Pôrod v Anglicku. Ako prebieha? Aké máte skúsenosti?

mima3114
17. máj 2007

Ahojte.zakladam tuto temu lebo som v 37 tt,cize o chvilu ma caka porod a zijem v Anglicku,takze by som chcela vediet ako to tu prebieha.Baby,ktore mate skusenosti s porodom v UK,tak sa podelkte o tie skusenosti so mnou.velmi ma zaujima ako to tu prebieha,ci si mozeme vybrat polohu ako chceme rodit a pod.

anjelicek26
7. jún 2010

@lena13 - drahy teraz robi pre bentley, inak patri pod volkswagen...robi sefa labakov a analyzy... do siedmej v praci 😝

Inak r vedela Saska pred tretimi narodkami a vie dokonca aj to ceske 😀 😀 V nemcine je plno R, skoro vsade, tak musela...

eviska83
7. jún 2010

Ahojte 🙂
Veeelmi dlho som tu nebola- nestiham vas citat- ste sa akosi rozpisali 😉
Vitam vsetky nove tehulky 🙂
O Etuske zatial nic nove- ako nahle sa ozve dam vediet 😉
Idem si po radu - chystame sa za mesiac domov autom - viem ze na slovensku je zelena karta (tusim poistenie v zahranici) je neaky ekvivalent toho aj tu? Potrebujeme nieco ako pripoistenie do zahranicia? diky 😵

newyorkgirl
7. jún 2010

teda kecalky, budem citat vecer, Nikolka je s tatinom v skolke, tak idem porobit cosi okolo domacnosti, potom nas caka nakup a tatik ide do skoly do vecera, takze budem sama s dietkami...

eviska, by som aj poradila ale my mame SK auto a zrovna tu zelenuuuu, ale myslim, ze ked ides z UK von s autom, potrebujes o tom informovat svoju poistovnu, co som pocula, tak zavolajte a povedia vam... 😉

eviska83
7. jún 2010

Dufam ze sa Etuska na mna nenazlosti ale davam na znamost velku novinu 🙂 toto je jej sms 😵
.Bocian s nasim Simonkom 4080g a 58 cm.pristal v Antrimskej nemocnici.Prilet bol narocny .No zvladli sme ho.Narodil sa dnes 6:37.

eviska83
7. jún 2010

@newyorkgirl -dik -tak tam musim brnknut 😉

lena13
7. jún 2010

etuska moooc gratulujeme s claudinkou xxx jeeeeeee a jaky je dlouhy 😀

elixia
7. jún 2010

No vy ste toho zas popisali,kym som behala po meste 😀

V prvom rade - eviska83 odkaz etuske veeelke blahozelanie, chvalabohu ze to ma za sebou 🙂

@klapinka, paracetamol sa dava len tazkym pripadom, takze mozno ani ten 😀 😀

Vidim,ze naozaj su tie deticky rozne...Ja by som chcela nase zacat co najskor ucit anglictinu,no ale ved uvidime aky bude,ci mu to pojde,zas isto ho nebudem nejako nasilu trapit...my tu neplanujeme zostat, chceme,aby do skoly uz isiel na SK,takze tu iba ked do skolky,ale tam by aspon dobre zaklady mohol pochytat...Chuda,este sa ani nenarodil a ambiciozna matka mu uz planuje zicot 😀 😀
Ked tak rozmyslam, ja som zila rok v Austrii, dva roky som cez prazdniny robila v Nemecku,moja nemcina bola perfektna...a teraz?? Sice rozumiem,ale pletie sa mi do toho anglictina stale 😀 Ked sme sem prisli, tak sa mi zas do anglictiny plietla nemcina...takze spocitane, nemam mat na svoje dieta vysoke naroky co sa jazykov tyka, pretoze genialitu po mne nema aku zdedit.. 😀 😀

kivec
7. jún 2010

Ahojte zienky,
Aj ja veeeelmi blahozelam Etuske, od rana sem chodim nazerat, ci nie su nejake spravy.
Vidim, ze ste tu rozoberali jazyky. My to mame jednoduche, kedze sme obaja s manzelom slovaci, s Estherkou sa rozpravame slovensky. Ale doteraz chodila k anglickej childminderke a tak pekne pochytala anglictinu. Este vela nerozprava ale zda sa ze chyta z oboch trosku. A zda sa mi, ze ju najviac motivuju ine deticky. U tej childminderky urobila pekny pokrok. My tomu nechavame volny priebeh, sme si isti, ze sa Anglicky nauci aj bez nasej pomoci. A mozno aj lepsie ako slovensky. 🙂 Vraj sa to stava, ze napriek tomu, ze obaja rodicia hovoria rodnym jazykom, dieta preferuje jazyk krajiny, kde zije. Tak uvidime.

anjelicek26
7. jún 2010

Simonko ma teda ukazkove miery fuuuha, mu tie dva tyzdne v brusku navyse prospeli 😎 Snad sa ten porod dal zvladnut aj pri takom väcsom babatku 😖

Babulky mne dnes tak tvrdne brusko, tlaci vsetko dolu, tak som zvedava, co mi midwife na to povie...snad ma aspon pozru...o pol hodky ideme do porodnice...je ten tlak taaak neprijemny, mam pocit, ze mi krpusik vypadnut ide 😢

z_vesela
7. jún 2010

juj kocky..vy toho ale popisete..anjelicek sa sem len pred chvilkou pridal a uz si popisala viac ako ja za moju celu existenciu na MK 😀 .No vela stastia - dufam ze sa o teba pekne v nemocke postaraju..

Etuska - blahozelame...dufam ze to pristatie nebolo az take velmo zle..ale simonko ti to urcite vynahradi..uz sa tesime na foto.

klapinka- ty si vsetko vyzariadovala a mas termin iba tyzden po mne...no asi aj mne by sa to potrebovalo trochu dozariadovat..ale ked cez tyzden nie je cas..a vikendy sme mali take pekne ze sa mi do toho nechcelo..to ma ani nestras s tym predcasnym rodenim...ja len fakt dufam ze ked pojdem do nemocky tak to vsetko pojde v poriadku...

no mna zacinaju doliehat ze byt taka velka nie je az taka sranda ako som si myslela..doreaz som bola velmo pohybliva a teraz zrazu mi pri dlhsom stati zacina tvrdnut brucho 😖 aj to zohybanie mi nejako nejde..

anjelicek26
7. jún 2010

@ z vesela - ja som ukecana ze az 😀

Tak sme si boli akoze kuknut porodnicu. Teda akoze, lebo sme nevideli vobec nic, ani porodnu salu, ani nic...proste len cista byrokracia, papierovacky, zobrali mi krv, zvazili a to bolo vsetko. A to mam kusocek do terminu...no fakt super, ma svihne z toho 😖

Navyse drahy zabudol pri plateni vsetky papiere tam na stole, tak teraz musel ist obratom po ne, snad tam este budu. Inak sme to cele robili zbytocne 😠

newyorkgirl
7. jún 2010

etuska VELKEEE GRATULKOOOOO 😵 😵 😵 mas to za sebou a teraz uz sa budes iba vytesovat z malickeho 😉

newyorkgirl
7. jún 2010

my mame dneska tri tyzdne a som uz aj zabudla, ze som rodila, brucho prec a ziadne bolesti ci poranenia, nic....

kivec
7. jún 2010

@newyorkgirl, tak na to sa taaak tesim, ked uz budem moct napisat, to co ty. 😉

kivec
7. jún 2010

@anjelicek26 - tak ta UK zdravotnictvo sklamalo hned na prvej navsteve. Ale neboj sa, rodi sa tu dobre, aspon ja som mala velmi dobru skusenost. 😉

mihouk
7. jún 2010

@etuska, GRATULUJEME!!!!! Super ze to mate uz za sebou, tesime sa na foto a podrobnosti. 😀 😀 😀 😀 😀 Vela stastia, zdravia, mliecka a pohodicky!!!

klapinka
8. jún 2010

@etuska velikanska GRATULAAAA 😵 vsetko len to naj, vsetky tu zvedavo cakame na infosky 😵

kratky suhrn vcerajsej navstevy u midwife: skolenie o rodicovstve mame dneska 🙂 , na alergiu si mam ist nieco vypytat do boots, kde mi povedali ze kvapky do nosa alebo do oci, lieky mi neodporucaju, teda ani mi nepredali. Midwife nas poslala do nemocnici, lebo mi trpne jedna cast- prava cast brucha, nieje to tvrdnutie, ale take akoby mravce,alebo necitlivost. Ked sedim niekedy je to velmi citlive az bolestive a pomaha mi lahnut a vystriet. Tak nas dali na pas, ci to niesu nejake kontrakcie, alebo ci je babatko v poriadku. Vsetko oki, moc cisty, tlkot srdca babatka aj moj tlak oki. Nevedia co to moze byt. Ked ma bude zasa boliet mam rychlo prist. Inak paracetamol. Tak sme stravili 4 hodiny a nic nevybavili. Hlavne ze je babatko oki. Poobede este midwife volala ze ako sme pochodili, zlata to zienka 🙂 Dnes po tyzdni prazdnin do skoly, jupiii.Ide sa speakovat 😅

@z_vesela, neboj nic to mame len komodu nachystanu-prazdnu 🙂 , a moses basked zlozeny 🙂 Ved casu mem este doooost.

kivec
8. jún 2010

@klapinka, ved to si pochodila perfektne, okrem toho, odporucili ti najlepsi liek na svete - Paracetamol, lebo tu s nim liecia aj rakovinu! 😀 😀 😀
Inak nemozes mat to trpnutie od chrbtice? Nic take nepovedali?
A ty chodis do nejakej skoly? Akej? Ak nie som prilis zvedava?

kvietocek7
8. jún 2010

sice uprsane ale dobre ranko 🙂 super -hned dva dovody na oslavu
etuska -big congratulations 🙂 🙂 vitaj Simonko a vsetko dobree 🙂 🙂 🙂
no a ten druhy ze nas naly borec prvi kraaat od jeho narodenia prespal od 22.00 do rana 6.30 !!! neuveritelne, tak sa vytesujem aspon z tejto noci hoci nemyslim,ze to bude pokracovat 😒

@anjelicek26 nuz asi ti po vcerajsku nie je velmi doreci 😨 ale tu my sme sa tu naucili byt nohami na zemi, ze necakat je viac ako si mysliet ktovie co 😝.... tu netreba cakat tu sa musi clovek doslova dozadovat -niekedy priam lopatisticky povedat chcem toto ci ono.... Ja som mala raz blbu skusenost ked som sa nacakala aby ma midwife v nemocke zobrala a to ma ani nevysetrila,iba ako sa mam a cosi pisala do reportu no a k tomu dlhemu cakaniu sme este dostali aj pokutu za dlhe parkovanie.Ziadna slava. Porod zas ok az na to ze mi ako prve zahlasili ze su short staff tak to potom aj vyzeralo. Ale prezili sme-nakoniec vsetko dopadlo dobre,bola som spokojna 🙂
@newyorkgirl skus tie probiotika, ono mozu byt uzitocne aj pre Riskove brusko 🙂

elixia
8. jún 2010

Ahojte, aj u nas uprsane rano.. ☹

@klapinka ja nechapem,naco u nas doktori predpisuju tolko kadejakych liekov,ked paracetamol vylieci vsetko... 😀 By sme mali urobit nejaku osvetu na SK, stale sa tam dohaduju kvoli kadejakym doplatkom za lieky, vsetko zrusit a bude iba paracetamol, pre smrtelne pripady ibuprofen 😀 😀 Aspon,ze ta midwife je mila a stara sa... Chodis niekam do skoly?

@newyorkgirl najlepsie probiotika co som tu nasla su Multibionta - maju viac druhov, kupis hocikde v Tescu,Morrisone...

@kvietocek7 a nebala si sa,ked tak v kuse spinkal,nechodila si ho stale kontrolovat? Musi to byt uzasne,mas zafixovane,ze babulo vstane, ja neviem, kazde dve hodky a zrazu celu noc nic... 🙂

No tu je vseobecne najlepsie prist k lekarovi s tym,ze uz vies co ti je a ake lieky chces..potom nemas problem. Sa mi aj tie ich bezkontaktne vysetrenia pacia,neviem ci tiez mate susenost...oni si iba tukaju do pc, na teba ledva pozrie,aby ta nejako vysetril,sak naco 🙂 Iste, nevravim,ze vsetci su taki, ale stretla som sa uz... 😀 😀

ALe zas, staraju sa...na appointment sice cakam dva tyzdne, no poslali mi prave sms aby som nezabudla prist 😀 😀

mihouk
8. jún 2010

@kvietocek7, gratulujeme a uprimne zavidime, Maxim tiez spi celkom dobre, lebo spi medzi nami, potvora mala. Tak dufam ze to nebola iba jednorazova akcia, lebo takto nam to dava aspon malu sancu na zlepsenie 🙂

kivec
8. jún 2010

@kvietocek7 blahozelam k prvej prespanej noci 😉 . Teraz uz aspon vies, ze tvoj drobec je toho schopny, tak je tam sanca, ze to raz bude samozrejmostou. 🙂

kvietocek7
8. jún 2010

@kivec ja uz taka zmorena unavou,ze kazda prilezitost na dlhsi spanok a tento bol fakt dlhy ma polozi uplne.Bat som sa akosi nebala lebo on je priam sirena a postielku ma vedla nasej postele
@mihouk zelam to aj Vam,nuz ale fakt si od tejto noci vela neslubujem hoci by som si velmi zelala 😉 poctivo masirujem nozicky a asi zabera, teda fakt na tom nieco bude
@kivec ved prave, myslienka ze ma tu schopnost ma jednoznacne potesilo, lebo ti poviem,ze to je fakt doba kym sa k tomu vobec dopracujeme 😕

klapinka
8. jún 2010

@elixia 😀 😀 😀 cakem dva tyzdne ale nezabudnu pripomenut ze mas prist 😀 😀 to je dobre 😀 som sa pobavila, ani neviem ci sa mam smiat ci plakat lebo je to svata pravda.

Z coho mam to trpnutie to netusim baby, je to len cast brucha, cim ho mam vacsie tak sa aj bolejst oziva viac. Ani neveim ci to mam nazyvat bolestou, ale je to neprijemne, podvedome si to stale hladkam, obcas sa to zmeni na bolest. Najprv mi povdai ze to moze byt napinanie svalu, a babtko mi na neho este tlaci, lebo vacsinu casu je na pravej strane. Musim len vydrzat. ale namame sa coho bat kamos paracetamol tu vsetko zachrani 🙂

Do skoly chodim na anglinu, dnes som mala super dvojicu, na kazdu otazku som dostala odpoved 🙄 nothing important, i don't know, please don't ask me,.... zlaty bol ten chalan 🙄 🙄 ale inak tam chodim rada 🙂

@kivec dalsia na rade si ty ze??
@kvietocek7 super ze chrobatko tak paradne spalo, uz len fandit, aby to skusil aj tuto noc 😵
asi ma budete roznasat v zuboch, ale ja som taka rada ze troska prsi, lebo ta alergia bez liekov 😖

mihouk
8. jún 2010

@kvietocek7 a kedy a ako mu masirujes tie nohy, to len tak po kupani???? A nebojis sa, ved na chodidlach mas vela tych bodov, aby si mu nieco neurobila. Viem ze ked som bola tehotna a isla na reflexnu masaz noch (mala som ich ako slon), tak mi nemohla plne masirovat, lebo ze by to mohlo spustit porod, alebo inak uskodit, tak neviem. Sakra, keby som vedela, tak ten kurz masazi co mam kupeni od vianoc uz davno robim, len keby toho casu bola viacej 😀 😀

kvietocek7
8. jún 2010

@mihouk normalka -klasika,nic zvlastne, uskodit mu urcite nemozes pokial mu nezacnes nejako sustredene stlacat jednotlive casti na chodidle 🙂 Reflexna masaz je uz odbornou masazou, ale ked mu trosku poprechadzas po nozicke nic sa nestane. Vacsinou to robim ked sa prebudi alebo vidim, ze sa prebudza a nechcem ho vyberat z postielky ci kocika alebo ho nechcem prikladat. Teda nielen po kupanicku. Jednoducho nech pokracuje v spanku. Pozerala som si aj video na nete -google: baby feet masage video, ak chces najdi a kuk a uvidis,ze to nie je nic co by narobilo galibu. Ale dnes mi prisla aj ta knizka co mi poradila kovec tak sa neskor lepsie pozriem. Vyzera byt dobra -obrazky s popisom.

orionka1
8. jún 2010

ahojte,
newyorkgir ze ziadne brucho , tak to ja mam 5 mes po porode a stale mam pneumatiku na bruchu ☹ , ti zavidim ale v dobrom 😀

babenky mate niektora baby carier pre baby? Moja mala je 5mes a vazi 7kg myslite ze my bude tazka?



kvietocek7
8. jún 2010

@orionka1 no s tym bruskom ani nehovorim 😀 mam 10mes po porode a jedna znama sa ma 3dni dozadu spytala ci cakame dalsie baby 😀 😀 jednoducho sa mi nedari zbavit sa pneumatickej zelatiny 😝 , ale co narobim ked mi s casu na cas chuti aj neskoro v noci 😝 , nuz co.... zatial chyba motivacia 😔 inac zacnem cvicit ako diva aj nocne vybehy do chladnicky zredukujem 😵
My mame baby carier z mothercare ale aj tak naj sa mi osvedcila satka 🙂 ale kamoska si velmi pochvalovala carier Manduca je vhodny najma koli spravnemu polohovaniu klbikov dietatka

orionka1
8. jún 2010

kvietocek7, ze zredukujem nocne nabehy do chladnicky 😀 😀 😀 , lenze tu uz mas dve deticky a ja len prve 😝 , ako to bude vyzerat po druhom ked teraz to uz dobre nevyzera 😀 No vies ja som ten carier kupila dnes nejak ma trklo ze to chcem a kupila som tak dufam ze malej sa bude pacit a ja nepridem o ramena a chrbat 😝

kvietocek7
8. jún 2010

@orionka1 a aky je to carrier teda kde si kupila? malickej sa paci nosit sa?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre