Pôrod v Anglicku. Ako prebieha? Aké máte skúsenosti?

mima3114
17. máj 2007

Ahojte.zakladam tuto temu lebo som v 37 tt,cize o chvilu ma caka porod a zijem v Anglicku,takze by som chcela vediet ako to tu prebieha.Baby,ktore mate skusenosti s porodom v UK,tak sa podelkte o tie skusenosti so mnou.velmi ma zaujima ako to tu prebieha,ci si mozeme vybrat polohu ako chceme rodit a pod.

janinek
14. aug 2012

A jeste se chci zeptat. Zadala jsem o child benefit a prisel mi zpatky dlouhy formula rk vyplneni, ze kvuli tomu, ze jsem z ciziny, mely jste to take? Vrrrr.

hajatanufus
14. aug 2012

@janinek ahojky dakujem ano zladli sme to 🙂 davas malu odgrgnut? skus takto a ja som davala malemu na brusko aj infacola este skus malu davat na brusko u nas to zabralo na chrbatiku nevedel zaspinkat len na brusku a rachelka tiez kym som na to neprisla tak som v noci skoro nespala ☹ http://www.novorodenec.sk/page.php?sekcia=clank...

hajatanufus
14. aug 2012

@janinek teraz som sa pytala manzela a hovori ze ano ze aj my sme dostali taky viacstranovy formular a cakacia doba je do 26 tyzdnov ☹ 😠

janinek
14. aug 2012

@hajatanufus Jo, snazim se, ne vzdy si teda krkne. Zkusim to podle toho tveho navodu priste. Infacol jsem ji dala na zacatku parkrat, ale pak jsem zjistila, ze s emusi proad a hlavne na zacatku jsem to spatne poznala, to ji brisko netrapilo, byla hladova. Ted uz je to fakt brisko. A s tim spanim na brise mi take nekdo radil. Ona ted spi i na boku, kojim v leze a pak usne nekdy. A ja ji tak necham, protoze se bojim, ze se preusnem probudi, tak ji chci doprat aspon nejaky spanek. Protoze ona se pak bud do 20-40minut probudi bolesti nebo spi dal, takze tak hodku spava na boku po krmeni. A to prave je bez odrihnuti ted casto.

A formular, jo, to je on, 26 tydnu 🙂

hajatanufus
14. aug 2012

@janinek ked spinka na boku to je tiez dobre a odgrgnut ju mozes dat kludne aj vtedy ked sa zobudi 🙂 ja som moje deti nedavala grgnut lebo vraj kojene sa nemusia davat a bola to chyba a pri malom som sa naucila ze sa to ma a baby z fora tu hodili ten link na odgrgnutie a tak som to teda robila aj ja a vzdy to pomohlo a ked to nahodou nezabralo tak maleho zobral manzel na plece 🙂 tak drzkam palceky nech mala pekne spinka a nech ju uz brusko nezlobi

a s tim chb my sme cakali moc dlho lebo nam nekde zapotrosili tlacivo ale pri prvom sa naozaj caka dlhsie aj holky to tu pisali ze ked tam volali ze im povedali ze maju na to lehotu 26 tyzdnov ale neboj vsechno vyplati spetne a pri druhom sme uz necakali dali nam to za par tydnu a pri tretom taky 🙂

janinek
14. aug 2012

@hajatanufus Ja to tu na koniku cetla, ze to trva, takze s tim pocitam, ze to dostaneme po Vanocich a bude to takove mile prilepseni pak 🙂

Jako ten formular je priserny, nemozne formulovane otazky. Jako by nestacil nejaky papir, kde prohlasim, ze nic z CR neberu, nebrala jsem a brat nebudu.

cutce
15. aug 2012

@janinek nejsou povinny, ale mas auto prizbusobit pocasi, takze kazdy si je vymenuje kdyz tam jezdi prez zimu. A neni to kolika? Nebo se chudinka nemuze vykakat? Jinak mi budou delat NT screening test a i mi budou brat krev, to bude zase show 😠, oni mi neumi brat krev, nemam zadne viditelne zily ☹
@hajatanufus tak hlavne, ze jste to zvladli 😉

hajatanufus
15. aug 2012

@cutce no ved ano 🙂
@janinek ano spominam si ze mm s tym mal problemy ked to vyplnal ze zaludne otazky 😠

janinek
15. aug 2012

@cutce kaka porad, takze asi zacpu vylozene nema, spis ty prdiky. A to vzdy tak tlaci chudera. Kdyz mi kaka pri prebalovani, tak tak zurive netlaci. A pokakana plinka je petkrat denne, takze asi spis ten vzduch.

@hajatanufus neskutecne pitome otazky, to maji schvalne, aby cloveka doradili to vyplnovat a vzdal to.

cutce
15. aug 2012

@janinek a zkousela jsi infacol (myslim, ze se tak jmenuje),

Jinak se budu ptat na ty papiry, abych neco dostala, minule jsem to nezkousela 😅

katkanova
15. aug 2012

Ahojte, je asi nepravdepodobne ze niektora z vas ma presne tu istu skusenost, ale predsa, skuste prosim poradit. Meska mi uz tyzden menses, hoci inokedy chodi ako hodinky este aj v tom istom case dna. Naposledy som mohla otehotniet pred poslednym menzesom co som este mala, takze mi to nedava zmysel – jedine ak by mi bol vtedy napriek tehu prisiel. Test som si robila pred tym posledntm menzesom a bol jednoznacne negativny. C myslite, po akej dobe sa oplati objednat sa k lekarovi ked mi bude stale meskat? Myslim ze s tyzden meskajucim menzesom mi vzhladom na UK system zdravotnictva povedia ze to je vsetko OK ... lenze sa citim naozaj divne, zalieva ma teplo, nespim, som opuchnuta ako balon ... kazda rada dobra 😖

janinek
15. aug 2012

@cutce Infacol jsem davala na zacatku, ale jen asi 3x, to jsem nevedela, ze s emusi pokazde. Od te doby mi prosel. Ted budu davat to biogaia, pak mam jeste na ceste z CR babycalm a infacol kdyztak take bych zkusila.

O Child benefit si zazadej, to ma narok kazdy. Kdyz teda se prekonas a vyplnis tu tunu papiru.

@katkanova Tyden zmeskana MS fakt nic neni. Ted sis test delala?Jinak tady se ti asi lekar po tydnu zmeskane MS fakt vysmeje :(

cutce
15. aug 2012

@janinek infacol se musi davat pred kazdym kojenim a hlavne, on zacne pusobit az tak 3 den, takze to chce trpelivost, ale myslim, ze nam pomohl.
No ale ja dostavam child benefit, to dostava kazda, kdo ma dite, tech £82 mesicne 🙂
@katkanova musis mit pozitivni test, jinak musis cekat, tak si zkus udelat ted tehotensky test

hajatanufus
16. aug 2012

@janinek to je pravda ale neboj zvladnes to 🙂

hajatanufus
16. aug 2012

@katkanova ahojky urcite by som na tvojom mieste sla k dr nech spravia krvne testy a mozes mat problemy aj so stitnou zlazou alebo nejake ine skryte problemy

cutce
25. aug 2012

@katkanova tak jak jsi dopadla?

Mi jsme byli na 12tt scanu, tak vsechno je v poradku 😀

janinek
25. aug 2012

@cutce Jeee. A blahopreji, se ti uelvilo, vid?

ted jsem si teprve vsimla, jake mas pekne datum terminu 3/3/13 🙂

My vcera byly na prohlidce v sestinedeli, tak Lea pry pekne prospiva. A mela 4,30 kila, sjem rada, ze dobre roste.

cutce
25. aug 2012

@janinek no stejne se narodi az 9.3. 😀 😀 😀 😀 . To uz je Lea 6 tydnu??? Jezis toto leti 😒 a jak se vam vede?

janinek
25. aug 2012

@cutce Leti to, ja vim. vzdyt i ty uz jsi pekne daleko a nedavno jsi mela dve carky.

Vede s eok, ted by lnarocny tyden, nespaly jsme vubec, Leuska proad brecela, ale uz je to snad lepsi. byla jsem dost vyrizena.

cutce
25. aug 2012

@janinek a co ji davas na to brisko?

monkka21
25. aug 2012

ahojte maminky tie co mate skusenost alebo sa do toho vyznate.potrebujem sa spytat.kedze nemam narok na SMP tak si ziadam o maternity allowance,ale mam jeden problem a to je ze neviem ci medzi paskami ktore posielam moze byt aj taka kde mam odrobeny neaky pocet hodin a k tomu vyplatenu este dovolenku?

monkka21
25. aug 2012

@cutce ake pekne babo a dost velke na 12tt.ako sa ti tehulkuje?

cutce
25. aug 2012

@monkka21 tohle budu taky zjistovat 🙂 . jinak je to narocnejsi jak to prvni, uz si nemuzeme jen tak lehnout 😀 a co ty?

monkka21
26. aug 2012

@cutce no ja presne ako ty.niekedy uz faknt nemozem ,mala len beha beha a robi bordel.a a ja uz za nou nestiham 😖 je to narocne 😝

cutce
26. aug 2012

@monkka21 ja ho necham at si dela co chce a bordel uklizim az kdyz jde spat 😀 😀 😀 😀

monkka21
26. aug 2012

@cutce no tak to ja by som sa nevyhrabla a z toho.hlavne ked zacne vyhadzovat smetiaky 😀 ako mali diablik,ale co uz.tych par tyzdnov neako este zvladnem.som rada,ze uz mam polovicu za sebou,ale este stale su to skoro 4 mesiace,uf 😨

cutce
26. aug 2012

@monkka21 neboj to zvladnes, zvladli to vsichni, tak mi taky. Akorat ted si tak rikam, ze driv to meli jednodussi, mensi mistnosti a min hrncu, takze takovej bordel nemyvali nasi rodice 😀 😀 😀 😀

monkka21
26. aug 2012

@cutce no ved to ja musim upratovat jej izbu .obyvacku nasu spalnu,lebo ona je ako tornado,vsade zanecha spust 😀 ale veru zvladneme.len aby boli babatka v poriadku.v novembri ma ckaju same konzultacie ☹

cutce
26. aug 2012

@monkka21 jaky konzultace?

monkka21
26. aug 2012

@cutce kvoli malemu.30.okt idem na dalsi scan lebo na scane v 20tt zistili malemu ze ma dilataciu obliciek.ak sa to potvrdi tak budu mu po porode davat atb aby nedostal infekciu.no a este mam potom konzultacie ohladom malehoa na konci novembra kvoli mne.mam vysoke bmi tak som viac sledovana.aj test na cukrovku mi budu robit v oktobri.trosku viac vysetreni.ale v pohode to zvladneme.malinky je velmi zivy v brusku.,stale kope niekedy sa az laknem. 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre