ale uz nelietame odtial.zrusili lety.rodila som tu v coventry vo Walsgrave hospital. uplne nova nemocnica.druhy rok otvorena.ja som bola spokojna 😵 😵 😵

dididi30
14. jan 2009

majka moje kamosky si porod so vody chvalili, preto ten krik, lebo to tam ide rychlejsie, proste voda otvara ale aj ulavuje 😉

amatula ano rodila som v anglicku, teda maly je narodeny v anglicku a mala na slovensku, podstatny rozdiel, v anglicku sa o zenu staraju kvalitnejsie, mozno je to tym,ze sme v nemocke len den 😅 😉

adoracion
14. jan 2009

No ja som tam bola presne 17 hodin 🙂 a to som prisla priskoro dosla som o 3:00 a mala sa narodila o 9:42 🙂 Inak ja som zo Stoke on Trent tiez nedaleko Birminghamu tak hodinku po M6 🙂

majka88
15. jan 2009

zuzana29...no s tymi letmi to pokaslali ale tak co narobime...teraz sa da lietat s East Midlandsu co tiez neni moc daleko....my budeme rodit tu v Birme v City Hospital mame to asi 20 minut pesi od domu.....

dididi30....no som zvedava ci nam to vyjde ten porod do vody...ved potom napisem ake to bolo....

adoracion...no musim kuk na mape kde to byvas lebo my to nic nehovori....akurat vcera tatino spominal Hostel tak som si spomenula na teba....a povedala som mu ze aj ked som ho videla tisic krat ziaden hostel nebude 😝

3558
15. jan 2009

ja lietam z East Midl. uz 5 rokov. len raz som skusila od vas, no a nic moc. East mi vyhovuje viac. nasa nemocnica je tiez v tej stvrti kde ja byvam, ale pesi by som veru nepresla. na peso je to peeeekne daleko. 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre