Pôrod v Anglicku. Ako prebieha? Aké máte skúsenosti?

mima3114
17. máj 2007

Ahojte.zakladam tuto temu lebo som v 37 tt,cize o chvilu ma caka porod a zijem v Anglicku,takze by som chcela vediet ako to tu prebieha.Baby,ktore mate skusenosti s porodom v UK,tak sa podelkte o tie skusenosti so mnou.velmi ma zaujima ako to tu prebieha,ci si mozeme vybrat polohu ako chceme rodit a pod.

etuska
19. aug 2011

@monikac
ano chceme vediet pohlavie babatka- i ked nam je to v podstate jedno-len dcerka by chcela asi viac sestricku 😅

kvietocek7
19. aug 2011

@monikac moni, ony to poznaju pod tym ako som pisala GBS a dodas normalka streptokokus
pripadne si pozri tu web co som nechala pre etusku hore vyssie 🙂

kvietocek7
19. aug 2011

@etuska no my to mame podobne, dcerka si tiez zela dievcatko, uz aj meno ma pre nu,ale zatial je to zostavajuce prekvapenie 🙂

zuzkmetova
19. aug 2011

@jejke Uplne suhlasim so vsetkym, a to ze nerobia zbytocne vysetrenia je tiez len o tom ze tie zbytocne vysetrenia stoja peniaze. Moja skusenost s porodom na slovensku je sice nie dobra, ale verim ze ani v UK by to nebolo dopadlo lepsie.

radlinka
22. aug 2011

ahojte tehulky a mamicky, ako sa vam dari ? 😉

etuska
22. aug 2011

@radlinka
ak to mam nazvat jednym slovom,tak:"busy" 🙂 a tebe?

zienky-chcem sa opytat ci nemate niektora s tym skusenosti.....
je problem ak budem poberat od decembra/januara matersku-teda "Statutory Maternirty Pay" od svojho zamestnavatela a zaroven budem self-employed-kedze chcem vyskusat pocas MD nieco ine???????? 😕 😕 😕 😕 😕

radlinka
23. aug 2011

@etuska dakujem aj my okej, tiez sme dost busy ani sa to nezda a leto nam konci. Dufam, ze vyjde aspon pekna jesen a bude slnecno. 🙂 Presne neviem, ci sa to popri materskejda urobit, ale viem ze mozes byt full time a zaroven self employed 😉 Malo by sa to dat podla mna aj pocas materskej, kedze je to brane ako keby si pracovala.

radlinka
23. aug 2011

Ja mam tiez otazku : Kedy ste si brali dovolenku (celorocnu) ? kedze som na matersku nastupovala na jar, tak mi nechceli dat vsetku dovolenku vycerpat, dostala som dva tyzdne a potom som si zostatok odlozila ku koncu roka, zevraj ak vycerpam matersku, doberiem si este aj zostatok dovolenky. 😒 Podla zakona je mozne cerpat dovolenku celu bud pred materskou, alebo hned po materskej, takze je to na cloveku ako sa rozhodne. hmmm.

Zaujimalo by ma, ci je tu niekto co si poziadal o predlzenie neplatenej materskej o dalsie 3 MESIACE, prip. o dalsi extra ROK ??? 🙂

etuska
23. aug 2011

@radlinka
ja som mala predlzenu matersku o 3mesiace 😉 zamestnavatel s tym nemal problem a ja som si aspon za tu dobu urobila "training".pocas tych 3och mesiacov ti samozrejme uz neplatia nic,ale kedze som mala kvoli materskej tak ci tak nizsi prijem,tak sme aspon dostali vyssie Tax credits 😉

viem ze znama si chcela dat "career break" ale neuznali jej to-urcite je to individualne-zalezi od zamestnavatela.

z_vesela
23. aug 2011

Ahojte kocky,

@etuska - ja byt tebou si znovu precitam kontrakt..ja mam v mojom vyslovene napisane ze ak chcem nieco ine popri praci robit potrebujem 'approval''..a kedze budes stale zamestnana aj ked si na meternity leave tak to bude asi to iste..pokial to tam nemas napisane tak asi to problem nie je..

potrebujem od vas poradit..tie co vychovavate deticky bilingualne (teda ak vasa polovicka je anglicka a doma na deti hovorite oba) - mali vase deti problemy s vyvojom reci...alebo sa im rec vyvijala inak ako tym anglickym detom? Oli nam stale nic nehovori - len stale svoje ahhh ohhh...ale ziadne mama / dada...ako snazi sa komunikovat ale vobec neslabikuje..stretli ste sa stym niektora, alebo mam zacat pre neho hladat pomoc?

saza007
23. aug 2011

@z_vesela James zacal slabikovat myslim tesne pred prvym rokom, co bolo v porovnani s ostatnymi detmi z NCT skupinky dost pozadu. Spomenula som to HV, ta mi povedala, ze mu mam dat este mesiac a ak nezacne, tak nas poslu ku ST - k comu teda nedoslo, lebo sa par dni potom rozkvakal. V porovnani s anglickymi kamosmi je pozadu, niektore deti uz hovoria v jednoduchym vetach a james vie zatial len par slov. Rozumie vsetko (resp. vsetko, co chce rozumiet 😀 ). V nasom okoli poznam dvoch chlapcekov v rovnakom veku, ktori nie su bilingualni a tiez sa im rozpravat nechce. Takze je to asi individualne.

etuska
23. aug 2011

@z_vesela
dik 😉
ja v podstate ani nemam pisomny kontrakt,len este pred 2ou MD som dostala podmienky v kt. je napisane,ze sa po MD musim na min. 3 mesiace do prace vratit-inac by som musela vratit spat cast materskej.Nic viac sa tam neuvadza-pracujem part-time v skolstve

elixia
23. aug 2011

@radlinka ja som tiez teraz uz na tej predlzenej MD (teda neplatenej),mas na nu narok zo zakona tusim,takze s tym by nemal byt problem... dovolenku mam este celu a zatial neviem ako si ju vezmem..my to mame od marca do aprila,takze este mam cas🙂

radlinka
23. aug 2011

@etuska no ja mam nieco podobne, tiez nic neuvadzaju v kontrakte, ale ak sa vratim k deckam, tak len na part time, max. 1-2 dni....zatial sme hovorili o 1 dni, mozno sa ani nevratim, uvidime ako Boh da. 🙂 Nechcem strcit maleho do jasiel ani do ineho zariadenia a nechcem pre neho ani childminder zatial, vobec uz nie aupair. 😒 Takze mi nezostane nic ine, len byt dlhsie na materskej 🙂

radlinka
23. aug 2011

@z_vesela u nas zatial bilingualne, ale je nato este malicky. Hovorime s nim iba po slovensky, kedze MM sa dobre naucil po slovensky, tak nema problem. 😉 Inak som skusala aj po anglicky a maly sa natom rehotal, tak aspon nieco. Snad sa dopracujeme niekam, lebo ked sme zatial tu, mal by vediet po anglicky, ale ked by sme sa napr. stahovali, tak sa musi naucit treti jazyk MM. Deti su velmi sikovne a dokazu sa postupne dobre adaptovat a vychytat vsetko, ale netreba na nich tlacit. Ja som mala v praci nemca, resp. matka anglicanka, otec nemec, obaja do neho hustili svoj jazyk, tak mal maly pekny gulas. Ja som mu rozumela, kedze som sa ucila aj NJ, ale ostatni nie, tak som im vysvetlila, ze maly potrebuje pochopit najskor materinsky jazyk, co bola anglictina a kedze ziju v UK, tak ocko kludne mohol pockat s tou nemcinou, lebo bol este baby..ale casom sa to poddalo a hovori krasne plynulo dvojjazycne.
Potom som mala tiez talianku, ale matka do nej nehustila, tak sa mala krasne naucila po anglicky a aj po taliansky. A este mam skusenost s polkou, poliaci doma rozpravali len po polsky a decka po anglicky, tak mala nemala problem prepinat, lebo to bolo krasne spontanne. 😉 😉 Oni tie decka su velmi sikovne a fakt sa adaptuju, ani si to nevsimneme 😉 😉

radlinka
23. aug 2011

Kocky...taka od veci 'kozmeticka' otazka : 😀 😀 😀 Vitete poradit ????

Najlepsi primer pod make up + dobry kryci make up - zmatnujuci na kombinovany typ pleti, specialne T-zona, hlavne dlhotrvajuci. vdaka x

kivec
24. aug 2011

@radlinka -Akurat si robim prieskum o make-upoch, tiez neviem co si kupit. Ja som sa v zivote nemalovala a teraz ma asi chytila kriza stredneho veku, tak som sa rozhodla ze sa idem trosku malovat. 😀 Nastudovala som si nejake triky a techniky na youtube a inych strankach, potom som nabehla do Bootsu, ze sa teda ide na nakupy a ked som sa na to vsetko pozrela, totalne som sa v tom stratila, dokazala som si kupit len tie klestiky na mihalnice. 😀 A to som tam stravila dobru hodinu! Moje dieta za ten cas vyskusalo vsetky vzorky, isla z tade krasna farebna 😀 ale velmi spokojna. Takze zienky, rady nech sa sypu. 🙂

etuska
24. aug 2011

@radlinka
ja nastupujem na 16hod/tyzdenne-kvoli tomu aby mi preplatili childcare 😝 smola je to,ze v skole musim trcat od 8:45-2p.m (+cesta) obednajsiu prestavku v skole samozrejme nemam platenu,takze aj ked tam som 24hod.tyzdenne-platenych mam len 16 ale childcare musim zhanat nie na 4,ale 6hodin denne(hodka-obednajsia prestavka a hodina cesta tam a spat) 😖 😝 tiez som sa na to chcela vykaslat,ale kedze som opat tehu,tak potiahnem september-december,aby mi zamestnavatel platil matersku.

ked sme totiz s MM pozerali na Tax credits tak to vyzera tak,ze ked nepracujes-dostanes Maternity allowance,ale v Tax credits sa to priratava k prijmu ALE ak pred MD pracujes a dostavas potom statutory maternity pay-tak aj ked su to v podstate takmer tie iste peniaze-od celkoveho prijmu sa to odratava a tym padom nam vysli vyssie tax credits-opravte ma ak sa mylim

monkka21
24. aug 2011

ahojte mamulienky.zase idem otravovat.cela som nerva s tej cesty na slovensko.tak sa chcem este spytat,ze ked cestujeme traja dospeli+bianka tak ci mozeme mat 4 prirucne batoziny?ci sa to vztahuje aj na dieta do dvoch rokov?dakujem 🙂

slniecko77
24. aug 2011

ahojte 🙂
..my si este stale uzivame Slovensko 😵 ale uz sa nam to krati..letime zaciatkom septembra
@monkka21 prirucnu batozinu mozes mat len pre dieta nad dva roky...Bianka ma prirucnu batozinu kocar 😉

monkka21
24. aug 2011

@slniecko77 aha dakujem.ja som myslela ze kociar je nahrada za to ze nema vlasne sedadlo.aspon uz viem

radlinka
24. aug 2011

@slniecko77 jeeej tak uzivajte leta, tropickych horucav, krasnej krajiny, dobreho jedla a hlavne rodinky... 😵 😵 😵

radlinka
25. aug 2011

@kivec vies co, skus z tych drogerkovych napr. MAX FACTOR Lasting Performance, odtien si musis vyskusat, dobre su c. 102,105,106 a najtmavsia 109-ta je uplne letna. Zavisi aku mas tmavu pokozku. To je z tych lacnejsich variant a este aj kozmetika No.7 je fajn, len tam sa niekedy neviem trafit do odtienu.
Z tych lepsich v Boots, Debenhams alebo House of Fraser ... napr. Estee Lauder - Double Wear, kocky tam ti poriadia aj odtien, resp. daju kopec vzoriek. Ja som teraz dostala na skusku Clinic Super Balance Foundation, ale je to okej, ale nie je nic extra. Asi si zoberiem Estee Lauder Double Wear, neviem sa presne rozhodnut. Ona ma aj krasnu kolekciu ocnych tienov, lepsie ako Clarins. Tiez sa mi u nej pacia tie sera, su neskutocne dobre.
Z tych mojich naj naj sa mi najviac pacil MAC, ale tu ho nemaju, musim do Bhamu alebo na letisko. 😅 😅 😅
Chvalia aj Bobbi Brown, ale ma zevraj zltsie odtiene, tak treba len skusat a pytat si vzorky.

p.s. pripajam obrazok Max Factoru a Estee Lauder 😉

radlinka
25. aug 2011
radlinka
25. aug 2011

Babenky, potrebujem poradit 😕

Mate skusenosti s Oilatum do kupela ? je to taka mastna, parafinova emulzia na suchu pokozku. Maly je vyhadzany na krku, uskach a trosku na hlavicke. Neviem ci presne ide o potnicky, alebo aj nabeh na ekzem. Doteraz bol v pohode a pouzivali sme jemne kozmetiku Bubchen. Dnes som hovorila s health visitor a odporucila nam Oilatum a este nejaky kremik na predpis. 😖

monikac
25. aug 2011

@radlinka @kivec cauky ja momentlne mam Bobbi Brown na suchu pokoku a som velmi spokojna aj fajne prekryje a ked pojdete do obchodu ako Debenhams, John Lewis atd. tak vam vyskusaju spravny odtien maju ich velmi vela, len musite skusit na plet ktory odtien sa hodi najviac. 😉 radilnka ja som mala uz predtym make up od Estee Lauder Double Wear a tiez som bola spokojna na prekrytie je iez velmi dobry... 🙂 a iez sa mi velmi pacil od Elizabeth Arden make up....

radlinka
25. aug 2011

@monikac ahoooj moja, ako sa citis ? chcem nieco ako Double Wear a nieco tak krycie ako MAC...lenze MAC je az v B-hame a tam sa mi nechce 😖 Ma BB nejaku dobru kryciu texturu a zaroven zmatnujucu ? ma strasne vela odtienov, je tazke si vybrat ak nie je tiez v Bhame 😖
Nemas tam u seba nejaky dobry primer pod make up ? 😕

monikac
26. aug 2011

@radlinka cauky mne BB dobre prekryje teraz sa mi dali trosku skvrny na tvar pocas tehu a fajne zakryje ze neni to vidno....a mam aj suchu pokozku tak mam hydratujuci zaroven...ja mam BB Moisture Rich Foundation SPF15 a farba je natural 4...ale pre kazdu pokozku ina farba to je najlepsie skusit v obchode. 😉 Ja momentalne primer nepouzivam tak v tom ti neporadim....

hathor1231
26. aug 2011

@radlinka sleduj ci sa to objavuje po najekej potravine, pouzivaj len sensitive prasky na pranie, prestan pouzivat detsku kozmetiku a nahrad to bud oilatum-om do kupania a nejakym kremom (bud tiez oilatum, e45 alebo co ti predpisu). mozu to byt fakt len potnicky, ekzem alebo ako oni radi diagnostikuju- viral rash.
nam sa objavil ekzem nedavno a mame double base krem a do kupela dermol (vse je na predpis,nekupis to volne). oilatum sa mi moc nepacil,tieto su super. je dost mozne,ze ti predpisu stereoidy. ak to ma horuce a skriabe sa, skus dat ten krem do chladnicky a potom ho natriet. nam na tie cervene vyrazky pomohol sudocrem a ked sa stratili oilatum krem aby som zvlhcila pokozku.

hathor1231
26. aug 2011

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre