Pôrod v Anglicku. Ako prebieha? Aké máte skúsenosti?

mima3114
17. máj 2007

Ahojte.zakladam tuto temu lebo som v 37 tt,cize o chvilu ma caka porod a zijem v Anglicku,takze by som chcela vediet ako to tu prebieha.Baby,ktore mate skusenosti s porodom v UK,tak sa podelkte o tie skusenosti so mnou.velmi ma zaujima ako to tu prebieha,ci si mozeme vybrat polohu ako chceme rodit a pod.

monika.c
6. okt 2010

@mrk11 aj my sa stale kojime,ale budem musiet nieco so sebou robit,asi zacnem aspon na kolieskovych korculiach a doma zumbu cvicit 😉 ja som inak aj pri Lukym pri kojeni nic nechudla,schudla som az potom,ked som behavat zacala,len teraz som si fakt myslela,ze to pojde pomaly dole ale nie,nic ☹ a to sa veru dost okolo 2 deti nabeham.
inak baby,ja som taka nejaka skapata,asi na mna chripka lezie,Luky uz kasle a sopli asi tyzden a teraz uz aj Laura a to sme mali ist tento tyzden na ockovanie,no mna asi porazi ☹
elixia drzim palce,nech to mas uz cim skor za sebou a v naruci drzis maly uzlicek 😉

mikailla
6. okt 2010

@hajatanufus - tak Ty si ma potesila ze nepotrebujete splnomocnenie a na akom urade sa bola pytat sestra?z akeho kraja si ak mozem vediet? @mrk11 - tak Ty si ma nepotesila,ze treba ☹ ☹ dakujem za link idem to tam nastudovat,len ja co som citala boli starsie prispevky od r.2008 tak som myslela,ze ci sa to nahodou nezmenilo. Dakujem za odpovede. 😉 😉 @monika.c - proti comu Vas idu ockovat ? ja som citala,ze tu v UK sa neockuje (len po narodeni nejaka).Nuz mohla som to uz niekde nastudovat namiesto vyzvedania.

monika.c
6. okt 2010

@mikailla a to si kde citala,ze sa neockuje?ockovanie je skoro take iste ako u nas na sk,len niektore sa neockuju povinne napr.proti tbc a zltacke,ostatne su ako u nas povinne,teda mali by byt,je na rodicoch ci das alebo nie 😉 my mame teraz tretiu davku diteper,hib a pneumo a menC 😒 len stale neviem,baby ,ktore mate tretiu davku ockovania za sebou,kolko injekcii babatka dostali?mne to stale vychadza ,ze ju budu pichat 3x a to teda neviem,ci dovolim.doteraz jej davali vzdy do obidvoch noziciek,len teraz je aj pneumo aj menC tak neviem 😒 napiste ako to prebiehalo 😨

monika.c
6. okt 2010

myslela som to tak,ze zaockovat ju dam,len ak by ju mali 3 x pichnut v jeden den,tak sa radsej dohodnem,ze pridem s odstupom tyzdna na tu tretiu inj. 😕 ak sa to vsak da 😔

mirka007
6. okt 2010

@slniecko77
Ahoj 🙂 vsimla som si ze si sa pytala na kocik Mylo od Mamas & Papas.
Ja ho mam a som snim spokojna,akurat ze problem je ze vsetko si nan musis dokupit zvlast,changing bag,footmuf na ten sportovy diel na kocik a nakoniec to vyjde do tych 1000 libier.
Nie je to included .
Ale maly kocik zboznuje vanicka je velka a pohodlna ,spinka v nom ako anjelik.

mikailla
6. okt 2010

@monika.c - no ked som citala o ockovani,ze ockovanie kolkym detom zle urobilo a podobne aj forum aj clanky tak tam vzdy spominali ze v zahranici sa to nerobi... preto som do teraz bola len v tom,ze sa po narodeni ockuje a potom do pol roka nejaka vakcina a ze je to vsetko. Nuz som vyvedena z omylu. 😉

mrk11
6. okt 2010
mrk11
6. okt 2010

@monika.c som to nechtiac poslala. Pichali ju 3x, a mala dost velku reakciu, skoro 2 tyzdne mala jednu nozku zatvrdnutu. No ak si nechala ockovat rpve dva razy, mne vysvetlili, ze toto je vlastne vsetko to, co Eli dostala predtym zopakovane, aby to naozaj zaucinkovalo. A uz ani nepamatam, ci mala nejaku zlu naladu, ja som jej hned nasadila Calpol pre istotu.

slniecko77
6. okt 2010

@mirka007 ahoj 🙂
dakujem ti velmi pekne za referencie na M&P Mylo, som rada, ze si s nim spokojna, je to jeden z mojich favoritov
..ratala som zhrba s cenou £1000, vratane autosedacky 😒 ale ked ho budeme pouzivat cca do 3 rokov veku dietata a budeme s nim spokojni, tak sme ochotni zainvestovat
..asi ho zatial nemas dlho, ale co sa tyka kazivosti, pohyblivosti a spratnosti je to OK? ..urcite si ho pojdem pozriet do predajne, ale som vdacna za kazdu pripomienku 😉

cutce
6. okt 2010

@mirka007 ja jsem na nej taky koukala, ale me by tam asi chybel ten kosik dole 🙂

anjelicek26
6. okt 2010

@mikailla - Max dostal zatial 2xpo dve injekcie a oba razy mal 40 horucku, neslo mu to vobec zrazat, takze my uz na ziadne tretie ockovanie nejdeme...mozu mi aj na hrb vyliezt. Nedam mu pichnut tri injekcie naraz, nie som samovrah... sa chcem s doky dohodnut, ze dostane len hexu, pneumokoky a meningitidu doockuju po roku (alebo ho dam zaockovat v DE)

slniecko77
6. okt 2010

@cutce cau kosik dolu je a v cene, ale nie je na obrazku 😉

cutce
6. okt 2010

@slniecko77 a kde, kdyz to ma taK divnou kostru 😅

slniecko77
6. okt 2010

@cutce nuz kazdy mame iny vkus 😉

cutce
6. okt 2010

@slniecko77 to jo, to mas pravdu, hlavne aby nam to vyhovovalo 😉 . Kdy letis domu?

kivec
6. okt 2010

Ahojte zienky, vsetky vas pozdravujem. 🙂
@dadulka2000 - Teda ta obdivujem, ze este vladzes ist vecer cvicit. Ty musis byt riadne energeticka zena. 🙂
Mna by uz vecer nikto z domu nedostal. A nie to este cvicit. 😀 Ale ani by sa mi nedalo. Po porode mi ostala nejaka pokrivena panva a velmi ma z toho bolia bedrove klby aj krize. 😒 Dnes vecer idem k Gp, tak dufam, ze ma posle na fyzio. Strasne dufam, ze by mi to mohlo pomoct.

@mikailla - Mne RL vybavovala moja mama uz 2x a nepotrebovala splnomocnenie. 😉 Potrebovala len nase obcianske preukazy. Vybavovala to v Banskej Bystrici.

A pozeram, ze @elixia tu dnes nebola, to vyzera na porod. 🙂 Drziiiim palce!

slniecko77
6. okt 2010

@cutce domov ideme 26.10. na tyzden a ty? 🙂
@elixia @mickey85 drzim paste 🙂
@kivec veru nezavidim s bolestami klbov, ja momentalne nemozem v noci spavat 😒

cutce
6. okt 2010

@slniecko77 ja jedu 30.10 na tyden 🙂 , uz se moc a moc tesim 🙂

elixia
6. okt 2010

Ahojte, no na porod to u mna nevyzera 😀 Len uz mi je trapne sem kazdy den vypisovat,ze sa nic nedeje 😀 Ale mozno mickey85 uz porodila.
@kivec a mala si problemy s bedrovymi klbami aj pocas tehu? Mna hrozne bolia,hlavne v noci,si neviem najst polohu vobec...dufam,ze to potom prejde.

monika.c
6. okt 2010

@mrk11 tak to si ma nepotesila,ze 3x,ja viem,ze to musi dostat a ani nie som proti,len som si myslela,ze budu mat nieco spojene do jednej napr hib plus pneumo alebo hib plus men C,no 3 jej nedam urcite naraz pichnut ved to je aj na kona vela ☹

hajatanufus
6. okt 2010

ahoj @mikaila aj my sme sa boli ockovat teraz sme sa pred chvilou vratili ja som z Kosic, sestra bola na miestnom urade, este raz sa opytam sestry a dam ti vediet sestra mi predtym vybavovala aj rodny list pre starsiu dceru, ta sa narodila v CR a tiez sme vybavovali rl, cez spec matriku lebo na slov. uradoch nevedia cesky 🙂 a nedavala som jej splnomocnenie

hajatanufus
6. okt 2010

@mikaila volala som sestre a ta mi to potvrdila ze to nepotrebuje skus poslat tych co to budu vybavovat na ten urad nech sa opytaju lebo vsade je to ine u nas v Kosiciach to nepytaju

mikailla
6. okt 2010

@anjelicek26 - dakujem za info,kuknem na to podrobnejsie o tom ockovani, a budu to vsetko robit automaticky ako doma? alebo cakaju na poziadanie......

@kivec - tak Ty si mi teraz povedala spravu na ktoru cakam uz dlhu dobu, dakujeeeeeeeeeeem ! chcela som to pocut presne od niekoho kto to vybavoval v BB (pochadzam z BB) takze mam kamen zo srdca dole,uz som chcela hladat notara co sa da podlplatit 😅 😅 😅

mikailla
6. okt 2010

@hajatanufus - dakujem Ti tiez veelmi pekne ! dost potesujuce spravy. Tak kivec mi potvrdila ze v BB to nepytaju tak som teraz happy 🙂 dakujem

hajatanufus
6. okt 2010

@monika.c nasa starsia (ona uz ma sice 20 mes. my sme to trochu odsunuli ale povedali ze to nevadi(bola minuly tyzden ockovana a dostala do jednej nozicky dve injekcie a do druhej jednu a dnes sme boli este dat stvrtu lebo ju ockovali aj proti hepat, kedze predch ockovania mala na sr takze da sa to ze tretiu dostane o tyzden len sa s nimi dohodni nam to sestricka sama navrhla lebo mala mala trochu zv, teplotu tak aby to na nu nebolo prilis a dnes nam prvy krat zaockovali aj mensiu

hajatanufus
6. okt 2010

@ mikaila nie je za co 🙂
k tomu ockovaniu mne na sr po ockovani kazali dat na nozicky studeny obklad a preventivne panadol alebo nurofen a nasa to zvladla dobre uvidime ako to znesie mensia zatial spinka

mickey85
6. okt 2010

Ahojte babule, ja veru este dnes nerodim, neboj @elixia nepredbehnem ta, cakam na teba! Dnes som bola u midwife, tak vsetko v poriadku 😉 Dohodli sme sa, ze v nedelu rano pride k nam domov a spravi mi sweep-ak do vtedy nedame. Povedala, ze to je tak 50 na 50, niekomu to pomoze a niekomu nie, ze to moze vyvolat aj kontrakcie a pritom sa nic nedeje, tak uvidime 😝 Potom ju zase stredu uvidim-snad uz nie 😀
@monika.c dufam, ze vas ta choroba obide 😖
My sme tu mali dnes pekne pocasie, spravila som si aj taku vyse polhodinovu prechadzku 😎 Teraz prehovaram mm nech ideme do tesca na nakup lebo chladnicka je uplne prazdna 😀 ja tak rada nakupujem potraviny v tomto stadiu 😝 som sa naucila, uz otvarat v obchode a jest....ja vieeeeem silly 😅

elixia
6. okt 2010

@mickey85 ahoj moja 🙂 ake vymozenosti,ze k tebe domov pride 🙂 ja som dnes tiez bola u midwife a zhodou okolnosti tam bola moja,co som k nej chodila..skoro odpadla ked ma tam videla 😀 urobila mi druhy sweep a tiez povedala,ze ma tam uz nechce vidiet...akoby to mne robilo radost 🙂

mickey85
6. okt 2010

@elixia ty mas nejaku klasicku 😉 a ako sa citis?? no ak ti to nezabere, tak co potom? Ja si vazne musim zaklopat, klop,klop, klop ale ja mam strasne zlatu midwife, cely kolektiv je super. Ved ja som sa tiez cudovala, ze pride ku nam domov !?! Povedala, ze mam byt v pyzamku lezat pri telke a pit kavu a uvidime ci sa to rozbehne.

cutce
6. okt 2010

teda holky jeste nic jo 😅 😀 😀 😀

se mate obe hlasit rano a ne vecer, kdy uz si vsich i myslime, ze rodite 😀 😀 😀 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre