Pôrod v Anglicku. Ako prebieha? Aké máte skúsenosti?

mima3114
17. máj 2007

Ahojte.zakladam tuto temu lebo som v 37 tt,cize o chvilu ma caka porod a zijem v Anglicku,takze by som chcela vediet ako to tu prebieha.Baby,ktore mate skusenosti s porodom v UK,tak sa podelkte o tie skusenosti so mnou.velmi ma zaujima ako to tu prebieha,ci si mozeme vybrat polohu ako chceme rodit a pod.

hathor1231
14. aug 2010

@peppapig tak ku ktorej viere ju chces viest? k obom sa asi neda.

peppapig
14. aug 2010

@hathor1231 Ja k zadne, sama si najde cestu az bude chapat souvislosti.

kivec
14. aug 2010

Ahojte zienky,
predstavte si, ze mi uznali Sure Start Maternity Grant 😝 ☹ . Bola som si ista, ze mi ho zamietnu, ved vobec nan nemam narok, podla toho, co pisu na webe. No a teraz toto. Ja som radsej chcela ten prispevok pri narodeni dietata zo Slovenska. To je o 200 Eur viac. A uz on nemozem ziadat. 😝 Zda sa, ze to tam losuju, kto ten benefit dostane. 😀

kivec
14. aug 2010

A este vam pekne dakujem za pochvaly. 🙂

hathor1231
14. aug 2010

@peppapig to mi je jasne,ze ju nebudete nutit,ale ked ju chces dat do krestanskej tak som si myslela,ze ju chcete viest ku krestanstvu, ale asi teda ide len o blizkost od domu,co?
@kivec skoda. keby si vedela,ze ti ho maju sancu uznat,tak radia este podat do po uplynuti doby kym mozes poziadat teda ti ho zamietnu a rychlo ziadat na slovensku... len neviem,ci by som riskovala,ze by som sr nestihla,kolkokrat chcu tolko papierov dolozit este potom,ze to zaberie casu dat do dokopy,hlavne ak nemas GP zrovna ochotneho to urobit len tak bez app...

baby,odvecak 😀
potrebujem poradit s potty. mame ten obycajny,ale mala tam nevydrzi dlho sediet lebo ma dost malu prdilku (ked som to skusla pred 12m tak jej dokonca padla donutra 😀 ) a vsetky tie "lepsie" su minimalne od 12m...
rozmyslala som nad
fisher price princess-to hra ale sedatko ma obycajne a pisu ze pre 2y je male takze nam by mohlo byt dobre s tou nasou babikovskou prdilkou, ale vraj ho aj dieta rozpberie za sekundu 😀 takze musi byt mimo dosah...
http://www.google.co.uk/products?hl=en&q=fisher...

alebo
lebo tento ma makke sedatko ale nehra.
http://www.google.co.uk/products?hl=en&q=SUMMER...
poradte mi,su minimalne za 25,tak az nekupim nejaku hovadinu 😀 neviem,ci tie hracie maju vobec nejaky vyznam,teraz musi vsetko svietit,hrat aby to bolo zaujimave 😀 my sme chodili aj na obycajne a bolo 😀
ideme dnes nejaky kupit a zacne sa naplno trenovat,uz sa nam podarilo dat poo,ale to som len videla,ze ide kaky tak som ju tam prehodila a to bolo placu 😀 😀 😀 nema ich prosto rada,myslim,ze prave preto,ze je nepohodlny...

uankab
14. aug 2010

@hathor1231 , my nocnickujeme od 9mesiaca, kupili sme nocnicek v boots za 8libier a je v pohode... bol jej trosku vacsi na zaciatok, ale ritka sa jej veru nemala kam prepadnut 😀
ja osobne by som nekupovala take sedatkove nocnicky, pripadne hracie.. nocnicek predsa nie je na hranie 😉 ... kamoska mala ten hraci a jej mala sa toho vzdy zlakla ked to zacalo vyhravat, tak musela z toho vybrat baterky...
inak babybjorn ma dobre nocnicky, ale tiez sa pohybuju okolo 15libier 🙂

hathor1231
14. aug 2010

@uankab ja tiez rozmyslam,ze radsej kupim ten nehraci,ved to tu bude ako v blazninci,vsetko hra 😀 😀 😀
kukala som na google a z videnia ich poznam. tak pokukam 😉 tiez chcem nieco s opierkov a na stranach aby nieco bolo az ju nemusim drzat... 😉

elixia
14. aug 2010

@kivec ahoj moja, no tak tomu fakt nerozumiem ako to rozdeluju...Ja som sa rozhodla,ze poziadame tu a az ked zamietnu, poziadame na SK,kedze neviem,ci sa v zime budeme trepat na SK...a este ked k tomu pripocitam letenky, tak to radsej tych 500£ tu..ine to je,ked na SK idete aj tak. No mne pri mojom stasti tu zamietnu a pripedne na SK ani nestihnem 😀 😀

dadulienka27
14. aug 2010

@kivec nepoberate nahodou nejaky prispevok uz na starsiu dcerku??nam zamietli,lebo zatial nemame ziadny benefit...ale ak budeme mat napr.child tax credit mame skusit poziadat este raz 😒

a ak by som ta mohla trosku potesit,tak je to rozdiel len 80 euro (£500=€593 a zo sr je €678.490) a to skoro zaplatis poplatky za apostile,alebo cestu do londyna...ak sa mylim,tak ma kludne oprav... 😉

hathor1231
14. aug 2010

@elixia ja som to vsetko poslala mame a ta to vybavila 😉 sa som na SR bola prvykras s malou teraz 😉

elixia
14. aug 2010

@hathor1231 tak to mas fajn, zial, nam to nema kto vybavit....a tebe tu zamietli? Na ten slovensky prispevok potrebujem najskor slov. rodny list vybavit, nie?

kivec
14. aug 2010

@dadulienka27 - tych 678,49 Euro je priplatok k prispevku, samotny prispevok je myslim okolo 151 Euro. Takze dokopy: 829,49 Euro 😒 A apostilu potrebujes len na vybavenie SK rodneho listu, na toto nie. A mas pravdu, poberame Child tax credit. Ale to predsa skoro kazdy, co ma deti. Tak asi to aj dostane skoro kazdy.

@elixia - hathor ma pravdu, nemusis koli tomu cestovat domov. Aj mne to vybavila mamina, pri prvej dcerke. Len vtedy stacilo len cestne vyhlasenie, ze som neziadala o ten benefit tu v UK. Asi to ludia zneuzivali a ziadali o obidva, tak to sprisnili.

kivec
14. aug 2010

@dadulienka27 - A teba som sa zabudla opytat, kde ides rodit?

slovakia13
14. aug 2010

ahoj
ja som iba narychlo ....potobejem poradit.ktora safety gate je lepsia: co sa musi srobovat na stenu ,alebo sa upevnuje tlakom?

GRATULUJEM babetkam ak nam nejake pribudli 😵

sorry ale vooooobec nestiham citat ,dufam ,ze prepacite.striehnem na malu.je z nej hotova stihacka 😀 uz sa dokonca vyskrabe aj na prvy schod 😝

dadulienka27
14. aug 2010

@kivec ahaaa,tusila som,ze mi tam nieco nesedi,ked si to kazdy radsej vybavuje na sr 😉 a to ked poziadam,tak dostanem az tych 829,49euro?lebo po maji 2010 sa nieco menilo 😒

mne ked zamietli ten grant,tak v liste boli napisane aj moznosti benefitov,ze ak nejaky z nich poberame,alebo budeme,tak mozme poziadat este raz.Ale ked vam daju celych £500,tak to je super,mm sestra dostala iba £250.

rodit sme sa rozhodli pre Worcester-asi najrozumnejsia volba v nasom okoli,sice mam trosku obavy,lebo cesta tam trva 25min 😒 ty si kde rodila?

lena13
14. aug 2010

@slovakia13 nam poradily v obchode,ze ta co se da sroubovat na stenu 😵

slovakia13
14. aug 2010

@lena13 tiez si myslim ,len ci to zvladnem nasrobovat.....stale kukam a neviem sa rozhodnut ktoru 😝

wild.horses
14. aug 2010

@slovakia13 ahoj, my mame babydan z kiddicare stranky, ta najlacnejsia. Ta sa musela vrtat, ale maju tam aj take srobovacie, co drzia tlakom, ci ako by som to vysvetlila 😒
U nas ... stale nechodime, stale kojime a uz 2 tyzdne sme neboli chori, jupiii 😀

slovakia13
14. aug 2010

@wild.horses tu som kukala len zrovna teraz ju nemaju....nechcem tiez vyhadzovat prachy....mia sa tiez iba plazi 😀 a minule som ju iba tak skusila postavit -no nehrozi.ale ked ma nervy v postielke ,tak sa herecka postavi.idem hladat dalej 😉

lena13
14. aug 2010

@slovakia13 my mame lindam,neboj se to zvladnes 😵

holky my js konecne strhaly ty tapety a spadla nam omitka nam z celeho komina 😢 jak to vyfotim tak vam to ukazu

kivec
14. aug 2010

@dadulienka27 - myslim, ze dostanes celu sumu, od maja 2010 sa menil len narok na rodicovsky prispevok.
A ja som tiez rodila vo Worcesteri, uz 2x a bola som velmi spokojna. Starostlivost aj midwifes, vsetko super. Tiez nam ceste trvala okolo 20 min, zavisi od premavky. Ale neboj sa, ako prvorodicka by si mala mat dost casu sa tam dostat. 😉

klapinka
14. aug 2010

ahojky,

iba na chvilocku prikladam fotku nasej malej zazracnici. Dnes sme absolvovali nemcnicu na kontrolu zltacky, lebo sme velmi zlty a Emka 3 dni nekakala, no dnes v noci sme sa tesili nalozenej plienka a aj poobede, tak ze uz by to malo byt lepsie. Hodnoty zltacky sme mali Ok. Este keby slnko posvietilo ☹ ale u nas len prsi a prsi.

Vsetkym dakuje za blahozelania, velmi nas potesili a zahriali pri srdiecku.

Baby aj vy ste taky uzlicek hormonov??

elixia
14. aug 2010

@klapinka krasnucka a kooolko ma vlasov 🙂 Neviem,ci si myslela tie co uz rodili,ale ja som napr. tiez izlicek,len neviem ci hormonov,nervov alebo coho...uz aby to aj za mnou bolo 😀 😀

hathor1231
14. aug 2010

@elixia ee, nam stacil GB, beru to,ze ho este nemas 😉 mne ho zamietli,nebrali sme nikdy ziaden benefit ani len working tax alebo child benefit/tax takze preto... a obaja sme zarabali...

@slovakia13 v asde som videla nejake za 10-15libier... a montaz som nechala na draheho 😀 mame lindam,ale kedze mame tak blbo vyriesene schody,tak tam musel este pridat drevo aby to bolo kde privrtat 😅

@wild.horses tak mu treba dohovorit nech neni taky lenivy 😀 daj vediet ako sa mate 😉

@klapinka 😵 😵 😵 😵

mrk11
14. aug 2010

@elixia - na vybavenie prispevku na SK nepotrebujes slovensky rodny list, len potvrdenie, ze si o neho poziadala, ja som splnomocnila mamu na vybavenie vsetkeho (bola nam na 2 tyzdne pomoct s malou, a voli sme na velvyslanectve len overit podpisy * k tomu potrebujete pasy alebo OP) a peniaze som mala o mesiac na ucte a slovensky rodny list mi prisiel az o dalsie 3 tyzdne. Inac, ja som otvorila uz v januari temu medzi paragrafmi, co a ako vybavit, ak mate nejake otazky, tak pokial potrebujete, poradim, ale potrebujes na to, ze ti tu neprizxnali ten maternity sure start grant, ja som len okopirovala papier, ani som ho neprekladala. No a je tam povypisovane, co k comu potrebujete.

elixia
14. aug 2010

@hathor1231 jooj,tak to si ma potesila, ja som bola v tom,ze musim aj tak najskor slov.rodny list vybavit...takze staci UK plus tie potvrdenia od o prehliadkach v tehu a ze sa babo dozilo 28 dni? Som to tooolko studovala,az v tom mam chaos.. 😀

slovakia13
14. aug 2010

tak uz som kupila http://www.babysecurity.co.uk/products/2838/Bab... sice trosku drahsie ako som povodne chcela 😝 ale mam zas schody 82,5 a vsade boli iba do 82 tato jedna ma viac
@klapinka mala je krasnucka 😵

elixia
14. aug 2010

@mrk11 vdaka moja, ako vravim,uz som tolko studovala,ze som to asi prekombinovala 😀 Mna dost ta ambasada odradzala...

mrk11
14. aug 2010

@elixia - uplne v pohode, pytaj sa, ak nieco nie je jasne, ale budem tu az v pondelok, papa

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre