Pôrod v Anglicku. Ako prebieha? Aké máte skúsenosti?

mima3114
17. máj 2007

Ahojte.zakladam tuto temu lebo som v 37 tt,cize o chvilu ma caka porod a zijem v Anglicku,takze by som chcela vediet ako to tu prebieha.Baby,ktore mate skusenosti s porodom v UK,tak sa podelkte o tie skusenosti so mnou.velmi ma zaujima ako to tu prebieha,ci si mozeme vybrat polohu ako chceme rodit a pod.

mona12071
23. nov 2010

keby nam vyslo pocasie nemam nic proti 😉

elixia
23. nov 2010

@kivec podla mna je zbytocne takemu malemu pas vybavovat..jednak trampoty s fotkou a je to len na dva roky..do pasu ti ju zapisu na pockanie (dufam) a take male aj tak zrejme bez vas cestovat nebude..ale to len moj nazor 😀 Na SK je lehota 1 mesiac, myslis ze to tu bude kratsie?

@hajatanufus to verim ze bolo tazke, ja si ani predstavit nechcem,ze by sme sami boli 🙂 Skore uzdraveniw Lucke 😉 Utekam, dieta vola 🙂

etuska
23. nov 2010

@elixia
MM dnes cestoval do Dublinu prave kvoli tomu,aby dal maleho zapisat do pasu-tak hadam nebudu robit problemy,lebo kvoli tomu nahradnemu cet. dokladu nas posielali do Londyna 😠

hajatanufus
23. nov 2010

@elixia dakujem dufam ze sa rychlo uzdravi aj ked moc lieciky nechce je to tazke dat takym malym detom lieky 🙂

mrk11
23. nov 2010

@mona12071 zacina sa to 9.30 a je to do 11.30, vstupne su 2 libry. My pojdeme za akehokolvek pocasia, ak bude prsat, tak pojdeme na tu 9.30, lebo potom je tam vela kociarov. Skuste, ved mozete metrom z Hounsloe Central alebo West, ako vam to vyhovuje, pockame vas pred South Ealing stanicou

etuska
23. nov 2010

jaj parada-MM prisiel z Dublinu-maleho mame obaja zapisaneho v pase 😵 ani sme nakoniec nemuseli do Londyna 😵 😵 😵

kvietocek7
23. nov 2010

@kivec k tomu pasu,my sme naskor mali jednorazovy doklad a doma na Sk nam zapisali do pasu na pockanie.Teraz som doma na SK davala robit detom pas a trvalo to 2tyzdne a 5dni.Takze ked si k tomu pripocitas cestu co mozes ratat 1-2 tyzdne moze to byt aj viac ako mesiac.A pasy pre deticky platia len 2roky.Zapis do pasu rodica je na 5rokov.

@stropec my sme mali tieto vitaminy a celkom sa osvedcili,davala som ich prilezitostne.Obsahuju aj omega3

http://www.mysupermarket.co.uk/tesco-price-comp...

mickey85
23. nov 2010

Ahojky, maly spinka tam mam na vas trochu casu. Inac, noc bola super, zaspal o 12am a spal do 5am, potom sa napapal a zase spal do 8am 🙂
@elixia u nas bola health visitor len raz a potom sme uz museli my ist do centra za nou. Mozme tam ist kedykolvek na prevazenie alebo ak mame nejaky problem, ale povedala, ze staci prist o mesiac. Zajtra ideme k GP prvy krat. Ty si uz bola s Riskom? Inac, to bude aj mna kontrolovat z dola, ci nie? A este otazocka, uz ste dali vybavovat rodny list?
My sme to tiez dali svagrovi, nech nam to povybavuje, tak dufam, ze do konca januara ho budeme mat. Inac, my letime 15.dec na SR a ja ostanem, kym nebude rodny list a potom vybavim pas...no teda, ako tu pisete, tak asi bude lepsie ho dat len zapisat do pasu 😉 @elixia ako ti to inac ide s kojenim? lepsie?

mona12071
23. nov 2010

@mrk11 o kolkej by ste nas cakali?myslim pred stanicou aby som sa vedela zariadit 😉

mona12071
23. nov 2010

@mrk11 teras som pozerala a nemalo by prsat ale stale sa to meni ze a co mna prekvapilo v sobotu ma sneziiiiiiiiiiiiiittttttttttttt 😅 😅 😅 😅 😅

mrk11
23. nov 2010

@mona12071 o tej 9.30, to je5 minut odtial

mona12071
23. nov 2010

@mrk11 uz sa na vas tesiiiiiimeeee 😅

hathor1231
23. nov 2010

ahojte, mate niekto pekarnicku tu z UK, dajte link alebo znacku ktora je dobra a mate ju odskusanu 🙂 dakujeeem 😉

elixia
23. nov 2010

@etuska super,blahozelam 😀

@mickey85 ja idem so sebou dnes poobede na kontrolu po 6 tyzdnoch..podla mna tu nepozeraju zdola,ale isto neviem. mna tak ci tak nie,kedze som mala sekciu. S Riskom sme este neboli, som sa pytala HV, tak vraj by to malo byt medzi 6-8 tyz. ale ze u tych GS kam chodime je to posunute a oni volaju az tak 8-12tyz. Tak cakame papier nejaky...
No kojenie tak vselijak.raz lepsie,raz horsie..a vy ako? Pekna fotka, by the way 😀 No utekam k tomu GP, dam potom vediet ze co...

kivec
23. nov 2010

Zienky, dakujem vam pekne za rady. Bohuzial, nemozem si deti dat zapisat do pasu, lebo sa mi poskodil a mam ho teda neplatny. ☹ Takze cestujem na obciansky preukaz. Ale asi to urobim tak, ze Eliska pojde na nahradny cestovny doklad a doma si vybavim novy pas ja a aj si tam rovno dam zapisat obidve deti. 🙂 Ale dakujem vam. 😉

@etuska - Aj ja gratulujem k uspesnej misii. 🙂

A este sa vas chcem opytat: Chceme ist do Londyna autom a neviem, ako a kde treba zaplatit tie poplatky za vstup do centra a kde sa da potom pri ambasade parkovat a kolko stoji parkovne. Vopred dakujem za rady. 😉

kvietocek7
23. nov 2010

@kivec v Londyne sa plati ten poplatok v prvej zone a predtym ako vchadzate je to oznacene velkym C co znamena congestion chargin.Stoji to 8lib a ak zabudnete zaplatit tak do druheho dna je to 10£.Da sa to platit v niektorych indianskych shopoch ale aj telefonicky. Tu je web
http://www.tfl.gov.uk/roadusers/congestioncharg...
a blizko ambasady je aj parkovisko,teda z druhej strany v tych ulickach,plati sa na automaty,dajte pozor na cas.

mickey85
23. nov 2010

@elixia tak som zvedava na info 😉 maly by mal okolo 8tt ist na prve ockovanie, dufam, ze to nebude par dni pred odletom 😨 S kojenim uz lepsie, ale vecer je to stale take trapenie, uz je asi chudacik unaveny z celeho dna, tak sa nervaci. Inac,
@mikailla tym si musis prejst, ako kazda, ale cajik by som vobec nedavala, nieje dovod- ved tvoje mliecko je lepsie a hlavne ZDRAVSIE ako caj. To ti niekto vysvetloval, ze predne mliecko je od smadu a potom je hustejsie a hustejsie. Mne to midwife povedala, tak ze zo zaciatku ide len od smadu,take riedke a potom ide predjedlo, hlavne jedlo a to zadne mliecko je ako dezert. Tak sa snaz nech aj to zadne vycuca, to ho velmi zasyti. A ja mam tiez pocit prazdnych prs,ale maly vzdy nieco vytiahne.
@kivec nie som z Londyna,tak ti nepomozem,prepac. Elisa je stale taka vlasata? Lebo Davidkovi z predu vsetky vlasky vypadli 😝 😅

anjelicek26
23. nov 2010

Babulky kde kupujete v anglicku zimne pneumatiky na auto? Drahy mi tvrdi, ze sa tu take nic neda zohnat. Ale ja v snehu s dvoma detmi definitivne jazdit nebudem na letnych gumach 😠

kivec
23. nov 2010

@anjelicek26 - Pneuservis by ti mohol objednat, ale draho. Moj manzel objednal cez internet z Europy a vysli o dost lacnejsie aj s postovnym. Opytam sa ho, kde to presne objednaval. 😉

kivec
23. nov 2010

@kvietocek7 - dakujem pekne za radu. 🙂

martina_uk
23. nov 2010

@anjelicek26 ajojky, kolega kupoval na http://www.mytyres.co.uk/Winter_Tyres.html a dosli mu celkom rychlo ;)

anjelicek26
23. nov 2010

@kivec - super ak sa spytas 😵

@martina_uk - to vyzera super, musim drahemu povedat 😎 Lebo v piatok dostanem nove auto, tak by sme ho mohli hned aj obut 🙂 By to bolo asi najlepsie... ved uz rano su dva stupne... a s dvoma detmi sa omotat o nejaky strom nehodlam len kvoli tomu, ze v UK sa zimne gumy "nenosia".

kvietocek7
23. nov 2010

@anjelicek26 horsie ze ta omotaju ti co nevedia jazdit po mokrych cestach a namrazach a nehovoriac o pokryvke snehu 😒 tak radsej po svojich

anjelicek26
23. nov 2010

@kvietocek7 - hm v snehu a lade s kocarom a 4 rocnou zabou 4 mile do skoly... popri ceste... asi nie... to by bola samovrazda. Ja budem robit to maximum pre seba, zabezpecim auto zo slusnymi airbagmi, dobre autosedacky, zimne gumy, mam skolu smyku a minuly rok som odjazdila na sneu a lade tri hnusne mesiace. A to bol fakt kazdy den sneh v nemecku. Viac sa urobit neda.

elixia
23. nov 2010

@mickey85 no ako vzdy,dokopy nic sa nedialo,skontrolovala mi tlak,opytala sa,ci mam nejake problemy a bolo po kontrole... 😀 Ani len jazvu mi nepozrela.. Vlastne som ani nic viac necakala.
No my pri ich tempe pojdeme skor na ockovanie,ako na kontrolu...

kivec
23. nov 2010

@anjelicek26 - Tak manzel kupil z ebay. 🙂 A mozno blba otazka, ale co je to skola smyku? 😅

kivec
23. nov 2010

@elixia - A pozrela ti GP aj Riska?

anjelicek26
23. nov 2010

@kivec - ponuka to autoskola, nastriekaju na ich cvicisko vodu cez noc, nechaju to zmrznut, a rano o siestej sa ide klzat s autami 😅 😅 😅 A to sa teda smykas aj na zimnych gumach riadne... Ale je to na nezaplatenie... tento rok sa mi tolko krat niekde pretocili gumy a smykala som sa, aspon som vedela, kedy podradit, kedy pridat plyn, kedy sa smyknut, popustit a potom naplno pridat... velmi mi to pomohlo... a to sme boli len 2x po dve hodiny..

kivec
23. nov 2010

@anjelicek26 - To verim, ze to pomohlo. Ja by som take nieco potrebovala, ja som este poriadne v zime ani nejazdila. To ja radsej ani autom nikam nepojdem, ked tu nasnezi. Nastastie ani nemusim.

anjelicek26
23. nov 2010

@kivec - no Saska ma skolu o dedinu dalej, ja sa tomu nevyhnem 😖

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre