Pôrod v Anglicku. Ako prebieha? Aké máte skúsenosti?

mima3114
17. máj 2007

Ahojte.zakladam tuto temu lebo som v 37 tt,cize o chvilu ma caka porod a zijem v Anglicku,takze by som chcela vediet ako to tu prebieha.Baby,ktore mate skusenosti s porodom v UK,tak sa podelkte o tie skusenosti so mnou.velmi ma zaujima ako to tu prebieha,ci si mozeme vybrat polohu ako chceme rodit a pod.

elixia
20. aug 2010

@cutce ja mam nachystane latkovky...uz od narodenia planujem, mam len jeden balik jednorazoviek do porodnice.. 🙂

cutce
20. aug 2010

@elixia a muzu se zeptat, proc ses rozhodla pro latkovky?

elixia
20. aug 2010

@cutce jasne..veeelmi sa mi pacia tie farebne plienocky 🙂 , usetrim za jednorazovky,ked uz budem na materskej, zostanu aj pre druhe babo, takze usetrim aj tam neskor, menej odpadu..uz teraz nam vynasaju preplneny smetiak, neviem, ci by sa tam este aj plienky vosli 🙂 , zo skusenosti mamiciek co uz latkuju - deticky maju ovela mensie (ak vobec nejake) problemy so zaparenym zadockom, skok sa naucia na nocnik....a mnohe mi zrejme potvrdia,ze ked ich raz zacnes kupovat, stane sa z toho zavislost 😀 a to ich este nepouzivam 😀

hathor1231
20. aug 2010

ja som tiez chcela latkovky,ale ako som sa snazila,tak neslo 😅 prosto sa mi mala prekakala az do sleepingbagu 🙄 to iste s huggieskami 🙄 az pampersky si s tymi jej nakladmi poradili 😅

orionka1
20. aug 2010

ahojte kocky ked spominate kociky , tak ja mam bugaboo bee a som hrozne spokojna 🙂

cutce
20. aug 2010

holciny, moc dekuji za vase rady 🙂

z_vesela
20. aug 2010

Ahojte,
tak my mame quinny buzzz a zatiaľ sme spokojný iba co sa mi zdá tá carrycot trochu mala keď nás Oli je taký dlhan...
Latkujeme aj my. Ale len ak sme doma cez deň... A topouzivame Terry nappies...nie jo to topia extra robota.. Trosku viac prania....

Inak dávali ste niektorá deticky doma fotiť? Viete odporučiť nejakého dobrého umeleckého fotografa v Bratislave ?

mona12071
20. aug 2010

@mzuzka hovorime o knizke kazde dieta sa vie naucit spat 😉

dadulka2000
20. aug 2010

ahojte
co nove za priesmykom?? 😀
tu na SR vladne krasne pocasie. uzivame si slniecka,... uz citit rano ze sa blizi jesen
NEW, ja som bola aj v anglicku na zumbe a cenovo sa mi to zda strasne prehnane, za 1 hod 6libier pytala. tu na SR chodim a za 10 vstupv som zaplatila 13 Eur. 😉
od septembra ked sa vratime do UK, idem zacat svoj membership v gyme,...juj ako sa tesim na aerobiky a kocky co su tam. 🙂

mona12071
20. aug 2010

tak a teras vas ziadam o radu ja
ako zistim ako je na tom nas rl na slovensku?kam mam zavolat? ☹
@dadulka2000 este si to tam uzi 😉

anjelicek26
20. aug 2010

@mona12071 - 00421248592863

anjelicek26
20. aug 2010

@z_vesela - Katka Husenicova robi uzasne fotky, len ma dlhu cakacku

anjelicek26
20. aug 2010

@elixia - no ja si to s latkovkami neviem predstavit, pre mna je to robota - a usetrenie teda nevidim - voda, prasok, elektrina tiez nieco stoji - a ten cas co investujes do zbierania, prania, susenia a vesania plienok, nehovoriac o zehleni. U nas nehrozi . Zapareny zadocek Saska z pampersiek mala 2x - ked tyzdne hnackovala, co by asi mala aj v latkovkach - Max nemal este ani raz. Jaj a odplienkovanie - Saska bola 20 mesacna bez plienok - cez den a aj v noci 😎 Kedze zbavenie sa plienok je o zrelosti mechura a nie o plienke - tak si myslim, ze to taky rozdiel neurobi. Pokial je nezrely mechur, tak to dieta proste nevie kontrolovat. A byt akcna mamicka, co za dietatom lieta cely den zo serblikom a dava ho tam sediet kazdu pol hodinu zasa nie som 😝

dadulka2000
20. aug 2010

@anjelicek26 suhlasim s tebou ohladom plienok,.... plienky som aj davala chvilu latkove (este take klasicke ako sme my mali ako deti 😅 ), ale koli casu a aj financne to slo do penazi sme s tym prestali. presne tak,...davat dieta na nocnik od 8mes je podla mna kravina,.... ano z casu na cas, ale nie ako potty training. nasa Ellie mala 2r a 2 mes ked bola ready na pytanie sa cikat. netreba to zbytocne nutit predcasne. 😉

cutce
20. aug 2010

tak kukam, ze je to skoro 50:50, to a ted si vybrat. Zkusit to jen tak nemuzu, protoze latkovky stoji strasny penize. Tak ja nevim 😅

dadulka2000
20. aug 2010

@cutce no je to na tebe,...osobne by som sla na jednorazovky,... tie hlavne v UK su lacne v roznych akciach, s kuponmi atd. na SR su plienky drahe,... ved preto som si ich aj priviezla plne auto na slovensko 😎

anjelicek26
20. aug 2010

@dadulka2000 - Saska proste v jeden den dala plienku dolu a uz ju nechcela ani za svet. O nocniku ani nechyrovala, o zachode tiez nie. Prve dva dni to slo len do gati. Ja na nervy. Treti prvy raz do nocnika. Stvrty uz skoro len do nocnika. Po tyzdni bez nehod - v noci od prveho dna treningu. Ona na to bola zrela, cikala len asi kazde dve hodiny. keby s tym neprisla ona, tak by sme zacali az neskor...

Inak pokial viem, tak latkovky ma zmysel davat dietatu tak po mesiaci, ked uz nekaka do kazdej plienky, inak je to fakt zahul.

anjelicek26
20. aug 2010

To je fakt, teraz kupujeme 3-ky a maju akciu 2x36 za 10 libier a tych desat - dvanast dni vydrzi. A 30 libier do mesiaca nie je zasa taka neskutocna polozka.

newyorkgirl
20. aug 2010

@hathor1231 tak u nas presne tak isto pri Nikolke, precikala prekakala mi vsetko durchom a to byvalo prania, kedze nielen plienky ale aj oblecka, taktiez huggies hroza a sme na pampers aj s Riskom 😀 😀 😀

@cutce veru musis sa sama rozhodnut, ja by som to tiez casovo nestihala, uz teraz mam dva susiaky nalozene, neviem, kde by sme to vesali, mame maly byt, mna akurat stve ta ekologicka stranka, ze ja casto prebalujem, tak dost toho odpadu vyprodukujeme ☹

@dadulka2000 neviem kolko ta zumba tu stoji ale tu 5ku som ratala ze minimalne bude... doma je to isto lacnejsie, ratam mozno 2eura na hodku ale nie som si zas ista, potom zreferujem, ja som tiez taka akcnejsia, hoci pri dvoch detoch uvidime, ale doma sa k pohybu nedonutim, musim ist takto medzi ludi 😀 s tymi plienkami nezartuj, nasi chodia do ciech kupovat, mame to za rohom, este idem posielat kurierom si nejake oblecko na jesen tak mi manzel hovori, ze mame plnu komoru plienok, ci mi nejake nepribali, ze ved su lahke 😀 😀 😀

elixia
20. aug 2010

je to kazdeho osobne rozhodnutie, ja nikoho nepresviedcam.. 😉 Pranie a vesanie pre mna nie je problem, zehlit ich netreba...

cutce
20. aug 2010

je holky pomocccc, tolika nazoru, no uvidime, musime to poradne prodebatit a mozna par plinek koupit a zkusit to 😅

kivec
20. aug 2010

Ahojte zienky, tak ja sa pridavam do fan clubu ,,Kazde dieta sa vie naucit spat" Veeelmi nam ta kniha pomohla, Estherka chodi spinkat vzorovo, zaspava sama aj vecer aj poobede. A nijako sme ju netyrali s plakanim. O tom to vobec nie je. To je len misinterpretacia tych, ktori tu knihu poriadne necitali. 😉

A co sa tyka latkovania, robila som to len pri Estherke a to len a len z ekologickych dovodov. Z ekonomickeho hladiska sa to neoplati, hlavne tu v UK, ked tie jednorazky su naozaj lacne a stale su na ne nejake akcie. A kedze latkovky nekonecne dlho schnu, museli sme pouzivat susicku, cize dalsia energia a som si povedala, ze ani ekologicke to az tak nie je. 😒 Sice sa narobi menej odpadu, ale zase sa minie vela energie na pranie, susenie + znecistena voda praskom. Tak sme teraz na huggies. Ale ak by niekto este nasiel nejaky argument pre latkovky, stale by som bola ochotna sa k nim vratit. Len potrebujem troska vacsiu motivaciu.

mrk11
20. aug 2010

@z_vesela - v Bratislave ich poznam niekolko, ale v centre mal atelier Lubo Spirko a ten je naozaj aj skvely clovek. Sice netusim, ake cenove relacie su u neho, no toho by som doporucila. Potol je mozne Ctibor Bachraty, ale o tom neviem, ze by robil potrety deti. Ale je ich tam plno, ak chces, tak ti doporucim viac ludi.

mrk11
20. aug 2010

@mona12071 - Monika, uz si si podala na ambasade ziadost? Ak ano, kam si si ho dala zaslat? na Slovensko, alebo tu? Urcite skus skontaktovat ambasadu a spytat sa, tam bola moznost za priplatok na postovne, aby ti ho poslali na adresu, ktoru si uvedies. Potrebujem viac info, lebo neviem, kedy si si ho pytala, ci uz, ci nie...

mrk11
20. aug 2010

@anjelicek26 - to pises o Tescu, vsak? V Boots maju teraz akciu 56 x 2 za 14 libier. Ale odsledovat sa vsetko uplne neda. Ja som tiez za pampers, mne sa Eli pokakavala az po usi, k tomu vsetkemu pradlu este plienky, tak pri jej rytme, co mi spi malicko, tak by som sa este s plienkami pachtila. Ale uznam, ze latkove su citlivejsie k zivotnemu prostrediu..., no pri tom case, co mam sa mi este s plienkami naozaj babrat nechce.

anjelicek26
20. aug 2010

@mrk11 - veru v tescu maju teraz 2x36 za 10 libier... to je fajn, lebo v lidli maju 64 kusov tiez za desat... takze v tescu 12 kusov viac za tu istu cenu... boots musim kuknut... este niekde som videla skvelu akciu na 164 kusov krabica 20 libier, bol to ten rozvozca potravin, pekla ako sa vola... no ked si spomeniem, tak dam vediet...

hathor1231
20. aug 2010

inak to pranie je tiez dobre,teda oprat je lahko ale kam to vesat 😅 s anglickym pocasim ked sa ti vsetko schne minimalne den 😒 to iste teraz,von to dat nemozem a susiak mame len jeden a to sme traja a mam co robit 😅 malej operiem dve varky oblecka tyzdenne nam asi 4,takze fakt je to aj brutus ususit 😝 susicku nepouzivam,mam k tomu akysi odpor,to pradlo mi pride take tvrde 😒 a latkovky mam este stale (kupila som 100ks) a nechala som si ich ako podbradniky, ostatok som dala poslat nazad na sr,nech niekto vyuzije 😉
ale tiez ma hneva ked vidim kolko odpadu z toho ☹ ale to sa fakt nedalo,ved bolo vsetko flakate a oprat to bola v tych detskych praskoch tiez fuska... 😒

@newyorkgirl tak to bude asi v mene 😀 Nikolky, mne mala aj teraz casto kaka,ona vela zje,vela da nazad 😀

mona12071
20. aug 2010

@mrk11 hej uz som podala a budu to asi 3 mesiace a povedali mi ze mna kontaktuju ale ja sa len chcem spytat ako je na tom ten rl ked vlastne cakame len na to aby sme mohli jet domu a ked ideme autom nechceme ist az na zimu ale kym su dobre cesty 😉

hathor1231
20. aug 2010

@anjelicek26 aj v asde som videla tie jumbo packy v akcii... ja kupujem v boots,je to dlhodoba akcia,mam kartu,takze sa mi tam zbieraju body a za ne sa tiez da dobre kupit 😵 takze kolkokrat si nazbieram a potom platim bodmi a nie peniazmi a mam usetrene 😵

hathor1231
20. aug 2010

@mona12071 ja som si ho dala poslat na UK adresu. ale potom mi povedali,ze mam zavolat na matriku do BA ci uz su hotove,ak ano tak povedat rodine nech mi poslu do BA obalku az mi to poslu nazad ku rodine a ti to poslu rychlejsie nazad 😉 ta cesta im trva vraj tak 2-3t...

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre