Pôrod v Anglicku. Ako prebieha? Aké máte skúsenosti?

mima3114
17. máj 2007

Ahojte.zakladam tuto temu lebo som v 37 tt,cize o chvilu ma caka porod a zijem v Anglicku,takze by som chcela vediet ako to tu prebieha.Baby,ktore mate skusenosti s porodom v UK,tak sa podelkte o tie skusenosti so mnou.velmi ma zaujima ako to tu prebieha,ci si mozeme vybrat polohu ako chceme rodit a pod.

hajatanufus
12. jan 2011

@cutce ahoj neboj sa zvladnes to tak ako slniecko77 hlavne oddychuj

@slniecko77 no ved maly si vybral pekny datum 8.1 ma narodky moj stryko a minuly rok ked oslavoval 60 tak dostal na narodky prvu vnucku teraz oslavovala rocik ziju vo svajciarsku 🙂 🙂 🙂 🙂

hajatanufus
12. jan 2011

@simicak ahoj neviem ci ti poradim ale ja som si davala robit preklad cez internet nasla som si cez google preklady ale potrebujes cloveka ktory ma aj gulate razitko aj platbu som robila prevodom z uctu cez net a pani mi to poslala mailom ale tebe to mozu poslat potom postou a ty im original nemusis posielat staci ked im to oskenujes a posles postou a das si to potom tu overit skus ja neviem mozno ti niekto este poradi nieco ine ja som si davala robit preklad potvrdenia o nastupe na matersku lebo som to potrebovala pre ceske urady

simicak
12. jan 2011

@hajatanufus ja uz si nasla,kde to poslat v Uk a prekladaji ze vsech jazyku a davaji i razitka. Ale samo to je docela drahe. Ja ted brouzdala na netu pul dne a mluvila se znamou a ze kdyz mam maturitu,tak nemusim delat zadny nvq3 nebo diploma level 3,protoze pry maturita je equivalent A level a kdyz mas 2 a vic A level,tak si nvq3. Jsem z toho uplny magor,pry si to mam overit na colege. Ja jsem totiz studovala stredni pedagogickou a nechce se i studovat znova a ona mi rikala,ze nemusim,ze by mi to prave meli uznat. Nemas s tim zkusenost? Co jsem koukala na univerzity po Uk,tak czech maturita je uznana a delaji se jen zkousky z anglictiny. Ja se totiz bojim,ze dam 100 liber za preklad a pak to budu mit upne na prd.
Neporadite nekdo? Uznali vam vasi maturitu? Nebo spis,jak to pisete na CV ??? Ze mate level 3 z neceho?

kvietocek7
12. jan 2011

@slniecko77 jeeej tak uz to mate za sebou a male slniecko sa na vas usmieva 🙂 zelam vsetko dobre nech sa vam dari
GRATULUJEMEEE 🙂 🙂 🙂 a akoze sa vola?

hrozienko11
12. jan 2011

@slniecko77 gratulujem ku malemu slniecku. je hrozne zlatucky. a som rada,ze si to tak rychlo zvladla. uzivajte si prijemne chvilky spolu 😉 🙂

inac,mne dnes urolog nasadil atb. je tam slaby zapal,takze 3dni na normalnej davke a az do porodu jedna tabletka denne. o tyzden budem vediet,ako dlho ma budu drzat. on totiz spominal nejake 4 tyzdne,aj ked povodne chcel dat lieky na 6.
este taka otazka. ak by som mala prirodzeny porod a budem uzivat hoci len jednu tabletku atb denne,staci to na toho streptokoka? ci tam su ine atb?

hajatanufus
12. jan 2011

@simicak ahoj asi ti zase moc neporadim lebo ja som si este tu ziadost do zam nedavala kedze mam este prac pomer v cr ale tiez mam maturu ale moj mm nema len ucnovku a viem ze chcel tu chodit na college tak mu povedali ze musi si urobit rozdielove skusky a za rok by mal to co u nas je maturita takze myslim ze urcite ti maturitu maju uznat a okrem toho keby mm chodil do deviatky a plus 3 roky tak by mu to myslim ze aj tu uznali ale idem sa ho spytat ze ci nevie ako to je viem ze sa o to predtym zaujimal

hajatanufus
12. jan 2011

@simicak no tak mm nevie tie ich levely takze sorry a neviem mne sa zda 100 libier vela za preklad v cr ta to vyjde tak 300 kc strana takze to je dost rozdiel ja som si predtym davala prekladat rl koli apostylu v cr a platila som 300kc tak neviem aj co som na nete hladala tak tiez to tak stoji a na sk to stoji 15 eur cize 450 a to je tiez menej

simicak
12. jan 2011

@hajatanufus dekuji za cenik,tak to je fakt velky rozdil,to bych to poslala do cr na preklad a overeni udelala tady. Maji to tu komplikovane,my studujem na maturu 4 roky a tady to maji za 2,ale oni totiz studuji jen odborne predmety. Hledala jsem na uni po Uk a vsude je matura jako level A a kdyz mas 2 a vic level A tak mas level 3 😀 Takze na uni by mi to uznali,jen bych delal srovnavacky z angliny. Jenze ja to potrebuji prave pro tu praci a potrebuji abych to mela presne uznane jako child care level 3,abych to nemusela znova studovat,spis platit za tu skolu se mi nechce
A tobe kdyz udelali ten eqivalent tvoji skoly,napsali ti nazev jako ze by ho zamestnavatel na Cv uznal nebo ne?? Snad chapes 😀

val223
12. jan 2011

simicak, ahoj neviem ci poradim dobre ohladne matury - no v mojom pripade - ja mam maturu a chcela som ist studovat na uni za ucitelku (PGCE) (na Slovensku mam skoncenu vysku) - kazdopadne som si musela nanovo urobit GCSE - anglicku maturu - na college z Angliny a Matematiky - lebo ked som chcela ist na uni tak som mi povedali ze to musim mat, slovensku maturu mi neuznali - a tak som chodila vecerne na college 1 x do tyzdna cely rok - a v juny som robila skusky. Inak viem ze na hociktoru uni musis mat 3 GCSE - Engish, Math and Science - slovensku maturu mnohe neuznaju - a uprimne poviem odkedy mam GCSE zrobene, mam pokoj v hladani praci - uz sa ma nikto nic nepyta.

Ale uprimne poviem neviem ako to je s childcare, tam ti mali uznat nasu maturitu, kazdopadne sa vzdy treba ist radsej spytat nech ti priamo povedia. Dufam ze som sa total nepoplietla. 😒 😉

Inak najskor je GCSE - to je zakladna matura - Math, Engish, Science, Psychology a podobne...... To sa da hravo urobit vecerne za rok skoro na kazdej college. ( ale plati sa za to - ja som platila okolo £200 - len za anglinu)
a potom je Level A ( co je vyssia maturita a mnohe uni to nepotrebuju aspon moja nie )

kivec
12. jan 2011

@simicak - Ak si chces dat porovnat ceske vzdelanie s UK vzdelanim a presne zistit, na akom si leveli, tak to robi jedna agentura, vola sa to NARIC. Ja som si tam tiez dala overit moje vzdelanie. Len tam potrebujes toho viac ako len vysvedcenie. Budes potrebovat pocet hodin, ktore si absolvovala so vsetkych predmetov. To ti vystavi skola, na ktorej si studovala. V kazdom pripade si pozri ich webovu stranku: http://www.naric.org.uk/ Tam najdes vsetky potrebne informacie. Drzim palce.

@val223 - A isla si nakoniec studovat tu pedagogicku tu v UK?

simicak
13. jan 2011

holky dekuju. Ja si zavolam na college a pujdu prvni tam se poradit,kdybych sla na uni,tak vim,ze anglinu a matiku musim delat tady znova,udelat vstupni testy,ale na vysku se zatim nechystam.
@kivec ten naric jsem si uz nasla,ale teda nevim,jak sezenu ty hodiny. Vimze tam pisou,ze studium muselo trvat vi nez 200hod.,ale taky tam uvadi,ze ne kazdy to ma potvrzene. Podivam se,co mam na mat.vysvsedceni vubec,treba tam neco bude. Uz jsem si nasla prekladatele taky.
Ted pockam co mi reknou na te college,protoze jsem volala s kamaradkou a ta rekla,ze sla v Londyne a tam ze ji vyhledali matu.zkouska v pocitaci a primo rekli,co ma uznane a co musi delat znova a v patek se bude ptat jejiho tutor na me,jestli nevi.
Pokud jsem si ale vyhledala na Uni maturitu ceskou,tak je uznana jako A level v odbornych predmetech ( krom angliny a matiky),ale na nektere se delaji vstupni testy,coz se dela i v Cr. Tak snad mi to uznaji. kdyz ne,tak to vystuduju znova,stejne tady mi to zabere pul roku udelat si level 3.
@val223 ja uz anglinu delam,dela to college v nasem det.centru,delaji math i anglinu a mam kurz zadarmo i s crach pro dceru zadarmo 🙂 Zatim jsem ale entry 3 - coz je kdyz koncis high school tusim,ppotrebuji level 1 aspon a chci i matiku zacit od jara,ta by mela byt taky zadarmo,ted je zadarmo,tak snad jim nezrusi od jara dotace

cutce
13. jan 2011

ahojky holky,

Mam skvelou zpravu, delala jsem si ten test GBS a je negativni 😀 😀 😀 😀 , tak o jednu starst min 😅

hajatanufus
13. jan 2011

@cutce ahoj tak to je super sprava a uz sa ti to krati ajk se citis?

val223
13. jan 2011

@kivec Ahoj, ano nakoniec som to urobila - vysku mi uznali - i ked mam magistra a tu mi uznali len ako bakalara - ale i to stacilo - takze som robila ucitelsku prax nanovo - a uz ucim na high school, konecne 😉 😉

val223
13. jan 2011

@simicak sa musim priznat ze tym levelom velmi nerozumiem, kazdopadne drzim palce, nech ti vsetko vyjde 🙂 !!!

hrozienko11
13. jan 2011

@val223 a aky predmet ucis? ja som uvazovala nad matikou,mam tiez doma vysku ukoncenu. inac,niektore skoly ponukaju vecerne kurzy zdarma,ale velmi nizky poplatok a je napr moznost si spravit aj GCSE z matiky. je to sice ten foundation level,nizsi,ale s tyms a tiez da pokracovat dalej 🙂

martina_uk
13. jan 2011

@cutce To je super ;)

cutce
13. jan 2011

@hajatanufus citim se dobre, akorat jak jsem doma, tak jsem nejak zlenivela 😅 . Pozde vstavam a pak se mi nejak nechce nic delat 😅
@martina_uk to je, mam z toho radost, o jednu starost min 😀 . jak se ma Amy?

simicak
13. jan 2011

@val223 ja uz pomalu zacinam,teda do toho prostedku a pak jak to jde vys,tak jsem z toho jelen. Nic mene jsem sehnala cislo na advice centrum co maji pod sebou veskere info ohledne skolek a rekli mi,ze by zalezelo na zamesntavali,coz je teda pro me riskantni. Takze si udelam znova kurz,to by mi melo zabrat max.pul roku. Budu delat online kurz a prave pres ne jsem si i zkontrolovala,jslti to je dobry kurz a ne podvod atd. Takze uz mam na ne cislo,takze uz se vsim volam tam,co delat atd. Jsou tam moc prijemni a vstricni,tak jsem uz dostala dost informaci a zitra budu vvolat jeste ohledne neceho. Pomohli mi v nasem d.centru,neco mi oni obvolali a pak mi dali kontakty 🙂 Horsi bude teda ziskat praxi a pak najit praci,snad neco najdu. Chtela bych jit od zari do prace nebo spis teda zacit aktivne hledat.

kivec
13. jan 2011

@val223 - No tak super, to mozes byt na seba pysna. 😉
Mna teraz tak strasne mrzi, ze som nesla na vysku, ked som bola mlada. 😒 Teraz pri dvoch detoch by som uz nezvladla ani kurz varenia. 😝

@cutce - Netrap sa s tvojou lenivostou, to je uplne normalne. Ved urcite musis byt unavena, tvoje telo ma teraz co robit. Nemaj vycitky a uzivaj si dlhy ranny spanok a pohodicku. Ked sa babatko narodi, tak sa zase bez problemov dostanes do tempa, neboj nic. A super, ze ten test ti vysiel dobre. 😵

cutce
13. jan 2011

@kivec moc dekuju za povzbuzeni 😀 😀 😀

martina_uk
13. jan 2011

@cutce Amy sa ma uz dobre ale zasa sme si to vymenili :D v noci som mala zimnicu a rano horucku 39.7.. mam zapal prsa.. uz mi dali aj antibiotika a citim sa o moc lepsie.. uz snad bude koniec tym liekom pre mna aj malu :D lebo nejak sa to nakopilo :D uz nechcem GP vidiet aspon mesiac :D a ako sa citite vy?

mirkabride
13. jan 2011

@cutce Jeeej, tak to su super spravy!! A s tou lenivostou je to normalne. Uzivaj si klud a pohodu dokedy mozes 🙂 Inac co zajtra dojdete?

brigus198754
13. jan 2011

to mate pravdu

janulka2631
13. jan 2011

@elixia zapisu aj do novych. Cela sranda trva asi 5 min, ale cakanie v rade 2hodiny. Aspon taka je moja skusenost

janulka2631
13. jan 2011

@elixia zapisu aj do novych. Cela sranda trva asi 5 min, ale cakanie v rade 2hodiny. Aspon taka je moja skusenost

radlinka
13. jan 2011

@simicak ahoooj, ja len tolko k tomu, ze je to velmi variabilne. Proste ked pracujes v skolstve potrebujes teaching qualification, tam potrebuju ine certifikaty ako qualified teacher status alebo teaching assistant qualification ktore ziskas na college alebo na UNI. ked pracujes v child care alebo v nursery...teda v skolke a v jasliach, potrebovala by si minimalne NVQ 2 in child care pre asistenta, od roku 2012 to uz NVQ 3 in child care ako qualified nurse.

Ja si osobne myslim, ze maturita sa rovna GCSE A - level a nie NVQ 3, to mi pride ako nejaky kurz. Oni maju trapne national qualification v kazdom odbore a nevedia co s tym. Od roku 12 sa vsetko skompletizuje a kazdy si bude pozadovat minimalne NVQ3 a je jedno v akom odbore, bude ta musiet prijat na poziciu, ktoru sa uchadzas, len budes musiet dokazat, ci tu poziciu zvladas, popripade si u nich urobit trening.
V childcare sa robia treningy pocas dvoch rokov, kto je sikovny zvladne urobit NVQ 2 a 3 za par mesiacov pokial nema ziadne ine vzdelanie alebo teaching qualification.

V tejto krajine su kvalifikacie dost blbe a odlisne podla povolania, ale keby som sa mala kvalifikovat, tak je to minimalne na NVQ 7, ktory zodpoveda nasim titulom strednej Europy a vsetci sa mozu schovat aj s anglickym riaditelom. Taktiez ak mas Bc alebo Master Degree a si kvalifikovany ucitel, musi ti byt krajinou uznany diplom a je sanca ze sa dostanes dalej ucit alebo do skolstva. 😉 Maturita je dost slaba, ak hladas pracu s deckami, pre nich to nic neznamena a aj ked do CV uvedies GCSE A Level, musis vypisat z coho si absolvovala skusky a na aku znamku. Zalezi od zamestnavatela, ci ta akceptuje alebo nie, alebo posunie dalej. Vela stastia, snad som sa vyjadrila presne. 😉

radlinka
13. jan 2011

@simicak - este k tomu kurzu, vyber si dobru college alebo UNI, niektore robia super dobre online kurzy, ale to aj nieco stoji, je to rychle a pohodove, neviem ci ti poskytnu miesto kde mozes vykonavat prax pokial si uplne dokoncis ten vybraty online kurz.
V UK je ospevovane jedno slovo na skolach aj v skolkach ci materskych zariadeniach a to je OFSTED. Je to inspekcia, kt. navstevuje vybrate zariadenia a kontroluje zamestnancov, ci su schopni prisposobovat sa novym podmienkam z roz. hladisk, kt. oni urcuju. Tak isto sa musia prisposobovat aj certifikatom, ktore len oni vylucne schvaluju, takze nie kazdy online certificate in child care alebo nie kazdy online papier uznaju v ramci moznosti. Preto su kritieria dost tvrde a vyssie ako boli doteraz a preto sa kladie doraz na vzdelavanie zamestnancov daneho zariadenia.
Treba si dobre na college ci UNI overit, cie je dany kurz, certifikat schvaleny OFSTED-om. Ak nie, tak je to robit zbytocne. Tak nato bacha. 😕
Doporucam si urobit certifikat : 1st Aid..teda prva pomoc pre deti, Health and Safety, Food and Hygiene alebo dodatocne novy papier... Safeguarding Children.

etuska
13. jan 2011

@radlinka
zaujimave infosky 😉
neviem aka je situacia co sa tyka prace v skolstve v Anglicku teraz,ale ja tu v N.Ireland si nemozem najst poriadny "teaching job" aj ked uz mam 2-hy rok uznany QTS 😠 😒

janinek
13. jan 2011

@simicak A ty z CR mas jen ten stredni pedak, VS ne? necetla jsem to cele, jen sem obcas nahlednu a vsimla jsem si, ze to resite.

Ja vam sem jen napisu, jak jsem to mela ja, kdyby se to nekomu hodilo. Z CR mam magistra, vyuka AJ a FJ pro 2. stupen ZS a SS. Tady v UK jsem si nechala prelozit diplom s kulatym razitkem (z LATINY trapne, protoze sice mam jako anglicky k tomu presne papiry s predmety a vsim, ale jim slo jen o diplom s titulem, ktery je na Karlovce v latine). Pak jsem si za 40 nebo kolik liber nechala udelat ten NARIC, coz je vlastne fakt jen formalita, posles preklad diplomu a dostanes od nich ten srovnavaci papir. A pak jsem asi NARIC a diplom poslala, aby mi dali QTS, coz mi pak prislo. A pak uz jen CRB. A s timhle uz tady muzu normalne ucit a jsem brana jako plnohodnotny ucitel, co do vzdelani. A stalo to vse tak 200 liber aspon, mozna vic - preklad, NARIC, CRB. QTS je snad zdarma, ale ted si nejsem jista. Akorat samozrejme skoly chteji praxi z UK, kterou jsem nemela. Takze jsem parkrat delala supply teaching a to byla dost hruza. A pak byly prazdniny. Behem nich se zmenil nejaky zakon a skoly uz nemusely na suplovani mit QTS ucitele, ale stacil "pracovnik ve skolstvi", takze TA nebo asi i zahradnik. Takze o supply teachers jako ja prestal byt dost zajem, protoze nam se msuelo platit mnohem vic, nez tem, ktere ta skola vlastne uz zamestnavala za mensi sazbu.

radlinka
13. jan 2011

@etuska no je to dost podobne, QTS je dost dobre pre agentury, kt. sprostredkovavaju pracu pre supply teachers, ked si clovek ziada o pracu a posle vsetky certifikaty aj tie anglicke, odpisu ho natom, ze je slovak, cech, madar alebo pod. a ze nie je native English. Tak toto ma vzdy naserie. Toto robia aj v inych krajinach EU a bud sa dostanes na pohovor alebo najnovsie ani neodpovedaju...take su svine, proste cela umorna application form a CV skonci v kosi bez odozvy. tolko z mojich negativnych skusenosti. 🙄 Takze je to o stasti a o zamestnavatelovi, aby akceptovat aj niekoho kto nie je native english a zobral do uvahy kriteria, ze nasi ludia su fakt lepsie kvalifikovani ako nejaki anglani alebo iri.

Momentalne sa rusili aj pozicie pre teaching assistants, lebo v GB zistili, ze si ucitel musi poradit aj sam napr. na primary school. Tak ked skola nema statnu alebo inu dotaciu, vyhodila asistentov a poslala ich dokoncit si vzdelanie na ucitelsky stupen, aby mohli pokryt ostatne pozicie, ale zostali sediet doma. Bohuzial po stresovom roku 08-09 sa kaz.drzi svojej prac.pozicie a velmi sa nepokusa o velke zmeny, taktiez su taketo dobre pozicie velmi zriedkave. 😨

Naposledy riaditelku nastvalo to, ze je ona bakalar a ja mam vyssi titul od nej, tak tu niet o com hovorit... 😠 😠 😠 treba si hladat sefa jednoznacne chlapa, ale aj tak je to dost tazke a velky odpis...vsetci koncime v jednom vreci 😠 😠 😠

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre