Pôrod v Anglicku. Ako prebieha? Aké máte skúsenosti?

mima3114
17. máj 2007

Ahojte.zakladam tuto temu lebo som v 37 tt,cize o chvilu ma caka porod a zijem v Anglicku,takze by som chcela vediet ako to tu prebieha.Baby,ktore mate skusenosti s porodom v UK,tak sa podelkte o tie skusenosti so mnou.velmi ma zaujima ako to tu prebieha,ci si mozeme vybrat polohu ako chceme rodit a pod.

zuzanka7834
8. jan 2012

@kvietocek7 @radlinka @saza007 baby dakujem za info, pred Vianocami ma kontroloval doky na SVK, tak mi nezostava ine iba verit aj tymto lekarom... Ved koniec koncov aj tu sa rodia deti, takze to budem musiet vydrzat ako tisicky dalsich 😀

Ozaj, latkujete alebo pouzivate jednorazove plienky?

kvietocek7
8. jan 2012

@zuzanka7834 urcite sa nemas co obavat pokial nemas nejake problemy a ked ich naaaahodou budes mat tak sa predsa budes dozadovat prehliadky. Aspon si uzijes pokojne tehu bez toho aby ta zbytocne dr zo spodu obtazovali 😀 Latkovala som pri prvom babetku ale nic vyznamne, chcela som aj pri druhych ale bolesti bruska boli hrozne tak som musela ustupit na jednorazovky a nemame a ani sme nemali problemy s klbikmi teda klop-klop...iba co striehnem na akcie lebo na tom sa da aj usetrit. Latkovat -pranie,vesanie,skladanie pri troch detickach by asi bola ina dodatocna fuska 😅
A kedy to mas termin?

etuska
8. jan 2012

@zuzanka7834
ja latkujem synceka a chystam sa aj 3 tie babo-tak uvidime ako budeme stihat.ak chces nejake info/pokojne napis IP a rada poradim

etuska
8. jan 2012

@kvietocek7
ja to mam ako uchylku 🙂)) ale to zatial latkujem len 1 dieta

radlinka
8. jan 2012

@zuzanka7834 jednoznacne mame disposable nappies, ja nemozem latkovat, lebo nemam nato zaludok sa s tym hrat, prat a neviem co este.....momentalne pokozka potrebuje regeneraciu (lebo uz nam vadi aj chlorova voda), aby sme sa uchranili od atopickeho ekzemu. 😒 Tak ja sa s tym fakt nebudem zapodievat. Poznam plusy aj minusy (mam to odskusane v realite niekolko krat), nechcem to tu rozoberat, lebo vela mamiciek latkuje, ale moj nazor je co najrychlejsie sa zbavit kazdej plienky a naucit sa na potty. 😉

hajatanufus
8. jan 2012

@adina7 no vidis to je dobry napad ten som predtym tiez brala a este aj dlho po porode ked som kojila 🙂

radlinka
8. jan 2012

@martina_uk Mojko, je mi to luto, skus napisat register letter ako som povedala, posli im to priamo na adresu, ak to bude doporucene, musia odpovedat a ziadost vybavit. Inak to uz nevidim, len ten list alebo fakt letiet na ustnu dohodu a prist s papierom spat. Drzim palceky 🤐

hajatanufus
8. jan 2012

@etuska ahojky vsetko najlepsie v novom roku ako sa citis? 🙂mas uz poslickov ci? 🙂 inak ja tiez chvilu latkujem a chvilu pamperskujem malemu zatial len pampersky lebo musim kupit vrchne nohavicky lebo tie co mam tak premakaju ale chcela som sa opytat ci na tie nohavicky mozem pouzit lanolinovu kuru a ci sa da tu v uk kupit lanolin a ako sa to tu vola diky za rady 🙂 ja do tych nohaviciek pouzivam klasicke latkove stvorcove bavlnene plienky a gatky mam bum genius jednovelkostne len stratili tu nepremokavu schopnost tak sme uz dlhsie na pampers 🙂

etuska
8. jan 2012

@hajatanufus
podobne aj tebe a celej rodinke.
No pomaly a isto sa dostavam z nadchy a zapalu dutin+deti boli obidve chore-Simon hnackoval a Miska mala nejaku virozu/takze sme to mali vesele,ale uz je lepsie.

lanolin kupis aj tu:
http://www.babybotsboutique.co.uk/so_scrumptiou...
teraz maju navyse cely mesiac postovne zdarma

kvietocek7
8. jan 2012

@etuska no to ti drzim palce nech ti to ''vydrzi'
ako sa citis?stale ti opuchaju nohy ci?

latkovanie,koniec koncov co dam na prasky+voda+elektrika este aj namacanie a tak...= cene jednorazoviek
ale prave latkovanie mozno vyuzijem kratkodobo na odnaucenie teda na potty

pomaly tu mozme zalozit podtemicku pod nazvom ''mamicky,ako to zvladate s troma detickami?'' 🙂)

etuska
8. jan 2012

@hajatanufus
stvorce su pre drobca najlepsie a navyse este aj rychlo schnu.Ja mam vrchnuch nohaviciek dost vela,pre drobca aj vlniaky-mrkni moj album

https://www.modrykonik.sk/fotoblog/etuska/album...

etuska
8. jan 2012

@kvietocek7
ruky mi este opuchaju,nohy menej.
No u nas v NI je voda zdarma,prasok pouzivam Tesco Non Bio-na plienky dokonca staci menej ako pri beznom prani,obcas pouzivam Ecover,ale premyslam ze opat vyskusam mydlove orechy -mne sa stale zda ze nas to vyjde menej ako jednorazovky a zase nadruhej strane ja som taky trochu eko-maniak tak aj preto,ale pri 3och detoch si to naozaj neviem predstavit,tak ta aj chapem

beronsche
8. jan 2012

@zuzanka7834 v mnohych krajinach sa uz upusta od rutinneho vaginalneho vysetrenia, pokial nie su ziadne problemy. WHO zaradila taketo rutinne vysetrenia medzi neefektivne zasahy.. 😉
Mna napr. prekvapilo, ze tu nerobia glukozovy test...
Planujes rodit v UK, ci chces ist na Slovensko?

beronsche
8. jan 2012

@etuska aj ja planujem latkovat. Budem ti vdacna za kazdu info, lebo vobec neviem, kde a ake plienky zacat nakupovat... Cim viac o latkovkach citam, tym som z toho popletenejsia.. 😅

etuska
8. jan 2012

@beronsche
https://www.modrykonik.sk/forum/zakladna-vybavicka/latkove-plienky-ake-mate-skusenosti/

pokojne sa pridaj do temy,baby velmi ochotne poradia.Tiez odporucam mrknut si a precitat par fotoblogov a spravit si poznamky.Web-stranky ti poslem v IP-je ich straaasne vela,tak aspon tie,na kt. som najcastejsie nakupovala a maju asi najlepsie akcie a ceny.

beronsche
8. jan 2012

@etuska dakujem!

katkanova
9. jan 2012

ahoj, snazim sa od rana dovolat na ambasadu ale nedvihaju ... poradte prosim - apostilu na RL viem vybavit len na ambasade? robi sa to postou? ako najrychlejsie sa to da stihnut a kolko to stoji? dakujem krasne za odpoved

etuska
9. jan 2012

@katkanova

Slovenské Veľvyslanectvo v Londýne informuje, že od 1. apríla 2011 je možné o legalizáciu dokumentov žiadať na Legalisation Office v Milton Keynes iba poštou.

Bližšie informácie nájdete na internetovej stránke: www.fco.gov.uk.

katkanova
9. jan 2012

dakujem - ked to ide postou to je este lepsie, lebo osobne je to pre nas prilis daleko 🙂 hadam sa dnes dovolam na ambasadu napokon a povedia mi aj ze kolko to bude trvat - dufam ze vybavenie bude menej pomale ako ten kto tam dviha telefony :D

zzuzana82
9. jan 2012

@katkanova apostilu Ti spravia len v tom milton keynes, s tym nasa ambasada nema nic spolocne 😉 ked to tam posles, tak cca 2 dni a mas to doma RL aj s apostilou a az s tym ides na ambasadu,teda podla toho co ides vybavovat 🙂

mondee
9. jan 2012

@smajka ja som zo severneho londyna z edmontonu,aj ja som uz mala vela takychto ponuk ale nakoniec nikdy z toho nic nebolo ,zadarmo doma sediet nechcem aked len dostavas odpovede ,ze nikam ta nepotrebuju tak je to tak na depku.mam este cas ist do prace ,maly ma len 6 mesiacov ale keby sa nieco naslo ,ze by som ho mohla mat so sebou tak by bolo super...strasne sa nudim 🙄

katkanova
9. jan 2012

@zzuzana82 a poslem to tam len tak s nejakym listockom ze chcem na to apostilu? alebo ich treba nejako mailom informovat?

zzuzana82
9. jan 2012

@katkanova tu je to presne napisane co a ako http://www.fco.gov.uk/en/about-us/what-we-do/se..., najprv si vypises tu application form http://www.fco.gov.uk/en/about-us/what-we-do/se... a potom to tam posles, stoji to 30libier + 6libier tusim postovne ci ako si to tam uctuju a + este obalku musis prilozit, vsak vsetko je to tu napisane 🙂 ja som to poslala ako registered delivery,predsa len je to original 😀

kvietocek7
9. jan 2012

@katkanova myslis apostil overenej kopie slovenskeho listu? teda ze je prelozeny a overeny? lebo to robi ambasada za 9 lib.Ak nie je spravny preklad tak to robi ambasada=to potrbujes pre vystavenie sk rodneho listu
v milton kenyes ako pisu dievcata sa apostiluje birth certificate

alegro
9. jan 2012

kocky...neviete mi nahodou niekto poradit?existuje v ryanairy nieco take ako "otvorena"letenka?-to znamena,ze ak by som v mnou zadany den nemohla letiet,tak by som to mohla bez akejkolvek financnej zrazky prebookovat?vdaka 😀

radlinka
9. jan 2012

@alegro bohuzial nie neexistuje, mozes si len za urcitu sumu prebookovat na iny termin, ale nesmies do tej chvile urobit online checking, lebo uz je ten termin potom nemenny. Ostatne operacie sa robia cez manage your flight myslim, vzdy je to takym malym modrym dole pod textom (v emaily) napisane, tam sa pridavaju aj kufre a dalsie potrebne veci.
Ryan na vsetkom zaraba, vymyslel si dalsie taxy, takze vsetko sa spoplatnuje, zachvilku sa budu platit aj toalety. Ak nemate daleko do Heathrow, kludne by som letela cez British do Viedne.

hajatanufus
9. jan 2012

@etuska dakujem za rady omrknem to a snad tie nohavicky este budu vyuzitelne ale chcem si este nakupit lebo 5 ks je dost malo 🙂 no tu chorobu vam vobec nezavidm ja tiez neznasam ked su deti chore tak verim ze uz bude dobre 🙂 nasa rachel bola teraz ockovana konecne posledna vakcina lebo sme to stale odkladali koli chorobe tak som to konecne vystihla a vo stvrtok ideme na kontrolu s malym po6 tyzdnoch tak som zvedava co nam dr povie a chcem uz doriesit aj tu uzdicku na jazycku mali sme ap. medzi sviatkami ale prislo to na poslednu chvilu tak som nemala koho poziadat o pomoc amuseli s,me to zrusit s tym ze to mame potom znova zabookovat tak vo stvrtok sa na to opytame dr nech nas tam objedna ide o to ze v nasom okoli to nerobia a robia to az v bedforde my sme v letchworte a je to od nas daleko a ja som tam v zivote nebola a nemam sajnu ako sa tam dostanem lebo nemame auto tak musim ist busom sama a mm zostane s detmi ☹

hajatanufus
9. jan 2012

@kvietocek7 to sa mi paci ten tvoj napad s tou novou temou som rada ze nas je viac co mame uz 3 deticky ja sa tomu tesim aj ked niekedy je to o hubu ale vacsinou sa to da 🙂

alegro
9. jan 2012

@radlinka vdaka velmi pekne..a ako je to s kocikom?ja mam dost blizko luton a birmigham takze po tejto stranke mi ryanair vyhovuje.....

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre