Pôrod v Anglicku. Ako prebieha? Aké máte skúsenosti?

mima3114
17. máj 2007

Ahojte.zakladam tuto temu lebo som v 37 tt,cize o chvilu ma caka porod a zijem v Anglicku,takze by som chcela vediet ako to tu prebieha.Baby,ktore mate skusenosti s porodom v UK,tak sa podelkte o tie skusenosti so mnou.velmi ma zaujima ako to tu prebieha,ci si mozeme vybrat polohu ako chceme rodit a pod.

anjelicek26
19. júl 2011

@monikac - to sa musi dat poskladat? Nam ryanair bral v pohode quinny buzz a ten ma tiez pevnu vanicku, nebol s tym problem...

monikac
19. júl 2011

@radlinka cauky moja 🙂 ja osobne stale pouzivam Ariel Non Bio alebo Persil Non bio a avivaz Comfort bielu a to budem pouzivat aj pre bambino...aj moja kamoska to pouziva pre maleho a vsetko ok... 😉

monikac
19. júl 2011

@anjelicek26 no ja prave neviem este som s kocarok nesla...a preto neviem ako to chodi....tak to si ma potesila,ze ti to Ryanair zobral aj s vanickou....a musela si to dat na pas pred security alebo ti ho dovolili zobrat az k lietadlu a tam ho nalozili?

klapinka
19. júl 2011

@radlinka ja pouzivam fairy a avivaz tiez, alebo eco. Topky mame clarks, a clapacky som kupila na ebay 😉

@monikac dikes, dam vediet idem 10.8 🙂

anjelicek26
19. júl 2011

@monikac - no preslo to pasom v pohode, aj vanicka, aj podvozok, len som musela z podvozku dat dolu kolesa, bolo to trochu siroke...len pri check in im povedz, ze su to dva kusy. Ale nikto s toho ziadne halo nerobil. Normalne sme kocik brali az k lietadlu... a zas nam ho tak aj vylozili, obe casti..

anjelicek26
19. júl 2011

@klapinka - aj nas nosi len clarksy, on ma taku labu, vsetky ostatne su mu male, aj elefanten, aj naturino, no hruza s nim...

kvietocek7
20. júl 2011

@radlinka sprvoti nepevne topanocky z clarks,ale potom ked sme aj boli na SK tak jednoznacne z protetiky pre spravny vyvoj nozicky. Odporucila nam to aj neurologicka. Pevna podrazka a paticka uzavreta aby bola pevna nozka 🙂
Osvedceny mame Fairy a Confort avivaz, prasky v poslednom case tekuty fairy alebo non bio Ariel,Persil 😉

monikac
20. júl 2011

@anjelicek26 dakujem, tak to super.... 😉

saza007
20. júl 2011

@radlinka clarks. aj makke aj pevne, su super.

cutce
20. júl 2011

ahojky,
no ja jsem zvedava jak mi poletime na vanoce, bereme jak kocarek tak i autosedacku bez poplatku 🙂

jinak mi pouzivame fairy a bily comfort na prani a zadna alergie 😉

cutce
20. júl 2011

jiank holky muzu se zeptat, kdyz jste zacinali s prikrmami s cim jste zacinali ?

saza007
20. júl 2011

@cutce u nas zacali prikrmy ked mal J. 5 mesiacov a 2 tyzdne. Par krat som mu dala baby rice, potom som presla na hrusku, mrkvu, brokolicu... atd.

smajka
20. júl 2011

ahojte
@cutce - u nas presne tak isto ako saza. maly mal 5 mes a 2 tyzdne a zacinali sme s baby rice a potom som postupne pridavala ovocie a zeleninku. neskor som ich zacala kombinovat. samkove najoblubenejsie bolo ryba s broskynou 😀 . kupila som si steamer a vsetko som mu tam udusila a popucila rucnym mixerom. robila som si toho viacej a mrazila som si to. z obchodu mi okrem sladkych predsnidaviek nechcel nic spapat, tak som vsetko varila sama. uz sa pripravujete??

cutce
20. júl 2011

@saza007 @smajka jj uz zacneme, za mesic mi pribral jen 180g takze mlicko mu uz asi nestaci, a ted poslednich par dni zjistujeme, ze ma vetsi hlad. tak ted v sobotu koupime tu ryzi a zacneme 🙂

roryna
20. júl 2011

ahoj holky jsem tady nova a budu rodit tady v UK ale dnes jsem se dozvedela ze nebudu moct vycestovat s mrnousem dokud mi nevyridi veskere papiry pro mnouse a to pry trva az treba i dva roky nevite nektera jak to tady vlastne chodi a nebo jak jste to vy vyrizovaly?

anjelicek26
20. júl 2011

@roryna - ale ake dva roky, potrebujes si dat krpca zapisat do pasu, na to potrebujes slovensky rodny list, na to tvoj rodny list + anglicky rodny list dietata s apostilou ! (robia firmy, im to posles, obratom dostanes spät s apostilou, stoji to 60 libier tusim) + jeho preklad do slovenciny odovzda za teba hocikto na specialnej matrike v Bratislave. Da sa to poslat aj cez ambasadu, ale zbytocne sa to predlzuje. Na specialnej matrike to budu drzat zarucene tri mesiace. Ale ked ti potom vydaju rodny list, zajdes do londyna na ambasadu - manzel by potreboval potvrdenie, ze si ho moze dat zapisat a to overene notarom, ostara proste - a na pockanie ti zapisu dieta do pasu. Zo zapisanym dietatom v pase mozes cestovat do jeho 5 rokov. A to najblizsie, ked budete na Slovensku vezmes jeho novy slovensky rodny list a na pasovom mu na pockanie vybavia pas. Snad to ma hlavu a pätu.

roryna
21. júl 2011

@anjelicek26 Diky moc ale ja jsem z Ceska myslis ze to funguje stejne i u nas? A jak je to s materskou a nebo s tema benefitama jejich me midwive napsala ze ve 25tt dostanu nejaky prispevek 500 liber a kdyz jsem se byla ptat na job centru tak mi rekli ze se toto dava pouze na prvni dite tak ja vubec teda nevim vlastne na co tady mam narok a na co ne nevis kde bych se k tomu dopidila?

anjelicek26
21. júl 2011

@roryna - tusim @cutce je Ceska, skus jej napisat., urcite to tiez museli vybavovat 🙂 Ale tak realne su to tie 4 mesiace, kym vsetko obehas. S prispevkami neviem, ja dostavam matersku aj rodicovske prispevky na obe deti z nemecka, lebo som tam az do nastupu na matersku chodila poctivo do prace... aj sa tam o rok budeme vracat. O prispevok pri narodeni sme neziadali ani v UK ani na Slovensku... takze toto ti fakt neporadim.

Inak parada, po 4 babach maly chalan na ceste 😵

monkka21
21. júl 2011

@roryna ahoj.je novy zakon v ktorom sa pise je sure start maternity dostane matka len pri prvom dietati a musi poberat child tax credit.na matersku mas narok bud od zamestanavatela ale to neviem ake ma podmienky,alebo od statu a to musis mat odrobene 26 tyzdnom pocas 66 do porodu,to zname na ze este pred otehotnenim myslim,ze je to neako polroka musis mat odrobene.po narodeni mas narok na child benefit co je myslim 18 ibier mozno sa so sumou mylim na tyzden.

foxinecka
21. júl 2011

@klapinka ahoj,
neviem, ci som to spravne pochopila...jednodielny kocik ako v jednom kuse?Ja lietam s malym od jeho 6tyzdnov, aj s hlbokym, aj so sportovym lietame, a je to v pohode, kazdy ma dve casti, na checkingu to nahlasis, aby sio dostala dve nalepky.odovzdat mozes pri lietadle, alebo este v odletovej hale ako nadrozmernu batozinu.Ja ho tak vzdy odovzdam, a potom mam pokoj pri nastupe do lietadla. 🙂

foxinecka
21. júl 2011

@monikac
moju skusenost som napisala Klapinke, tak si precitaj. 🙂 🙂

cutce
21. júl 2011

@roryna ahojky, vitej mezi nami 🙂
na materskou mas narok podle toho kde je zivitel rodiny(coz je otec) a kde si plati socialni pojisteni , to znamena, ze kdyz otec pracuje v UK, dostanes pouze anglickou materskou, kdyz pracuje v jine zemi mela bys dostat odtamtud.
O tech £500 nic nevim, ale ja dostavala po 25tt grant ale ten byl jen £190 a myslim, ze uz se nedostava. Jinak porodny taky nevim, na to jsem se ani neptala, takze neporadim.

danusa21
21. júl 2011

@monikac Zacala som ich brat asi pred 2 tyzdnami, ale predtym som pila caj z malinovych listov par tyzdnov. Uz sa mi to ale aj krati, vcera v noci uz bol plany poplach, tak dufam, ze to na mna pride coskoro 🙂

monikac
21. júl 2011

@danusa21 jee super, tak prajem vela stastia a aj si bola vcera v nemocnici, ci ti to potom doma preslo? Drzim palce nech to dobre dopadne a hlavne rychlo.... 😉

@foxinecka dakujem 😉

roryna
21. júl 2011

@anjelicek26 dekuji moc

roryna
21. júl 2011

@monkka21 taky moc dekuji

roryna
21. júl 2011

@cutce diky moc takze kdyz otec pracuje tady v UK coz pracuje bych ja mela materskou dostavat ? A prosimte jak je to kdyz tady porodim teda mrnouska tak mi jedna pani rikala ze mi to bude trvat strasne dlouho nez vyridim veskere papiry pro mrnouska a ze to muze trvat i dva roky nez s nim budu moct vycestovat tady mi psala pani ze slovenska a psala ze urcite to tak neni abych takovou dobu cekala tak jak ty jsi to prosimte mela jestli je to stejny jak na Slovensku a nebo u nas je to jiny v Cesku ?

cutce
21. júl 2011

@roryna prosim te, kdo ti rikal takovou picovinu? Normalne, kdyz tu porodis, tak ti udelaji rodny list v anglictine, ktery si nechas prelozit, das apostilu a zajdes na ceskou ambasadu, kde zazadas o pas, ten ale trva kolem tech asi 3 mesicu (to tu psali holky slovenky) ja predpokladam, ze manzel je Cech, ja to mela jednodussi, ja mam manzela anglicana, takze malej je anglican. Az dostanes pas pro klucika, tak muzete jet do Cech 😉.

Ale urcite to netrva 2 roky, blbost!

Jinak pokud si nebudes vedet rady zkus na tuto webovku a zkus to tam prozkoumat, mozna je tam neco o tom, ze dostanes pouze pokud jsi tu pracovala http://www.hmrc.gov.uk/migrantworkers/financial... a nebo pokud jestli mas cas, tak bych tam zasla osobne se presne zeptat 😉

aliza
21. júl 2011

@cutce aby zena dostavala matersku, musi predsa sama pracovat a nie manzel/partner, nie? cize ak @roryna v UK nepracovala, nema narok na ziadnu matersku alebo som mimo?

cutce
21. júl 2011

@aliza no bude to ten rodicovskej, coz si myslim je tech £80 mesicne

ja se v tom presne neorientuju a nevim, jestli @roryna pracovala v Uk ci ne

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre