Pôrod v Anglicku. Ako prebieha? Aké máte skúsenosti?

mima3114
17. máj 2007

Ahojte.zakladam tuto temu lebo som v 37 tt,cize o chvilu ma caka porod a zijem v Anglicku,takze by som chcela vediet ako to tu prebieha.Baby,ktore mate skusenosti s porodom v UK,tak sa podelkte o tie skusenosti so mnou.velmi ma zaujima ako to tu prebieha,ci si mozeme vybrat polohu ako chceme rodit a pod.

hathor1231
20. máj 2010

gaby, bud rada,ze vetriii 😉 to by ti chybalo-koliky 😝
najviac sa mi paci,ked si niki rupne (ta tiez uz rupoce ru-tu-tu-tu-tuuu) niekde na navsteve a potom pohlady,kto to bol 😀 😀 😀

hathor1231
20. máj 2010

inak,ked uz tu mame slniecko, ake kremiky sa pouzivaju pre mimi? aky faktor? ja som videla johnson's baby sun protect... poradte 😉

slovakia13
20. máj 2010

my mame garnier kids 50

peppapig
20. máj 2010

Slovakia, to vis, ze vsechny jsou krasne a proto musim mit dalsi hihi

Haha jedno z mala Micincinych ceskych slov je odjakziva slovo PRDIK. Vsak at prdi 😀 detatka. Nase asi pred pul rokem konecne zacala rozlisovat smradek a vuni, takze kdyz si utne tatinek v koupelne, talk mi prijde nahlasit, ze teda strasne smrdi a chuta se za nos a mame konverzaci na pulku dne o prdech lol

Hath, my od mimca Nivea 50+, ale je hrozna mazlava a husta, pekne nevoni a zanechava stains na bilem obleceni. Musim letos koupit neco noveho, tak rady sem prosim.

Slunko nikde dneska, ale je teplo, tak jdu udelat sendwiches a hura na farmu za zviratkama. Mejte pekny den maminky. Jo rozsirila jsem albicko, tak kuk kdo chce, pravda uz nejsme zadne miminko 😅

dadulka2000
20. máj 2010

babulky neprovokujte s teplom a slnieckom, dobre??? 😀 😎

rimmel
20. máj 2010

baby do roka deti vobec nemaju byt na slniecku ja si pamtam minuly rok cez leto sme boli v chladocku maly mal ciapku a bolo 😉

hathor1231
20. máj 2010

mne bolo az zle 😝
http://uk.news.yahoo.com/5/20100520/tod-bus-dri...

rimm,ja ju nechcem opalovat 😀 len si chcem byt 100% ista,ze bude jej pokozka chranena 😉 sak ked bude mat kratky rukav...

slovakia13
20. máj 2010

rimmel
ja tiez nechcem opalovat,ale slnku sa proste vyhnut neda a aj v tieni treba chranit 😉

rimmel
20. máj 2010

jaj no moze byt, jaeste tiez neviem ako to bude teraz v bugine, minuly rok sme mali este normalne korbu a tam mu nesvietilo, dnes som mu kupila parasol na kocar takze tam bude hadam chraneny ale asi mate pravdu, ked siho muz zobere vonku na ruky i ked bude mat klobucik ruky asi budu slnku vystavene! diki 😉

uankab
20. máj 2010

ahojte, NYG blahozelam k riskovi 😵 ... tak si sa nakoniec dockala 😉
pep, tvoj albumik nevidim, netusim preco 😕
my sme pre magdalenku kupili opalovaci krem od La Roche Posay faktor 50, je sice drahsi ale je to vyyyborna kozmetika... niveu, garnier a podobne by som na babatka nepouzila, predsa len ich pokozticka je veelmi citliva...
niekto sa pytal na letenku pre infanta (uz si nepamatam kto 😕 ) - urcite musite kupit infanta !!! ... predsa len infant este nema vlastne sedadlo, musi sediet na pase, plus posadka musi vediet o babatku v lietadle, urcite vam nedovolia letiet na s nim na normalnu letenku...
my ked sme leteli domov (s Easyjetom), tak sme brali velky kociarik, rozkladal sa na 2kusy a bolo to v pohode.. dokonca aj autosedacku by sme si mohli zobrat...

inak sa mame tak vselijak, Magdalenka sa budi rano o piatej, rastu jej zubky, tak je stale umrncana, casto sa budi, kaka n-krat za den... aspon ze je vonku slniecko 😎

hathor1231
20. máj 2010

ty kodo, mala hodku v postielke a este nespinka 😖 mame tu straaasne horko,uz je len v bodikoch,tak snad zaspinka 😕 chuda moje 😒

uankab
20. máj 2010

my uz spinkame od siestej 😵

hathor1231
21. máj 2010

bre ranko. dnesa bola v noci riadne horkoooo 😝 mala nakoniec spinkala len v bodikoch ale nastastie prespala do rana...
zacina nam piatok 😀

rimmel
21. máj 2010

aj u nas total hic maly spal bez paplona furt mi ho odkopaval 😅

gaby0205
21. máj 2010

caute babule dobra sprava moja Livi dnes rana sa konecne vykakala 😀 tak som rada lebo viem ze je ok. pekne spinka teraz a ja sa ucim.

O hladom kremov ja som vcera isla do boots a kupyla solan sa to myslim vola 40 faktor ale nie som si ista o tom. Zajdem este do organic shopu a kuknem tam. zatial sa mi majte. pekny den prajem

peppapig
21. máj 2010

Dobre rano devcata 😉 my dneska vstavame nejak pomalu. Vcera sla M spat v 11pm 😕 vylet na farmu se nam trosku protahl 😉 no a rano vstavala zase prvni ze, jinak by to ani neslo. Haha u vas vecer hic a ja na chvilku zapla topeni hihi, ale ted uz mam balkon do koran, je krasne teplo a slunecno (sorry dada), tak premyslim kam vyrazit M ma off, ale ve 4pm ballet 🙂

Rim my taky neopalujeme, ale nase princezna hnedne i ve stinu ☹ zas bude po lete Indianka a ja bila stena. Podle me nejvyssi factor only gaby tj. 50+ pro deti. Uankab, ja premyslim, ze objednam v Vichy, velmi podobna znacka i cenove s la Roche (kupujes to on line nebo primo v obchode, tady jsem zatim nenatrefila) a fotky nechapu proc nevidis (ja vidim tvoje a kukla jsem svoje nastaveni a je ok, klikni na fotku a pak ok)

Pekny den

hathor1231
21. máj 2010

fotky,to musite kliknut 2x na peppin profil,je zaregistrovana na ceskom MK 😉

pepp,aj nasa niki isla spat neskor a ziadne takz,ze vstat neskor... o 6rano budiiicek 😅 ale potom nerozna lebo bola unavena...

hice teda riadne, ked si predstavim,ze som bola v tom nejvacsom horku minuly rok ako velryba,tak mi je az zle 😅

newyorkgirl
21. máj 2010

ahojte kocky, veru teplucko je teplooooo 😀 my sme vcera troska boli na vzduchu na terase v kociku a dnes nas caka asi prechadzka do mesta, sme vypytali od tatina auto, ze pojdeme niekam s babinou... Risko je strasne zlate babenko, dufam, ze to nezakriknem buva a papka dokolecka, to som pri Nike vobec nepoznala ona bola furt hore, kukala a chcela pozornost.. isto nam rychlo vyrastie, ked stale tak buvka bubacik... ja este musim cez vikend finisnut project do skoly a mama chce natriet stenu na terase nejakou exterior wall paint, tak uvidime, nech si tam spravime potom pekne sedenie, kvietky nam uz rastu veru ich treba popolievat, tak idem checknut.... krasny dnik slnieckovy vsetkym 😵

z_vesela
21. máj 2010

konecne prislo leto...no hat - to ti dakujem za uprimnu sustrast..to budem aj ja velerybou (teda uz jednou som 😀 ) cely jul a jun...ja len dufam ze sa zopakuje to co minule roky a bude tu liat zrovna ked budem mat ist rodit..este stastie ze tu v Birm hic trva tak par dni a potom je zasa chladno..tak to ma byt aj teraz ..tusim od utorka znova bude pod 18 stupnov...takze bearable..inak by som to v tej kancelarii neprezila bez air con...este ze dnes robim doma inak by som tam asi odpadla..

juj kocky ze sa stihate pri tych mimnkach aj ucit..gaby - drzim palce, a kedy mas skusku?

uzite si vikendik...s krasnym slnieckom..

etuska sa dlho neozvala..zeby uz bola po? 😨

etuska
21. máj 2010

@z_vesela
nic neboj-stale som tu 2v 1 😅 -ale snazim sa aby to uz netrvalo dlho 😀

kivec
21. máj 2010

Ahojte zienky, len teraz som objavila tuto temu. Ja tiez zijem v UK a idem tu coskoro absolvovat 2. porod.
Musim si vas precitat aspon par stran dozadu, aby som sa dostala do obrazu, o com si tu klebetite. 🙂 Ale este pred tym sem hodim jednu otazocku:
Najde sa tu nejaka mamicka alebo buduca mamicka ktora byva niekde blizko Kidderminsteru (Worcestershire)? Zijem tu uz 4 roky, a za cely ten cas som tu nestretla ziadnych slovakov. Veeelmi by ma potesilo, ak by som niekoho objavila.
No idem sa pustit do toho citania.
Este pozdravujem Etusku - stretavame sa v rovnakych temach, ale neboj, nespehujem ta, je to cista nahoda. 😉

etuska
21. máj 2010

@kivec
Evi-ty si expert 🙂
a fakt tam nemate ziadnych Slovakov?My sme v malom mestesku a Slovakov habadej 😵

mzuzka
21. máj 2010

ahojte, nestiham citat, tak neviem o com je prave rec, ale prisla mi na email odpoved z ministerstva, tak vam to tu hodim. na rodicovsky narok mame.

dadulka, ako som slubila , pocasie som doniesla je kraaasne dnes 😵

Na základe Vášho podania, v ktorom žiadate Ministerstvo práce, sociálnych vecí a rodiny Slovenskej republiky o informácie o nároku na rodinné dávky na Slovensku Vám oznamujeme nasledovné:

Od 1.5.2010 vstúpilo do platnosti Nariadenie (ES) Európskeho parlamentu a Rady 883/2004 o koordinácii systémov sociálneho zabezpečenia, ktoré nahrádza Nariadenie Rady (ES) č.1408/71. Jeho hlavnou úlohou je zamedziť diskriminácii pracovníkov a ich rodinných príslušníkov migrujúcich v rámci spoločenstva. Nariadenie zároveň zamedzuje duplicite vyplácania dávok rovnakého typu viacerými inštitúciami stanovením tzv. príslušného štátu, ktorého právne predpisy sa na migrujúcu osobu a jej rodinných príslušníkov uplatňujú. Spravidla je príslušným štátom členský štát, v ktorom daná osoba vykonáva zamestnanie alebo je samostatne zárobkovo činná.

Z uvedeného vyplýva, že príslušným štátom pre vyplácanie rodinných dávok je vo Vašom prípade Veľká Británia, a podľa jej vnútroštátnej legislatívy Vám bolo priznané Statutory maternity pay (SMP). V prípade, že Vám po skončení vyplácania SMP nevzniká v príslušnom štáte nárok na inú rodinnú dávku, môžete požiadať na základe trvalého pobytu o rodinnú dávku - rodičovský príspevok - na Slovensku podľa súčasnej vnútroštátnej legislatívy.

Podmienky priznania nároku na rodičovský príspevok sú stanovené v zákone č.571/2009 Z.z. o rodičovskom príspevku, ktorý vstúpil do platnosti 1.1.2010. Vzhľadom na Vami uvádzané skutočnosti, t.j. priznanie a poberanie obdobnej dávky ako materské v členskom štáte Európskej únie, Vám vzniká nárok na poberanie rodičovského príspevku vo výške 256 eur mesačne do konca kalendárneho mesiaca, v ktorom dieťa dovŕši dva roky veku a následne 164,22 eur do troch rokov veku dieťa. Žiadosť o rodičovský príspevok sa podáva na úrade práce, sociálnych vecí a rodiny v mieste trvalého pobytu. K žiadosti je nutné doložiť ........

mihouk
21. máj 2010

Zuzi no super sprava!!! To mi odlahlo. Inak mas ty narok na 256 eur pre oboch,alebo ako to je??? Peknu dovolenku 😎 😎 😎

monika.c
21. máj 2010

ahojte dievcata 🙂 aj my tu mame pekne slneco,my uz chodime von kazdy den,aspon pre lukyho sa vzdy poobede vyberieme a pol hod.prechadzka za nami 😉 baby,mna fakt ta kostrc tak boli,ze uz neviem,co robit ☹ este mi zostava kamoska,co studuje osteopatiu a potom uz neviem,len zajst asi k gp ☹ dnes bola u nas midwife,ze vraj posledny krat,ked sa nam tak dobre dari 🙂 a ona mi povedala,ze pokial mam take silne bolesti,ze to mozem mat aj stavec zlomeny alebo prasknuty,no ma potesila,ale ze vraj mam vydrzat do konca sestonedelia a potom uvidim ☹ len jej sa to povie,ja uz ani neviem,co je to poriadne sa vyspat ☹ Laurinka je zlata,ked sa napapa riadne,tak potom spi aj 4 hodinky,len to nase riadne papanie trva niekedy aj 1 1/2 hod. 😝
mzuzka 😝 ,ani nevies,ako si ma potesila,s tym rodicovskym 😉 mne sa to hned nezdalo,ale clovek nikdy nevie 😒
new,tak je dobre,ze maly je taky zlaty,my sa niekedy zlostime ako certik a to hlavne ked mala chce uz papat a ja ju este prebalujem 😅
dnes som povypisovala vsetky forms na sure start,child benefit aj child tax credit,tak teraz uz len cakat musime,co nam piznaju 😉
ozaj dievcata,viete mi poradit ohladom appostile?da sa tam ist aj osobne a urobia to na pocknie ci je lepsie to poslat postou?budem rada,ak mi napisete svoje skusenosti 😉 chcela by som to este vybavit,kym je este mamina tu,aspon postrazi toho nasho starsieho certika 😵

saza007
21. máj 2010

monika - ak mas moznost, tak chod k tomu ostheopatovi. Mne to pomohlo. Celkovo my to preslo az po 4 tyzdnoch. A potom som si zlomila palec na nohe 😀

eviska83
21. máj 2010

Ahojte 😉
@mzuzka- sikovnica si ze si to zistila- urcite si potesila velmi vela bebeniek 😵 A ja sa velmi ospravedlnujem ze som podala nepodlozene ,neoverene info 😒 - ale teraz ste si aspon na istom ze nan mate narok 🙂
Mihouk- nie na oboch - len na jedneho ☹ bohuzial ☹

mihouk
21. máj 2010

eviska, neospraavedlnuj sa, oni sami nevedia, lebo mojej maminke hovorili ze nemam narok, rovno ta pani co to vybavuje. No ale na jej obranu musim povedat, ze dostali naiadenie, ze ziadosti po 1.5. maju zamietat, lenze mne to nedalo a zacali sme do toho rypkat, nech mi teda vyplatia aspon za april. Mila teta teda urobila vynimku a datovala nam to na april 😀 😀 😀 😀 super

eviska83
21. máj 2010

mihouk -tak to je super- aspon nieco 😉
Wild tiez pisala vraj jej to zamietli- tak som z toho zasa jelen 😀

wild.horses
21. máj 2010

mzuzka... prosim, mohla by si mi ten mail z ministerstva poslat na moj mail? poslem ti ho v ip, ale nejako mi ta ip teraz hapruje.
alebo aspon adresu ministerstva. Tento tyzden mi totiz ten rodicovsky tetusa v prievidzi zamietla, tak ak by sa dalo, este skusim zabojovat.
dakujem velmi pekne.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre