Pôrod v Anglicku. Ako prebieha? Aké máte skúsenosti?

mima3114
17. máj 2007

Ahojte.zakladam tuto temu lebo som v 37 tt,cize o chvilu ma caka porod a zijem v Anglicku,takze by som chcela vediet ako to tu prebieha.Baby,ktore mate skusenosti s porodom v UK,tak sa podelkte o tie skusenosti so mnou.velmi ma zaujima ako to tu prebieha,ci si mozeme vybrat polohu ako chceme rodit a pod.

rimmel
23. jan 2010

jaaj ja len ze daddy si hovorila tak som si myslela ze brit to bude 🙂

mona12071
23. jan 2010

ahojte po dlhsom case vas idem pozdravit mala som toho dost tento tyzden
ako sa mate?ja som tuto noc mala strasnu najprv som dostala ako keby jrce do brucha ale o niekolko minut to preslo a malinky sa dnes hybe tak to snad nic nebolo ale zlakla som sa 😒
a zacali mna pekne boliet kriza 😝

saza007
23. jan 2010

goldfish - ja som tiez z Londyna, kde presnejsie byvate?

mona12071
23. jan 2010

jeee holky aj ja som z London byvam na Hounslow pri Heathrow

newyorkgirl
23. jan 2010

ale vas tu je londyncanky 🙂

rimmel miesto kocky drozdia do tych buchiet moze byt 1 sackove? neviem ci to zodpoveda, asi ich skusim, ale z kila ich isto robit nebudem tak polku asi...

peppapig kde si pridavam sa do house hunting clubu, zacinam v pondelok, mam vo vyhliadke zatial tak 3-4 domy, krasne aj cenovo OK, len aby neboli uz fuc, no uvidiiiiime 🙂

hathor1231
24. jan 2010

NYG, ja mam zo slovenska susene a tam je napisane,ze je to na 500g muky.

cauki,mona,ako? citam,ze chodia poslickovia 😵

rimmel
24. jan 2010

jooj nyg to ja neviem, lebo ich robim po prvykrat a niesom v slakych veciach az taka skusena 😅 😀 ale ak zajdes do hociktoreho polskeho obchodu, drozdie tam budu mat 😉

newyorkgirl
24. jan 2010

hathor vidis to ma mohlo napadnut veru, pozriet na to... no uvidime, urobim ich hadam cez tyzden a mozno aj u poliaka kupime to drozdie, lebo sa chystam na pasteky a horcicu, dosli zasoby 😀

ludia slnko ako vyzera??? sak sme ho uz tolko nevideli, vcera aj dnes rano 5 minut a dovidenia mraky mraky mraky

slovakia13
24. jan 2010

ahoj
ja sa asi zblaznim ,mala v kuse place ☹ teraz zaspinkala ,tak som zvedava na kolko 😅 zajtra ideme ku GP a uz sa iba tak odbit nenecham....mala mi uz vobec nepride ako stastne babo 😔

a este k tomu vsetkemu som dala nahriat plienku do mikrovlnky -samo zhorela ,a telefon som lovila z pracky den blbec 😢 aste aj mala sa vyhodila z pampers 😝 asi musime prejst na tie blbe huggies

hathor1231
24. jan 2010

jeejda,slovakia 😅 ty teda mas 😝 neboj,to sa otoci. horsie uz ani byt nemoze,ze jo 🤐

drzim palce 😉

mona12071
24. jan 2010

hathor-no neviem ci to boli poslickovia lebo to bola taka strasna krc ako ked dostanes do nohy a ked presla tak hned na druhej strane bruska a odvtedy nic 😒
slovakia-neboj bude lepsie musiiiii

newyorkgirl-ked peciem tak len ztych susenych neviem ma ich radsej a nemusis to davat do tepleho mlieka a cakat nch ti troskia pokysnu len to supnes do cesta 🙂

rimmel
24. jan 2010

moje su akurat v trube, no nemam z toho dobry pocit 😀 miesila som cesto iba 10min, nie 20 nakolko uz ma ruka bolela na odpadnutie tak som sa nato vysrala 😝

rimmel
24. jan 2010

nooo...lekvar vsade rozteceny a to su este len v trube 😠 😠 😠 😠 uz v zivote ich nerobim 😀

newyorkgirl
24. jan 2010

rimmel no vsak uvidis ako to dopadne 😀 tak budete namacat do lekvaru 😎

slovakia, no drzkajte sa, mas to tazke babula sama... my tiez stale sami, sak moj chlap je furt v praci ani neviem ako vyzera a Nikolka ma tiez nejake blbe obdobie byva cez den unavena a upistana a za svet nezaspi a ked hej tak navecer a potom do pol jednej je hore v noci 😔

rimmel
24. jan 2010

nyg otrasnee su fuuuuj ved to ani nechuti ako buchta...muzovi sa lubia no ten nevie ako taka buchta ma chutit tak to sa nerata 😠 😀 uz ich viackrat nerobim..do kelu a na obrazku tak pekne vyzerali...ale chutovo su uplne hrozne, mozno to bude zase tymi angl.ingrediencami...resp.som si ista 😒

dadulka2000
24. jan 2010

ahojte babenky
viem ze sa to tu uz asi "milion" krat preberalo,... ale mozete mi hodit link na appostile office do Londyna? prosim, prosim,..... resp boli ste niektora tam osobne v poslednej dobe?
ja som tam bola pred 3ma rokmi a vtedy to bolo blizko Charing Cross station, je to este stale tam?
a da sa to vybavit aj postou, ci je lepsie tam ist osobne?
diky moc za pomoc.

inak sa mam fajne (ak ratam ze konecne mi pominuli horucky 38.8C, co som mala od zapaleneho prsnika) 😅 , Millie krasne spinka (aj 5-6 hod) a papka,.... a s maminkou je tu byt parada 😉

zajtra idu prist kolegyne na navstevu (je to tu denno - denne ako na zel. stanici 😀 😀 ), a poobede mame midwife (treba Millie osetrit pupcek)

drzkajte sa a vdaka za rady kocky 😉 😉

rimmel
24. jan 2010

dadulkaaa!!! krasna anglictina je citit v tejto vete : zajtra idu prist kolegyne 😀
nasi neznasaju ked tak rozpravam.. 😠 😝

millie ja krasne meno 😉

eviska83
24. jan 2010

No mna prve napadlo ze dadulka je niekde od Vranova,Humenneho 😀
S apostolikou neporadim- my sme to stale vybavovali len postou 🙂 Millie - naozaj krasne meno 🙂

kvietocek7
24. jan 2010

dadulka -v Londyne neviem neviem, mysme tiez vybavovali asi pred 2 rokmi ale najnovsie viem,ze to vybavuju v Milton Kenyes osobne ti to urobia na pockanie, alebo aj postou. My sme boli osobne. Ak to aj robia niekde v Londone tak je to poriadne drahe. Daj si do vyhladavania apostil office Milton Kenyes a dozvies sa viac-teda ako maju otvorene. A ked si budes davat overovat RL tak asi naj kde je najviac info.
Dievcata vam maju nakoniec dost podobne mena 🙂
a kozicka sa upravuje?

mzuzka
24. jan 2010

ahojte, ja som mala dnes taky upratovaci den. joj to slniecko, veru, ak sa da niekde poslat objednavka, sup sem s adresou poprosim 🙂

buchticky, joj,dala by som si veru. ja som vytiahla vcera poslednu strudlu z mrazaka od svokrusky 😖

dadulka
Millie je velmi pekne meno 😵
appostile vybavis tu
http://www.fco.gov.uk/en/about-us/what-we-do/se...

na ambasade sa uz vybavit neda, tu je to najlacnejsie

peknu noc po uprsanom vikende

slovakia13
25. jan 2010

dadulka
pekne meno 😉
ake mate problemy s pupcekom?
Mia ho tiez este nema v poriadku 😒

tak my sme sa konecne v noci vykakali sice za pomoci rurky,uz som sa nevladala pozerat ako sa mala trapi 😢
a dnes ideme k GP koli zabke ,pupceku(mali sme ist az v stredu)ale tym ako sa silila na kaki ,tak jej pupcek urobil to co naposledy 😅 a stale trosku hnisa
mzuka
strudlu by som si dala.asi kupim tesco jablkovu

hathor1231
25. jan 2010

dadulka,o to meno sa 'natahuje' aj gaby a jej svagrina 😀 mna pri nom napadne vzdy telenovela-divoky anjel 😅

slovakia, ja tiez dneska do nemocky 😝 sa pripravujem na najmenej 5h sedenia a cakania na chujov 😠 uz teraz mam nervy a nechce sa mi tam ist ked viem,ze sa nic nevybavi a stravim tam cely den 😝 boze,ja na nich asi skocim ak nenajdu ziadne normalne 'riesenie'. ved je to blbost aby vsade- zdrava a pritom vkuse u chujov 🙄 to mam akoze nastupit do prace a kazdy tyzden ostavat doma lebo bude s nou treba pobehat 😅 na slovensku vraj davaju predlzenu matersku 😝 drahemu uz teraz zamestnavatel pinda,ze casto ide off. a to s nami ide len niekedy,takze ak budeme obaja pracovat,tak to bude horor 🤐 viem,ze ho nemoze vyhodit alebo co,ale aj tak je to fakt na zamyslenie... ked mu hovoril,ze si ma najat opatrovatelku,tak mu odvrkol,ze mu neplati dost na to aby si ju najal 😅 uz rok pyta viaz zaplatene a on len zgrli a neda 😝
a dufam,ze s nou nieco urobia. ved ak sa bude takto pucit vkuse,tak sa jej to nezahoji 😝
dneska sme mali rano 😒 mala uz od 5tej cula ako rybka 😒 som si ju zobrala do postele,ze si potulkame a zaspi. jasne,ze ma len kopala,skriabala a vrtela sa 😝 nakoniec zaspala asi na 10min. tak som to vzdala a vyliezla 😔 posledne dve noci akosi blbne 🤐 vcera zbuntosila uz od 4teh 😝

inak, k poliakovskej teme. marek to riesi tak,ze ak sa ho spytaju 'ako je v polsku' tak odpovie 'rovnako ako u vas v pakistane' tak sa anglan ohradi,ze on nie je z pakistanu a mara na to,ze on nie je z polska 😀 😀 😀

bissau
25. jan 2010

Ahojky Dadulka ja som vybavovala apostile pred mesiacom, tiez som z Londyna...nadavala som ako chora vrana kde to tam oddrbali lebo ked som vybavovala na posledy pre 3 rokmi dalo sa to za 1 den vsetko ...zaregistrovat..vybavit apostile a podat ziadost o slovensky rosny list...teraz to trosku skomplikovali. No a samozrejme ze okrem toho ze ten office presunuli este aj podrazeli 😠

My mame za sebou desne obdobie.... chalani nam doniesli zo skoly spole a kasel a teraz som to dostala aj ja a mala. Tak si to viete predstavit. Zajtra ideme k pediatrovi koli zltacke a ked uz sme pri tom pupku tak aj malej akosi stale mokva no a o boleni bruska uz ani nehovorim. Klop klop posledne 2 dni to trochu ustupilo tak snad sa to zlepsi...k tomu moje zapaly prsnika....No cert sa na malu kopu nevykaka 🙂

Drzte sa maminy citam vas este stiham ked kojim ale pisat 1 rukou neviem 🙂
Prajem krasny den.

saza007
25. jan 2010

gabyyy, kde sii? Ako to dopadlo so sister-in-law?

Hathor - co je vlastne tvojej malej?

hathor1231
25. jan 2010

seza, nevim nevim a to ma na tom najviac se...e 😒 5mesiacov mava krv v plienke, u gpho som musela mesiace behat aby sme sa dostali ku pediatrovi alebo vobec nejake blbe testy urobili. nikto nema ziadne vysvetlenie,preco ju mavala,dokanca mi ju aj vyvracala 😔 vyhovarali sa na koliky,neskor na reflux a teraz,ked uz sa na nic nemozu lebo z kolik aj refluxu vyrastla,tak nevedia 😲 ked som chodila ku gpmu a volala hv nech s nou nieco robia,tak ma hv objednala ku gpmu,ze som precitlivela a potrebujem sedativa 😝 nastastie,gpna bola vpoho a povedala,ze aj ona by sa bala rovnako ako ja... u gpho s nou vobec nic neurobia lebo sa odvolavaju na pediatra a tam cakam aj mesiac-dva na app 😝 este ma nas...li ked jej nechceli skontrolovat srdenko (ked som bola tehu,tak mala selesty a obuchnute oblicky- hroziaci DS), tak az pred par dnami sa mi ho podarilo vybehat a viem,ze srdenko je vporiadku len salby selest... uz ani neviem,ci je nervozna za zubkov alebo ju nieco v brusku boli 😝 jednoducho som sa tak zamotala,ze neviem ani sama 🙄

rimmel
25. jan 2010

hathor juuuj to mas tazke! ☹ ☹

slovakia13
25. jan 2010

hat
drzim palce...nechces ist na SK,pokial si este na materskej skonzultovat co a ako s malou?mna tu tiez ten pristum strasne vytaca 😠
dnes sme vybavili iba zabku a mame nystan a kakki pokial je plne kojena tak ich konzistencia nezaujima 😢 len dufam ,ze probiotika zaberu
pupcemk musime ist znovu v stredu 😒

hathor1231
25. jan 2010

slovakia, materska konci 18teho. 12teho idem na operaciu. takze slovensko nehrozi. nemozem lietat zakazdym,ked im to bude s nou jedno... od znamej,doktorki, som si dala napisat,co vse to moze byt a ake testy treba. naucila sa to a doooost ich prekvapilo a zmenili pristup 😉 keby dneska sr..li tak mam stale list od complainu,tak im s tym zamavam 😝

slovakia, ako inak. zase zvladnu len jednu vec,ze jo... a ty aby si behala ako blb... ich ani nenapadne,ze nejake veci spolu predsa suvisia 😝 ci mas prist s bolestou hlavy,na druhy den s nadvhou,na dalsi s bolestami klbov, atd a koncom tyzdna im dopali,ze mas chripku 😝 😝 😝
potesim ta, malu z nyastatinu prehanalo 😉 kukni,mne sa zda,ze su to antibiotika 😕 co nechapem,ved na soor su antimykotika 😝 drzim palce 😉

uz sa pomali chystame 😝

bissau
25. jan 2010

Hathor tak to mas asi vesele ked sa natahujes s lekarmi koli malej aj so sebou. Zdravotnictvo tu no comment..hroza
Inak divokeho anjela si aj ja pamatam 🙂

Slovakia aj mi mame stale pupccek v takom divnom stave. Vraj ju midwife nechala dlho vonku napojenu na pupocnu snuru ...ja si teraz vybavujem ze mi hovorila ze stale citi v nej tep. No male riadne navrel a ked prisla midwife k nam domov nechela jej tu svorku dak ani dolu vraj je to este velmi opuchnute 😠 Po odpadnuti snury bol stale navrety a akoby sa vobec nestahoval. Potom sa sice stiahol no nie uplne a mam pocit akoby vo vnutri mala nejaky kusok ktory stale mokva..teraz uz sice menej ale stale. Ide ma z toho slahnut. No a este k tomu mala zltacku dlhsie ako 3 tyzdne a tak ideme zajtra k pediatrovi tak sa musim spytat aj na ten pupok lebo ten nas jebo GB je absoltne neschopny. No a kedze kasle tak nasa zajtrajsia navsteva lekara bude asi zaujimava....Ja mam pocit ze tu ti lekari zo zasady povedia ze nikomu nic nie je.... a potom sa im doprosovat ...si clovek pripada ako hypochonder

hathor1231
25. jan 2010

bissau, ja ked som na odberoch povedala,ze na druhej ruke mam 'lepsiu' zilu tak sa na mna kukla ako na narkomana 😅 ale fakt ju mam uz 'vytrenovanu' od mojej detskej na slovenku. vzdy mi brala odtial.
a hypochonder, hmmm, to je asi kazdy 😝 predsa sme zvyknuti na inu staroslivost. na slovensku povies a de se, ziadne app inokedy, vybavia vse naraz 😝 boooze, sa tesim na moju dokinu na slovensko 😀 pridem a nastavim obe ruky,nech ma celu prekontroluju a opravia 😀 😀 😀 stale chodim k detskej 😕 😀
a bordel maju v zdravotniictve riadny 😝 mala bola na jednej sprave ako 3mesacny chlapec Nicole 🙄 a na dalsiej ako 3rocne dievcatko,plne kojene,narodilo sa na slovensku 🙄 ja som fakt nemohla 🙄 a podla takychto zaznamov sa riadia 😝
divokeho anjela som velmi nemusela,islo mi to na nervy 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre