Pôrod v Anglicku. Ako prebieha? Aké máte skúsenosti?

mima3114
17. máj 2007

Ahojte.zakladam tuto temu lebo som v 37 tt,cize o chvilu ma caka porod a zijem v Anglicku,takze by som chcela vediet ako to tu prebieha.Baby,ktore mate skusenosti s porodom v UK,tak sa podelkte o tie skusenosti so mnou.velmi ma zaujima ako to tu prebieha,ci si mozeme vybrat polohu ako chceme rodit a pod.

martina_uk
21. nov 2010

@denisa287 ajojky, ja som pocula ze je na zamestnavatelovy ci da 1 alebo 2 tyzdne volna a za jeden tyzden zaplati zamestnancovy okolo 120 libier... a moj zamestnavatel ma v zmluve ze si ju musi vybrat hned od prveho dna po porode.. neviem ci je to tak vsade..

mikailla
21. nov 2010

ahojte baby,mam blbu otazku : ako maju vyzerat prsia kojacej zeny ?? 😅 😅 prve dni som ich mala naliate a tvrde,teraz su makke ako spongia a nemam pocity ako ine zeny ze z jedneho prsa nakoja tak musia na druhykrat "vyliat" druhe,ja ich mam stale rovnake,obavam sa ze mam malo mlieka alebo ho stracam ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ inak vodou sa namadlam stale a malu prikladam aj kazdu hodinu,je velmi nepokojna a nespi vobec ☹

mikailla
21. nov 2010

A este dnes som volala s mamou a povedala mi ze chyba je v tom ze jej nedavam pit cajik,ze ona potrebuje troska caju,tak som jej dnes trosku dala,vyzerala po nom celkom pokojna(mozno nahoda) mam jej skusit dat umele mliecko,ze ci vydrzi spinkat aspon vyse hodiny ?

uankab
21. nov 2010

@mikailla , nestresuj ohladom mliecka... mas malinke babatko, ved Ninka ma len tyzdnen !!! take malinke babatka piju aj kadzu pol hodinku, su na prsniku stale... nemusis mat naliate prsia, bud rada ze ich nemas aspon nemusis riesit zapaly 😉 ... koj a koj, pi vela vody a hlavne pokial je malinka spokojna (prepac necitala som predchadzajuce prispevky tak neviem), prosim neries ziadne UM ci cajiky... babatko rozhodne nepotrebuje cajik, urcite jej ho nedavaj !!! nevadi ze nespinka dlhsie ako hodinku, ono sa to vsetko spravi, naozaj je velmi malinka... nad UM ani nerozmyslaj, zbytocne si prirobis problemy 😉... teraz je naozaj obdobie, kedy si mozes uzit svoje nove babatko, lahni si s nim, spinkajte spolu atd...

@denisa287 , podla zakona je rodicovska 2 tyzdne, platena je 119 libier tyzdenne (tak isto ako tvoja materska neskor)... treba ju do nejakeho casu nahlasit (tusim 15 tyzdov pred porodom, nie som si ista)... a kazdy zamestnavatel to musi mat osetrene, kedy sa moze vybrat (vacsinou od urciteho vami urceneho datumu, datumu predpokladaneho porodu, alebo datumu skutocneho porodu)

hrozienko11
21. nov 2010

@denisa287 ja som vytlacila formular z inernetu a vyplnila. bola tam moznost zaskrtnut 1 alebo 2 tyzdne. a tiez na tom formulari bolo,ze 8tyzdnov od porodu sa da vybrat. ale to zavisi,co akceptuje zamestnavatel. lebo keby je tam niekto iny,tak mi povedia,ze je moznost az 12tyzdnov,co mam informacie. takze to aj zavisi od toho,komu sa to dava. ja som davala za manzela takej sprostej zenskej a este mi aj povedala,ze manzel nie je otcom dietata 😠 fakt sprosta bola

elixia
21. nov 2010

@denisa287 ako pise uankab, su to dva tyzdne zo zakona...platena je asi 115 na tyzden,ale zalezi na zamestnavatelovi, moze dat aj viac 🙂 S tym,kedy ju vybrat,je to tiez individualne, najlepsie sa priamo opytat..moj manzel sice nahlasil nas povodny datum,ale nakoniec si ju vybral,az ked sa maly narodil,kedze som 12 dni prenasala. A treba to nahlasit najneskor 15 tyzdnov pred planovanym terminom porodu...

@mikailla Ninka je este malinka, naozaj ziadne UM ani cajik nepotrebuje..moja babka aj svokra s tym tiez stale otravuju a ja dookola opakujem,ze ziaden cajik mu netreba 🙂 Risko ma 6 tyzdnov a my stale prikladame casto,niekedy aj kazdu hodinu, nniekedy aj polhodinu dokonca..chvilu mi trvalo,kym som pochopila,ze je to normalne..ale je, daj jej ako casto chce. Aj s tym spinkanim je to ok..bohuzial 😉 Postupne by sa to malo zlepsit, my stale mame dni,ze spi stokrat po 5 minut iba 😀 Su aj babatka,co spia od zaciatku bez problemov, no my k nim nepatrime 😀 😀 Drzim palce,aby to u vas bolo lepsie..

Joj,baby, vobec nestiham sem chodit..nase dieta je fakt nejake narocne,sam nebude ani minutu, v kuse sa mu musim venovat, ked nahodou konecne spi aj doma (spi hlavne vonku v kociku), tak musim rychlo aspon co to porobit doma...ja len dufam,ze sa to zlepsi,ked zacne viac vnimat,ze sa trochu pohra aj sam...

hajatanufus
21. nov 2010

AHOJTE BABY JA SOM DNES BOLA TAKA ZANEPRAZDNENA ze som si na mk ani nespomenula rachel spinka cez den asi 4 hodky a v noci do polnoci spinka potom ju mam pri sebe ale posledne noci je akosi nad ranom nervozna berie si prsko a potom ho pusta a sermuje ruckami tak som ju dnes skusila aj nad ranom dat na brusko a ukludnila sa a spinkala este do pol osmej. akurat teraz vecer mala nejaky problem zaspinkat asi bola hladna a pritom som ju normalne kojila viac krat po sebe ale sa odtahovala tak som si teda trochu odstriekala a potom prilozila a uz sa v pohode napapala takze vtedy jej asi islo moc silno tak to nechcela
@mikailla nemusis davat malej ziaden cajik a prsia si skus bud masirovat alebo pred kojenim dat horuci obklad teda poriadne ich naparit vies ono tebe sa mliecko este len vytvara len nezufaj a stale prikladaj ked si unavena tak skus polohu v leze a skus si odsavackou nieco odsat uvidis ci ti pojde neboj oni sa zase naplnia nam vraveli v nemocke v cr ze najlepsia odsavacka je vase babatko na sk vela zien nekoji prave preto, ze ich v nemocnici naucia na flasu a UM a potom deti prsko nechcu neboj sa bude to dobre chce to len cas vidis aj Elixia mala zo zaciatku problem a uz sa to zlepsuje zaciatky su v eru tazke ale ono to stoji za to ver mi to kojenie je na materstve to najkrajsie tak si to uzivaj a horuca sprcha robi zazraky mne to dne stiekalo jak fontanka tak sa rachel odtahovala ak mala dobre saje a potom zaspinka tak je to o.k. je este malinka tak si vela nevytiahne takze musi papat castejsie skus ist s malou na vzduch mozno bude dlhsie spinkat a aj viac vyhladne a viac spapa neviem mozno to pomoze lucinka mi prespavala cez den aj sest hodin ked bola v kociku a ni papat nepotrebovala ale potom vecer sa zas nevedela dojest no rachel nechce spinkat ani vonku len trosku a tiez zo zaciatku bola na prsku non stop a ja som z toho bola zufala lebo som sa nemohla ani najest ani venovat lucinke ale uz sa to zlepsilo aj u teba sa to zlepsi 🙂

hajatanufus
21. nov 2010

@elixia ahoj som rada ze sa to aj u vas uz zlepsuje s tym papanim a s tyn spinkanim sa to tiez zlepsi 🙂 🙂 vies maly je na tebe zavisly tak sa necuduj 🙂 aj ja si stale hovorim ze mam akesi narocne deti pri mne je rachel stale akasi nervozna mata rucickami a ked si ju vezme manzel na ruky tak je kludna neviem ako to robi 🙂 🙂 🙂 a pri lucinke to je podobne ta je zase zavisla na ocinovi a to ho ma v podstate az od deviatich mes. pretoze dovtedy sme boli na sk a ocina videla az ked sme sem prisli teda ocino prisiel pre nas na sk ale bola to laska na prvy pohlad najprv na seba pozreli ze toto je kto? ani ocino lucinku nevidel len na fotkach a odvtedy su vzajomne jeden na druhom zavisly a to sa lucinka este aj na neho podoba takze o to viac 🙂 chcela som tym povedat ze ja mam baby a tie su zavisle na ocinovi a ty mas chlapa a ten je zavisly na mamine tak sa necuduj drzi sa maminej sukne od narodenia 🙂 🙂 🙂 ked bude velky tak dievky budes metlou odhanat 😀 😀 😀

kvietocek7
22. nov 2010

@mikailla jeeejjj Miskaaa 🙂 po dllhsom case sem idem kuk ze co nove tak GRATULUJEEEEEM 🙂 A VSETKO DOBRE ZELAAAM AJ MALINKEJ NINKE 🙂 VITAJ NINKA MEDYI NAMI 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂
zelam vela trpezlivosti, presne ako pise elix casto prikladaj a nestresuj sa UM,
Uslo mi toho dost tak len otazocka kedy ste sa to presne doniesli na svet?

kvietocek7
22. nov 2010

@mikailla este ak chces kuk si web kde radi (dr.co pracuje s novorodeniatkami ma tam foto) ako spravne odgrgat babatka
http://www.novorodenec.sk/page.php?sekcia=clank...

inac babatka mavaju obrateny rezim,ze viac spinkaju cez den a v noci zvyknu buntosit

elixia
22. nov 2010

@hajatanufus 😀 😀 no asi to tak bude,ze sa uz teraz maminej sukne drzi 😀
Tvoj manzel videl Lucku prvykrat az ked mala 9 mesiacov?? 😕 😕 Fuuha,to si ani neviem predstavit..ale zas,chapem,ze zrejme sa inak nedalo..urcite mu to muselo byt luto

denisa287
22. nov 2010

Dakujem dievčata,pojdem sa este spytat do kancelárie nezavislého poradcu.Babatko cakame na začiatok februara a chceli sme tak,ze v lete ked ma manzel zavodnu dovolenku 2 tyzdne,tak k nej pridat plus 2 tyzdne otcovskej a íst na mesiac domov.Aj brat sa mi bude zenit,aj krstiny by sme chceli.Je pravda,ze vela zalezí aj od zamestnávatela,tak uvidime ako sa zachová.

cutce
22. nov 2010

@denisa287 ahojky a vy pracujete spolu? Protoze je to na jeho zamestnavateli, ten muj ma tyden normalne placeny a druhy tyden by dostal jen nejakych £120 tak proto doma zustane jen tyden. Jinak nevim, zda tohle umozni, ale uvidis, domluvit se musi on se zamestnavatelem.

Jinak ja radeji aby byl aspon ten prvni tyden se mnou, protoze bude urco hooodne narocny 😉

denisa287
22. nov 2010

@cutce Ahoj,nie nepracujeme spolu,on robí v zavode,vyrabaju drviče kamenov do kamenolomu.Mne hned po porode pride mamina so svokrou,preto nemusí zostávat doma so mnou.Potom este chodí aj midwife kontrolovat a pomoct,tak to zvladneme.To sme len dostali taky napad,ze by bolo dobre,tak to spojit.Je len to problém,ze vela jeho kolegov vymysla a zostávaju doma aj na 3 tyzdne,minule kolega zostal doma mesiac lebo prerábal dom.Niektorí to neberu ako pracu,ale ako holubník.Tak som naozaj zvedava,ako sa s ním dá dohovorit,ma mladého 31 ročneho sefa,neviem ako sa zachová v takejto situácii.

cutce
22. nov 2010

@denisa287 ja byt tebou tak bych nikam nechodila, protoze kazdy zamestnavatel ma jine podminky. To ten tvuj se musi jit zeptat na personalni a rovnou se pak s nima i domluvit, kdyz bude prvni, tak mu to snad i povoly 😉

denisa287
22. nov 2010

@cutce Ale myslím si,ze treba vyplnit nejaké tlačivo alebo napísat nejaku ziadost nie?Vy budete nieco také písat?Tvoj manzel ma v pohode šéfa?

cutce
22. nov 2010

@denisa287 tak to nevim, zda on musi neco vyplnovat na to sem se neptala, ale tak kdyz mu to povoli a daji mu to dovolenou jak chcete 🙂

denisa287
22. nov 2010

@cutce no uvidíme . Len Hrozienko písala,ze ona nejake tlačivo našla na nete.Inak pekné tehu fotku v prirode.Boli ste doma?

cutce
22. nov 2010

@denisa287 tak po tom jsem se nepidila co hrozienko tu davala, on si to manza zarizuje sam 😉 . Dekuju, jj byli jsme doma na tyden 🙂

denisa287
22. nov 2010

@cutce Našla som niečo takéto : http://www.hmrc.gov.uk/forms/sc3.pdf

tommy13
22. nov 2010

@anjelicek26 Dakujeeem snad v UK to bude ine zena ma 167cm xixi

kivec
22. nov 2010

Ahojte zienky,
Vybavovali ste niektora pas pre dietatko cez slovensku ambasadu? Ako dlho to trva a co k tomu treba? Ja som povodne chcela vybavit ten jednorazovy cestovny doklad, ale kedze uz coskoro budeme mat slovensky RL, tak by som rovno vybavila pas.

etuska
22. nov 2010

@kivec
my mame konecne slovensky rodny list 😝 -zajtra ide MM do Dublinu dat maleho zapisat do pasu a ja dam potom na SVK lebo sa mi nechce trepat do Dublinu(musim ist pre Misku do skoly) 😝

mrk11
22. nov 2010

ahojte
my sme dnes boli s Eli pozvane na caj o 10.00, neskutocne bola podarena, je to herecka a vidim, ze sa musime co najcastejsie stretavat s detickami, lebo ta je vo svojom zivle, skace, pusa sa jej nezastavi, ku kazdemu sa pyta, no jednoducho herecka to je. A potom bola tak unavena, ze spala skoro 2 hodiny 😀 .

@kivec - ja by som na tvojom mieste dala malu zapisat do pasu, to robia na pockanie (neviem ako je to s najnovsimi pasmi) a na SVK jej dala spravit pas, a takto ani nebudes potrebovat ten jednorazovy cestovny doklad.

stropec
22. nov 2010

Ahojte co poviete na Haliborange Omega 3 syrup for kids vitaminy A< C< D< E - skusali ste to davat svojim detom? ake su reakcie deti? vsimli ste si neaku zmenu, ci to tym detom nejak pomaha?

hajatanufus
22. nov 2010

@elixia ahoj no videl ju ked sa narodila asi desat dni a potom az ked mala 9 mesiacov mali sme to tazke ale zvladli sme to a o to su si teraz vzacnejsi 🙂 lucinka mi je chora zajtra idem zabookovat ep . opytam sa ci nemaju nieco volne hned na zajtra a ked nie tak v stredu pojdeme k gp ale davam jej sirup od kaslu tak snad to zaberie a dufam ze to rachel od nej nechyti lebo buduci tyzden ma tretie ockovanie tak to pripadne prelozime

mona12071
23. nov 2010

ahojte maminky ako sa mate?prisla som vas pozriet 😉
tak mame zasa novinku uz skoro tyzden si sami sadame .no a to dite sa vobec neboji on sa postavi a pusti takze ho musim stale chytat vcera aj spadol poplakal no myslela som ze sa uz bude bat a nepusti sa a mylila som sa no 🙄

@mrk11 my sa snad ua ani nestretneme ☹ kedy mate volno?mohli by sme zajst niekam s krpcami

cutce
23. nov 2010

@mona12071 Davidek je sikulka. Oni se jen tak nevzdaji neboj 😉 🙂

mrk11
23. nov 2010

@mona12071 mozeme ist vo stvrtok spolu do playgroup tu u nas, ked chces, co ty na to? zacina to 9.30. utekam, mala hrozna nalada od rana, zubky dalsie idu

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre