Pôrod v Anglicku. Ako prebieha? Aké máte skúsenosti?

mima3114
17. máj 2007

Ahojte.zakladam tuto temu lebo som v 37 tt,cize o chvilu ma caka porod a zijem v Anglicku,takze by som chcela vediet ako to tu prebieha.Baby,ktore mate skusenosti s porodom v UK,tak sa podelkte o tie skusenosti so mnou.velmi ma zaujima ako to tu prebieha,ci si mozeme vybrat polohu ako chceme rodit a pod.

cutce
5. jan 2011

@martina_uk no ta je uzasna, uz se na ni moc tesim 😀 😀 😀

kaciatko100
5. jan 2011

Ahojte,
Prajem vsetko dobre v novom roku.
Chcela by som sa opytat ci si v Uk mozem vybrat porod cisarskym rezom.
Dakujem za kazdu odpoved🙂

vanniekerk
5. jan 2011

@kaciatko100 Ano, mozes. Podla toho ku akemu doktorovi sa dostanes sa ta mozno bude skusat odhovorit (pokial na cisarsky nie je nejaky medicky dovod) a uprednostnit prirodzeny porod. Hlavne sa dobre informuj o svojich moznostiach - aj od viacerych lekarov a midwives - aby si urobila to spravne rozhodnutie pre seba aj svoje baby. 😉

smajka
5. jan 2011

@kaciatko100 - mozem sa spytat aky mas dovod? a je to prve baby?
ja tym totiz prave prechadzam. mam uz jedneho synceka a po hodinach kontrakcii som skoncila s emerg.cis. teraz cakame mimi n.2 v aprili a ziadala som o planed cis. zatial som mala jeden pohovor s konzultantom v nemocnici, ktory sa ma samozrejme snazil odhovorit. dali mi dalsi scan v 36tt - v polovici marca a vraj podla polohy a vahy miminka a podla toho ako sa citim sa rozhodnu. tak to nie je take jednoduche. dve moje kamaratky tiez ziadali o druhy planovany a prisiel im dopis, ze su schopne na normal birth.
treba prosit, prehovarat a plakat.

hajatanufus
5. jan 2011

@martina_uk ahoj mala je zlatucka ako krasne spinka

etnicka
5. jan 2011

@vanniekerk velmi pekne Ti dakujem 🙂 prave moj problem pri prvom porode bol, ze som sa pripravovala na hypnobirth a porodne asistentky v birth centre s tym nemali ziadne skusenosti, furt mi nukali entonox 😖 na koniec som si ho dala a potom sa mi zastavil porod a cele sa to pokaslalo, maleho som tlacila vyse 5 hodin uplne nasilu, doteraz tu skusenost spracovavam. Takze preto mi velmi zalezi na tom, aby ten dalsi porod uz bol taky, ako ma byt. Velmi rada by som bola, keby si mi poslala Tvoj birth plan 🙂

hrozienko11
5. jan 2011

ahojte. vsetko dobre v novom roku prajem 😉
ako je to s tym cisarskym? u koho sa na to mozem informovat? ma to zaujima kvoli tej oblicke totiz.
inac,som odmietla flu injekciu. hadam,sa nebudu velmi zlostit. ale podla mna nema vyznam si ju davat,ked som naposledy mala chripku na zakladke. aj ked vraj obsahuje protilaku na swine flu.

mirkabride
5. jan 2011

Ahojte babenky. Vsetko dobre v novom roku! Pridavam sa k vam, lebo tiez byvam v UK juzne od Londyna a mam maleho 8 mesacneho chlapceka. Rodila som tu v Kings College Hospital v SE London a bola som viac menej spokojna aj ked veci sa nakoniec nevyvinuli ako sme planovali. Ale mala som pocit, ze bolo o nas postarane. Takisto som robila hypnobirth kurz a pocas celeho tehotenstva som robila antenatalnu yogu, dokonca som planovala porod doma, no nakoniec z toho bol neplanovany cisarsky. Inac, pokial viem, tak nie je to na matke aby si vybrala ci chce cisarsky alebo prirodzeny porod, ved NHS by to nezvladalo 🙂 Ja osobne ak budem cakat druhe sa budem snazit o prirodzeny. Dufam, ze sa mi to raz podari 🙂 Dobru noc vsetkym!

dadulka2000
6. jan 2011

caute kocky
ja sa uz hlasim z prace,... ani neviem ako ten rok prebehol a uz som tu opat,... ale nestazujem sa, je to super a na 3 dni v tyzdni, tak ze idealne spojenie byt mamou a aj chodit do roboty.

@mirkabride ahoj, kde na juhu od londyna si, ak sa mozem opytat?
@hrozienko11 mas uz kocik? mam na predaj Quinny Buzz - cely travel system 🙂) a ani ja som flu jab si nedala ked som bola tehu,... nikdy nevies ake to moze mat vedlajsie ucinky na babo (ved to nemaju riadne testovane) 😉

pekny den

cutce
6. jan 2011

dobre ranko,

Tak ja si taky davat nebudu flu jab, protoze midwife rikala, ze presne jak pise dadulka neni t otestovano, ze by to skodilo a nebo neskodilo miminku a mam jen mesic, takze uz to necham 😉

monkka21
6. jan 2011

ahojte maminky.chcem sa spytat ze ako mam podat odvolanie ked mi neschvalili sure start maternity grant s dovodu ze nepoberam ziadny benefit a pritom poberame working tax credit?dakujem za odpoved

mrk11
6. jan 2011

@martina_uk naaadherna babika

mrk11
6. jan 2011

@monkka21 a nechces si poziadat na sk o tych vyse 800 eur? tam potrebujes papier, ze ti zamietli tento grant

mrk11
6. jan 2011

@hrozienko11 tu si nemozes vybrat, ze chces cisarsky, robia ho len, ked je to nutne, pretoze nhs to stoji peniaze. Povedz to midwife, ta ak uzna tvoje dovody, spoji ta s lekarom. My sme stale chore, dnes eli dostala prve antibiotika, nevieme z coho ma horucky a nechcu klesnut uz 4-ty den.

monkka21
6. jan 2011

@mrk11 a ake su tam podmienky na schvalenie?ja som ratala s tym ze mi to tu schvalia kedze poberame working tax credit,tak som si nezistovala nic o tom prispevku na slovensku

cutce
6. jan 2011

tak ja byla dnes na kontrole a malej je porad hlavickou nahoru 😖 , snad se prdola vcas otoci, ale jdeme na scan za 14 dni 🙂

mrk11
6. jan 2011

@monkka21 https://www.modrykonik.sk/forum/paragrafy/narodenie-dietata-v-uk-slovensky-rodny-list-a-prispevky-na-slovensku-2/

dostava to kazdy, kto ma na SK trvaly pobyt, teda ak sa to teraz niekedy nemenilo.

simicak
6. jan 2011

ahoj holky,muzu se pridat,i kdyz uz mam odrozeno? 🙂
@monkka21 a pracovala jsi v Uk pred odchode na materskou? Jestli ne,tak narok na nic nemas,kdo pobira working tax c.? Manzel? Muzes si zazadat na Slovensku,ja brala taky z Cr,ale to zmenilo zakon loni a i pres to,ze tam mam trvaly pobyt a vsechno,tak kvuli toho,ze ziju v Uk mi rodicovksou sebrali.

@hrozienko11 vybrat si nemuzes ani v cr,na Slovensku to jde si sama vybrat?? Prirozeny porod je nejbezpecnejsi pro miminko,tim ze proleze skrz panev,tak se nadechne,u cisare jsou daleko vetsi rizika jak s dychani i se vsim. Proc chces cisare???

HOlky je tu nekdo z Birminghamu? Ja rodila obe dcery tady,prvvni porod byl supr,druhy horsi.Rodila jsem ve 29tt. a v nemocnici zadupali vse co jen slo 😖
Jinak jak tady nekdo psal o hypnobirth,tak kamaradka tak rodila a byla z toho nadsena. Prvni rodila s epirualem a mela hroznou zkusenost,tak u druheho epi nechtela ani videt a zkousela hypno a rikala,ze by rodila i kazdy tyden. Ze si to fakt uzila,mw vubec ne potrebovala,do porodnice odjela jen nakonec a to protoze ji manzel donutil a dve hodky po porodu jela zpatky domu.

elixia
6. jan 2011

@dadulka2000 super,za sa to to podarilo takto pekne sklbit 🙂 Dala si Millie do nursery,ci ako si to poriesila?

@monkka21 nie som si ista,ci sa da proti tomu odvolat..a ako pise mrk11,poziadaj radsej na SK..

@mrk11 ako sa vam dari? citam,ze stale ste chorucki,moja zlata..Risko tiez skoncil na ATB,chvalabohu mu to preslo potom..cele vianoce sme stravili s chorobou. ☹ ...podarilo sa vam naucit Eli spat v postielke? 🙂

@cutce neboj,este stale ma cas sa otocit..Ako sa nak citis?

Inak,kde ste to vzali,ze si tu mozte vybrat porod sekciou? Ak na to nie je zavazny dovod,tak vam cisarsky len tak lahko neurobia...ja som on ziadala 12 hodin skor ako mi ho nakoniec urobili,ale oni ani pocut o tom..natahovali to,kym sa len dalo...oni su tu za natural way vo vsetkom,takze cisarsky na poziadanie urcite neurobia 🙂

Co je to hypno birth?

simicak
6. jan 2011

Segra v Cr rodila pres 40 hod. a az pak ji schvalili cisare,svagrova mela prvni cisare a stejne ji druheho dali na prirozeny porod a po dvou dnech sla zase na cisare.....nikdo nechce delat cisare z lekaru bezduvodne.

@elixia pri kontrakcich se naucis relaxovat ,poustis si relaxacni hudbu atd.,takze se cely porod udrzeujes v naprostem klidu a pohode a umis rozdychavat kontrakce........

mirkabride
6. jan 2011

@dadulka2000 Ahoj, ja som v Oxted, Surrey. Nedavno sme sa tu prestahovali z Londyna tak tu este skoro nikoho nepoznam a niekedy mi je s malym doma riadne dlllllho 🙂 Ty si odkial?

@cutce Dufam, ze sa tvoj drobec otoci do februara. Mojmu sa tiez dlho nechcelo a nakoniec sa otocil okolo 32 tyzdna a potom zase naspat hore! Ale po dalsom tyzdni si to rozmyslel a uz ostal hlavkou dole. Asi mu uz neostalo miesto na kotrmelce 😉

A este som chcela spomenut, ja som mala pocas tehotenstva flu jab lebo to bolo vsade okolo mna a mali sme v praci dokonca potvrdenu swine flu tak som to nechcela riskovat. Vsetko bolo dobre ale den po injekcii som dostala teploty a zlozilo ma to na dobre dva dni!

cutce
6. jan 2011

@simicak co je to to hypnobirth? Jinak mas pravdu, ja sjem se na ten rodicak ptala v listopadu a bylo mi receno, ze je jim jedno, ze mam trvaly pobyt v Cr, ale ze pojisteni jsem si hradila v zamestnani zde v UK a muj zivitel zije v UK, takze na nic nemam narok. A to si predstav, ze na pracaku mi rekli, ze mam na vse narok, fakt nevi o cem melou. ja radeji nic pobirat nechci, ab ych to nemusela za nekolik let platit zpet i s uroky

@elixia citim se dobre, ted uz jsem na dovoleny, takze super 😀 😀 😀 😀

cutce
6. jan 2011

@mirkabride je to jsi ode me 15 minut autikem 😀 😀 😀 😀 , to bychom se mohli sejit, ja jsem ted uz doma na dovolene, bydlim na vesnicce Chiddingstone Causeway 😀 😀 😀

vanniekerk
6. jan 2011

@elixia V skratke: http://www.hypnoclinic.net/ - ja som robila 1 dnovy hypno birth kurz cez nich a stravili sme tak spolu s muzom a dalsimi 3 parmi jednu uplne krasnu Sobotu. Najlepsie bolo cvicenie na zaver, ked nam dali obom do ruk kocku ladu a mali sme ju drzat 1 celu minutu - pekne to palilo. Potom sme to iste cvicenie zopakovali, ale uz s pomocou relax. cviceni a to som tu kocku zvladla drzat aj niekolko minut a kludne by som aj dalej pokracovala... proste je neuveritelne ako ked upriamis mysel na nieco ine - nie na bolest - tak ju proste necitis. Anyway - potom, ked sa drobec vykluje dam vediet ako to fungovalo. 🙂

elixia
6. jan 2011

@cutce tak si len pekne uzivaj...a hlavne spi,kym mozes 😀

@simicak @vanniekerk vdaka 🙂Este som o tom nepocula a pravdu povediac si to ani neviem velmi predstavit,ale kazdopadne drzim palce,aby vam to vyslo podla predstav... 🙂

mrk11
6. jan 2011

@elixia v podstate sa nam to podarilo tento tyzden, ale nezaspi sama, musime ju asi 5 minut hladkat. Ale je to pokrok, lebo postielke nam uz nechcela spavat ani za svet.

Eli sme mali chorucku uz skoro od zaciatku decembra, chudatko chytila v play group silnu virozu (virozu nam na 3x potvrdzoval lekar, som mala pocit, ze to je angina), len som jej nakupila sirup a kvapky a na natieranie prsicok, velmi nam schudla a trvalo to 2 tyzdne. Potom sme to od nej chytili my, ja este stale nie som OK, manzel ma lepsiu imunitu, toho to len lizlo, ale obaja sme na Silvestra len z povinnosti dockali polnoc, taki sme boli chori. No a Eli mi zacala v pondelok horuckovat, a dnes sme sli k lekarke, ta si nas uz pamata, sama hovorila, ze nie je rada, ze nas vidi, no a ma trosicku cervene hrdielko, ale nic ine, nevie si lekarka vysvetlit horucky, tak jej mame odobrat vzorku mocu. Idem kupit nocnik, ked mm z prace a vyskusam, lebo sposob, ktory mi odporucala by Eli urcite nezvladla, ona je velmi pohybliva a energicka, a ked mi povedala, ze mam ju vyzliest donaha, prilozit na prsnik, nech papa a pod nu dat misku cistu a manzel jej ma drzat nohy, to naozaj bude istejsie s nocnikom. Dali jej ATB, nie som tomu rada, lebo ja nie som zastancom napchavania sa liekmi a hlavne, pokial by to bol virus, tak ziadne ATB jej nepomozu.

Inac, nasla som pre Eli jasle, su aj najlacnejsie, ale aj som tam bola najspokojnejsia s ludmi, stoja 870 na mesiac, to poradenstvo, co som predtym spominala, som este nemala, raz kvoli Eli, ze bola chora, potom napadol sneh a nedalo sa tam dostat. Mam tam ist buduci tyzden v utorok, snad bude Eli lepsie, lebo ked som sa dovolala na HMRC, tak mi skoro spadla sanka, ako malicko nam priplatia na jasle. Viem, ze to zavisi od prijmu, ale nam zostane naozaj ta minimalna ciastka na prezitie. No co uz, do prace musim a musim na full time.

cutce
6. jan 2011

@elixia snazim se spat, ale dneska jsem prijela do neocnice pozde, jsem myslela, ze mam appoitment v 11.50, tak jsem is rano byla na pocitaci a delala snidani a pka si rikam, radeji se podivam v kolik mam ten appoitment a jeste, ze jsem se podivala mela jsem tam byt uz v 10.50, tak honem sprcha, chleba do pusy a jet 😀 😀 😀 😀

simicak
6. jan 2011

@vanniekerk kamaradka mela doma i kazety a trenovala kazdy den,dokonce si chtela i delat kurz,ze to bude ucit,jak z toho byla nadsena 😉

@cutce,to je totiz novy zakon co vysel v platnost v kvetnu tusim. Takze ja ted nepobiram nikde nic a zijem z platu od manzela. Ale stihla jsem na obe holky i porodne v Cr a vybrat 3roky materske,tak aspon neco. Ale kdyby si zila mimo EU a byla vdana mimo EU,tak na materskou z Cr narok mas 😀 😀 Docela zvlastni zakon 😖

Holky,ja vam muzu doporucit masaz hraze,naprosto uzasne,po tydnu masirovani se mi to svalstvo asi o polovinu vic dokazalo natahnout a nejsem vubec nastrizena,natrzena nic. 😉

cutce
6. jan 2011

@mrk11 a to ty jesle jsou na 5 dni v tydnu 9 hodin denne? To bych rekla, ze je celkem dobry

cutce
6. jan 2011

@mrk11 chudinko si pekne uzivas s holkama ☹ , tak uz aby byly virozy pryc

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre