Pôrod v Anglicku. Ako prebieha? Aké máte skúsenosti?

mima3114
17. máj 2007

Ahojte.zakladam tuto temu lebo som v 37 tt,cize o chvilu ma caka porod a zijem v Anglicku,takze by som chcela vediet ako to tu prebieha.Baby,ktore mate skusenosti s porodom v UK,tak sa podelkte o tie skusenosti so mnou.velmi ma zaujima ako to tu prebieha,ci si mozeme vybrat polohu ako chceme rodit a pod.

kivec
22. júl 2010

@klapinka - ak je ti lepsie, ked lezis, tak lez a oddychuj. 😉 A co ma prist, pride, netreba tomu pomahat.

dadulka2000
22. júl 2010

pozeram co vsetko balite do nemocky,....
podla mna uplne zbytocne vela veci. v nemocke keby nieco chybalo tak boli vzdy velmi ochotne to poskytnut, alebo sa to da priniest neskor.
ovsem na ten 1-2 dni toho vobec netreba vela.
ja mozem odporucit len jednu dolezitu vec - a to STOPLE DO USI,.... idealna vec ak si chcete pospat. mne malu sestricky na noc vzali k sebe a ja´som si dala stople a spinkala som,.... vobec ma nerusili chrapajuce zeny, ine placuce deti. oddychnuta som sa zobudila a to je dolezite. 😉 😀

radlinka
22. júl 2010

Caute vospolok... som uplne detto, dnes som zuriva na tento narod a krajinu ...balim to tu 😠 😠 😠 😠 😠

radlinka
22. júl 2010

@klapinka - drzim palce silno, silno a myslim na teba, musi to byt takze, pekne oddychuj a zachvilocku to mas za sebou...drzim palceky 🙂 😉 😉

radlinka
22. júl 2010

z_vesela - ahooj mojka,ako sa ti dari, ako sa citis ??? 🙂 stretko sa preklada... lebo som stale ill a nemozem rozpravat, strata hlasu a ide mi to na priedusky, takze by sme museli sepkat. 😒 CELE ZLE 🙄 🙄

radlinka
22. júl 2010

@z_vesela - ahooj mojka,ako sa ti dari, ako sa citis ??? stretko sa preklada... lebo som stale ill a nemozem rozpravat, strata hlasu a ide mi to na priedusky, takze by sme museli sepkat. CELE ZLE

elixia
22. júl 2010

@klapinka hlavne oddychuj teraz, ked to ma prist, tak pride... 😀 Tiez si myslim,ze jest a pit by si mala normalne...nijako tym babu ani sebe nepomozes,ked budes hladovat.

@kivec ako sa dari? Zvladas s dvoma detickami?

@radlinka a co sa stalo,ze taka nahnevana?

z_vesela
22. júl 2010

ahojte!

no klapinka - a ze takto ma predbehnes 🙂....ja stale kde nic tu nic..len som stale taka unavena ze cele dni skoro prespim...a potom si to vycitam ze nic nerobim...uz vsade kade chodim sa ma KAZDY pyta - not yet?...vsak babo ma na to este viac ako tyzden..ked sa budem riadit podla toho ze mam 'experience energy surge' close to delivery..tak sa nic nedeje lebo ja som unavena ako nikdy...ozaj skusali ste niektora akupunkturu na vyvolavanie?...este nestresujem ale ako alternativa sa mi to paci viac ako ten sweep...

juj radlinka to je skoda ☹ ..tak sa pekne liec aby si to tu s tymi anglanmi zvladla...a co sa stalo?

dakujeme za tie odporucania ze co zbalit do nemocky...stuple do usi mam...🙂...o tom som pocula ze to je zaklad uspechu 🙂 ..ale snad tam tak dlho nebudem, hoci s tymto nestastnym streptokokom si ma asi nechaju...

radlinka
22. júl 2010

@elixia, @ z_vesela - som uz sick z tejto krajiny a tohto naroda, z ich zmyslania a primitivizmu 😠 strasne som sa dnes nastvala a bolo to take krasne rano, uz mam po krk vsetkeho aj vsetkych. 😠 Pride vikend, idem balit. 😀

elixia
22. júl 2010

@radlinka predychaj 🙂 Aj mne tu vsetko neskutocne lezie na nervy,ale u mna to skor budu tehotenske hormony...
Mala si nejaku 'peknu' skusenost s UK zdravotnictvom snad?

kivec
22. júl 2010

@elixia - dakujem za opytanie, mam sa celkom fajn. S dvomi detickami je to krasne, ale ani neviem, ako miden ujde. Len rano vstanem, hned zacnem lietat okolo mojich princezien a uz je vecer. 😅 Ale da sa to, dievcata su dobrucke, tak stiham aj navarit aj poriadit. Len Estherka ma troska trapi, ma horucku uz druhy den, chudatko moje. Inak jej nic je. Len je strasne unavena z tej teploty. Dufam, ze je to len nejaka viroza a rychlo prejde. A ty sa ako citis? Ozaj a ty este pracujes?

@z_vesela - Ja som tiez ku koncu tehu bola strasne unavena. Nic som nevladala robit, stale som lezala a domacnost mi sla dole vodou. Ale prezili sme. Normalne si to teraz uzivam, ze mam normalne levely energie. A este aj bez bruska je to super. Mas sa na co tesit. 😉

elixia
23. júl 2010

@kivec tak to si ma potesila, ze sa to zlepsilo po porode 🙂 Keby som aj potom bola takato nemozna,no neviem.. 🙂
Ja som celkom ok, dakujem, az na to,ze nevladzem 😀 Bola som zvyknuta mat vsetko raz dva porobene, teraz mi to trva neporovnatelne dlhsie...ale da sa, aspon ze nemam ziadne zdravotne problemy 🙂 Nie, nepracujem, uz od zaciatku som doma..aspon to,si neviem predstavit este aj do prace chodit... 😀
U Estherky to zrejme len nejaka viroza bude, ak ma len teplotku a nic ine...par dni polezi a bude dobre. Nedas nejake fotky??

Hm,stuple do usi...tiez ste mohli skor povedat. 🙂 Mali sme plno doma a nedavno som v ramci upratovacieho zachvatu vsetko nepotrebne vyhadzovala,tak padli za obet.

saza007
23. júl 2010

@z_vesela osobnu skusenost s akupunkturou nemam, moja znama si robi kurz a tvrdi, ze to funguje 😅 Ale jedna zenska z mojej NCT class skusila a nic. Jej babu sa proste na svet nechcelo, prenasala 19 dni 😕 (na obranu NHS musim povedat, ze ju chceli po urcitom case induce, ale odmietla a podpisala revers, ze odmieta a berie si to na zodpovednost, az pokial sa nejaky doktor nenapalil a poriadne ju zdzubal 😅 😝 )
Inak chapem, ze ti ide na nervy, ked sa vsetci pytaju, ci uz nieco 🙄 🙄 🙄 Ja som bola posledne dva tyzdne vrazit kazdemu, kto sa pytal, puncu do nosa 😅 😅 😅 A to uz ani nehovorim, ked mi niekto povedal 'Hello mummy' 😕 🙄 🙄

kivec
23. júl 2010

@elixia - Tak to mas dobre, ze nerobis. A fotky sa chystam pridat uz celu vacnost, ale nejako sa k tomu nejdem dostat. Ale dam sem aspon video, ako Estherka vitala svoju novu sestricku, ked sme sa vratili z porodnice.
http://www.youtube.com/user/TheKIVEC

monika.c
23. júl 2010

baby,som taka nestastna,kamaratka mala rodit 12.7. a do nemocnice ju zobrali tento pondelok a babatko bohuzial neprezilo,ani neviem co sa tam stalo,lebo jej nechcem ani volat,ani neviem co jej povedat v takejto velmi smutnej chvili 😢 som uplne z toho hotova 😢

elixia
23. júl 2010

@kivec uzasne 😀 Mala bola podarena velmi, taka exciting 😀 Neziarli na nu teraz? Ci skor ju ma za zivu babiku? Moja kamoska v sobotu porodila druheho syna a vravela,ze toho starsieho musi strazit (ma 1.5r) lebo sa o maleho veeeelmi chce starat 😀

@monika.c tak to je smutne...viem si predstavit,ze to musi byt tazke aj zavolat jej...mozno len vyjadrit podporu, inak jej aj tak nepomozes ☹

kivec
23. júl 2010

@monika.c - to je hrozne. ☹ Ale ak je to tvoja dobra kamaratka, mozno by jej aj dobre padlo, keby si jej zavolala. Aj ked verim, ze to nie je lahke.
@elixia - Estherka na malinku neziarli, skor ju ignoruje. Obcas ju pride pomojkat a inak si ju nevsima. Takze fajn.

z_vesela
23. júl 2010

ahojte!...juj monika...to znie uplne strasne...ja si to ani neviem predstavit ze by sa take nieco mohlo stat..chudatko, a bolo to jej prve? ja fakt neviem ako poradit....az si jej 'closest' friend tak jej zavolaj..inak by som asi chvilu tiez pockala..

kivec, ake krasne video...velmi dojimave 🙂..mala je fakt princezna...

dnes som konecne po tyzdni spania vysla von medzi ludi do baby group...to bolo vcelku fajn to vyskusat, tak tam asi sem tam ked uz bude 'po' zbehnem..dokonca mi povedali ze tam sem tam chodi aj jedna slovenka, tak som zvedava ze ci sa nesplietli v narodnosti 🙂) a najdem si kamaratku.

diki saza - no mne chlapik co to robi tvrdil ze do dvoch dni sa to rozbehne...tak az nie budem si pytat peniazky 🙂...no ale este predsa len mam jeden tyzden na to aby sa to rozbehlo aj bez ihiel 🙂.

radlinka - take it easy 🙂..aj doma to vie cloveka vytocit...len si treba spomenut na tie chvile ked si sa snazila doma nieco vybavit na uradoch..a hned si pomyslis ze ake je to tu fajn.. 😀

kivec
23. júl 2010

Ozaj a pozeram, ze klapinka tu dnes nebola, mozno uz rodi. Tak ak je to tak, veeeelmi drzim palce.

adoracion
24. júl 2010

@hathor1231 mala by si ju prihlasit normalne do poistovne ved uz ma slovensky rodny list ved za deti sa neplati nic a poistovna by jej to preplatila to vysetrenie aspon ja tak viem

adoracion
24. júl 2010

jaj momentalne som celkom rada ze zijeme v uk, boli sme na SR 2 tyzdne ale tie horucavy sme znasali tazko aj malicka tazko sa jej spalo a stale chranit pred slnieckom a tak.. no ale kupaliska boli super

klapinka
24. júl 2010

baby caute, stale sme 2 v 1 nic sa nedeje, pochodujem po byte, sedim na fit lopte a cakame co sa bude diat. Krvacanie preslo, tak neviem ci lekar mal pravdu a do tyzdna nevydrzime no neviem. Doma vsetci v pozore ze co, s telefonom mamca aj na zahradu chodi. 🙂

kivec
24. júl 2010

@klapinka - Ja som myslela, ze uz si v nemocnici, ked si sa vcera neozvala. Musis byt teraz ako na ihlach, viem si to predstavit. Tak zelam len pevne nervy, pri tom cakani. 😉

klapinka
24. júl 2010

🙂 ved to, vcera vecer ze ideme na nakup tak mm sa prihovaral brusenu-"tak co ideme nakupovat ci ideme sa narodit co hovoris?? 😀 " tak sme sli na maly nakup.

radlinka
24. júl 2010

Ahoojte, tak ja dnes nenapisem nic pozitivne, citim sa uplne na nic a to tyzden bez hlasu a prenasa sa mi to uz na trubicu a priedusky...budem musiet siahnut po antibiotikach, lebo inak sa z toho nedostanem. 😖
Drzim vsetkym tehulkam-babulkam palce a myslim na vas stale. Je mi luto toho stretka, ale nechcela by som, aby ste to odmna chytili, ak je to nejaky virus. 😔 😔
Som si robili smiesny test pri nakupoch na boots.com, tam je teraz zobrazene telo cloveka a natukate si body, co vas boli a kde a symptomy, potom si zvolite presne z vyberu a vypise vam mozny chorobopis. 😅 😅 😅 😅

radlinka
24. júl 2010

@z_ vesela - ahooj, ako sa vam dari ? dakujem za pochopenie, ale uz som rozhodnuta 😉 😉 😉 mozno ti hodim IP-cko neskor, lebo by som tu napisala vela negativizmu a momentalne nie je na to vhodna doba.... myslim na vas a drzim palceky xxx 😵 😵 😵

radlinka
24. júl 2010

@klapinka - ahoooj - vela sil a energie zelam, snad to dobre zvladneme a vsetko bude v najlepsom poriadku, drzim palceky, nech sa vam dari co najlepsie 😵 😵 😵 😵

@kivec - krasny vikend zelam....ako sa vam vsetkym dari ??? 😉

@elixia - to sa uz neda predychat 😀 ja mam alergiu na tuto krajinu, takze uz len zmena pomoze 😀 😀 😀 😀 😀

hathor1231
24. júl 2010

@adoracion mama sa tam bola pytat a vraj by sa to dalo len ak by mala trvale na slovensku a RL,to prve nema. len jej mam vybavit v uk tu EU karticku a na zaklade tej mi ju nabuduce vysetria bezplatne a vykompenzuju si to s nimi potom oni... len som nevedela,ze sa da EU karticka aj pre malu 😅 skusim ked prideme dom...

newyorkgirl
24. júl 2010

babule ako jaaaa nestiham 😅 a to tu mam akoze svagrinu ale ta v robote, moj v robote, vozi ju o 3tej rano a potom chrape cele dni moj manzel, takze sama na seeeeecko 😒

radlinka
24. júl 2010

@monika.c - to je strasne mojka, neda sa to slovami vyjadrit, mozno by si jej mala zavolat a povedat, ze vies co sa udialo a je ti to nesmierne luto, ze si s nou sucitis a ze je to tazky udel do zivota, ktory sa neda slovami vyjadrit a pochopit a ze ked bude nieco potrebovat, tak jej budes oporou a tak. Proste aspon jej dat slovne najavo, ze si snou za kazdy okolnosti a budes jej pomahat... i ked je to najtazsie co ju mohlo v zivote postihnut 😔 😔 😔 😔 😔

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre