Pôrod v Anglicku. Ako prebieha? Aké máte skúsenosti?

mima3114
17. máj 2007

Ahojte.zakladam tuto temu lebo som v 37 tt,cize o chvilu ma caka porod a zijem v Anglicku,takze by som chcela vediet ako to tu prebieha.Baby,ktore mate skusenosti s porodom v UK,tak sa podelkte o tie skusenosti so mnou.velmi ma zaujima ako to tu prebieha,ci si mozeme vybrat polohu ako chceme rodit a pod.

mrk11
14. apr 2011

@monika.c drzim palce, nech si naozaj trochu oddychnes. Eli place kazde rano, ale vraj uz je tento tyzden omnoho lepsi, asi bude plakat rano stale, kym je takato malicka, lebo odchadzam a ona tam zostava, ale vraj sa velmi rychlo ukludni, dokonca sa vcera dost dlho vyhrala sama a nepotrebovala nikoho okolo seba. Dnes rano mi toho mojho chrobacika bolo velmi luto, lebo by si aj bola prispala, ani nevedela, ze ju prebalujem, ani vyzliekam, obliekam, davam do kociara, zobudila sa v polke cesty do jasli, tak sme rannu hygienu robili az tam 🙂

Teraz nieco ine, neviem ci mate niektore skusenost, mne sa zacalo rano vyhadzovat cele telo, trva to 2-3 hodiny, vyzeram na rukach a nohach akoby ma popalila prhlava, je to neskutocne svrbive a po 2-3 hodinach to odoznie a nie je ani vidno, ze mi nieco bolo. Ja som vcera rano sa uplne vystrasila, ja som bola cela akoby poprhlena, tam nebolo jedno volne miestecko na dalsi pluzgier, volala som k lekarovi, dali mi termin a ked som tam prisla, tak som im nemala co ukazat. Povedali mi, ze nech si kupim antihistaminika, no reagujem presne tak isto. Najlepsie je, ze vobec nic som nezmenila, ani v jedle, ani v obliekani, lebo stale nosim tie moje tehotenske veci, kedze som neschudla a nastastie v tejto divizii nie je dress code. Ani prasok som nezmenila, odkedy je Eli na svete, tak aj nase veci periem v tom jej detskom. Tak netusim. Skusim im tam zavolat, ze by som tam prisla hned ako sa vyhadzem, nech to vidia, ale vcera tomu neboli nakloneni, mam si pisat zoznam..., no proste somariny, akoby som mala atopicky ekzem. Toto je proste nejaka alergicka reakcia, uz mam 3 tyzdne nadchu alebo nejaky virus, rozmyslam, ze ci ten mi to nesposobuje, ale preco tak rychlo odoznie, to mi nie je jasne.

katkanova
14. apr 2011

@radlinka no mna tiez pobavili posledne - mam opakujuce sa migreny od zaciatku tehotenstva sa na to stazujem, az ked som to midwife povedala asi 25 krat tak to aspon zaznacila do green notes - no a ked som s tym skoncila az na pohotovosti, pytaju sa ma - takze toto je prvy krat co sa vam toto stalo? - no myslela som ze ma ...! 😕 je to naozaj zvlastne ze v takej vyspelej krajine s tolkymi peniazmi moze zdravotnictvo takto nefungovat. pokial ma clovek nejaky problem a da sa mu konzultovat to s lekarom doma, tak asi nic lepsie ani nemoze urobit 🙂

uankab
15. apr 2011

@mrk11 , podla toho co pises je to urcite alergicka reakcia na nejake jedlo... naozaj si pis co jes, reakcie takeho typuy su to dost nebezpecne a nabuduce mozes reagovat este silnejsie (dokonca az sokom).. zial stava sa, ze zrazu zacnes reagovat na potraviny ktore boli vtedy ok a nijako inak to nezistis ako to ze si budes presne zapisovat co si zjedla... taketo reakcie nastanu vacsinou hned ako to zjes (v ramci hodiny, ale niekedy to trva aj dlhsie)... mne sa tak drobec vyhodi napr po mrkve, len jej to mizne velmi pomaly a zostane cervena aj tyzden... antihistaminika pomahaju, daj si ich okamzite ako sa zacnes vyhadzovat, mali by zmiernit reakciu... drzim palce aby si prisla na pachatela!

hajatanufus
15. apr 2011

ahojte babenky par dni som tu nebola sa mi akosi nechcelo mala som nejake blbe dni ci co som len unavena malej idu zubky tak v noci casto vstavame a neviem to nijak dospat tak cele dni nic nerobim lebo nevladzem
@bubbly stejne si o to poziadaj a ak nic tak aspon budes mat potvrzeni pro cr lebo to tam budu od teba chciet tu si mozes ziadat uz v 29tt
@smajka blahozelame k syncekovi a zelame vela zdravicka obom rychlo sa nam zotav a potom napis co a ako

hajatanufus
15. apr 2011

@monika.c ahojky chcem sa opytat ze ci aj dieta teda od 2 rokov moze mat vlastnu prirucnu batozinu? lebo ja by som malej chcela vziat nejaky ruksak alebo nieco kde by som nam vsetkym dala jedlo inak ja budem mat velky ruksak s oblecenim a mm bude mat taskus dokladmi a nb takze to potomnemam kde inde dat diky my idemme z lutonu 🙂

monika.c
15. apr 2011

@hajatanufus ak ma mala normalnu letenku,cize nie je tebe na kolenach,prirucnu moze mat.tusim od 2 rokov ma uz dieta v lietadle vlastne sedadlo 🙂 a kedy idete?prajem stastny let 😉

hajatanufus
15. apr 2011

dakujem letime na velkonocnu nedelu 24.ano mala uz ma normalnu letenku len my si ju asi aj tak vezmeme na koleno lebo neviem ci sa nebude bat to este uvidime tak super ked moze mat aj ona prirucnu lebo ja vlastne ani prebalovaciu tasku neberiem takze vsetko budem musiet dat do svojho ruksaku ale tak aby to bolo po ruke este raz diky a krasne sviatky prajem ak sa tu uz nahodou nestretneme 🙂

mrk11
15. apr 2011

@uankab uz som nasla pachatela, ja totiz na ranajky jedavam uz straaaasne dlho len ovsenu kasu a dala som si ju samozrejme aj dalsie rano a taka ista reakcia, hned som si dala antihistaminika. No a na dnes som sa dohodla v praci, ze pridem neskor, ze ak sa mi to vyhodi, idem rovno k lekarovi ukazat a aby si to nafotil. Tak sme si s Eli prispali, lebo lekar zacina az rano o 8, vo "zvycajnom case reakcie" ziadna reakcia, dala som si na ranajky chlieb, co som nespravila uz neviem ako davno a pre istotu som si obliekla to iste, ved na cestu do jasli a z jasli, to sa mi zvyklo vyhodit po ranajkach na ceste do jasli a z jasli som uz bola cela posypana pluzgierikmi. No a nic, nic sa nestalo. Takze to by som naozaj nepovedala, ze zareagujem na ovsenu kasu, hlavne netusim preco sa to prejavilo, ved som nic nezmenila, este ani znacku mlieka 🙂 A dakujem za odpoved.

uankab
15. apr 2011

@mrk11 , no super ze si nasla vinnika... tak sa odteraz ovsennej kasi vyhybaj, ak si to chces potvrdit tak si daj pauzu nejake 2-3 tyzdne a potom zacni jednou lyzickou a uvidis... ono inak vsetkeho vela skodi, tak mozno prave tym ze si to jedavala kazde rano 😉 ... existuju aj skrizene potravinove reakcie, tak mozno ak si alergicka na nieco ine tak sa ti vyvinulo aj toto... tazko povedat, alergie su pliaga, Magdalenka ma neuveritelnu potravinovu intoleranciu (z ovsa sa tiez zvykla vysypat, teraz je uz ok ale taku pohanku stale nemoze..) ...

monikac
16. apr 2011

@katkanova citam, ze mavas migreny a mna to trapi tiez a dost casto ich mavam a trvaju aj niekolko dni a len pocas tehu mi zacali... ☹ a ked som to spomenula doktorke zopar krat, tak mi povedala,ze je to normalne a ze teba vela vody pit, ovocia jest...atd. ...proste veci co normalne robim...a chcem sa spytat,z ked si isla na pohotovost, tak co ti povedali? pomohli tie nejako? alebo ta len jednoducho odfajkli a povedali,ze sa s tym musis zmierit ze je to normal?

dejka77
16. apr 2011

@mrk11 Ja som tiez taky pocitvec. Niektori ludia nam hovorili, ze naco sme sa brali, ze som sa mohla prihlasit ako slobodna mamicka a brat vsetky benefity. Ale na take veci ja nie som, nemohla by som zit v klamstve a brat peniaze, na ktore nemam pravo. To budem radsej zit z mala, ale s cistym svedomim. A ak sa smiem spytat v akej lokalite byvate? My byvame zatial aj s inymi spolubyvajucimi, ale neskor sa urcite chceme prestahovat do "vlastneho", takze to bude trocha skrt cez rozpocet.

katkanova
16. apr 2011

@monikac ahoj na pohotovosti mi povedali ze mozem pockat par dni a polezat tam a daju mi appointment s neurologom - len ja ked som si predstavila ze tam mam lezat jak mrcina - fakt na to nie som zvyknuta - uz po jednom dni ma vsetko bolelo - tak som sa vykaslala na to - no povedali mi ze nabuduce ked dostanem migrenu mam zas prist a to uz sa pripravim psychicky a asi si to tam odlezim - za to vysetrenie to stoji ... inac teraz som odpozorovala dve finty - nikdynikdynikdy nebyt ani trosku hladna, stale nieco zobem no a len co trosicku citim ze to na mna ide, dam si paralen - a klop klop - uz asi 5 dni som bezmigrenova - uvidime dokedy 🙂 vrajze normalne je to, by som im dopriala tym doktorom zazit to aspon na den 🙄

monikac
17. apr 2011

@katkanova ahoj....no tak sa daj vysetrit ked ti to ponukli este ze to...mne ani len to neponukli len hovoria,ze je to normalne..... 😠 ale,ako to moze byt normalne ked cloveku trieska v hlave niekolko dni? ako mame podla nich fungovat,ale im je to jedno ich to neboli.... ☹ ked ma zase chyti poriadna migrena aj ja si asi zajdem na photovost a snad sa to trosku posunie niekde. ale vies co je na tej mojej migrene zaujimave? ze mna to chyti obycajne cez vikend, ked nie som v praci a vlastne mam relaxik a vegetik,tak neviem ci mam zacat pracovat aj vikendy alebo co.... 😅

mrk11
18. apr 2011

@dejka77 byvame v Ealingu, nemozem si vynachvalit, predtym smer byvali v Hestone a to je citelny aj viditelny rozdiel. Konecne sa po rokoch citim naozaj ako v Londyne. My sme sa stahovali, ked mala Ela 2 mesiace a lutujem, ze sme to neurobili uz skor. Drzim prsty pri hladani samostatneho byvania, hlavne zacnite v dlhom casovom horizonte, lebo dobrych bytov, ci domov je malo a my sme zistili, ze aj ked sme hladali 2 mesiace pred stahovanim, bolo to malo.

mrk11
18. apr 2011

@uankab no skusim, aj ked ja to na chvilu naozaj uplne vylucim z jedalnicka, lebo mne tato "skusenost" na hodnu chvilu stacila. Ale dakujem za pomoc, ja som zatial mala alergiu len na urcite materialy, a uplne inac vyzerajucu, tak ma to dost dostalo, velmi som sa zlakla, co to je.

dejka77
18. apr 2011

@mrk11 My byvame v Leytone. Som v tejto oblasti uz od zaciatku a paci sa mi tu. Uvedomujem si, ze su aj krajsie oblasti, ale len nedavno som si nasla nejake kamaratky-mamicky a byvaju fakt blizko tak by som sa nerada stahovala niekde uplne inde kde nikoho nepoznam. Aj tak sa chceme vratit na Slovensko, aspon nieco este nasporit takze do nejakej lepsej a drahsej oblasti si nemozeme dovolit sa nastahovat.

cutce
19. apr 2011

ahojky holky,

dlouho jsem tu nebyla, mela jsem rozbity pocitac ale stejne nejak nestiham 😀 😀 😀 .

Dneska ma D 😀 videk 2 mesice tak se jdeme odpo zvazit abychom vedeli do jeho diarku jak nam roste 😀 😀

co je tady noveho?

smajka
19. apr 2011

Ahojte- tiez som tu nejaku dobu nebola- stale nemame poriadny net- len tak nakukam cez mobil.
Nase male zlaticko sa narodilo 11 aprila- dnes uz mame 8 dni 🙂. Je to len taky malicky drobcek, narodil sa s vahou 2.4 kg, ale po zdravotnej stranke je vsetko v poriadku, velmi mu chuti papat a tak urcite coskoro vahu dobehneme 😉. Je to male zlaticko- len buva, kaka a papa.🙂.
Ked budem mat poriadny net, dam nejake photo.

mrk11
20. apr 2011

@smajka blahozelam, urcite z neho vyrastie chlap ako buk, drzim palce, vela mliecka a hlavne zdravicko prajem

radlinka
20. apr 2011

@smajka gratulujem....zelame vela zdravicka, stasticka a mliecka...snad sekcia prebehla podla planu a v pohode...uzivajte si krasne jarne dni xxx tesime sa na fotos x

radlinka
20. apr 2011

@katkanova @monikac tak ja som mala robene EEG u neurologa, dali mi take utlmujuce tablety, ze sa mi chcelo spat....tak som to vyhodila...aj tak ma migrena zacala hrozne trapit pocas VS a potom este popri praci, teraz si idem zaklopkat, sa snazim co najviac pit a som v pohode...lebo nechcem do seba davat ziadne tablety ani cipky...mne nic z toho co mi ponukli v UK nezaberalo, tak som si davala testy robit doma na SK.
Inak je to sila, ked ma clovek migrenozne stavy sposobene vzdy niecim inym...a ked clovek do seba nemoze nic dostat, lebo to ide z neho von... 😕 Ja mam k tomu nizky tlak, tak pri zmene pocasia mi bolo vzdy blbo a tiez pri velkom pracovnom nasadeni a strese. Snazim sa hlavne najest a vela pit v dopoludnajsich hodinach a pravidelne...clovek nesmie zabudnut na dostatocny prisun tekutin, lebo potom je to fakt zle nedobre a pomaha aj cerstvy vzduch a zmena prostredia, prip. krajiny. 😉 Treba mat na zreteli vsetky neduhy, ktore toto ochorenie sposobuju a dobre ich vychytat alebo sa sledovat aky faktor toto vyvolava - napr. zmena pocasia, prichod menstruacie, nevhodna strava, cokolada, vino, syry a pod... Moze ist aj o blokovanie chrbtice..resp. C blok, kt. sposobuje napr. urcite nedokrvenie cievy v hlave, kt. potom vyvolava migrenozne bolesti.
Dobre su masaze, kupele alebo ina alternativna liecba. 😉

monkka21
20. apr 2011

ahojte.moja mala ma uz tyzden na hlavicke drobne pupaciky s hnisavov hlavickou.prv som si myslela,ze su to potnicky ale tie by nemala tak dlho a hlavne ked jej davam len tenku ciapku.uz aj olejcekom som jej prestala natierat ale ani to moc nepomohlo a navyse ma teraz este aj suchu pokozku.neviete co by to mohlo byt?gp sa k tomu neunuvala ani vyjadrit u nich su vsetky vyrazky u babatiek potnicky.

mondee
20. apr 2011

@smajka gratulujem a ticho zavidim,ze to uz mas za sebou

katkanova
20. apr 2011

@radlinka to je pravda, aj ja som odpozorovala par veci, kt to spustaju, napr blikacie svetla, hlad alebo smad - len niekedy sa mi zda ze vychytat vsetko co to moze sposobit je takmer nemozne ... zazrakom mi vsak pomaha ked si hned v zaciatku supnem paralen - hoci mam potom kvoli malemu vycitky, asi lepsie ako trpiet, no fat dufam ze po porode to prestane, inak neviem neviem 😕

mrk11
21. apr 2011

@monkka21 to je reakcia na materske mliecko, ma to kazde babatko, objavi sa to okolo 5-teho tyzdna a zmizne to same, len to treba umyvat vodickou, ziadne pripravky nepouzivaj. Neboj, ja som sa tiez vylakala, a letela som s nou k lekarovi 🙂

monkka21
21. apr 2011

@mrk11 dakujem.a nemam jej davat ani samponik kym to nezmizne iba vodu cistu?

monika.c
21. apr 2011

@smajka gratulujem a prajem vela zdravia pre oboch a tebe vela mliecka 🙂
@monkka21 to je reakia na tvoje mliecko,ako uz pisala mrk11,aj moja to mala a tiez som s tym bezala k gp a ten pravdaze jej na to nic nedal 😖 nedavala by som na to ani samponik,len cistu vodu 😉

smajka
21. apr 2011

dakujeme vam za gratulky - ste zlate 😉
sekcia bola uplne v pohode. neda sa to ani porovnat s prvym porodom. rano nas zobrali do nemocky uz o 8am. na izbe sme boli 3, cakali sme pokial sa uvolni operacka, lebo v ten den bolo vela emerg.sekcii. mna brali az poslednu - lebo tie dve predo mnou boli uprednostnene zo zdravotnych dovodov. takze ma zobrali az o 5 - skoro som 'zomrela' od hladu, ani vody mi nedali a naposledy som jedla o 6 vecer den predtym. operacia v poho -sme si poplakali ked nam dali maleho 🙂. aftercare v nemocke bola super, nemozem si stazovat. vsetci sa snazili pomoct, usmievali sa a boli ochotni. prepustili nas presne o dva dni a 3 hodky.dnes uz mi je fajn, pomaly robim vsetko ako predtym, len na soferovanie si musim pockat este aspon 3 tyzdne.

radlinka
21. apr 2011

@monkka21 ahooj, ziadne olejceky, ziadne samponiky ani blbosti... zbytocne ju nemaz olejmi, lebo pokozka sa premazuje a nic z toho nevznikne len pupiky, lebo telicko si musi vytvorit vlastny maz a ked malu okupes a este aj zakazdym namazes olejmi ci dalsimi vecami, tak potom su z toho vsade pupiky.
cista voda je najlepsia podla mna, pripadne repik alebo kamilky, ale tie kozmeticke sady do kupela take male babies ani nepotrebuju a nemusia sa ani samponovat zbytocne. Ak je to Johnsons, tak ho radsej vyrad... All bude okej, neboj 😉

radlinka
21. apr 2011

@smajka super, aspon dalsia pozitivna skusenost a dobra starostlivost ...tak si uzivajte...all the best 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre